Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 decemberi babák fórum

2011 decemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
21269. AisaRegina
2012. febr. 8. 11:40

Sziasztok csajok!!

Most ment el a sárkány, utálom ha valaki d.e jön. Nekünk a napirendünk úgy állt be, hogy ilyenkor lustizunk, vagyis a tisztába tétel max amiért kiszállok az ágyból. A picur ott van velem, így ha éhes arra kellek hogy ott matat a cicinél XD. A suttogót olvasgatom, csak mint előtte írtam nálunk a kaki miatt necces, viszont egy dolog azért jó volt a könyvben, hogy félreérthető mozdulatokat hasfájásnak gondoltam. Közben pedig csak túlpörgött a manócskám. Most eszméltem rá, hogy ő nem az a tegyél le és ott maradok típus. Szopizni is nyitott szemmel szopizik, hatalmasra nyitja a szemeit és egyfolytában figyel. Így altatáskor, ő a "mimóza" típus.

Amúgy meg mintababa, egyfolytában dumál, kommunikál velem, folyamatosan figyeli az arcom mire hogy reagálok. Így van, hogy komoly mondanivalója akad és ezt nagyon cukin adja elő XD. Persze akkor én is komoly arcot vágok, de meg tudnám zabálni :))).

Merci örülök hogy hallok rólad.

Földlakóm Némónak is lassan be nem áll majd a szája.

Ne értsetek félre én nem a baba ellenesség híve vagyok, csak úgy gondolom, mindennek megvan a maga ideje. A kis tesó is jöhet, de nektek is regenerálódni kell ahhoz, hogy ti is és a babóca is egészséges legyen.

Tegnap felhívott egy barátnőm, elég megdöbbentő volt, számon kérte tőlem, miért nem válaszolok neki facen, amikor mindenkinek írok, feltöltök stb.

Pedig írtam neki, hogy még behavazott állapotban vagyok, de ha jöhet szólok. Tegnap elmondtam neki, hogy igaz hogy írok, de a mobilról teszem mindezt, és nem tehetem meg, hogy rá várjak a gép előtt. Kicsit bántó volt a stílusa, pedig neki is van két gyereke :((( Olyan rossz amikor egy barát, nem érti meg, hogy ez az időszak nem róla szól. Minden bném, előre szól ha jön, és megértik, ha nem veszem fel a telcsit, vagy nem írok nekik rögtön. Bocs a panaszkodásért :(((

21268. adbefc7882 (válaszként erre: 21267. - Szcsgota)
2012. febr. 8. 11:30

Oké, mihelyt a helyére tesszük, lefotózom és felteszem a naplómba :)

Muszáj belevágni, mert kicsi a lakás így...

Elvileg egy 100m2-es lakásról van szó, de a belső feljáró és a gardrób, amit most nem tudunk a feljáró miatt használni, rengeteg helyet elvesz...

Így lebetonozzuk a belső feljárót,és kiütjük a konyha falát, így egybe nyitjuk amerikai konyhássá, a jelenlegi nappalit meg gipszkarton fallal átalakítjuk 2 gyerekszobává, így meglesz a gyerekek szobája.

Cuki mindent nagyon olcsón be tud szerezni az ismerősei által és mivel megint indul a túlórázás, most lesz rá úgy pénzünk, hogy azt nem a havi bevételekből kell elvenni.

21267. Szcsgota (válaszként erre: 21266. - Adbefc7882)
2012. febr. 8. 10:52

Jujjjj szegény apa mehet a napaliba :D.Neked is van egy jobb pasid :)).

Uh ne is mond éjszaka nem volt légzésfigyelőnk este ki fogyott az elem.Persze itthon nem volt.Minden bajom volt.

De én olyan hordozható bébi őrre gondolok.Én az ikeába vettem.Mondjuk én csak akkor használom ha mosogatók mert akkor nem hallom he fel kell.

Egyébként merész vagy kis babával bele vágni egy lakás átalakításba nem semmi.Majd kérek képet a kanapédról :D.

21266. adbefc7882 (válaszként erre: 21265. - Szcsgota)
2012. febr. 8. 10:42

Légzésfigyelőm van, amit nem tudok vinni magammal. Még wc-zni is nyitott ajtónál szoktam. A légzésfigyelő amúgy is áldás-átok egyben... Én gyűlölöm, mert amiatt nem tudom magam mellé fektetni éjjel ApróTalpat...Állandóan bennem van, hogy a kiságy a biztonságos neki, az azonnal csipog, ha gond van.Viszont így nyugodtabban alszok :D


Már csak 2 hónapot kell kibírnom, aztán alakulnak a dolgok, mert teljes lakás átalakításba kezdünk... És akkor már egyszerűbb lesz a helyzet.(Közelebb lesz a szoba a mellékhelységekhez :D)

Csüt.-pénteken jön meg az ülőgarnitúránk, már úgy várom :D

Így, ha babó nyugtalanul alszik, Cuki kiköltözhet a nappaliba, mert a 3-as része franciaággyá alakítható :D

21265. Szcsgota (válaszként erre: 21261. - Adbefc7882)
2012. febr. 8. 10:20

Azért hihetetlen,hogy ez bennünk van,csak nem mindig követjük mert jobb az egyszerűbb utat választani.

Nincs bébi őröd??Én azzal közlekedek ha Ádi alszik.

De most már berendezkedtünk a pihenő székkel a konyha pultra ,tegnap is úgy főztünk.Nagyon élvezi ott!! :D Közbe énekelek neki,csak a szomszédok meg ne hallják

21264. Szcsgota (válaszként erre: 21263. - Adbefc7882)
2012. febr. 8. 10:16

Dobtam!!!!!

Hát jó lesz ha már a hasam le megy, igazából csak az a problémám a testemen.

Jaj csajok én úgy elmennék apával Valentin napon valahová :O.Csak mi ketten!!!

21263. adbefc7882
2012. febr. 8. 10:11
Kocsonya???? Ági, kérlek-kérlek, dobj egy tányérral!!! :DD
21262. adbefc7882
2012. febr. 8. 10:11
Igen, a pocakom nekem is puhább, de az ilyen marad, míg szoptatunk, mondta a védőnő, hogy ilyenkor lazábbak a kötőszövetek... Elvileg a testnek ugyanannyi kell regenerálódásra, mint amennyi a terhesség.
21261. adbefc7882
2012. febr. 8. 10:10

Igen, mi is így neveljük Ákosomat, bár érdekes, hogy eddig más volt a sorrend, nem a 4É. Mióta viszont ezt csináljuk(7vége óta), Némó totál nyugodt, jókedvű baba, mosolyogva ébred :) És nem nyűgös, mert tudja, hogy evés-büfi után még nézelődhet, aztán, ha ásít, akkor csucsuka van :)

Az altatást próbáltam még a suttogó módszere szerint, de nekem az felesleges, mert berakom a kiságyba, 4-5ször visszaadom a cumiját és bekapcsolom a zenélő forgót, akkor elalszik ügyesen magától :)


Én szeretem ezt a napirendet, mert így a házimunkára is elég időm van. Elvileg lenne időm magam rendbetenni, mikor alszik Életkém, de nem merek 5-10percnél tovább kimenni a fürdőbe, mert ott nem hallom, ha valami van. Amúgy mikor alszik a szobában, olyankor mosogatok, pakolok, vasalok...

21260. Szcsgota (válaszként erre: 21257. - Adbefc7882)
2012. febr. 8. 10:02

Jó étvágyat.Én kocsonyát reggeliztem tejfakasztó teával.

Nemsokára kapitányod is ott fog dumálni,csak győzzél vele beszélgetni.Mi minden nap énekelünk Ádival,nagyon évezi.Képzeld elkezdtem olvasni a suttogót és ott írja,hogy 6htes koruk után megszünik a pocakfájásuk.Nekem anyukám mondta ezt én meg nem hittem neki.:).És rájöttem,hogy könyv nélkül is így neveljük Ádit.

21259. nikita83
2012. febr. 8. 09:58

Sziasztok Lányok!


2-3 napja nem voltam, azóta jó sokat írtatok.

Kilók: 17 kiló plusszal mentem szülni, már csak 4 kiló van rajtam, talán a csípőmön és a combomon maradt egy kicsi.

Ruhák: Én egy kismamaruhát se vettem, hiszen a felsők nyúlnak a nadrágok pedig csípők, így ezeket hordtam. A farmerszoknyáim még nem mennek rám, na majd tornázok. A hasam visszahúzódott, csak kicsit még puha. Apa imádja, Én nem.


Pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy akik már megszültek, sokan írtátok, hogy nincs idő ennetek, fürdenetek, hajat mosnotok...Akkor még nem értettem...most már igen.


Szombat óta nem nagyon alszik nappal (max 1-2 órát), éjszaka is kicsit nyűgös. Lehet hogy a szélfújások miatt? Barátnőm mindig akkor panaszkodott, hogy a pici nem alszik el.


Házasélet? Eddig még csak az álmainkban. Ma éjszaka együtt voltunk az álmomban és egy cseppet se fájt. Remélem ez így is lesz.

Én gyogyit szedtem fogamzásgátlásra, szerintem ennél is maradunk, nekem nem volt semmi panaszom, sőt 2 hónap alatt megfogant Dávid. A gumit utáljuk, megszakításossal pedig nem kockáztatunk. A köv. baba? Majd valamikor.


Levegőztetés: ami a kulcslyukon bejön. Baromi hideg van, holnap pedig megyünk az 1 hónapos státuszra.


Valaki írta, hogy sokat eszik a kicsi, de 1 óra múlva megint tátog. Nekünk is van ilyen sokszor. Szerintem az étellel is összefügg, milyen erős a tej.

21258. adbefc7882
2012. febr. 8. 09:56

Jaaj, nem is mondtam!!!!

Tegnap vaterán 1000ft-ért nyert cuki egy futópadot, én meg vettem magamnak egy biciklit!!!!!! Annyira boldog vagyok :D

21257. adbefc7882 (válaszként erre: 21256. - Szcsgota)
2012. febr. 8. 09:54

3-szor kezdtem bele ebbe az írásba, basszus.... :D

Szal: Igen, minden doki és védőnő mást mond, ez mondjuk elég gáz...


ApróTalp alszik, én meg kajálok...Sajtos-bundáskenyeret eszek tejjel, imádom :P :D


Ági, milyen jó Neked, hogy már ennyit "beszélget" Ádi... Némónak is jár a szája, csak az a baj, hogy még ritkán, pedig élvezném már, ha itt kuruttyolna látástól vakulásig :)


Pénteken leszünk 6 hetesek :PPP

21256. Szcsgota (válaszként erre: 21253. - Adbefc7882)
2012. febr. 8. 09:43

Szia :).

Csak azért kérdeztem rá mert nekem az orvosnőm azt mondta mivel Ádám anyatejes ezért nem adhatom neki a Lactivot.De a védőnő és egy másik gyerekorvos meg kifejezetten ajánlotta.És örülök,hogy nem hallgattam az orvosnőre.Nekünk segített.

De jó nálatok is jöhet a kistesó :D.


Képzeljétek Ádámka hajnali 5-kor kelt gyors szopi és úgy bealudt,hogy most kelt fel.De még nem éhes hanem kis ágyba beszélget a forgó macikkal :D.

Annyira édes.Tegnap este is még 11 óra magasságába dumált mindenhez és mindenkihez.Annyira tudja mondani!

21255. Szcsgota (válaszként erre: 21254. - Maja98)
2012. febr. 8. 09:38
Ja bocsi,azt hittem már ovis :).Uhh akkor kemény napnak nézel elébe,de legalább a picurnak jó a kedve.
21254. maja98 (válaszként erre: 21251. - Szcsgota)
2012. febr. 8. 09:34
A nagy még nem ovis, így esélyem sincs a pihenésre :( A pici meg 3/4 9-kor ébredt, s most igényli a foglalkozást. Hál'istennek jó kedvvel ébredt.
21253. adbefc7882
2012. febr. 8. 09:34

'Reggelt!


Igen, a védőnő és a gyerekorvosom is ajánlotta a lactiv baby-t, másképp nem mertem volna adni Ákosnak.

Én abszolút megbízom a védőnőmben és a tanácsaiban, ezért is merek odafigyelni az étkezésre. Ez nyilván nem szigorú, vagy őrült diétát jelent, de mondjuk, du. 2után akkor se fogok csokit enni, ha belebolondulok... 6 után meg ha farkaséhség tör rám, akkor megeszek 1 almát..Egyébként folyadék...

Ez eddig bevált és a tejem is tökéletes Ákosnak , 30dekát hízik 1 hét alatt.



Mi is megszakítással védekezünk, terhesség előtt is úgy védekeztünk :) És nekünk is az első este megfogant Apró Talp, amikor megbeszéltük, hogy belevágunk a babaprojektbe :)

A baba kérdésben osztom aamer véleményét annyi különbséggel, hogy én a 6hónapot igyekszem megvárni. Ha hamarabb jön, akkor sincs nagyobb gond, de addig igyekszünk elővigyázatosak lenni :)

De bármikor jöhet egy kistesó.


Merci! Akkor Nektek nagy szerencsétek volt! De a lényeg, hogy egészségesek vagytok és minden oké :) Más nem számít :)


Császáros Anyukák, Nektek milyen a hegetek?

21252. Szcsgota (válaszként erre: 21249. - Maja98)
2012. febr. 8. 08:48
De jó,hogy rendben van a cukor szinted!!!Nem is szabad diétázni szoptatás alatt.Nekem is volt,hogy kimaradt egy ebéd és hiába szopizott 160mlt akkor is 2 óra múlva kérte a tejcsit.Gondolom nem volt tápláló a tej :(.
21251. Szcsgota
2012. febr. 8. 08:46

szegénykéim!Csak ők ne lennének betegek.De ahol két gyerköc van és az egyik ovis ott tuti hogy van betegség is.Gondolom akkor most alszik a kis drága ha hajnalig nem aludt??

Most lenne jó neked is pihizni egyet.

21250. maja98 (válaszként erre: 21248. - Szcsgota)
2012. febr. 8. 08:33

eddig mi is azt csepegtettünk bele, de ez most már nem segített. :( De az orrcsepp szerencsére igen.

Még az a szerencsénk, hogy a nagylányunk nem kelt fel a hajnalig tartó sírásra. Most lenne akkor szenvedés, mert ha ő nem alussza ki magát, akkor tiszta zizi egész nap.

21249. maja98
2012. febr. 8. 08:30
tegnap voltam az újabb cukorterhelésem eredményéért, s szerencsére elmúlt a terhességi cukorbetegségem. Persze a doki szerint most is csak azért jó, mert diétázom, de nem mondtam neki, hogy a szülés óta nem sikerült tartanoma diétát. Féltem, ha keveset eszem, akkor nem lesz jó a tejem, meg hát szoptatás után mindig rámtör a farkas éhség. :S
21248. Szcsgota
2012. febr. 8. 08:26

Szia majácska.


Nekünk is szokott bedugulni a nozink és akkor mi anyatejet cseppentünk bele.És szépen kap levegőt utána.

Álomba szülés :DD ez jóóóóóóóóóó.

21247. maja98
2012. febr. 8. 08:21

kilók: én mivel diétáztam a terhesség alatt, s nem híztam csak 5 kg-t, így kevesebbel jöttem ki mint ahogy bementem, s azóta is apránként csöpögnek a kilók lefele. De a csípőm nekem is kitágult valószínűleg ezért tudtam gyorsan szülni, mert jól tágult, csak visszamenni nem akar.:(


Védekezés: mi még jelenleg nem jutottunk el oda, hogy együtt tudnánk lenni, mivel a két gyerek leveszi mindkettőnk erejét. De gondolatban és álmomban már nagyos sokszor voltunk együtt. Most már kezd nagyon hiányozni. Viszont nem tudom még hogyan fogunk védekezni, mert gyógyit nem akarok szedni a gumit nem szeretjük. Régebben megszakítással védekeztünk, de mivel már nem akarunk több babát, így valami biztosabbat szeretnénk.

21246. maja98
2012. febr. 8. 08:16
Én tegnap voltam a 6 hetes kontrollon, ami elcsúszott egy kicsit, mert már 8 hét is eltelt szülés óta. Ott megint megkaptam, amit megszoktam, hogy miért nem mentem be az első fájásnál, s akkor nem szültem volna otthon, de hisz ki gondolta volna, hogy az már nem jósló fájás, meg hát ugye, ha tudom, hogy elesek, akkor leülök. A másik amit mondtak, hogy legalább 10-et kellene szülnöm, de legalább bérszüléseket kéne vállalnom, mert valószínűleg engem erre teremtett a jó isten, ha ilyen könnyen megy. Mondtam, hogy kösz nem, mert félnék, hogy a következőt már álmomban szülném meg.:S
21245. maja98
2012. febr. 8. 08:12
Jó reggelt mindenkinek! Remélem mindenkinek jobb éjszakája volt mint nekünk. Zsófink nagyon szörcsög, s hiába szívtam éjjel az orrát, nem tudott tőle aludni. Már véres volt a váladék, így tisztára beparáztam. Apja felhívta az ügyeletet, de hát az ugye így sz@rt sem ér, semmit nem tudnak csinálni. Gondoltam, hogy csak azt tudják tanácsolni, amit eddig is tudtunk, de hát épp tegnap vesztünk össze apjával, hogy állítólag én mindig lehurrogom az ötleteit, így ráhagytam. Viszont mivel nem volt itthon orrcsepp, így elment az ügyeletes patikába. Persze nem az ügyelt, ami az internet szerint hivatalosan lett volna, így áttaxizta a fél várost mire megtalálta. Hozott sterimárt meg orrcseppet, s ahogy beadtam neki, már aludt is. Ekkor már 2 is elmúlt, s nagyon ki volt fáradva. 3-kor meg szegény azért ébredt, mert a nagy szenvedésben elhasználta az összes energiáját, s nagyon éhes volt. Azóta is alszik szegény, kisebb mocorgásokkal, ami az orra miatt van. Így délután irány a doki, de remélem az orrán kívül nincs más baja.
21244. Szcsgota
2012. febr. 8. 07:50

Jó reggelt anyucik :D.

Merci már hiányoltalak,de jó,hogy ismét itt vagy.

Csajok azt hiszem Ádi olyan szinten meg szerette a kendőt,hogy csak abba hajlandó elaludni :(.Szóval most keménykednem kell :((.Remélem nem sokáig!!

2012. febr. 8. 07:33

Együttlét: én majdnem minden álmomban együtt vagyok a Párommal, de valahogy a valóságban még nem megy a dolog! Pedig már érdeklődött, hogy gondolkozom-e már rajta :) meg hogy Rékával addig mi lesz :D


Fogyás: én a terhesség előtt híztam meg cudarul, legalább 10 kilót, mert a pajzsmirigyemmel valami nem stimmelt, de úgy néz ki a terhességi hormonok rendbe rakták és így aztán szép lassan mennek le a kilók! 12 kilót híztam terhesség alatt de már 15 lement!


Lányok segítsetek, hogy lehetne rávenni a babát, hogy aludjon éjszaka és ne akkor aerobikozzon?

Már mindent próbáltam, amiket eddig tanácsként kaptam!

2012. febr. 8. 07:25

Sziasztok Anyukák!:)

Ezer meg egy éve nem voltam, de gyakran olvastalak Benneteket!

Húúú lányok, én nagyon nehezen jöttem bele az anyaságba! Persze Réka baba az első pillanattól a legnagyobb szerelmem és kincsem lett, no de a szoptatással járó (akkor még) nyűgök, megkeserítették a mindennapjaimat! De most már kezdek belejönni, meg talán meg is szeretni a ciciztetést!


Egyébként életmentő császár lett a szülésem vége. elég para volt!

2 hét után még ugyan nem akarták megindítani a szülésem, de egy 10 perces oxi terhelést előírtak, mert semmi görcsöm nem volt és egy millimétert sem tágultam, még a magzatvizet sem bírták megnézni!

Röviden: bekötötték az oxitocint, 1 perc után 2 olyan fájásom lett, hogy az ágyról is leszenvedtem magam és kb a második percben egy pukk és elfolyt a magzatvíz!

Tök örültem, hogy végre ma baba lesz, jöttek a dokik vizsgálni, meg közölni a hideg zuhanyt, hogy az erős fájástól a baba keresztbe fordult és valószínű "fellógatta" magát a köldökzsinórra!

Na innen pánik, műtő stbstb. Megszületett a Picurim és a doki csak annyit mondott, hogyha "ha töke lett volna a babának, a zsinór még arra is rá lett volna tekeredve"


Szóval hálát adtam mindennek és mindenkinek, hogy baj nélkül megúsztuk és hála annak is, aki kitalálta a császárt és így életben maradhattunk!

21241. AisaRegina
2012. febr. 8. 00:35
Nézd én itt olvastam róla: [link]
21240. AisaRegina (válaszként erre: 21237. - 4ecb5c1130)
2012. febr. 8. 00:31

A sárga folyás szülés után normális, csak a higiéniára nagyon kell figyelned. Mert ez sajna tele van baktériummal. Valami gyermekágyi folyásnak vagy mi a szösznek hívják. Van róla cikk a neten.

A picurral nem tudtok várni amíg Amina 6 hónapos lesz? Addigra úgy is elkezdesz hozzá táplálni?

De ez végül is a te dolgod, én már nem hiszem, hogy bevállalok még egy babát. Azizát meg szeretném a Qurán szerint legalább 2 évig szoptatni, de az egy évnek is örülnék.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook