Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2902. Franc22
szept. 4. 11:13

Sziasztok!

Újra itt.

33 vagyok. 2.babo. Móri vagyok.

Volt itt egy csoport már régen, a facebookon tartjuk a kapcsolatot. Még a fiamnál csatlakoztam. Már ott is kevesebbet írunk, de van akikkel találkoztunk.

Hát barátok, van aki lemaradt, de van aki belépett az életünkbe. Messengeren szinte minden este tartjuk a kapcsolatot. Találkozni még csak kevéssel.

aug. 6. 22:49
Én is külföldön élek így a barátok már a terhesség előtt eltűntek. Vannak akik itt kint élnek (200 km-re) de velük is évente max 2szer szoktunk találkozni. A legjobb gyermekkori barátnőm is itt kint él de ahhoz messze van, hogy sűrűbben találkozzunk.
2900. Dhelia (válaszként erre: 2899. - Candie)
aug. 6. 11:05

Én 25 lettem januárban, első bébi és barátaim már rég nincsenek, mert külföldön élünk.

Egyedül Mermancs az, akivel régebb óta tartom a kapcsolatot, nemrég összehoztunk egy babatalit is, és őt innen ebből a csoportból ismertem meg. 😊

2899. Candie (válaszként erre: 2898. - Dhelia)
aug. 6. 07:57

Én is pont ezért jöttem a Hoxara vissza.

Ezzel kapcsolatban; Nem tudom mennyi idősek vagytok és , hogy emiatt aktuàlis e bárkinek is ez a kérdés de én pl 23 vagyok , első baba és mióta szültem a baràtok totál lemaradtak. Nàlatok ez hogy van ? (Aki esetleg korom beli vgy első babás gondolom jobban előfordul ez a “jelenség”)

2898. Dhelia (válaszként erre: 2897. - Candie)
aug. 5. 22:16
Hú, ezt teljesen megértem. Régebben én is imadtam olvasni, teljesen mindegy hány száz oldalas volt a könyv. És sajnos én is sokat lógok a telefonom. A messengeren főleg. Tudom, hogy nem jó, de tök egyedül vagyok itthon és most valahogy az jelenti a külvilágot. :(
2897. Candie (válaszként erre: 2896. - Dhelia)
aug. 5. 21:02

Szia Dhelia!

Én is szívből gartulálok ! ❤️

Köszönöm a meghívást a csopiba, de most jelenleg szüneteltetem a facebookot :) hianyzik az olvasàs ès sokszor inkább csak felfutottam a facera mert az egyszerűbb és ott ragadtam. Ennek örömére most beújítottam pàr könyvvel , míg a kislànyom alszik tudjak kikapcsolódni :)

2896. Dhelia (válaszként erre: 2889. - Candie)
aug. 5. 19:31

Szia Candy! 😊

Gratulálok a babádhoz! 🤗

A kérdésre válaszolva, én sem viszem ki a kislányomat (szintén Luca, mint Diegóóónál 🤗) ebben a nagy melegben, hanem az esti fürdetés előtt kiülünk a teraszra levegőzni, ahogy ti. 😉

Én is próbáltam már a sportrészt, mert szinte végigér már a baba a mózesben, de annyira nem jött be neki, mindig lecsúszik az aljára, pedig ez is teljesen dönthetős, igaz enyhém megemeltem, hogy lásson.

Szóval egy darabig még marad a mózes. 🤔🤷‍♀️

Van egyébként egy facebook csoportunk az itteni tagoknak, nem tudom hallottál e róla: Márciusi babák hoxa néven, ha gondolod csatlakozz. 😉

2895. Candie (válaszként erre: 2894. - Diegóóó)
aug. 4. 21:55

Nagyon szép neve van!

Én amugy teljesen azt hittem , hogy simán húzni fojuk 6 hónapig. (Első baba) nem is értettem mikor sokan mondtàk hogy 3-4 hósan lecserèlték . De aztán hozzànk is elért ez a kérdés koràbban mint 6 hónap :D azóta mondjuk nagyon sokat nevet a kocsiban,látom rajta , hogy örül neki , hogy làt.

2894. diegóóó (válaszként erre: 2892. - Candie)
aug. 4. 21:46
Kislány, Luca a neve. Amugy mar mi is lecseréltük a sport reszre, a mozest utálta.
2893. Candie (válaszként erre: 2891. - Medvécske)
aug. 4. 21:31

Jó ezt olvasni , hogy nem csak én raktam àt a sportba , megnyugtat :D

Igen , a szűkítőnálunk azt a funkciot läja el hogy a gerince ki van támasztva, meg nekem is teljesen el van dontve amennyire lehet, ez egy kagylo ules egyebkent .

2892. Candie (válaszként erre: 2890. - Diegóóó)
aug. 4. 21:29
De jó! Kislàny , kisfiú? :)
2891. medvécske (válaszként erre: 2889. - Candie)
aug. 4. 21:23
A mózest teljesen kinőtte,én is kicseréltem a sport részre. Azt is szinte teljesen vízszintbe lehet dönteni,de Emma már nagyon erőlködik,hogy üljön,úgyhogy kb 45fokban van döntve és sokszor még így is feljebb akar ülni. Itthon a szoptatós párnával néha jól kitámasztgatom és hagyom hogy picit feljebb legyen. Nem baj ha nincs teljesen vízszintben,picit ülhet is, a lényeg,hogy ki legyen támasztva és ne a gerincét terhelje a súlya.
2890. diegóóó (válaszként erre: 2884. - Candie)
aug. 4. 21:22
Az én babám is marcius 30-an szuletett!😊
2889. Candie (válaszként erre: 2888. - Medvécske)
aug. 4. 20:44

Ó ennek örülök,hogy nem csak én nem viszem ki ebben a hőségben nagy sètàra. Màr gondolkodtam rajta , hogy csak én vagyok ilyen kènyes vagy ez így tényleg normàlis :D este 18-18;30 korul leviszem nèha de sokszor csak 7kor kerülünk ki a teraszra mert elviselhetetlen a meleg és a babakocsiban is utàlja hogy bele izzad.

Ti hogy vagytok a mózessel? Nàlunk a kislànyom màr alig van el benne étterembe màr el sem lehet vele menni a mózessel mert sír , hogy nem làt ki, pedig sok kisjàtékot akasztottam neki de úgysem.

Most beüzemeltem a sportot újszülött szűkítővel, de sokszor aggodom nehogy baj legyen, habàr sokszor olvasom , hogy sokan hordozóban altatjàk. Dr néni szerint nem lesz gàz mert egyenesen van. De èn amugy is para mami vagyok kicsit :D

2888. medvécske (válaszként erre: 2887. - Candie)
aug. 4. 18:07
Nálunk is megviseli. Nem is viszem ki sétálni csak estefele megyünk ki a teraszra levegőzni egy picit. Itt nálunk a pâratartalom is nagyon magas így a 35fokot 45nek érezzük. Napközben is max 2-3 alkalommal alszik 20-40 perc között. A fürcizés is borult mert amikor nagyon sokat forgolódik meg játszik, nagyon kimelegszik akkor lefürdetem mert nyűgös lesz egy idő után attól, hogy kiizzadt. Ami érthető. Nagyon szeret fürcizni. Ha reggel fürdetem meg attól még az esti fürdetést is megtartjuk, de ha délután aktuális a soron kívüli pancsi akkor este már nem. De ez több mindentől függ.
2887. Candie
aug. 4. 16:33

Nektek hogy bírja a picúr ezt a nagy meleget ?

Nekeünk teljesen felborult tőle a napirendünk. Vagy egyàltalàn nem tud aludni napközben, vagy pedig kèpes Nagyon sokat aludni . Pedig àltalàban màr csak 2x1 órát alszik.

Babakocsizni is szinte lehetetlen lemenni ebben az időben a megszokottkor.

Persze ne értsetek félre, örülök ennek a melegnek hiszen nyàr van ! <3

2886. medvécske (válaszként erre: 2884. - Candie)
aug. 3. 22:24

De jó neked,hogy átalussza az éjszakát :)

Nekem se lehet egy szavam se, szerencsésnek érzem magam,hogy Emma sem sírós,boldog,nevetgélős baba.

Ő is egész nap magyaráz, be se áll a kis szája. Na meg az átfordulás. Mondom neki,hogy attól még,hogy át tud fordulni nem kell egész nap (és hajnalban is) gyakorolni a műveletet.

Kb 1 hónapja fordul át hasról hátra de pár napja már hátról hasra is, és annyira tetszik neki a dolog,hogy egész nap pörög oda vissza. A pelusozás kész kihívás. Be kellett szereznünk neki játékokat,mert eddig nem igazán voltak,csak max amit rághatott, de észrevettük,hogy igénye van rá. Vettünk "kelj fel Jancsit", meg mindenféle színes dolgot ami zörög és a szájába is veheti. Nagyokat szoktunk játszani de magában is elvan.

Már bevezettem neki a sütőtököt ami abszolút kedvenc, evett már répapürét, körtét és almát.

A zöldségeket jobban szereti mint a gyümölcsöket. Én nem bántam meg,hogy elkezdtem a hozzátáplálást.

Olyan jóízűen eszik és úgy nyitja a kis száját két falat között. Ha nem kérné nem erőltetném. Az emésztése sem borult fel, menetrend szerint jön a napi 3 kaksi :)

2885. Candie
aug. 3. 21:20
Ui: remelem nem banjatok hogy ilyen keson csatlakoztam, de teljesen elfelejtettem ,hogy anno en is irtam ide :)
2884. Candie
aug. 3. 21:18

Sziasztok :)

Az én kislànyom Màrcius 30-án született 3010g-val es 49cm-vel.

Jelenleg 5400g es 57 cm

Szopizik meg es remelem sokaig is fog. Igeny szerint szoptatott baba :)

Mar 6 hetes kora ota atalussza az ejszakat igyhogy igazan szerencsesnek erzem magam. Keveset sir sokat nevet, o az en alom babam.

Szinte egesz nap gugyog es sikitozik , mindig hallatja a hangjat :D

Medvecske szerintem nem korai a hozza taplalas legalabbis felenk a vedono nekem is javasolta , en csak azert nem teszem mert anyatejes . Meg amugy is te erzed mi kell a babanak te vagy az anyukaja es ha szerinted jot tesz neki akkor szerintem csinald ! :)

2883. medvécske (válaszként erre: 2882. - Medvécske)
júl. 17. 21:42
Elírtsm, Emma 4 hónapos 🙂
júl. 17. 19:01

Emma holnap lesz 2 hónapos.

Két hete a dokinál 6kilónak és 60centinek mérték.

Én is csak kb 2 hónapig tudtam anyatejjel etetni de már akkor is kellett mellé tápszer is.

Fix napirendünk még mindig nincs sajnos. Még mindig nem szeret egyszerre sokat enni de én is elkezdtem hozzátáplálni egy hete és úgy néz ki,hogy segít. Én sütőtökpürével indítottam és nagyon szereti. Először csak megnyalattam vele és nem ellenkezett. Aztán kapott egy egész kanállal. Most már tátja a száját és várja,hogy adjam a következő falatot. Negyed üveggel eszik meg egyszerre délelőtt. Ma úgy láttam,hogy kérne még de még egy ideig nem kap többet egyszerre mert ezzel is jól lakik.Iszik rá egy jó adag vizet és utána sokáig elvan. A hozzátáplálással így ki tudtam tolni a két étkezés közti időt,így a következő étkezéskor már többet eszik. Most a 90mili amit minimum megeszik és nem 50-60miliket.

Tudom,hogy sokan ellenzik a korai hozzátáplálást,de szerintem baba válogatja. Emmának jót tesz és kezd kialakulni a napirendje. Nekünk szükségünk volt ehhez a ht-ra. Nem okozott neki gondod,a kaksija is szinte óramű pontossággal jön ugyan úgy mint előtte.

Már nem sír és nem nyöszörög ha hason van, sőt élvezi is de azért még hamar elfárad.Már többször is átfordult hasról hátra de legtöbbször csak próbálkozik és meresztgeti magát. :)

2 napja kinyomja magát fekvőtámaszba is de csak rövid időre.

És imád sikongatni. Olyan éles hangon sikít,hogy üveget lehetne vele repeszteni.

Jó látni,ahogy napról napra fejlődnek és egyre ügyesebbek.

2881. docika88
júl. 16. 23:20

Sziasztok. Boti márc 9.én született. 3250g 51cm-el

Elejétől fogva inkább tápszert kap. Csak pici tejem volt a 2. hónapig.

1 hónaposan 4250g 55cm

2 hónaposan 5500g 57cm

3 hónaposan 6850g 62cm

4 hónaposan 7620g 66cm

Jó húsban van. Apja alkat lesz (186cm 120kg)

A napirend kb 1 hónapja alakult ki.

Reggel 6 körül ébred. Eszik. 180ml kb.

Visszaalszik 1 vagy 2 órát.

Utána kaja. Séta. Közben alszik.

Ebéd dél körül. 1-1,5 óra múlva alvás. Uzsonna. Utána attól függ hogyan aludt este 7 körül fürdés majd evés. 9 előtt általában alszik.

Köztes időben játék, játszószőnyeg, körforgó.

Anyáknapja óta átalussza az éjszakát.

Napközben nincs néma csend mellette és nincs full sötét sem a szobában.

Pár napja kezdtük a hozzátáplálást almával. De nem igazán jön be neki. Holnap kap őszibarackot majd. Kíváncsi leszek.

2880. Dhelia
júl. 10. 19:16

Az én babám márciusi, most 4 hónapos. Igény szerint szoptatott. 6200 gramm és kb 65 cm. Az elejétől kezdve tudta h mikor van éjszaka. Nappal is van napirendünk, de nem az idő szerint van meghatározva, hanem a sorrend. (Szopi, büfi, peluscsere, játék, alvás.) A fürdés időpontja fix fél 8 körül van.

Gratulálok a későbbi babákhoz! ☺

2879. Franc22
júl. 10. 09:06
Sziasztok. Akik màrciusban szültek, azoknak babójuk, hogy gyarapodik?? Ki alakult már a minden nap és éjszakák? Szopi vagy tàpi??
jún. 17. 16:47
A fogamzasgatlomat pedig szules masnapjan megkaptam. Bor ala ultetett lett. Nem akartam se gyogyszert, se spiralt.
jún. 17. 16:45
Elfelejtettem irni nektek, hogy nalunk is megvan a babo. Most mar 2 hetes. 3,9 kg es 55 cm. Es teljesen termeszetesen, vagas nelkul szuletett. Mondjuk nagyon nehez szulesem volt. Este 6-ra mentunk be es masnap 11:15-re lett meg. 5 ora volt csak a kitolasi szakasz. De vegre itt van es szepen cseperedik. Egyebkent junius 1 lett a majus 23 bol :F
2876. medvécske (válaszként erre: 2875. - Docika88)
jún. 13. 23:01

Szerencsére nekem is csak egy napig fájt a hasam, régen nagyon görcsölős voltam. 3napig volt erősebb vérzésem aztán e nap levezetés de az már csak mutatóban volt.

Hát igen, nálunk se kedvenc az óvszer úgyhogy én most el is kezdem szedni a fogamzásgátlót, sajnos tejem már amúgy sincs úgyhogy nem várok tovább.

2875. docika88 (válaszként erre: 2869. - Medvécske)
jún. 13. 12:54
Én most várom a napokban a 2. menzeszt, pont a kerek 10.héten jött meg, és normális volt, 5 napig tartott, semmi változás, talán nem fájt annyira a hasam, bár amúgy sem vagyok nagyon görcsölős. Én nem írattam semmit, mivel lombikunk volt, de hát ugye vannak csodák, és tuti, hogy most jönne össze spontán, így egyenlőre gumi. De majd valamit kitalálunk mert Férjnek nem jön be annyira így a sztori :P
jún. 6. 16:52

Na, hát akartam, megkaptam :D

De miért is akartam?

Ma megjött,ezzel nem is volt gondom, mostanáig, amíg el nem kezdett fájni a hasam.

Kellett ez nekem? :D

Én lassan tervezem,hogy elmegyek a nőgyógyászomhoz és iratok fel fogamzásgátlót.

Nálam van egy olyan jelenség,hogy ha fogamzásgátlót szedek,akkor nem menstruálok. Tök mindegy milyen fajta, egy idő után elmúlik tőle,amit én nagyon élvezek. Azt mondják a dokik hogy nincs gond, az a lényeg, hogy amikor nem szedem akkor mindig megjön rendesen.

2873. medvécske (válaszként erre: 2872. - Medvécske)
jún. 3. 18:02
Pont ma 11 hete, hogy szültem.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook