Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 decemberi babák fórum

2011 decemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
21149. Szcsgota
2012. febr. 6. 13:18

Uhhh Zsuzsi remélem semmi komoly nincs!!!!Megértem hogy tiszta ideg vagy.

Barkács késsel szoktam kivágni és csiszoló papírral a széleit simára csiszolom.


Regi nálunk is este a nyűgösebb de szerencsére 11 órára már alszik mindig!!!

21148. szuniko
2012. febr. 6. 12:50

Sziasztok


Mi nem adatjuk be rota ellen, sem a védőnőm, sem az orvosom nem javasolja...


Napirend este nálunk már beállt...18-18:30 között fürcsi, aztán kaja, utána másfél óra játék és 8 körül alszik....

21147. dbzsuzsi
2012. febr. 6. 12:22

Szasztok!

Jaj csajok tiszta ideg vagyok,szombaton a pelenkázásnál észre vettünk egy kis dudort a kicsikém golyói felett ami ha sokat sír akkor jobban láttszik,ha nem sír sokat akkor kevésbé.Attól tartok hogy heresérve van.

Holnap reggel 8 ra megyünk a doktornénihez.A mult csütörtökön voltunk tanácsadáson és akkor megnézte a dokinéni és akkor még semmi nem volt.

Annyira ggódok ezért akis szarosért.

Remélem csak annyit mond majd hogy kinövi és nem kell vele csinálni semmit.


Csillagocska:én ugy tudom hogy akkor fáznak ha az orruk hideg.


Oltások:mi semmi oltást nem adatunk be egyik gyereknek sem csak a kötelezőt.


Maja:nálunk is hangoskodik a nagyobb gyerkőc de hála istennek a kicsi jól bírja mert nem kel fel rá.De én örülök is neki mert direkt ugy szoktatjuk hogy ne zavarják a hangok és lehessen csinálni mellette akármit.

Amúgy megőrülök hogy nem lehet menni sétálni a nagy hó miatt.Nálunk már van vagy 30 cm és még mindig esik.

Ma is csak annyit voltunk a levegőn hogy reggel fél 7 kor utnak indultunk a két gyerek a férjem meg én.Elvittük apát 7 re dolgozni utánna elvittem a nagylányt oviba ahová az öcsit is bevittem a bébihordozóval,és utánna jöttünk haza.

Délután ujra lessz egy utunk ,először a nagyért az oviba utánna apáért és ujra haza.

Mindezt járhatatlan utakon szakadó hóba és minusz 10 fokba egy két hónapos babával.

Néha nagyon nem egyszerü így de hát ez van mert nincsen pénzünk mégegy autóra.Pedig de jó lenne.


Ágota:mivel vágod ki a hungarocellből a figurákat?

21146. AisaRegina (válaszként erre: 21145. - Szcsgota)
2012. febr. 6. 12:19

Még nem olvastam, de mindenre kapható vagyok, ha könnyebbé lehet tenni vele a mindennapokat. Leginkább este van probléma az alvással, elfárad addigra.

Ilyenkor elvan, gőgicsél, dumál, vigyorog. Nagyokat szokott sikongatni, most a gurgulázós szavak jöttek, amitől persze köhög, mert tiszta nyál a szája amit persze félre nyel. :D

Csillagom, nálunk is volt már ilyen, hogy hideg volt az arca. De a jelek szerint semmi baja. Mondjuk ő állandóan fagyoskodik még 25 fokban is.

"gen" szót nálunk a pelus cserénél mondogatja :D

21145. Szcsgota (válaszként erre: 21144. - AisaRegina)
2012. febr. 6. 12:12
Te is használod???
21144. AisaRegina
2012. febr. 6. 12:04

[link]

Akinek nincs meg a suttogó összes kötete, itt le lehet tölteni.

21143. Szcsgota
2012. febr. 6. 12:03

Maja én is azt mondom,jobb ha gyerekként kapja meg a himlőt mint felnőttként.De a himlő elleni védőoltás nem kötelező??Lehet én tudom rosszul!!

Kitartás össze szoknak a csajok hamarosan. :D.

Regi nektek is kitartás.Szegénykém :(.

Apropó kengyel.Nekünk azt javasolta az ortopéd orvos,hogy 4hónapos korban menjünk vissza vizsgálatra. Úgyhogy minden rendben van Ádámkánál.

Szerintetek??Tényleg szükséges vagy pénz kidobás lenne?

21142. AisaRegina (válaszként erre: 21129. - Ismeretlen86)
2012. febr. 6. 11:36

Szia!

Inkább azoknak javasolt, akiknek van már másik pici otthon. Óviból hordják haza állítólag. Nálunk is fönn van a piros pöttyös dobva. A védőnő szerint fontos, a gyerekorvos szerint nem. De ez a mi szempontunk. Van egy honlap mindenkinek ajánlom dokimami.hu. Itt bátran lehet kérdezni, egy doktornőtől aki egyben anyuka is.

Ágotám nekünk még 4 hét van hátra a kengyelből.

21141. maja98
2012. febr. 6. 11:34

Sziasztok Anyucik!


Rotavírus: én nem adattam be Katámnál sem, meg most sem fogom. Én patikában dolgoztam (admin voltam nem gyógyszerés, így nem értek az ilyenekhez), s ott mondták a kolléganők, hogy ne adassam be, mert attól még elkaphatja. Ugyanis egy fajta ellen oltanak, de egy csomó fajtája létezik a rota-vírusnak. Meg a himlőkre is ezt mondták, hogy ne adassam be. Arra azt mondták, hogy mivel csak 20 évig ad védettséget, s utána újra kellene oltani, s ha nem oltanak újra, akkor meg veszélyesebb felnőtt fejjel elkapni. Így inkább kapja el most gyerekkorban, így mindig vigyem olyan helyre, ahol esetleg elkaphatja. Persze nem ilyen kis korban, hanem majd ha bölcsis vagy ovis lesz. Hát nem tudom, hogy mennyire igaz azok amit mondtak de én nem oltattam.


Napirend: nálunk muszáj valamilyen napirendet tartani a nagy miatt. Viszont nálunk az alvással gondok vannak. Ugyanis, nem tud akkor aludni, mikor szeretne, mivel a nagy lányom folyton felébreszti. Nem szándékosan, de mindig van, hogy sikoltozik, vagy ordít egyet, s Zsófi felébred rá, vagy el sem tud aludni.

21140. Szcsgota (válaszként erre: 21136. - Adbefc7882)
2012. febr. 6. 11:15

Lehet nem tudom!!Csak azt tudom,hogy azok a rugik amik még két három napja jók voltak ma már nem!!

Annyi jót mondasz a Suttogóról asszem ma én is a kezembe veszem még1x. :D


Amúgy nekem azt mondták a kórházba ha hideg a kis hátuk meg a hasuk akkor fáznak.

21139. Szcsgota
2012. febr. 6. 11:11

Sziasztok Cserfes és Nikita.


Sajnos nem tudok segíteni Cserfes nekünk is csak a kezünk meg a lábunk szokott hideg lenni.

Gratula a két hónaphoz.Kis édes baba a Jázmin.Ádámka is löki magát előre mikor hason van.Reggel mindig az ágy fejtámlájánál van a kis feje.szoktam is mondani neki,hogy ha nem lenne támla akkor a szomszédtól hoznánk vissza Őt :D.


Nikita köszönöm szépen :D.

Napirend??!!!Majd alakul ne félj!!Szerintem van csak még nem vetted észre :).Amúgy én is csak úgy vettem észre,hogy mindig írom,hogy mikor evett(mert mindig el felejtettem :D)és akkor láttam,hogy nagyjából mindig akkor eszünk.Hát meg most már igénylik a játszást és azért nem alszanak mindig evés után :D.Nálunk is az egyedüli ami fix az az esti fürdés.Este 8-9 óra között.

De édes lehet ahogy horkol.Ádámka beszélni szokott álmába.Tegnap is akkorát kiáltott,hogy felijedt és akkor utána röhögött egy nagyot és vissza is

aludt.

Majd ha lesznek képek a naplómba rakom.

21138. Cserfescsillag2 (válaszként erre: 21137. - Adbefc7882)
2012. febr. 6. 11:08

Szia! :)


A védőnő szerint nem baj, hogy hideg az arca néha. Remélem is, mert mindenen parázok.


Olvasom a Suttogót én is két napja. Nálunk anélkül is olyan a napirendünk, teljesen beállt Jázmin. Már szinte mindig úgy van, hogy evés után még ébren van kb. 1 órát, utána 2 óra alvás. Nekem a türelemről szóló rész tetszik, igyekszem magamba szívni minden szavát! :D


Jaj, ne is mond, ma is 1 órát "beszélgetett", annyira édes.

21137. adbefc7882 (válaszként erre: 21135. - Cserfescsillag2)
2012. febr. 6. 11:04

Csillagom, Ákosomnak volt ma nagyon-nagyon hideg a keze, de az arca nem. Viszont tuti, fázott... :(

Nem szokott ilyen hideg lenni...


Nem hiszem, hogy baj, ha hideg a pici arca,nem?

Édes Jázmin, milyen jó lehet hallgatni, ahogyan kacarászik és gagyog :)))

21136. adbefc7882 (válaszként erre: 21134. - Nikita83)
2012. febr. 6. 11:02

Szia!

Én éppen most kezdtem kialakítani a napirendet, és meg kell mondjam, eddig a Suttogóból ismert 4É bevált.Lehet, másnak nem jön be, nem is erőltetem a témát, egyszerűen csak elmondom/leírom, hogy nekünk bejött(kopp-kopp-kopp) és nagyon jól bírjuk. Etetés után tartsd egy félórát, 40percet ébren, akkor elfárad és 1,5-2 órát alszik egyhuzamban.

Mi így csináljuk(írok egy példát:)

10-kor evés..Utána büfi, játék, ilyesmi, 11körül alvás...13-kor evés (Így megszokja a 3 óránkénti evést, és nyugodtabb, mert tudja, mikor mi következik)


Ágim! Lehet, a növekedési ugrás miatt éhezik meg 2 óránként Ádám, nem?


Ismeretlen: Mi nem adatjuk be a rota-vírus elleni védőoltást, ahány jó, annyi rossz dolgot lehet hallani róla(Eü-s vagyok...)

A pneumococcus ellenit beadatjuk.

De ez mindenki maga dönti el :)

2012. febr. 6. 10:52

Sziasztok!


Van még rajtunk kívül valaki, akinek hideg néha a baba arca? Főleg éjszaka, de ma nagyon megijedtem. Az oké, hogy a kezecskéi hidegek, de néha az arca is. A tarkója, fejecskéje meleg, de az arca hideg. Tuti nem fázik, ezért nem értem.


Jázmin ma 2 hónapos! Már hangosan kacag, amikor ébren van, akkor egyfolytában "magyaráz", forgolódik, ha hason van, akkor löki magát (szerintem ez elég korai). Kedvenc szava a "gen", annyira édesen mondja. :D Oltást szerdán kapunk majd, előre félek.


Szép napot mindenkinek!

21134. nikita83 (válaszként erre: 21131. - Szcsgota)
2012. febr. 6. 10:51

Szia Ágota!


Boldog névnapot utólag is.

Biztos szépek lesznek, kérek majd képeket!

Nekünk az egyik ágyneműje Verdás. Most itt fekszik mellettem a hordozóban, és néha horkol, mint az apukája.


Lányok:Ti hogy alakítottátok ki a napirendet? Mi 8 körül fürdetjük, majd etetés. Csak akkor keltjük fel, ha este a fürcsire kerül a sor. Egy ilyen pici babánál lehet napirendet csinálni? És hogyan? Vagy nekünk is van, csak nem tudok róla. Hiszan hiába rakom le etetés után, hogy aludjon vagy 2-3 órát, ha nem akar álomba szenderülni.

21133. Szcsgota (válaszként erre: 21132. - Ismeretlen86)
2012. febr. 6. 10:41

Majd miután beszéltem vele azonnal írom.

Ááááááááá nem nehéz és nagyon szereti a kis Drága.Naplómba van pár kép megnézheted ha akarod.Én is itt a lányoktól kaptam bátorságot hozzá.

21132. ismeretlen86 (válaszként erre: 21130. - Szcsgota)
2012. febr. 6. 10:17

Szia!


Köszönöm, nagyon kíváncsi vagyok, hogy Neked mit mond a védőnő...Nekem már 2 van/volt és mindketten mást mondtak, pedig mindketten régi motorosok :)


Huh, nagyon jó lehet a kézügyességed, ha ilyenbe bele mersz vágni :) Én nem mernék :) De lehet kénytelen leszek majd Apróka végett :):)


Jó munkát :)

21131. Szcsgota
2012. febr. 6. 10:09

Muszáj elmesélnem.

Megint hungarocel figurák gyártásába kezdek :)).

Hétvégén volt a Verdák a tvbe az én drágám mikor meglátta az autókat olyan nagy dumálásba kezdett velük :D.Aranyos volt.Ezért el határoztam,hogy Verdák figurákat gyártok a kis ággyal szembeni falra neki.Lehet,hogy össze visszaság lesz a kis szobácskájába,de ha egyszer tetszik neki. :D

21130. Szcsgota (válaszként erre: 21129. - Ismeretlen86)
2012. febr. 6. 10:03

Szia Ismeretlen.


Mi is pont ezen gondolkodunk!!!Hozzánk pont ez ügyben jön a védőnőnk,hogy át beszéljük,hogy milyen oltásokat kap meg a picur és mik azok amik javasoltak még.Szóval holnap talán okosabb leszek.Mi is hajlunk afelé,hogy be adassuk(mind annak ellenére hogy k...a drága),de még nem tudom.

Azért jelezz vissza,hogy Ti hogy döntöttetek.

És gyere gyakrabban.

2012. febr. 6. 09:55

Sziasztok!


Próbáltalak Titeket visszaolvasni, de rájöttem nincs nekem annyi időm :):)


A betegeknek jobbulást!!! A szurisoknak kitartást :)


Segítenétek? Nagy dilemmában vagyunk Apával... Rota vírus ellen Ti adattok be oltást? Megoszlanak a vélemények...marha drága, de valahogy majd csak megoldjuk, hogy kifizessük, de 50 % azt hallom fölösleges, mert a másik 9 vírus ellen nem adunk be, és mindenképp elkapja, a másik 50 % pedig, hogy nehogy kihagyjuk....


Teljes tanácstalanság...persze imádom Maját, és mindent meg akarok adni Neki, de ha tényleg felesleges, akkor nem dobunk ki 40 000 Ft-ot az ablakon, bármennyire is imádom...valamiből a számlát is ki kell fizetni...

21128. Szcsgota (válaszként erre: 21123. - AisaRegina)
2012. febr. 6. 09:20

Szia Regi.


Én köszönöm,hogy meg osztottad a tápszerről szerzett infókat.Szerencsére nekünk ha nem kell akkor a nyelvével ki tolja és nem tudnám vissza dugni a kis szájába :)).Hát mi ahogy közeledünk a 2 hónaphoz úgy csökken az idő 2 etetés között.Nem tudom kitolni sehogy!!Pedig már 150 ml tartunk.És mégsem bírja ki 3 óránál tovább de van hogy még addig sem :(.

Kitartás a kengyelhez drága.Meddig kell még hordania??

És köszi a köszöntést.

Nálunk a fürdés fiús program.Még a kis kádba fürdenek.De már nem sokáig szerintem,mert Ádámka már pancsolna csak még néha bele bukik a feje a vízbe.De szerintem már mikor hosszabb ideig tartja a fejét akkor kádba pancsi lesz nálunk is,Ja Ádika hason szeret lenni a kádba is.

21127. adbefc7882
2012. febr. 6. 08:47

Hahó!

Mi újság, Anyukák, hogy telt a hétvége? Nekünk jól, szombaton még pogit is sütöttem :D

Ákosnak bejön a Suttogóból ismert 4É, így mindent szépen meg tudok csinálni én is, amit meg kell :)

Az altatásos módszert Cuki próbálta ki vele, de arra nem lesz szerintem szükség(kopp-kopp-kopp), mert leteszem a kiságyába, bekapcsolom a zenélő forgót és szájába adom a cumit, akkor magától alszik el :) Pedig Ő is mindig kézben van, ha nem alszik, örülök, hogy így önállósodik :D Már csak erről a cefet cumiról kéne leszoktatni, ez a sátán találmánya :(

Együtt fürdés: Mi még nem próbáltuk, de én is ki fogom azonnal próbálni, mihelyt Ákos betölti a 6 hetet :))

Az az igazság, hogy szerintem baja nem lesz tőle, hiszen a szüleivel fürdik együtt, nem vadidegenekkel :)

Én amúgy is sétálni is 7napos korától viszem, szóval nem hinném, hogy a közös fürdés bajt okozna.

A védőnő nekem sem javasolta, de telibesz*rom, mit mond, szégyellje magát, a szutyok cumira is ő beszélt rá, mi meg isszuk a levét...(nem én vagyok a lényeg, hanem Ákosom, mert Ő is nyugtalanul alszik, ha nincs cumi, és fel is ébred rá, ha kilövi:( )

Ma megyünk este 5 után csípőszűrésre :)

Ja, és a héten megjön a sarokülő-garnitúra is, amit rendeltünk:D

Jajj, de jóó lesz! :)))


Ti hogy bírjátok ezt a nagy havat? Mi szenvedünk, Ákos szerette a sétákat :) :(

21126. 4ecb5c1130
2012. febr. 5. 22:04
Ja csajok tudjátok mitől volt olyan sok tejem 2 napig?hogy még fejnem is kellett?a grizes tesztatol....
21125. 4ecb5c1130 (válaszként erre: 21116. - Bebike85)
2012. febr. 5. 21:59
Igen:-D már többször is. Nekem is nagyon élvezi. Én magamon hagyom a bugyim, + odarakok vmi tiszta ruhát,bármit lábamközé becsapom azt hagy lubickoljon.;-) nagyon szereti
21124. AisaRegina
2012. febr. 5. 20:01
Ágotának boldog névnapot, nem tudom mikor tartja.
21123. AisaRegina
2012. febr. 5. 19:59

Sziasztok csajok.

Ma fontos dolgot tudtam meg a gyermekorvos barátunktól. A tápról beszélgetve tudtam meg, miért fontos betartani azt az utasítást, hogy mennyi idős gyereknek mennyi tápszert kell adni. Mert amit nem reklámoznak, hogy aki többet ad a babának mint az előírt mennyiség az bizony sokat árthat. Többek között különböző légúti betegségek jönnek szóba úgy mint asztma. És hogy miért? A babáknak a szopó reflexe azt diktálja, hogy amíg az üvegben van, addig egyen, pedig csak szopna... Így a gyomor feljebb kerül a teltsége miatt, így kevesebb hely marad a tüdőnek. Ennek a mechanizmusnak a következménye a tüdő megbetegedése. Ezt persze nem reklámozzák, és az orvosok sem beszélnek róla. A másik ami szóba került, hogy a pótláskor sem lehet többet adni, mint ami a dobozon van. Mert 100g anyatej nem egyenlő 100g táppal. Gondoltam ezt megosztom veletek, ha úgy éreznétek okoskodom előre is bocs.

Ja és a babák hízásáról csak annyit, hogy "orvosilag" második hónap végére húzni kell az időt, hogy 3 óráról 4-re álljon be az etetés, de állítólag ezt a babák saját maguktól kezdik meg. Mi jól vagyunk, a kengyelt nehezen szokta meg, fürdéskor még mindig harcolni kell vele.

21122. Bebike85 (válaszként erre: 21121. - Nikita83)
2012. febr. 5. 11:47
Biztos mert hideg van kint :D
21121. nikita83
2012. febr. 5. 11:35
Lányok, ennyi emberen sapkát még soha nem láttam.
21120. maja98
2012. febr. 5. 08:09

Hogy ma mekkorát aludt éjszaka a picurink. (a nagy kevésbé aludt jól, mert hajnali 4-kor átjött közénk) Zsófit megvacsiztattam fél 8-kor, s utána csak 5-kor etettem meg. Utána kicsit nehézkesen ment a visszaalvás, mert beindult az emésztése szegénynek, s még fél óra múlva is hallottam a pukikat, de nem sírt, nem nyöszörgött, csak feszengett szegény.


Erről jut eszembe, hogy nektek hányszor eszik egy nap a babátok? Mert ha most hagyom aludni, s csak akkor etetem meg mikor már ébredezik, akkor már csak 5* lesz kajcsi egy nap. Az nem kevés szerintetek egy ilyen pici babának?

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook