Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 decemberi babák fórum

2011 decemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
21299. dbzsuzsi (válaszként erre: 21298. - Dorsza)
2012. febr. 9. 14:28

Dorsza!

Most nincs időm bővebben írni mert közbe főzök,de NE SÉRTŐDJ MEG HA NÉV SZERINT NEM HIÁNYOLUNK!!!!!

Attól még személy szerint én örülök ha írsz!!!

Csak név szerint nem mindenkit lehet megszólítani ha régóta nem írt(szerintem).

Ahoz szerencsére jó sokan vagyunk ezen a fórumon!

De azon hogy zárt legyen a fórum én is gondolkoztam már!

Hogy lehetséges zártá tenni?

21298. dorsza (válaszként erre: 21294. - Adbefc7882)
2012. febr. 9. 14:07

Kicsit szarul esik, hogy ki szelektáltál a sok ember közül...oké én főleg a fotókat nézem, nagyon olvasni nincs időm.

Naplókba is azért jelentkeztem be, mert sokszor oda kerültek fel személyes dolgok mit vettem, mi történt.

Lehet nem írok túl gyakran, de nyomon követem a történteket. Itthon nekem három gyerkőc van, írni nem mindig van energiám. Aztán lehet jobban megnyílnék, ha zárt lenne a fórum. Bár úgy vettem észre, engem itt sose hiányol senki.

21297. 4ecb5c1130
2012. febr. 9. 13:31
Szia Maja írtam vissza neked a naplómab:D
21296. dbzsuzsi (válaszként erre: 21295. - Cserfescsillag2)
2012. febr. 9. 12:34

Szia Cserfes!

Igen ez a fránya KÚP már csak ilyen!Állandóan kiugrik a popóból! :))))

De elöbb utóbb mindenki belejön és már nem tudják olyan hamar kilökni mert te is ügysebb leszel.

De jó neked hogy ennyit aludt egyhuzamba.Az én picikém az istennek sem akar aludni éjjel ennyit.

De napközben sem sokat alszik,ezért délutánra annyira elfárad hogy akkor alszik nagyot.Tegnap is evett 5 kor és aludt 1/4 12 ig .Nem akartam felkelteni 8 kor mert tegnap elött felébresztettem mondván hogy gyorsan egyen egyet 9 kor és akkor talán alszunk legalább hajnali 3 ig de nem szegénykém annyira nem örült neki hogy felébresztettem hogy enni nem akart egy kortyot sem csak sírt.Erre letettem aludni és rögtön el is aludt és fel sem kellt 1 óráig.

Ezért döntöttem ugy tegnap hogy nem ébresztem fel,ha éhes ugyis felkel.

De így sajnos mindig rossz időre időzítette a hoszabb alvását mert állatlába 6 óra és éjjel egy között alszik egy nagyot utánna meg szigoruan 3 óránként kel.

Viszont megfigyeltem hogy ha nagyon éhes akkor gond nélkül elfogadja mind a kettő cicimet és eszik is belőle jó sokat,de ha 3 óránként eszik akkor szerintem nem eléggé éhes és ezésrt csak az egyik cicit hajlandó elfogadni.Basszus már most válogat,mi lessz velem később?

Erőssen gondolkodom hogy megpróbálom kitolni hogy nem adok neki 3 óránként enni csak 4 óránként és akkor talán eszik rendessen.


Gabica:mi is gyakorta kezdjük a napot a csap alatt:))

2012. febr. 9. 11:01

Egy kis helyzet-jelentés, új fogalommal tarkítva!


Jázmin 23:12-kor felébredt, tele pakolta a pelust. Gyors lázmérés, lázas. :( Oltás, mi így szeretünk!


És itt a gyors fogalom: a KÚP. A kúp egy olyan idegen dolog, amire a baba nincs felkészülve. Ő úgy tudja, hogy onnan csak kifelé jönnek dolgok, befelé nem. Tehát ha valami ott befelé megy, azt a lehető leggyorsabban ki kell tolni, mert az nem normális.


Tehát adtunk Neki egy fél kúpot, amit másodpercek tört része alatt tolt vissza, félben! Vagyis még eltörte bent, és vissza is adta. Anya kétségbe volt esve, a Picike pedig jó nagyokat nevetett. A második fél kúp már bent is maradt. :) Utána gyors cicizés, és alvás reggel 5:30-ig, majd visszaalvás 8-ig. Ébredés után semmi láz, hatalmas jókedv. Reggel a nagy ágyban énekeltünk, táncoltunk, zenét hallgattunk.


Szóval nálunk minden rendben van, az oltást mára el is felejtettük! :D


Bocs, hogy hosszú voltam, de ez egy "mérföldkő" volt. Első láz, első kúp!

21294. adbefc7882
2012. febr. 9. 10:09

Hahó!


Jelentkezzetek újra, visszaengedlek Titeket, csak szelektáltam és rengeteg embert töröltem, gondoltam, aki olvas, az úgyis visszajön :))


Beszi! Vannak időszakok, amik úgy sz*rok, ahogy vannak, de ez is elmúlik, ne félj :)

Sajnálom, hogy betegek vagytok, de örülök, hogy a Pici Lány nem kapta el.

Egyébként, ha lesz időd, gyere, mesélj, hogyan telnek a napjaitok :)


Kate! Elhiszem, hogy este már nincs erőd mozogni, én is örülök, ha ágyba kerülök..Pedig nekem azért sokkal könnyebb :)


Bebike! Nálunk csak a fürdéskor van 25-26 fok, amúgy 21-22 fokos a lakás.



Ákosom reggelre olyan batyut csinált nekem, hogy félkómás állapotban szaladtam vele a mosdókagylóhoz, még a nyaka is fosis lett, a jövőhetet is belerottyantotta a kicsikém a pelusba :D

Úgyhogy lefürdettem, beraktam a ruciját+a párniját mosni, kicseréltem a pelenka alátétet a kiságyban, meg a pelenkázón :D

Van kispárnája, imád azon aludni, mert amíg elalszik, a kis fejét mozgatja jobbra-balra rajta, a kis kezével meg gyűrögeti a csücsköt :D

De ez a párna tök lapos, csak olyan plüssös anyagból van és olyan puha az érintése :)

Imádja a Kis Tökim :)))


Na, megyek teregetni, míg alszik :)

Millió puszi :)

21293. dorsza
2012. febr. 9. 08:05

kat001: ennyit számítana, hogy nem mentél vissza dolgozni?:( Úgy emlékszem nekem azt mondta orvosom, hogy ilyen korban min heti 100 grammnak kell meglennie a súly gyarapodásnak.

besz: jobbulást!

Földlakó: én is törölve lettem, megkérdezhetem miért?

21292. Bebike85
2012. febr. 9. 08:01

Jó reggelt Anyucik!

Beszi én is sajnálom, hogx nem lett jobb a helyzet és hogy betegek vagytok. Tarts ki biztps minden rendbe jön.


Nem tudom miért, de Lara tegnap óta kevesebbet eszik a kelleténél. Olyan hideg volt éjjel a szobájában, hogy 1kor amikor ébredt enni, áthoztam magunkhoz betakartam 2 takaróval hogy ne fázzon, de sokszor nyekergett, féltem hogy apa nem tudja kipihenni magát. Lakótelepi lakásban vagyunk, táv fűtés van és elvileg 26 foknál nem szokott hidegebb lenni télen sem! Hajnalban 21 fok volt a konyhában. Nagyom rosszak az ablakok.

Reggel etetés után olyanokat mosolygott, a szeme is nevetett :) ilyenkor mindig könnyezik a szemem,hogy hogy lehet valaki ilyen tökéletes.


Nálunk kistesó még nem lesz, bár imádtam terhes lenni! :) Doki írtbfogamzásgátlót. De félek tőle, mert utálom a gyógyszereket és félek hogy elfelejtem bevenni. Eddig megszakítással védekeztünk.

21291. 4ecb5c1130
2012. febr. 9. 04:00
Szia beszi. Jó hogy jelentkeztel, már nagyon aggodtunk. Vigyázz magatokra. Sajnálom a lakást. Nem talaltatok jobbat ezek szerint.:|
21290. Kate001
2012. febr. 8. 21:57
beszéltetek a fogamzásgátlásról. pcos vagyok, úgyhogy egyáltalán nincs rendszeres ciklusom, fogalmam sincs, hogy ez most helyreállt volna-e. ha nem szednék semmit ,akkor kb 3-4 havonta van vérzésem. most jangee fogamzásgátlót szedek, nem bízom a véletlenre a dolgot, mert most még biztos nem szeretnénk harmadikat. Anyagilag lehet hogy jobb lenne, de most úgy érzem, hogy elég a kettő is. aztán majd meglátjuk.
21289. Kate001
2012. febr. 8. 21:55
Noémivel elvileg minden ok. 5 nap alatt 140 grammot hízott. Másik védőnéni volt, mert a miénk szabin van, szerinte ez jó. Majd jövő héten megkérdezem a doktornénit, akkor kell mennünk a 2 hós szurira. Szerintem kevés, ahhoz képest hogy előtte 5 hét alatt 1 kgt-t hízott. De végülis már nem bukik. 5x eszik egy nap, lehet hogy ez is kevés, de átalussza az éjszakát, és nincs szívem felkelteni enni. Felkel reggel, és nem jön ki több evés.
21288. Kate001
2012. febr. 8. 21:54
rajtam még 4 kg van, olyan nehéz elkezdeni diétázni, mozogni pedig nincs időm. Ilyenkor lenne, de már nincs erőm hozzá. :( Valami olyan módszer kéne, ami mozgás nélkül is működik.
21287. Kate001
2012. febr. 8. 21:53
Ismeretlen! Jó kis béred van ,gondold meg mikor szülsz. Bár nekem 2 év 5 hónap van köztük, azt hittem, hogy ugyanannyit kapok, mint a fiammal. A fenéket, jóval kevesebbet, mert nem mentem vissza dolgozni. Kb 20 000-rel kapok kevesebbet, ami pedig nem kevés. :(
21286. Kate001 (válaszként erre: 21275. - Szcsgota)
2012. febr. 8. 21:52
230 mlt? Ha ennyi kellett neki, akkor ennyiy. tutira nem lesz baja. :)
21285. Kate001
2012. febr. 8. 21:50

sziasztok Csajok!

Zsuzsi! Örülök, hogy végül nem kell műteni a Picúrt, kicsit gondolom Te is megnyugodtál. Fel fog szívódni és nem les zsemmi baj.

Látom már sokan a kistesóról beszélgettek. Hát... Mindent bele csajok! Csak ne menjetek el egy másik pocakos topicba. :) Ti érzitek, hogy mikor álltok rá készen. Pont mmost hétvégén volt a tv2-n a 9 hónap című műsorban téma, hogy mikor jöjjön a kistesó. Persze nem hallottam, mert a fiacskám állandóan csacsog és kiabál. :)

21284. Szcsgota
2012. febr. 8. 21:17

Csajok én nem tudom,de Ádám fiam nagyon bele húzót.Most is betolt 170 ml anyatejet.És még ha lett volna akkor evett volna :O.Kiváncsi vagyok mit mondanak jövő héten a gyerekorvos és a védőnő.


Jó éjt mindenkinek.

21283. Szcsgota (válaszként erre: 21282. - Beszi01)
2012. febr. 8. 20:07
Szia Drága!!!:( ooooo nagyon sajnálom a költözést az új lakást és a betegséget is.Szegénykém légy erős drága és gyere hozzánk várunk nagyon.Puszi
21282. beszi01
2012. febr. 8. 19:39
Sziasztok! Akarhogy igyekszem nem erkezes elolvasni Benneteket,vasarnap 12oldalbol 2maradt,mara megint 6van,vacak a telon olvasni.Bocsi,hogy eltuntem,de lakast kerestunk,talaltunk,koltoztunk,Anyukam itt volt 9 napot.Egyedul pakoltam osszw a koltozeshez...Az uj lakas kisebb,hidegebb es ami a legszornyubb peneszedik es meg nem is mostam,nyikorog mindenhol a padlo minden lepesnel,es 18lepcso vezet a bejarati ajtonkhoz...szoval utalom!de szoritott az ido...Mihelys lesz a netunk jovok es veletek leszek,mert hianyoztpk.Gabica haragszol,hogy toroltel?Mindenkinek kivanom a legjobbakat!Hetfo ota taknyos vagyok,Mirus jol van,de nem puszilgathatom...apa viszont elkapta. Puszi mindenkinek!
21281. adbefc7882
2012. febr. 8. 15:31

Mi voltunk sétálni :)))

Jól felöltöztettem Babót és raktam a Pici arcára pelust és jól érezte magát kinn :)

Itt nálunk +3 fok van és ezerrel süt a nap :)

Fasza :)))


Zsuzsi!Hál'Istennek nincs komolyabb baj, biztos felszívódik! Utálom, hogy sehol nincsenek a pici babákra tekintettel! Felháborító!


Cserfeske! Gratulálok a Kisasszonynak, hogy ilyen kis okos volt, tessék neki puszikat adni a Mi nevünkben :)))

Kisöcsi Jázminnak? Nem is hangzik rosszul, egy Kisherceg a Hercegnő mellé :)



Ági! A felesleget visszabukná, ezek szerint most jól belakmározott a kislegény :)))


Ákibébim itt fekszik mellettem a kiságyban, szépen pihen hason és nézelődik :) Annyira szeretem azokat a gyönyörű szemeket és el tud varázsolni ez a kis lény, ahogyan itt figyel mellettem.

Nem szoktam ilyet mondani, de Ő számomra Isten legtökéletesebb ajándéka :)

21280. Szcsgota
2012. febr. 8. 15:31

Juj csajok félek azért egy kicsit.Nem bukott vissza egy grammot se.Voltunk egy kicsit levegőn most durmol.

Dbzsuzsi de jó,hogy minden rendbe van!Mondtam én.Szuper,próbálj meg ne aggódni.

21279. Zebra25 (válaszként erre: 21275. - Szcsgota)
2012. febr. 8. 14:59

sziasztok

Ágotám ha nem bukik Ádámka akkor nem lesz baja ne aggódj. Ismerős ez a nagy étvágy, Kende is rengeteget eszik, már a hajam is égnek áll sokszor.



Csillagocskánk, nagyon szépen fejlődtök Ti is:)

21278. dbzsuzsi
2012. febr. 8. 14:56

Sziasztok!

Na megjöttünk a sebészetről.Először is majd szétcseszett az ideg mert ügye fél 1 re volt időpontunk de még egy órakor is kint vártam a folyosón ahol persze tök huzat volt és nem győztem bebugyolálni a Zalánt hogy ne fázzon meg.Akkor durrant el az agyam amikor a 3/4 1 est behívták elöttünk és szóltam hogy de jó mert mi félre voltunk.Leszarták hogy egy két hónapos babával vagyok ott.

Na mindegy a lényeg hogy valóban vízsérve van de a jó hír hogy állítólag ártalmatlan nem kell vele mást tenni mint figyelni hogy nem e válltozik.Amúgy három hónap mulva kontroll.De ha valami válltozik akkor azonnal kell menni.

Most azért megnyugodtam és megpróbálom nem mindig azt figyelni.

Persze a kis kukis most is ezerrel rötyögött amég tapizták pedig már tök éhes volt.

De egy kis bátor fickó!!!


Dorsza:köszi a dicséretet !Azért ralizok redessen a havas utakon de szerencsére jól megy.

Ágota:nem semmi mekkorát szopizott Ádi baba!Nem bukta vissza?

Cserfes:szerintem ezek a szurik nekünk jobban fájnak mint nekik.

Tesó :mi tervezünk egy harmadikat is de elöbb mondtam hogy szeretném egy kicsit kipihenni magam aztán beszélhetünk róla.Bár azt tudom hogy én télen nem szeretnék többet szülni.Kicsit nehezen bírom a bezártságot.A kislányom júniusban született és vele annyira sokat csavarogtam és mire jött ez a fránya hideg már nem volt annnyira pici.Ezért vagy idén nyáron állunk neki a tesónak vagy jövőre.

21277. Cserfescsillag2 (válaszként erre: 21275. - Szcsgota)
2012. febr. 8. 14:51

Tuti nem lesz baja! Ha sok lenne Neki, akkor bukna. Ügyes nagyfiú!


Amúgy tényleg jó lenne, ha a következő babát is együtt várnánk. Sok Anyát megszerettem itt, jó kis társaság lettünk! :)

21276. Szcsgota (válaszként erre: 21273. - Cserfescsillag2)
2012. febr. 8. 14:24

Helyes(már mint a hevesség :D)Jázmin babának lesz egy öccse!

Én azon a véleményen vagyok,hogy a babák döntik el mikor akarnak jönni.

De jó lenne,ha egyszerre várnánk a következő babánkat :).

Na meggyünk egy kicsit levegőzni.

21275. Szcsgota
2012. febr. 8. 14:06

Csajok én úgy meg ciciztettem a lurkómat!!!

Mérleg szerint 230ml szopizott!!!!!!!!!!!!

Szerintetek lesz valami baja??? :O

2012. febr. 8. 14:02

Sziasztok!


Hát ilyen rokonból nekem is akadt bőven....direkt nem szóltak, hogy ne készüljek, és még hétköznap du. jöttek, mikor apa nem volt itthon....


Védekezés: én gyógyszert szedek, amit rögtön a 6 hetes vizsgálat után el lehet kezdeni, Maja óvszer mellett fogant meg, így nekem csak a gyógyszer jöhetett szóba. Pont tegnap mondtam Apának, hogy el kell majd gondolkoznunk a kistesó dolgon, mert nem hinném, hogy ha visszakerülök a munkerőpiacra lesz újra bruttó 140 a bérem....és akárhogy nézem fontos az anyagi része....


diétázni nem gondoltam véres komolyan csak egy kicsit jobban odafigyelni a szénhidrátra...múlt héten R.Rékáztam, meg sem tudtam másnap mozdulni :)aztán meglátogatott a télapó...

2012. febr. 8. 13:56

Sziasztok!


Ma megkaptuk a szurikat. :( Jázmin igazi HősNő volt, büszke voltam Rá. Sírt picit, de ez normális. Most alszik, mindkét combijára tettem borogatást, tetszett Neki.


4460 gramm és 56 cm jelenleg, ami a mi pici születési súlyunkhoz tökéletes. Volt ott kisebb baba is, olyan fura volt, hogy Jázmin már nagylánynak számított. :)


Ágota! Kérdezted a babát. Tulajdonképpen ilyen hamar nem szeretnénk, viszont amikor hónapok után végre együtt lehettünk, akkor nem védekeztünk sehogy. Nem vagyunk felelőtlenek, inkább hevesek. :D Amúgy én is sokat álmodtam, hogy együtt vagyunk, amikor még nem volt így. :) Ma volt egy olyan fura "bevillanásom", hogy még az idén lesz egy kisfiam....

21272. dorsza
2012. febr. 8. 13:53

beszről jut eszembe, hogy valaki kérdezte mi lehet Katával. Egyik oldalon megtaláltam őket, fa alatt már ott volt babájuk:) és mintha láttam volna őket a kórházban, egy időben babáztunk, ha minden igaz.

Tényleg cini is úgy eltűnt.

Kistesó szerintem mindenki érzi, mikor jön el ismét az ideje. Viszont szoptatás alatt nem is biztos, hogy összejön. Nekem 15 hónapig nem volt vérzésem. Második szülés után már 3. hónaptól :( szerintem most is így lesz.

Földlakó: tök jó lesz az átalakítás!

dbzsuzsi: nagyon ügyesen vezethetsz, ugye Ti fent a Mecseken laktok, nekem ott már szárazon is necces a pálya:) na jó, hozzá teszem, nagyon ritkán vezetek. Remélem Zalánnak felszívódik a sérve.

Kate001: hogy van Noémi? Doktornőnél mi volt? 130 szerintem nem sok. Lányom 40-170 es adagokat szopizik, kb 7x eszik. Mostanában viszont mintha nem lenne annyi tejem, vagy csak beképzelem. Két nap este kapott pótlást. Egy napját lemértem az 630 ml volt.

kéknefelejcs: tejérzékenységet sajnálom:(

Annyian írtátok, hogy voltatok ortopédián. Mi csak márciusban megyünk, koponya uh-ra is. Tényleg uh-n kutacsánál nézelődnek be fejecskéjükbe?

21271. Szcsgota
2012. febr. 8. 13:10

Gabica olvasom,hogy már gyerekszobákról beszélünk :D.Szupi.

Regi én sem értem meg azokat az embereket akik azt hiszik amiért te otthon vagy rá érsz akkor mikor ők akarják.Nekünk volt olyan család tagunk akik fogták egyik vasárnap magukat és úgy gondolták meglátogatnak.Egy telefont se eresztettek meg.Küldök neked még képeket a kendőről.

Aamer lehet igazad van és Bessi költözködik,mert facen se nagyon van.De asszem valaki tudja a tel.számát.Talán Zebra.

21270. 4ecb5c1130
2012. febr. 8. 12:32
beszi nem lehet hogy koltozkodik,tudjatok regen mikor még pocakosok voltunkXD irta a bajokat,és nagyon koltozni akartak...már aggodom hol lehetnek?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook