Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 márciusi csodák fórum

2011 márciusi csodák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
8792. amália78 (válaszként erre: 8785. - Lilipeti)
2011. jún. 16. 19:47
Gennyes torokgyulladása van mely természetesen fertőző..,
8791. zsana0 (válaszként erre: 8790. - Lilipeti)
2011. jún. 16. 19:25

Mi is most értünk haza,Bálinttal este mindig sétálni kell h tudjon kicsit aludni.Mi is napozóban mentünk,de dög meleg van még most is.

Nektek iszik a babótok napközben?

Buci nem nagyon.

8790. lilipeti (válaszként erre: 8787. - Noémi83)
2011. jún. 16. 19:05
Köszi! Végül én i snapozóban vittem le, de csak 1 órahosszát voltunk kint, mert a kisasszony bealudt, 18h-kor ébredt fel. Most fürcsi lesz, utána kajcsi, alvás meg kitudja mikor. Tegnap is 21h volt, hogy elaludt
8789. noémi83
2011. jún. 16. 17:26
mi sajnos nem is cicizünk, 3hétig volt csak tejem, viszont barátnőmnek nagyon sok van és tőle hordom a tejet! igy mégis anyatejet eszik a gyerek. de nekem is mindig más mennyiséget, de általában 60és 180mili között mozog
8788. petra523
2011. jún. 16. 17:24

Szerencsére Kori nem lázasodott be a 3 hós oltástól, meg más mellékhatást (nyűgösség) sem vettem nála észre.

Ő 3 hét múlva kapja a rota ellenit. Attól jobban félek, mint a szuritól, mert még az anyatejet sem fogadja el kiskanálból, remélem, ezt valahogy meg lehet vele etetni...

Én nem mértem az evéseket, pont ezért, hogy ne idegeskedjek miatta (a lányomnál pár hónapig méricskéltem néha), de szerintem Kornél is kevesebbet eszik, mert gyorsan befejezi a cicizést. De ennyi most biztos elég neki, mert jól érzi magát a bőrében:))

8787. noémi83 (válaszként erre: 8784. - Lilipeti)
2011. jún. 16. 16:35
ezzel én is gondban vagyok. lehet kapni cérnapántos bodyt. az talán jo.. csak az a baj hogy az is plussz egy réteg.. igy meleg...de nincs ki a pelus. én most ujjatlan, lábszártalan napozóban voltam vele orvosnál:)
8786. moncsi85 (válaszként erre: 8784. - Lilipeti)
2011. jún. 16. 16:34
Szerintem ne zavarjon hogy kilátszik a pelus. Én is adtam már rá kisruhát és kivillant a csomag. Asszem a naplóba is van egy olyan kép.
8785. lilipeti (válaszként erre: 8783. - Amália78)
2011. jún. 16. 16:01

Az jó, ha jobban vagy! Mit mondod a doki a férjednek?


Igen, a férfia, ha betegek...óóó, világfájdalom a vállukon pihen olyankor.

8784. lilipeti
2011. jún. 16. 16:00

Mindjárt megyünk sétálni... :DD Csak Lilikének fel kell ébrednie.


Mondjátok már meg, hogy ha kisruhát adtok a lányra, akkor adtok még rá valamit, hogy ne látszódjon a pelus, vagy nyugodtan látszódhat? Én az előbb ráadtam egy kisruhát, de olyan furcsa volt, hogy kint van a pelus. Segítsetek már nekem ebben légyszi! (Még sosem volt lányom...fiam sem)

8783. amália78
2011. jún. 16. 14:21

Szerencsére a hasmars mára elmúlt, de a fejem széttszakad reggel óta, és ezen a csatornázáás zaja nem sokat segít....

Férjemet pedig elzavartam az orvoshoz, mert egész éjjel lázas volt, úgy kellett a hűtőfürdőre rávennem, mert mint egy 3 éves, sőt a a lányomat hamarabb rá tudom venni.....

8782. amália78
2011. jún. 16. 14:19

Sziasztok Lányok!

Hédi is kevesebbet eszik 1 hete addig minden kajánál min 120ml tápit megevett. Most hajnalban és este eszi meg ezt az adagot egyébként 70-90 ml között, de kis hörcsi arca van, és hurkái, úgyhogy biztos nem éhezik. Rékánál is volt ilyen időszak akkor azt mondta a doki és a védőnő is, hogy mi felnőttek se eszünk mindíg egyformán, a meleg is nagyban befolyásolja őket az evésben, úgyhogy amíg nem sír keservesen és hízik addig nem aggódom.

8781. noémi83
2011. jún. 16. 13:20
ma voltunk a 3hós oltáson. jól türte nagyon ügyes volt. nem sirt, kicsit hüppögött és ennyi. ügyes lány. remélem nem lázasodik be! megmérték 4920gr. és 57cm:)
8780. zsana0 (válaszként erre: 8779. - 8620065b28)
2011. jún. 16. 13:12

Reméljük hogy minden rendben jön.

Nálunk nincs klíma családi házban lakunk kis városban,de én a csillár ventilátort sem engedem bekapcsolni.

Éjjelre félig nyitva hagyom az ablakot,a jó levegőért.Mi jövőhéten csütörtökön kapjuk a 3 hó oltást,én is félek tőle.

2011. jún. 16. 13:02

Én is csak a prevenart adattam be,azt ajánlották a Klinikán is és a gyerekdoki is.


Sajnos mi rosszul reagáltunk a 3 hós oltásra, kényszertartása lett a gyereknek,szó szerint ki volt meredve. most 2 naponta hordom Dévény tornára, már sokkal jobb, most már megint fog mindkét kezével és kalimpál, úgy néz ki megúsztuk egy kisebb izomletapadással.


Zsófi nehezen viseli a meleget, nyűgös. CSak betetetem a szobájába a légkondit, csak majd nem indítom be, ha ott vagyunk, hanem lehűtöm a szobát. Nagyon féltem, nehogy arcüreggyulladása legyen, mi is csak így tudjuk használni a klímát, mert én is érzékeny vagyok rá. De így meg 60 fok van a tetőtérben, a léghűtőben meg folyton cserélni kell az akut. Úgyhogy jövőhéten jön a klímás, már ha be lehet tenni a szobájába, mert nehéz kintre felfúrni a kinti egységet. Na majd elválik, mit mond az ürge.

8778. zsana0
2011. jún. 16. 11:49
Én ki írattam de nem adatom be a rotát,mert csak 1 vírustörzs ellen véd,mellette van millió egy.Időben oda figyelek.
8777. zsana0 (válaszként erre: 8775. - Lilipeti)
2011. jún. 16. 11:47

Még nem raktam el,de mindig azt figyelem.:(Én marha).

Hát én is remélem nem kell ujra dokihoz fordulnom,januárban gyógyultá nyilvánított.:(

Édesapám halála miatt van az egész,sajnos 13 éves voltam mikor meghalt.

8776. szakiné
2011. jún. 16. 11:29
Sziasztok!! Megjöttünk a 3 hónapos kötelezőről....a lánykám 60cm,6130g a fej és mellkas körfogata pedig 41cm! Volt sírás-rívás,már a rota sem ízlett neki,ott elkezdett ordítani és még csak ezután jött a szuri....de mire kiértünk a rendelőből már egy mukkja sem volt....a hazautat végigaludta,most ebédelt és elringatta a hinta! Egyem is meg,úgy sajnálja ilyenkor az ember őket!!! De inkább ezért sírjon,mint hogy azért mert beteg... A masszázs még nem ment,mert a lánykám vagy nyűgös volt,vagy bealudt... :) Majd eljön annak is az ideje!! Ti hogy viselitek ezt a nagy meleget? Én már kivagyok tőle!!!
8775. lilipeti
2011. jún. 16. 10:29

Sziasztok! Húúú, micsoda témák. :)

Eszembe se jutott soha, hogy Lili a szellemeknek vigyoroghat. Én mindig azt látom, hogy az árnyékok a falon, amik nagyon tetszenek neki. Főleg, ha kint fúj egy kis szellő, és mozgatja a napellenzőt, így bent mozog az árnyéka. De odafigyelek mostmár. Mondjuk olyan szokott lenni, hogy valami miatt üvöltve érbred. Olyankor a frászt hozza rám, de lehet, hogy csak rosszat álmodott. Az is érdekes Csajok, hogy mindenkinek az anyósánál üvölt a gyerek. Nem lehet, hogy ezt csak kivetítjük a gyerkőcre? Vagy esetleg a pici érzi a mi ellenszenvünket? Ezek csak tippek!


Zsana, ne félj!!! Tudod, hogy az Neked nem jó. (de könnyű nekem mondanom, igaz-e?) Tedd el a fiókba a késélezőt. Remélem, hamar megoldódik a helyzeted, és akkor megnyugodhatsz.


Moncsi, igaz, hogy Lili nem anyatejet eszik, de nála is meg van az ingadozás. Ma hajnalban is csak 40ml-t evett. Csak játszott utána a cumisüveggel. Nem görcsöltem rá, ha nem kell neki, nem kell. Lefektettem, elaludt, és csak fél9-kor evett utána (150ml-t). Van, hogy ő sem hízik, csak nagyon keveset, de látom, hogy jó kedvű, eszik, tehát baj nem lehet. Én is le szoktam mérni hetente egyszer, de csak kíváncsiságból. Volt már, hogy Lili is nagyon keveset hízott.

8774. jozsi.38
2011. jún. 16. 09:43
lányok a heti mérést és az evés utáni mérést felejtsétek el most már! a babáknak is melege van azért esznek kevesebbet és lassabban gyarapodnak 3hónapos koruk után mert aktívabbak, többet mozognak és lemozogják-ficánkolják a kaja egy részét. a havi egyszeri mérés 3hónapos kortól bőven elég, féléves kortól pedig még kevesebbet fognak gyarapodni súlyra, mert aztán egyre többet mozognak, sőt 9-10 hónapos kor körül az is előfordulhat, hogy nem hízik semmit! amíg virgoncak jókedvűek és nem megy a hasuk, ezen nem kell annyit aggódni
8773. moncsi85
2011. jún. 16. 09:09

Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Nem mondom, hogy örülök, de legalább megnyugtat, hogy nem Fruzsi az egyetlen aki nem teljesíti a normát. Már egy jó ideje én sem méregettem, mert már elég nehéz is volt, meg megunta, én is úgy voltam vele, hogy úgyis eszik annyit amennyi jól esik. De mivel észrevettem hogy fogy a tejem, így csináltam próbaméréseket. Miután meg eltelt egy hét megmértük csupaszon és hát a döbbenet kiült az arcomra, hogy csak 40g-ot hízott. Nem hittem volna hogy a vérzés ennyire befolyásolja majd a tejet, de mégis. Bár én már arra is gondoltam reggel, hogy ugye tegnap este volt a holdfogyatkozás meg a holdtölte is egyben (ami állítólag az elmúlt 100 évben most fordul elő harmadjára), nem az zavarta-e meg ennyire... De ez már rejtély marad.

Szép napot mindenkinek!!!

8772. Ancsi0417 (válaszként erre: 8765. - Moncsi85)
2011. jún. 16. 08:59

Szép napot mindenkinek.Moncsi,ez nálunk is pootosan így van,üvöltés terén is,és nálunk is kb.annyi lenne a napi adag mint nálatok és igen,jóindulattal eszik 600at.Szóval én is kivagyok.Azért örülók hogy Fruzsi ilyen jót lakmározott már reggel!


Érdekes,hogy ha ejjel 11 előtt és hajnalban 3előtt amikor kelne,megelőzöm picit,és félálomban megetetem,megeszi a 120at simán.Szerintem egyébként,nekünk megint tápszert kell váltanunk,mert úgy veszem észre az nem ízlik neki,mert nekem is öklendezik Anna.

2011. jún. 16. 08:40

Szép Jó Reggelt!


moncsi nekem pont ezért nincs mérlegem, így nem is tudom mikor mennyit eszik Babi. Viszont naponta többször is van széklete, és vigyorog folyton. Így nem hiszem ,hogy nem enne eleget:-D

Fruzsi biztosan eszik annyit, ami kell neki. A nagy meleggel is kell számolni szerintem, mert azért nyáron mi sem kívánunk annyit enni....

8770. 8620065b28 (válaszként erre: 8757. - Amália78)
2011. jún. 16. 08:36
Jobbulást kívánok Neked!!
8769. 8620065b28 (válaszként erre: 8763. - Lenor18)
2011. jún. 16. 08:36
Nekem is azt mondták minél többet iszom, annál több tejem lesz.(még a kórházban is ezt tanácsolta az egyik nővér, azt mondta min.3-4 litert igyak, mint szoptatós kismama. A doki viszont azt mondta, amit te)
8768. 8620065b28 (válaszként erre: 8765. - Moncsi85)
2011. jún. 16. 08:34

Szia!


Ne törődj azzal, mi a norma, nekem is Zsófi 600 gramm körül eszik, de eddig hízott szépen, lehet jobb az anyagcseréje. HA hízik, fejlődik, nem kell a kaja mennyiségével foglalkozni.

Nekem pl. most Zsófi fogyott 40 grammot, viszont nőtt 4cm-t, a kobakja pedig 2 cm.


Puszi mindenkinek

8767. noémi83 (válaszként erre: 8764. - Amália78)
2011. jún. 16. 08:33
sajnos kénytelen voltam megszokni:(
8766. zsana0
2011. jún. 16. 08:23

Bálint is keveset eszik egy hete,kb 70 az amit elfogad,és öklendezik.

Már azon agyalok lehet a tápszernem ízlik neki.

8765. moncsi85 (válaszként erre: 8762. - Ancsi0417)
2011. jún. 16. 08:09

Sztrájk: tegnap este Fruzsi nem volt hajlandó vacsorázni. Cici tele, ő meg miután pár szívással kirántott 40et őrült ordításba kezdett. Vártunk kicsit, büfizett, bukott (már 40 után is), és ordított tovább. Hívtam a védőnőt, a gyerekorvost, mert ugye ez egyáltalán nem jellemző Fruzsira. Próbáltunk üvegből adni neki a reggeli fejésből, de szintén ordított. Aztán jött a kiskanalazás. Minden egyes ordításnál mikor nagyra tátotta a száját kapott egy kicsit, így még talán 20at megevett. És ordított tovább. Persze egy óra sírás után már hüppögve elaludt. Hajnalban az első neszre felkeltem és még félálomban cicire tettem. Szerencsére evett 70et (ami még mindig elég kevés), de legalább elfogadta a cicit. Most reggel viszont már szépen belakmározott (150). És ha jól hallom talán már el is aludt a kiságyában. Bővebben írok majd a naplóban.

Ancsi, amúgy Fruzsi is elég keveset eszik. Az elvárttól jócskán alul marad. A számítás szerint olyan 860g körül kéne ennie, de ő alig 600at eszik. Sőt ami a leginkább aggaszt, hogy egy hét alatt 40g-ot gyarapodott csak. :(

8764. amália78 (válaszként erre: 8760. - Noémi83)
2011. jún. 16. 04:45
Nem lehet könnyü, én sokszor alig birom kivárni azt is, hogy a 24-böl hazajöjjön.
8763. lenor18 (válaszként erre: 8751. - M.gery)
2011. jún. 15. 22:34
Kb. 3 liter felett, de nincs pontos határa, egyénenként eltérhet. Ebbe minden folyadék beleszámít, nem csak a víz, nem fogalmaztam pontosan. (Hallottam azt a tanácsot nemegyszer, hogy igyon meg 4-5 l folyadékot a kismama, mert akkor lesz több teje).
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook