Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 márciusi csodák fórum

2011 márciusi csodák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
8852. t.mse (válaszként erre: 8836. - R.solyca)
2011. jún. 18. 10:19
Ez az altatási módszer esetleg megébredésnél jön be még nálunk (sajnos:(() Bár most úgy aludt el hogy mellette kellett lennem, cumi a szájban, és rajta kellett hogy tartsam a kezem. Lassan már minden alvásnál ki kell hogy találjam mit szeretne éppen, mert ugyanúgy soha nem jó. Remélem nálunk is hamarosan beköszönt az az időszak, amikor nézelődés vagy játék közben elalszik... Már nagyon várom!!!
8851. t.mse
2011. jún. 18. 10:14
Tegnap kitettem egy hőmérőt a babakocsiba ami árnyékban volt (délután 4-kor) és a 30,3 C fokot mutatott. Gondoltam ennyit a babakocsizásról...
8850. t.mse
2011. jún. 18. 10:13

Szép napot Mindenkinek!

Mi túl vagyunk egy nyugodt péntek délutánon. Balázs 4 kor cicin elaludt mellettem (én is bealudtam rendesen) és mivel végig mellette voltam én aludtam 2 órát, Ő meg 2 és fél órát. Ha otthagyom egyedül tuti csak fél óra lett volna az alvás. Ahogy én mozdultam Ő is úgy mozdult. Szóval vasalás így csak éjszaka volt.

8849. jozsi.38
2011. jún. 18. 10:00
babakocsit ne is említsd :O a 20hónaposom állandóan bemászik az üres babakocsiba hiába figyelmeztettem, tegnap rákapaszkodott a karjára benne volt a pici is és felborította, pedig ott voltam egy lépésre tőle csak épp a legnagyobbal voltam elfoglalva. a pici csak lecsúszott, nem esett ki hál istennek, de nagyon megijedtem
8848. amália78
2011. jún. 18. 09:53
Én is kiraknám a járókát, de Réka képes bemászni a kicsihez, (már bent megcsinálta nemegyszer) így marad a babakocsi, oda nem tud bemászni csak kicsit tologatni....
8847. jozsi.38
2011. jún. 18. 08:21
én is járókába teszem, mert a kisebb "nagytesó" nem hagyja békén állandóan az arcába nyúl
8846. Ancsi0417
2011. jún. 17. 22:25

Sziasztok!


Ezek tényleg érdekes dolgok,az én cseppem is ezt "játssza".A szívem néha majd1 megszakad,úgy kiabál evés közben.Egyébként szerintem tuti a foguk.Ha még nem is bújik,mocorognak az ínyecskéjükben és ahogy szívják a cicit vagy a cumisüveget kellemetlen érzés lehet nekik.Szerintem akinek a babója "cicis" annak ideig-óráig újdonság az üveg azért nyugszik meg pillanatnyilag.Picit elterelődik a figyelem,mert ugye nem esznek minden nap abból!Mi már mindent kipróbáltunk csajok,komolyan csak épp fejen állva nem ettünk még.Nem hiszitek el,de amikor Anna ezt csinálja van hogy 3 fajta cumisüvegből eszünk mire valamennyit hajlandó enni.Olyankor rohanok,töltök másikba,melegítek stb.. Dehát mindent a kis hercegnő kedvéért :))

Nem akarom elkiabálni,de 2 napja rendesen eszünk.Kicsit változtattam a tápszer ízén és így elfogadja.Azt csinálom,h főzök babateát és picit öntök a tápszer vizéhez.Vagy gyümölcscentrifugán letolok almát(mi már régóta iszunk almalevet)és egy cseppet abból rakok a tápszerhez.Nahát az nagyon bejön neki.Tudom hogy ez nem a legjobb de muszáj mert képes nem enni.Ezt még régebben ajánlotta a gyerekorvos.


Nekünk van borostyánláncunk-elég rég óta- és én hiszek az ilyen dolgokban,de sajnos nem úgy vettem észre hogy segít,pedig folyamatosan a nyakincájában volt.Most kivettem pár napja.


Akik kertes házban laktok,valamiben kint belerakjátok a babát,a pihenőszéken és mondjuk a hintán kívül?Mert én tegnap kiraktam a járókát,beletettem egy játszószőnyeget,és abba raktam a cseppem.Nagyon élvezte.Szerintetek nem pici még ehhez?

Van két vizslánk,annyira imádja őket Anna,folyamatosan sikkantgat nekik,mert a nagy melegben ahogy lihegnek,kintvan ugye a foguk,Kismanó meg azt hiszi mosolyognak rá.Olyan édes.


Lányok!Aki jártas ebben írjátok már le ezeket a piros masnis meg szenes vizes dolgokat.

Na éppen ébredezik a kisasszony,megéhezett.

Szép estét!

8845. Menyó (válaszként erre: 8840. - Petra523)
2011. jún. 17. 22:24

:))) Én is mindig ezt mondom. :) Benikémnek nagyon pici korában vettem és azóta folyamatosan a nyakában van. Csak tisztítás idejére vesszük le. Fogzás miatt soha nem volt nyüglődés, beteg se nagyon volt talán pár nátha, de nem vészes. Én hiszek benne! Diusnak is lesz, csak még nem találtam olyat ami tetszik. Az ásványboltba július elejére ígértek új árut, akkor biztosan veszek neki is.


Ja és én elsőnek éjszakára tettem rá. Mindenki kérdezte nem féltem-e, hogy rátekeredik, de nem. Míg kisebb volt nem is piszkálta, mostanság (2 évesen) veszi a szájába és lerágott róla 3-4 szemet. De ettől sem lehet baja, mert ásvány, majd kiürül(t) a kakival.

8844. moncsi85
2011. jún. 17. 21:55

Érdekesek ezek a bébik. Fruzsi ma este is cirkuszolt. Fürcsinél még minden rendben ment, aztán a vacsi már megint ordításba fulladt. Csak úgy volt hajlandó enni, hogy apa fölénk hajolt :S Lassan már a csillagokat is le kell neki hozni az égről, hogy nyugodtan egyen. Én sem értem mi okozza ezt. Reggel gond nélkül szopizik, aztán ahogy telik a nap egyre rosszabb. Nincs fölkapatva, mert napközben nem igényli hogy ölben legyen, sőt vidáman kalimpál az ágyon most meg csak akkor hallgatott el ha felvettük. Most meg elaludt a pihenőszékben :D hozzá sem merek nyúlni, hogy berakjam az ágyába....

Ha valaki megfejti a rejtélyt szóljon :D

Jó éjszakát mindenkinek!

8843. r.solyca
2011. jún. 17. 21:40

Na megyek fürcsizni, aztán kipihenem a mai napot amíg Mazsi hagyja :) Jó és békés éjszakát mindenkinek beleértve a Csöppeket " is!!!!

Holnap babaúszás, majd írok :)

8842. r.solyca (válaszként erre: 8840. - Petra523)
2011. jún. 17. 21:38
Nekem fogalmam sincs mi lenne a hatóerő benne?! De barátnőm mondta, hogy neki segített a fogzásba, veszteni nem lehet vele, max. egy kis pénzt :)
8841. r.solyca (válaszként erre: 8838. - Petra523)
2011. jún. 17. 21:37
Én is a fogra gondolok, mert nagyon maszíroz az öklével és közben csend van aztán hírtelen égtelen ordításba kezd és megint csend lesz...csak azt nem értem, hogy a cumisüveg más lenne?!...tényleg jó lenne ha el tudnák mondani később, hogy miért is tették ezt, de valami olyan oka lehet ami majd mindenkinél jelentkezik, mert sokan tapasztaljuk ezt egyszerre :)
8840. petra523 (válaszként erre: 8839. - Lilipeti)
2011. jún. 17. 21:36

Hát, nem tudom, mert akivel beszéltem, és használja, mind azt mondja, hogy nem tudja, milyen lenne nélküle, így nem tudják, hogy használ-e. Végül is ártani biztos nem árt, de sokáig vaciláltam rajta, hogy vegyek-e, vagy ne. De úgy döntöttem, hogy most, ha már megvettem, akkor azért is hinni fogok benne:)

Ja, mikor kérdeztem az eladótól, hogy 5 éves lánynak dackorszak ellen jó-e, azt mondta, hogy persze, arra is használ:))

8839. lilipeti
2011. jún. 17. 21:30

Lili is most aludt el. Ő most azt csinálta, hogy szépen elaludt a kezemben, még ringatni sem kellett, csak simizni a hátát. Leraktam, szemek kipattantak, és kiabált. Kivettem, kihoztam a nappaliba a játszószőnyegre, ott elvolt, majd elaludt. Bevittem az ágykójába és alszik is.

Mi is voltunk sétálni. Fél úton elaludt. Apával ilyenkor miindig arról álmodozunk, hogy melyik házat kellne megvenni. Csak az a baj, hogy a nincsből nehéz lesz.


Borostyánlánc... szerintetek hasznos?

8838. petra523 (válaszként erre: 8836. - R.solyca)
2011. jún. 17. 21:29

Nem lehet, hogy azért sír cicin (ha már a fogára gyanakodsz) mert ahogy szopizik, kellemetlen az ínyének?

Ma egyébnként mikor nyügi lett Kornél, meg akartam ciciztetni, és ő is el kezdett sírni. Mikor felálltam vele, úgy elkezdte szívni, és pár perc múlva óvatosan le tudtam ülni. Hogy miért csinálnak ilyeneket? Jó lenne, ha megjegyeznék, és elmondanák majd pár év múlva:)))

8837. petra523
2011. jún. 17. 21:25

Ma vettem a Picuromnak borostyánláncot. Igazából csak azért, mert tetszik, nem tudom befolyásol-e bármit is. A lányomnak nem volt, mert akkor még nagyon drága volt, de észre sem vettük a fogzást.

Viszont este azzal voltam bajban, hogy a bokájára akartam feltenni, de olyan vékony a lába, hogy lecsúszik róla, így a nyakában hagytam, majd óránként benézek hozzá ma...

8836. r.solyca
2011. jún. 17. 21:23

Köszi mindenkinek a segítségeket!


Porcellán: ki fogom próbálni a vetkőztetést, lehet beválna, még nem próbáltam.


Menyó: a csapos dolgot is bevetem majd mindenképp, mert fürdeni nagyon imád, és a többi praktika is hasznosnak tűnik...egyébként elég erősen a fogára gondolok, hogy valami szopi közben nem tetszhet neki...veszek neki szerintem borostyánláncot majd, hátha segít...egyébként próbálok mindig nyugis maradni és szépen csitítgatni őt, de van, hogy kibukok a tehetetlenségtől, akkor inkább kijövök a szobából...


Végül egyébként lefejtem a maradék tejem ami csak 60ml volt és odaadtam neki üvegből, megette és azon el is alukált, lehet hogy még éhes volt, de a ciciből nem kellett neki, de nem gondoltam erre mert máskor is mikor üvölt a cicin, abbahagyjuk sír és elalszik, azthittem most is ez lesz, de nem így volt, gondolom rátett a meleg, a foga...meg ilyesmi...végül elmentünk sétálni, amint betettem a kocsiba felébredt és nem akart aludni, csak nézelődött, de hangja nem volt...most alszik a cseppem és nem ölben altattam, hanem a kiságyban énekeltem neki meg a kis fenekénél fogva mozgattam, bejött :):):):)

8835. petra523 (válaszként erre: 8800. - 8620065b28)
2011. jún. 17. 21:14
A mi orvosunk nem ad be egyszerre két oltást, legalább 2 hetet ki kell hagyni köztük, mert nagyon megviseli a szervezetet. Eddig morogtam emiatt, mert így gyakran kell szurira mennünk, meg alig tudjuk bekalkulálni a rotát, hogy ne csússzunk ki a 6 hóból, de úgy látszik, mégiscsak igaza van. Remélem, több szuri nálatok sem vált ki ilyen hatást, és most is hamar teljesen helyrejön Zsófi!
8834. lilipeti (válaszként erre: 8821. - R.solyca)
2011. jún. 17. 20:24
Hogy vagytok? Hogy nyugodott meg a baba?
8833. amália78 (válaszként erre: 8818. - T.mse)
2011. jún. 17. 19:23
Anyóssal 1 házban lakunk csak széttválasztottuk, úgyhogy ez nem megoldható:(
8832. sorlyke
2011. jún. 17. 16:15
Menyo:anyira édes Dius lányod:-)mi jol vagyunk..sokat olvasok keveset irok:-)
8831. lilipeti
2011. jún. 17. 15:27

Na, akkor én csendben maradok! Lili fél kettőkor kelt fel, evett, játszott egy kicsit, és már megint alszik. Amíg én főztem -mert felfüggesztettem a vasalást, mivel Apa jön haza mindjárt, és kajcsit adni kell a dolgos testnek- addig ő a játszószőnyegén elaludt. Én általában csak este ringatom.

Olyan csodálattal néz rám Lilike, mindig mosolyog, amikor meglát, nekem meg néha lelkiismeretfurdalásom van, hogy keveset foglalkozok vele.

8830. lilipeti (válaszként erre: 8828. - Menyó)
2011. jún. 17. 15:23
Igen Manócicuka! Sokat gondolok Rád, Rátok, hogy mi lehet Veletek!
8829. lilipeti (válaszként erre: 8815. - Porcellán)
2011. jún. 17. 15:22
Persze, nyugodtan jelentkezz!
8828. Menyó
2011. jún. 17. 15:13
Manocicuka jelentkezhetnél! Várjuk a híreket Nadinról, Rólad (szíved), tettél-e már lépéseket...?
8827. Menyó (válaszként erre: 8821. - R.solyca)
2011. jún. 17. 15:04

Esetleg a másik cicit felkínálni neki és ha azt elfogadja akkor kicselezni és hónaljtartásban odaadni az elsőt amelyik következett volna?


Vagy ha nem akar aludni akkor egy csörgővel, plüssállatkával... akármivel elszórakoztatni kicsit? A lánykám akkor is szokott balhézni, ha nézelődi szeretne, de azt hiszi aludni tettem le.


Zene vagy bármilyen zajforrás (rádió, tv, mosógép, robotgép, hajszárító) bekapcsolása, hogy érezze, hallja nincs egyedül?

8826. Menyó (válaszként erre: 8814. - T.mse)
2011. jún. 17. 14:58

Lehet a meleg is, de lehet étel is. Anyatejjel nyugodtan kenegetheted neki.

Diusnak azért ömlött fel pár napja az arca, mert elfeledkeztem magamról és megettem vagy 2 marék földimogyorót. :S De már szép megint.

8825. Menyó (válaszként erre: 8821. - R.solyca)
2011. jún. 17. 14:54

Próbáld meg amit Porcellán írt, a vetkőztetést az Diusnak is mindig tetszik. Illetve a kádban egy kis pancsit, ha nem bírod esetleg bevinni a vizet akkor a csapban is fürödhettek. Beleraksz egy textilpelust és már nem is hideg a kagyló. A fiam ezt mindig élvezte. :) Nyáron volt, hogy napjában többször is vittem a csap alá. Inkább csak azért volt szemrehányás, mert befejeztük a pancsolást. :)


Vagy veszel két nagy levegőt, próbálsz megnyugodni és viszonylag halkan, kedvesen és folyamatosan beszélj hozzá. Mindegy mit! A lánykámnál ez is bejön. Egy darabig még mondja a magáét aztán elkezd figyelni a hangomra.

2011. jún. 17. 14:41

Sziasztok!


Tettem a naplóba útipatikát, ha van hozzá kiegészítésetek akár priviben, akár a bejegyzés alatti hozzászólásban írjátok meg és berakom.


Illetve próbáltam összegyűjteni a gyerkőcök súly- és hossz adatait, akinek hiányos kérem szintén vagy priviben vagy az egyes bejegyzések alatti hsz-ben írjátok meg. Köszönöm! :)

8823. porcellán (válaszként erre: 8821. - R.solyca)
2011. jún. 17. 14:32

húú, ez kemény.

Valami nem szorít neki, mármint a ruha, esetleg kényelmetlen, vagy meleg van.

Öltöztesd le, hátha tetszene neki, nekünk még kétszer volt ,hogy Réka sikítva üvöltött, de nálunk egyértelműen a kengyel nem tetszett, mindkétszer levettük és el is hallgatott, aztán beájulva elaludt. Amikor így sikít azért próbálkozz mindenfélével, mert nem hiszem, hogy ez csak hiszti.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook