Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 márciusi csodák fórum

2011 márciusi csodák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
8942. lilipeti
2011. jún. 25. 22:50

Sziasztok!


Manócicuka! Örülök, hogy jobban vagy. Remélem, már több olyan összetevő nincs, amire allergiás lehetsz. Annak is örülök, hogy a picike jól van. Ismerős ez a túlcsordulás. Amikor Lilivel nevetek nem csak azért lesz könnyes a szemem, mert annyira nevetek, hanem mert hihetetlenül imádom ezt a jókedélyű kisbabát. Sokszor elmondom neki, hogy őt csak imádni lehet. És, hogy nem értem, hogy nem olvad el mindenki tőle egyből, ha ránéznek! :DD


Ma itt volt a sógórnőm, meg a pasija. Hozták ki Imi nagypapáját. És a kis Liluskám egész nap kacagot, annyira élvezte, hogy mindenki körülötte ugra-bugrál, nevetteti őt. (Holnap majd rakok fe képeket) Estére mondjuk jól elfáradt, volt is egy kis sírás. A fürdésnél Dédnagyapó is mondta, hogy mindjárt megrígatja a lyány, mert olyan aranyos volt, ahogy kipsncsolta az egész vizet, és közben kacagott. Olyan volt mint egy örökmozgó. Ha a Dunán Visegrádnál elengedtük volna Lilit, 5 perc múlva már Mohácsnál lett volna, annyira gyorsan járt a keze-lába.


Ja! Fontos kérdés! A Ti Babáitok mennyit alszanak éjszaka egyhuzamban? Mert Lili tegnap este 20h-tól ma reggel 8h -ig "megállás" nélkül aludt. Szerintetek normális dolog ez? Mondjuk a pelus tele volt pisivel. De lehet tényleg ennyire jó ez a fehér Pampers, hogy nem érzi a nedvességet a baba, és nem ébred fel rá.

8941. petra523 (válaszként erre: 8935. - T.mse)
2011. jún. 25. 19:21
Ezt velem is eljátszotta kb 1 hete a kicsi Csöppem. Ő is felmászott teljesen a legsarokba és beriasztott a légzésfigyelő. Először azt sem tudtam, mi az az éktelen sípolás, mikor leesett, akkor meg pattantam ki az ágyból, mint akit puskából kilőttek, úgy kotortam át hozzá. Persze se Kornél, se a lányom nem ébredt fel, ők aludtak mint a bunda...:)))
8940. d0b7178f40 (válaszként erre: 8937. - Manocicuka)
2011. jún. 25. 18:57

Jaj drágám, nehogy egyszerű legyen már az életed. :(

Kitartás. Mi szorítunk neked, a kicsit könnyeb körülményekért. De az jó hír, hogy a csajszika jól van. Remélem ezt az allergiá ki tudják szűrni és korrigálni.


mihamarabbi kilábalást :)

8939. 8620065b28 (válaszként erre: 8924. - Lilipeti)
2011. jún. 25. 14:55
Nem, semmi gond nem volt, szó szerint, ma már falta :)+utána szopizott egy jó adagot. Annyira ügyesen evett már ma, itt voltak anyáék is, el voltak ámulva. :) Holnap próbáljuk tovább a főtt sárgarépával tejcsivel megtörve, remélem az is tetszik neki.
8938. zsana0 (válaszként erre: 8937. - Manocicuka)
2011. jún. 25. 11:18

Jajj manocicuka már vártam a bejelentkezésed,aggódtam mi lehet veletek.

Örülök neki h jól vagytok,az emberrel ne is foglalozz,a fő h meggyógyulj!

Gyönyörű szerzemény,horgászni,jol ki vetette a csaliját.

1 nap is kevés lenne Nadira nem h 1 óra.

Vigyázzatok magatokra sok puszi!

2011. jún. 25. 10:26

Sziasztok Lányok!

Csak beugrottam, hogy jelezzek: minden oké Velem :) Igaz, most megint itt vagyok a GOKI-ban, de csak azért, mert a szívgyógyszerem egyik összetevőjére allergiás lettem. Elég erős, száraz, fullasztó köhögésem volt, így megvizsgált a doki, jelentős javulás, nincs gyulladás a szervezetemben, szív uh és röntgen rendben, így a gyógyszer a ludas. Most beállítja az új gyógyszert és ha már itt vagyok, akkor megcsinálják kedden az érfestést is. (ki kell zárni a koszorúér betegséget is)

Nadus nagyon jól van, sokat segít nekem a gyógyulásban. Imádom...az anyai érzéseim még erősebbek lettek...néha túlcsordulok...annnyi szeretet kapok tőle :)

Anyuéknál vagyunk, az Apuka azt sem kérdezte meg mikor megyek haza...amikor sétálunk a lánnyal, eljön, megnézi..kb 1órát marad (de hozzánk nem jön el, a szüleimnek meg sem köszönte, h vigyáztak a lányára) aztán robog tovább. Újabb kártyák kerültek a kezembe, amikröl nem tud, hogy tudom. Lassan pontot teszek a végére, mert nem látom a változni akarás jelét. Tegnap Ő hozott fel, de aztán ment horgászni (nem mondta el nekem, csak egy telefonbeszélgetést kaptam el fél füllel)...és most egy gyerekes kolleganő jött a képbe....

Szóval zajlik az élet, de erős vagyok :D Köszönöm a jeleket és hogy gondoltok rám!

Mindenkinek szép napot!

8936. t.mse
2011. jún. 24. 22:18

Mellettünk csak egyik oldalról lakik szomszéd, ők rendesek. Bár a fiaik kamaszodnak és az egyiknek a motoros haverjai járnak ide, vagy ők motoroznak az udvaron, a másik meg a labdát veri össze vissza. Feri szokott nekik szólni, hogy ésszel működjenek ha lehet.

A másik oldalról nem lakik senki, méteres a gaz a kertben. De a múltkor megjelent a tulaj és a szőlőjét kiszabadította. Ez kb a kert 1/5 része a többit úgy hagyta plussz az egyik fájáról levágta a hernyós ágakat, arról pedig a cuki kis hernyók átvándoroltak hozzánk és a rózsáimat támadják. A héten írtunk kérvényt a jegyzőnek, hogy legyen szíves intézkedjen a gaz eltávolíttatásával kapcsolatosan. Aggódok, nehogy Balázs ezek miatt az ...... emberek miatt allergiás legyen..

8935. t.mse
2011. jún. 24. 22:13
Megérkezett hozzánk a hidegfront: Balázs tegnap este 10 től hajnal 4-ig aludt. Fél négykor arra keltem, hogy a légzésfigyelő sípol mint a háborodás. A kisember felköltözött a kiságy legfelső csücskébe teljesen keresztbe fordulva. Gondolom azt hitte hogy ott vagyok:)) Lefőttem mint a kávé 1 másodperc alatt. Ő meg nyugodtan aludt tovább, meg sem hallotta a sípolást. Majd evett és már aludt is be cicin. És ezt így folytatta egész nap. Kb 3 órát volt ébren összesen. És már most is alszik:))
8934. t.mse (válaszként erre: 8933. - D0b7178f40)
2011. jún. 24. 22:10
Balázs is ezt csinálta. Igazi kis cicikirályfi:)))
8933. d0b7178f40 (válaszként erre: 8924. - Lilipeti)
2011. jún. 24. 19:20

köszi :)

De ma megint cicifüggő volt, és most vacsira nem sok maradt. és melegítenem kel neki a fagyóból. Mert hát azért 1,5-2 óránként rajtam lógott, és éjjel sem aludt sokat. ennyire nem tudok gyorsan termelni....

8932. zsana0
2011. jún. 24. 18:42
Megjött az uj tápszer,adtam Bálintak de még ezt a pofát amit vágott,immel- ámmal de megitta.Megkóstoltam ez még keserübb mint a milipa.
8931. lenor18 (válaszként erre: 8912. - R.solyca)
2011. jún. 24. 17:22

3 hónapos kor körül is van egy növekedési ugrás, ami miatt hirtelen megnő az igényük és többet ennének. Ha igény szerint ilyenkor is mellre kerül, akkor néhány nap után megint megnő a tejmennyiség. Próbáld meg, hátha rövidebb időközönként is szopna,vagy fejj közben. Egyébként ha 3 óránként eszik 100-120-at, annak elégnek kell lennie (az 800 ml felett van, ha 8x eszik). Nem is ez számít, hanem az, hogy fejlődjön. Ha szépen hízik és nő is, akkor tökmindegy mennyit eszik ml-ben. Minden baba más, mint ahogy mi is. Egyik csak ránéz az ételre és már hízik is tőle, a másik meg ehet akármennyit.

(Ha közben vizet kap, akkor kevesebbet is fog szopni és emiatt nem nő a tejmennyiség sem. Van , amikor már annyira fáradtak, hogy semmi sem jó, ilyenkor babusgatni kell őket, ha nem akarnak szopni).

8930. amália78
2011. jún. 24. 14:00
a másik szomszéd meg egy olyan rendőr, hogy a saját kapudban képes megbüntetni....
8929. amália78
2011. jún. 24. 13:59

mi eleinte jóban voltunk a szomszédokkal, de aztán kedves anyós tett róla, hogy inkább ne keressék a társaságunkat....

Igaz én az asszonykával ha találkozok jól elbeszélgetünk, de olyan igazi jó szomszédi viszony mint az elején volt már nincs meg:(

8928. jozsi.38
2011. jún. 24. 13:43
jó kis szomszédok vannak minden felé úgy látom :( nekem eleinte voltak velük gondjaim aztán megoldódott szerencsére de idő kellett hozzá jócskán
8927. zsana0 (válaszként erre: 8925. - Amália78)
2011. jún. 24. 12:40

Húú még szerencse h hazaértetek.:)

Hát igen nehogy maradjon egy kis cseresznye a fán.

8926. zsana0 (válaszként erre: 8924. - Lilipeti)
2011. jún. 24. 12:36

Nálunk is iszonyat vihar volt,épp etettem Bálintot,majd a frászt kaptam mikor dörrent egyet.

A kislány most lesz 1 osztályos gondolod h nem érette meg?

Még nem adtam mert nem kaptam az itteni patikában,megy a lányom kecsóra és onnan hoz.:(Kecskemét)

:)

8925. amália78
2011. jún. 24. 12:24

Sziasztok!

Tegnap eljutottunk a vadasparkba. Az bisztos hogy amíg Hédi nem jár, mégegyszer nem megyek, bár a színes halak nagyon tetszettek neki is:)

Amint hazaértünk és becuccoltunk elkezdett esni a jégesö még jó hogy nem az úton ért, borsónál nagyobb jég zuhogott, ami cseresznye a fán maradt mindet leverte.,

8924. lilipeti
2011. jún. 24. 11:42

Akkora vihar volt éjszaka, hogy csak na. A fák majdnem vizszintesek voltak, úgy fújt a szél. És jó idő volt!!!! Ha nem fújt volna annyira tuti kint álltam volna az erkélyen.


Tobzocska! Levi szépen fejlődik!


Irígyellek Mona, hogy Zsófi ilyen ügyesen megette az almát. :D Nem hajtotta meg?


Zsana! Anyukának nem lehetne szólni, hogy a kislány ne dobálja át a szemetet? Adtál Bálintkának az új tápiból?

8923. zsana0
2011. jún. 24. 08:54

Mi kisvárosban lakunk,kertes házban,és itt gazdálkodnak rendesen.

Mi rendszerint arra ébredünk h a traktorok épp a mi házunk elött találják meg a kátyukat,és iszonyatos csattanás.

Na persze van kutya is, a szomszédé sem normális,(Bár ők am sem:)))),és azt szoktam csitítgatni de nem használ jobban ugat.Nekik nem esik le h el vigyék a hátsó udvarra a kutyát.

Van egy nagyon aranyos kislányuk(Dominika) ,rendszerint nálunk kötnek ki a tejes kakaós dobozok,túrórudis stb csomagolás.

Lányom épp látta valamelyik nap h készült átdobni a dinnye hajat,erre gyors ki mentem szépen mondtam neki h legyen szives ne ide dobálja a szemetet,de gyorsan be futott.Szülei nem engedik h bárkivel is beszélgessen.Hogy ez mire jó nem tudom,lehet h nem az ő szintjükön mozgunk.:))


Bálint este 11 kor még nem aludt,vigyorgott 1000 rel,igaz fél6 kor aludt el tegnap,addig semmit dél óta.

Mi a jobb lábunkba kaptuk az oltást de én szóltam a dokinak h a multkor is a balba kaptuk.

Itt az a szokás h bal-jobb bal.:)

2011. jún. 24. 08:35
tegnap lmértem a Levit 7 kg kereken.
2011. jún. 24. 07:59
Bálint és Balázs úgy látom nagyon belehúztak :) bár ez szerintem az anyukákat is dícséri :)
2011. jún. 24. 07:58

Jó reggelt mindenkinek! Ma megint babalátogatók jönnek...Anyós itt van, főz, mert ugyebár 12-re mondták, hogy jönnek...


Zsófika tegnap megkóstolta az almát, egész ügyes volt, aztán persze leöblítettük tejcsivel :) kb. 1 evőkanálnyi almát evett meg a kis drága, bár nyakig almásak voltunk. Ma+holnap is délben kap egy kicsit, de utána persze tejcsi, aztán megpróbáljuk a sárgarépát tejcsivel megtörve.


Nálunk nincs bagoly, de van a szomszédban 2 puli, akik nem normálisak, a múlt este kiküldtem Sanyit, hogy szóljon át a szomszédnak, mert a gyerek a nem normális csaholásra, őrjöngésre 3x kelt fel. Mondjuk nekem jó szomszédaim vannak, mert azonnal elvitték a 2 kutyust a keneljükbe hátra.


Mindenkinek szép napot! :) :)

8919. lilipeti
2011. jún. 23. 22:28

UHUUU-UHUUUU....


Az tuti, hogy kertesházakban így van, de mi társasházakban lakunk, egymás melletti épületben. Az alattunk lakó is végighaéégatta, a szemben lévő házból pedig látták, hogy valakik ólálkodnak a kertünkben (mi voltunk Imivel).


Ti hova kaptátok a3 hós oltást. Mi ugyanúgy a bal lábunkba, mint a 2 hósat.


Nem tudom mi van Lilivel. Megint fél 22-kor tudtam letenni. Megint szomjas volt. Ivott, és után a megnyugodott. Biztos nagyon meleg van a csöppemnek. Ma majdnem mindet megitta, amit a kicsi (130ml-es) cumisüvegjébe raktam. Vettem neki Kecskeméti sárgarépapürét. Holnap adok neki belőle. A banán meg az alma nem ízlett neki. Nagyon banán meg alma ízű volt.

8918. t.mse
2011. jún. 23. 16:18
Nálunk egy bagoly szokott sikítozni éjjel 11 és 1 között. Baromi jó hangja van:((
8917. t.mse (válaszként erre: 8912. - R.solyca)
2011. jún. 23. 16:17
Nálunk is kiszámíthatalan Balázs. Egyik nap eszik 3 óránként másik nap másfél óránként és kéri mindkét cicit. A mérlegelést már feladtam, mert azon csak felidegesítem magam, ha nem eszik annyit amennyit én gondoltam. Szóval ha éhes, akkor úgy is szól (még a szomszéd is meghallja- kertesházban)
8916. t.mse
2011. jún. 23. 16:15

Sziasztok!

Megjöttünk mi is a 3 hós oltásról. Balázs 6410 gramm és 62,5 cm. Nagyon ügyes volt, csak a szuri előtt sírt mikor lefogták a derekát és amikor kapta az oltást. Stramm fickó:))

8915. 8620065b28 (válaszként erre: 8912. - R.solyca)
2011. jún. 23. 15:54
HA nekem Zsófi nem akar szopizni, akkor az előtejet külön teszem, mert látod rajta, hogy az hígabb, azt adom oda először, majd utána a zsírosabbat.
8914. zsana0 (válaszként erre: 8913. - Lilipeti)
2011. jún. 23. 15:43
Bálint már nem nagyon akarja megenni a milumilt,de egyébként ugyan ugy van rajta támogatás.Engem jól átb@sztak a multkor,az a röhejes h mikor visszamentem reklamálni még nekik állt feljebb.Remélem jó lesz ez a másik tápi.:)
8913. lilipeti
2011. jún. 23. 13:47

Ügyes Bálintka nagyon! Persze az anyukája is! :)


Mi is tegnap írattunk tápszert. Másikat akartam, mert hogy levették a támogatást a Milumilről, de kiderült, hogy csak a vény nélküliu árát emelték meg. Úgyhogy maradhattunk ennél, szerencsére. Remélem, Bálintkának jó lesz az új tápi.


Lili még 6 kg sincs. Pedig majdnem ő a legidősebb "köztünk". Na, nem is aggódom én emiatt. Mondjuk jövő hét keddig még meglehet a 6 kg. Akkor megyünk a védőnőhöz. Lili most 8h-tól 12h-ig aludt!! Kicsit aggdtam, de hát aludt. Utána meg evett 165-öt, amennyit szokott. Most játszik, én meg fővök a saját levemben. UTÁLOM EZT A MELEGET!

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook