Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 márciusi csodák fórum

2011 márciusi csodák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
8882. r.solyca (válaszként erre: 8876. - Porcellán)
2011. jún. 21. 16:19
De jó, de jó!!!! Mostmár akkor lesz pörgés-forgás, masszázs és minden klasszság :) Örülök nektek :)
8881. zsana0 (válaszként erre: 8880. - Amália78)
2011. jún. 21. 15:29

Tényleg mintha irtad is volna.

Nekem sincs tejem,de ha volt is pótoltunk.

Mostanában Bálint öklendezik,lehet tápszert kell váltanunk.

8880. amália78 (válaszként erre: 8878. - Zsana0)
2011. jún. 21. 15:21

Nekem sajna már megjött söt lassan várható megint:(

igaz nekem már nincs tejcsi 1,5 hónapja

8879. amália78 (válaszként erre: 8876. - Porcellán)
2011. jún. 21. 15:16

Jaj de jó! Akkor most már mehet a mozgás:)


Nekem Hédi elég nyügi ma:( nem tudom hogy a tegnapi oltás e a ludas de egész nap sír. Most alszik de úgy hogy egyik oldalán Réka alszik, a másikon én fekszem , amint elhúzódom ébred, igy nekem is pihi van

8878. zsana0
2011. jún. 21. 15:11

Sziasztok

Én is kótyagos vagyok,+ egy hete fájdogál a hasam meg a derekam,lehet a mensi kezdete,valakinek megjött már?

Mi is sokat játszunk,olyan zabálni valóan tud mosolyogni.Ma sikeresen fel ébresztette a nővérét ugy sikongatott.:)

Az vettem észre hogy hason nem nagyon fordítja a fejét jobb oldalra.De hanyatt fekve igen.Csütörtökön megkérdem a dokit,3 hós oltásra megyünk.

És igen MA vagyunk 3 hónaposak.!!!

8877. lilipeti
2011. jún. 21. 14:25

Jaj, de jó! A kis Réka megszabadult a béklyótól. Gondolom ő is örül. Gratulálok! Ügyesek vagytok!


Én ma elég sz@rul érzem magam. Nem tudom mi ez. Úgy érzem, mintha meg lennék fázva, de még csak belülről, az orromnál. A fejem is kótyagos. Megmértem a vérnyomásom, 120/75 volt, ami jó. Csak azt nem értem, hogy akkor miért érzem úgy, hogy a fülemen akar kiugrani a lüktető agyam! Lili délelőtt nem nagyon aludt, most alszik, ki tudja meddig.


Mi jövő héten megyünk a 4 hónapos oltásra. Most szombaton lesz a hónapfordulója Lilinek! :D Úr Isten! MÁÁÁRRR! Imádom. Olvastam valahol, hogy játszunk úgy a babával, hogy mosolyogjunk rá, és kérjük, hogy mosolyogjon vissza. Na, ezt Lilivel nem lehet játszani, mert ahogy ránézek fülig ér a szája. A kukucsolást nagyon csípi, akkor hahotázik. Ti hogy szoktatok játszani a babával? Imádja, ha puszilgatom a hasát. Ha felültetem szintén nevet. Azt veszem észre, hogy imád ülni. Percekig meg sem áll a feje, úgy néz körbe-körbe. Apukáját meglátja fülig ér a szája.


Úgy hallom, felébredt Csipkerózsika a 100 másodperces alvásából :D Megnézem.

2011. jún. 21. 13:38

Sziasztok Csajok!


A tegnapi oltásnak nem lett semmi negatív hatása szerencsére és ma is lett egy szuper eredmény, az ortopédián kimondták, hogy nem kell tovább hordani a kengyelt. Hát kb. fél óráig örömködtem, hogy végre szabadság van Rékának :D

8875. 55292b4c1a (válaszként erre: 8872. - Amália78)
2011. jún. 21. 09:11

Amikor jöttünk haza a kórházból, már akkor el kezdett cseperegni, de nem volt vészes.

Csak még mennem kellett a tanácsra is és akkor már csak Laura volt velünk, de amikor jöttünk haza, bementem a kínaiba ruhát nézni, még az volt a szerencsénk, mert akkor kezdett esni a jégeső. Aztán mikor csillapodott az eső haza futottam, hogy szóljak Balázsnak, de már ő sem ért rá értük menni, mert nagyimért kellett menni-e a telekre. Szegény nem tudott behúzódni sehova sem. Miután elment megint volt egy jégeső. Utána értek csak haza Lauráék.Aztán Balázs is megérkezett.

Röviden ennyi.

8874. d0b7178f40 (válaszként erre: 8873. - Amália78)
2011. jún. 20. 20:35
papírforma szerint 12-18 hónaposan kell teljesen elcsontosodnia.
8873. amália78
2011. jún. 20. 18:05

Lányok nem tudjátok mi a kutacs bezáródásának alsó határideje? Elég kicsi Hédi kutacsa 0,5 cm:(

a tanácsadáson nem mondott senki semmit csak hümmögtek és összenéztek, én a gyereket próbáltam megnyugtatni, és elfelejtettem kérdezni.

8872. amália78 (válaszként erre: 8869. - 55292b4c1a)
2011. jún. 20. 18:01
Ti még akkor úton voltatok? Mi szerencsére hazaértünk elötte. Nem tudom hova húzódtunk volna be a babakocsival ha elkap
8871. porcellán (válaszként erre: 8868. - Amália78)
2011. jún. 20. 17:57

Szegényke remélem már jobban lett ébredéskor.


Mi is ma voltunk, igaz nem tanácsadás keretében, szóval majd még a védőnővel is külön találkozni kell. Réka a szurit alig vette észre, sőt már a vattát is rányomták mire felsikított egyet, viszont a Rota elleni elég szépen folyt ki a száján, szóval csak reménykedek, hogy jutott a pociba is valamennyi.

8870. r.solyca (válaszként erre: 8868. - Amália78)
2011. jún. 20. 16:41
Szegénykém, akkor ez nem volt a legjobb napotok, reméljük valami szépet álmodott utána és nem is emléxik, hogy mi történt vele :):):):)
2011. jún. 20. 16:30

Sziasztok!

Voltunk tanácsadáson. Vittem mindkét lányt. Laura megkapta a 18 hónapos oltását, sírt, de sikerült megnyugtatni. Evelint a szeme miatt vittem, azt mondta a doktornő, hogy Ő már nem ír fel szemcseppet, hanem vigyem ki a kórházba. Ki is vittem ma a kórházba, de nem mosták ki:((( Hanem azt mondták, hogy csepegtessem azzal amivel eddig, meg írt fel egy másikat is. . . .

Laurának kértem időpontot az ortopédiára, mert befele áll a bokájánál és mondta a háziorvosa, hogy vigyem ki. . .

Esett a jégeső:(((( Nem örültem neki. . . :(

8868. amália78
2011. jún. 20. 13:50

Sziasztok!

Megkaptuk végre a 3 hós oltást 3,5 hónaposan....

Én is beadattam Hédinek mégis a Rota ellenit, nem tűrte túl jól :(gargarizált vele sokáig mire lenyelte....aztán megkapta a szurit a popójába és nagyon sírt:( bele telt 10 percbe mire lenyugodott, de úgy hogy be is aludt....úgy öltöztettem fel óvatosan nehogy szegény felébredjen. Egyébként 6100g és 58 cm a kisasszony, elgurul ha leteszem:)))

8867. r.solyca
2011. jún. 20. 10:55
Én a netről fogok szerintem rendelni borostyánláncot, 400 Ft-ért kihozzák utalás esetén...a pelenkacentrum honlapján vannak, ha valakit érdekel...persze lehet jobb élőben látni őket :)
8866. r.solyca (válaszként erre: 8856. - Lilipeti)
2011. jún. 20. 10:44

Ja! Egyszer nyelt a vízből, de csak kis köhögés volt...inkább azért aggódom mert lettek rajta kis kiütések a mellkasán és a hasán rögtön úszás után, remélem azért még folytathatjuk majd az úszást, ha nem múlik holnap leviszem a dokihoz...


Van valami tippje valakinek mivel kenhetném be ?!


Egyébként szombat reggelre átfordult hasra a kiságyban úgy kelt fel, aztán egyszer napközben is sikerült neki hátról hasra fordulni, tegnap meg úgy kelt fel, hogy fordult 180 fokot és hason ébredt még plusszban :) Mit művelnek ezek a kis csodabogarak, hihetetlen...

8865. r.solyca (válaszként erre: 8856. - Lilipeti)
2011. jún. 20. 10:37

Először kicsit tornáztunk, bemelegítettünk, mindent mondókával persze...aztán bementünk a vízbe és ott is énekeltünk gyerekdalokat és mondókákat miközben játszottunk, nem nagyon tudom leírni hogyan...jobbra balra döntöttük őket, hason toltuk középre, hogy találkozzanak kicsit ismerkedjenek aztán háton visszahúztuk, körbementünk ugrálva, táncoltattuk őket :)

Aztán kezdődött az úszás tanulás, hason v. háton kellett magunk mellett vinni őket és közben mondani, hogy "Jár a láááááb..."...a csaj meg jött utánunk és mozgatta a kis lábukat, de Balázs már magától mozgatta, nagyon ügyes volt :) aztán megint játék megint tanulgatás...kézmunkát is tanultuk...a végén pedig merült egyet szuper ügyesen :) lényeg, hogy iszonyat jó volt szerintem...egész nap olyan jó kedve volt utána, látszott, hogy élvezte :)

8864. d0b7178f40 (válaszként erre: 8857. - Lenor18)
2011. jún. 19. 19:59
nálunk teljesen nyugis az evés és már elértük azt, hogy este 22 óra körül adok neki még cicit és 5-6 óráig alszik
8863. d0b7178f40 (válaszként erre: 8862. - Amália78)
2011. jún. 19. 19:57
én m de főztem aztán délután pelenkát varrtam, 1 gírnitúrát fejeztem be és a következőnek álltm neki, majd borsót pucoltam.
8862. amália78
2011. jún. 19. 16:49

Merre jártok lányok ezen a borongós vasárnapon?

Nekünk csendesen telik. Mivel a vadaspark elmaradt elugrottunk a TESC*-ba. Persze akkor kezdett el égtelenül zuhogni mikor kiértünk....

Egyébként csendesség van. Mindkét gyerek alszik 2-től. Igaz Hédi a kezemen aludt el így én is bealudtam, arra ébredtem fel hogy nem érzem a karom:) Szerencsére nem kelt fel mikor kihúztam a feje alól:)

8861. amália78
2011. jún. 19. 13:03

Sziasztok!

Mi ma vadasparkba készültünk de az esö ezt meghiúsította:(

Pedig már olyan jó lett volna kimozdulni.

2011. jún. 19. 08:47

Üdv mindenkinek! Túl vagyunk megint egy adag bablátogatónk, tegnap 3 család jött. Lánykámat szerintem tegnap álomkórral oltották be, reggeltől fél3-ig csak aludt.Ennek fejében éjjel buli volt..:)


Keddre bejelentkeztem házi dokihoz, bár nem hiszem bármi okosat tud mondani. Cukrom rendben, vérnyomásom jó, hétvégén meg is lettem kímélve, tegnap éjjel is Sanyi játszott Zsófikával fél3-ig, én addig aludtam 2 szoptatás között.

De lehet tényleg a meleg.


Mindenkinek szép napot! Nekem megjött anyósom.

8859. Ancsi0417
2011. jún. 18. 22:40
Jó éjt mindenkinek!
8858. lilipeti
2011. jún. 18. 22:37
"JÓ ÉJT GYEREKEK, BÚCSÚZIK A FÜLES MÁÁÁÁRAA. BÚJATOK BE TI IS SZÉPEN, A JÓ PUHA, MELEG ÁÁÁÁGYBAAA"
8857. lenor18 (válaszként erre: 8844. - Moncsi85)
2011. jún. 18. 22:00
2-3 hónapos kortól a babák elkezdenek figyelni másfelé is, ezért nehezebb etetni őket már ilyenkor, mert minden érdekesebb az evésnél (akár szoptatás, akár cumisüveg). Emiatt kevesebbet is esznek napközben, éjszaka pedig többet ébrednek és bepótolják. (Plusz élettani oka is van annak, hogy 3 hónapos kor körül azok a babák is felébrednek újra éjszaka, akik addig átaludták). Érdemes megpróbálni "eseménymentes" környezetet biztosítani az etetéshez (redőny stb.). Amikor pedig nem akarnak enni, nem érdemes erőltetni, jobb, ha előbb megnyugszanak, érdemes kicsit felvenni és ringatni pl.
8856. lilipeti (válaszként erre: 8854. - R.solyca)
2011. jún. 18. 20:33

Mit csináltok ponotsan a babaúszáson?

Balázs belekortyolt a medence vizébe? Mert Lili, h aelengedem a kádjába addig forgatja a fejét, amíg egy kicsi vizet nem nyel. Vagy ha ezt teljesen meg bírom akadályozni (nem cselez ki), akkor a kezével "lapátolja" a szájába a vizet. Azzal nyugtatom magam, és a férjemet, hogy a babák tuti beleisznak a medence vizébe. Semmi baja nincs a ánynak a víztől. Ma az is eszembe jutott, hogy azért issza, mert még emlékszik arra, hogy odabent is itta a magzatvizet. Szerintetek ez hülyeség?


Megpróbálok utánajárni, hogy itt nálunk lehet-e vaalhol olyan borostyánláncot kapni. De szerintem nem. Akkor bemegyünk majd Érdre, vagy Pestre, mert tetszik az alánc, és még ha hasznos is... :D


Szerintem jó aza a járókás megoldás kintre. Lehet mi is elhozzuk az utazóágyat és azt rakjuk ki...

8855. amália78 (válaszként erre: 8849. - Jozsi.38)
2011. jún. 18. 15:34
én a járókával jártam igy, Réka másszott be és megbillent Hédi az oldalához préselödött mire elkaptam Réka pedig leesett igy el is tettem pedig masszív fa járóka.
8854. r.solyca
2011. jún. 18. 14:25
Megjöttünk az úszásról és annyira fel vagyok töltődve, mert olyan fantasztikus volt!!! Balázs nagyon ügyes volt, egy hangja se volt, el voltam ájulva tőle és mások is. A tanár szerint nagyon ügyes:) Mondjuk sokat gyakoroltunk itthon :)Imádtam, már alig várom a következőt...Mivel ügyi volt már merülhetett is, semmi gond nem volt, azt is ügyesen csinálta...Büszke voltam/vagyok rá nagyon :):)
8853. t.mse
2011. jún. 18. 10:19
Amy hogy vagytok? Párod?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook