Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 áprilisban született babák és anyukáik fórum

2010 áprilisban született babák és anyukáik (beszélgetős fórum)


2010. júl. 19. 14:45
Adtam neki, de azt régebben. 2-3 napja próbáltam burgonyás brokkolit adni neki, de az nem ízlett neki és talán 1 kanállal evett belőle.
171. 031a5a7233 (válaszként erre: 170. - 25eed67283)
2010. júl. 19. 11:14

Nem lehet hogy a hozzátáplálástól nincs széklete? Valami olyat adtál talán neki, amitől nem tud kakilni. Hallottam, hogy pl. a krumpli okozhat ilyet. és ha jól emlékszem Lizinek adtál egyik nap krumplit nem?

Próbálj talán ilyen őszibarack baby italt adni neki, mert úgy tudom a barack meghozza ilyenkor a székletet.

2010. júl. 19. 09:55

Szia!


Mi is csütörtökön megyünk 3 hónapos oltásra.

Lizi nem aludt valami jól. Nehezen aludt el és fent volt 1-kor és 5-kor. Utána csak sírdogált 2 órán keresztül. 2 napja nincs széklete. A védőnőt nem lehet eérni. Sem a szilvasűrítmény, sem a kamilla nem haszál. Most szilvaitalt adok neki.

2010. júl. 19. 07:41

Szia!


Szerencsére ma reggelre Ádámról eltűntek a kiütések. Képzeld, tegnap este 7 körül szopizott, majd olyan negyed 9 körül elaludt. Azt hittem majd 10-11 körül felkel enni. De nem. Most kelt fel reggel 7kor. Nagyon nagyot aludt.

Csütörtökön megyünk a 3 hónapos szurira. Úgy sajnálom szegényt mikor szurkálják. :( Remélem nem fog belázasodni utána.

Nektek milyen éjszakátok volt? Liza aludt rendesen?

2010. júl. 18. 15:55
Lizivel is volt már ilyen. Magától elmúlik. Én mosakodókrémet masszíroztam neki bele a bőrébe.
2010. júl. 18. 15:13
Képzeld, Ádámot kiverte a meleg. Csupa apró piros kiütésekkel van tele az alkarja. Megfürdettem, és behintőporoztam neki. Remélem elmúlik, mert elég csúnya.
2010. júl. 18. 10:09
Lizi még csak a kezeit fedezte fel, illetve saját magát a tükörbe. Egyébként fél 6-kor fekdtünk le. Én nem voltam álmos mert már túl voltam a holtponton. Aludtam 1-2 órát kb.
165. 031a5a7233 (válaszként erre: 164. - 25eed67283)
2010. júl. 18. 08:33

Hűű, hát jól bírjátok az éjszakázást. :) Mi már fél 12kor kidőltünk. Ádám nagyon jót aludt, nemrég ébredt. Végre ma nincs hőség, fúj a szél, így kinyitottam mindent, hogy jól kiszellőzzön a lakás.

Ádámnak új játéka van: a lábujjai. :) Megfogja az ujjait, és az egész lábát a nyakáig emeli. Én meg csak csodálkozom, hogy milyen kis ügyi, bárcsak mi is ilyen hajlékonyak lennénk még. :)))

2010. júl. 18. 02:44
Nem vagyok álmos. A párommal játszunk netes játékkal és zenét hallgatunk. Lizi meg alszik :) Szerintem 4-5ig fent leszünk, de ennek meglesz a böjtje :)
2010. júl. 17. 18:12

Hát igen, nem volt könnyű. Rettegtem, hogy nehogy valami baj legyen a kicsikénkkel. Szörnyű az ilyen.

Amúgy nekem is minden bajom van, ha orvosokat látok. Pedig bírom én is a fájdalmat, sosem voltam egy nyafogós lány, de amikor a kórházba jártam végig a terhesség alatt, minden bajom volt mindig. :)

2010. júl. 17. 17:31
Apa megetette a lányát 4 körül és azóta alszanak mind a ketten. Kíváncsi leszek mi lesz a mai sétából.
2010. júl. 17. 17:30
Nem irigyellek. Nem lehetett könnyű az az 1 hét a kórházban. Én azt a 4 napot is alig bírtam ki. Bár nagy a fájdalomküszöböm, de ha kórházról és egyéb ehér köppenyes helsekről van szó, egyből hisztizek.
2010. júl. 17. 17:15
Okés mindenképp elolvasom még ma.
159. 031a5a7233 (válaszként erre: 158. - 25eed67283)
2010. júl. 17. 16:51

Szia!


Ádám ma jobban viseli a meleget, mint tegnap. Délután is aludt 3 órát. Hát sétálni mi is csak este megyünk majd, mert most is még hatalmas hőség van.

Ja, fenn van mától a szüléstörténetem, majd olvasd el ha gondolod. :)

2010. júl. 17. 16:13

Szia!


Ma Lizi nem sokat alszik. Nem tudom mi van vele. Gondolom a meleg. Tegnap voltunk apával sétálni és ma is megyünk. Úgy örül neki, amikor ő tolja és ő eteti. Még a szemei is mosolyognak olyankor. Nagyon tündéri. Lehet ismét fürdünk egyet kint és utána megyünk sétálni. Bár lehet 8 utánra kellene hagyni, mert akkor már kellemes lesz az idő.

2010. júl. 16. 17:08

Túl vagyunk a kinti fürdésen. 45 fokos volt a víz. Le kellett belőle önteni és hideget adni hozzá. Tettem fel képeket Liziről.

Most eszünk és lassan megyünk sétálni, mert 7kor bezár a bababolt.

156. 031a5a7233 (válaszként erre: 155. - 25eed67283)
2010. júl. 16. 16:22

Hát Ádám is tud a melegben aludni, de ez már neki is sok. Szegénykémről szakad a víz. Megfürdetem többször egy nap, de még így is nehéz neki. Ma csak pelusban van, még bodyt sem adtam rá. Nagyon nyűgösködik, alig tud 1-1 órácskát aludni evések után.

Örülök, hogy a kis Liza már ilyen szépen eszik szilárd kajákat. Ez tök jó. :) Kíváncsi leszek majd nálunk hogy fog menni.

2010. júl. 16. 11:07

Szia!


Képzeld Liza úgy megzavarodott tegnap. Fürödtünk a medencébe, megetettem és elaludt. Ebbe nincs semmi különös sem, de éjélig aludt. Szerintem azt hitte, hogy az az esti fürdés volt vagy csak elnyomta a víz.


Liza olyan 100 ml-t eszik. Ma adok neki brokkolit burgonyával, ha felébred. Lizi lehet azért sem eszik sokat, mert 2-300ml teát iszik egy nap. Inna többet is, ha hagynám.


Örülök, hogy jól éreztétek magatokat.

Nagy a meleg, de a csajszi épp a nagy melegekbe tud jókat aludni.

2010. júl. 16. 10:11

Szia!


Tegnap este hazaértünk. :) Hűű, hát ezt a kánikulát már nem lehet elviselni. Borzalmas. :S

Nagyon jól éreztük magunkat a szüleimnél, Ádám nagyon jó fiú volt, csak szegényt nagyon megviseli a hőség. Csupa nyűgös a melegtől.

Én is gondolkodtam már, hogy Hipp teát adok neki, mert most még a Mecsek baby teát issza, de már nem hasfájós, így jobb lenne a Hippes.

Mi is gondolkodunk egy második babán, de mi majd akkor szeretnénk, ha Ádám 3-4 éves lesz. Annyi nekem kell a 2 gyerek között.

Liza eszik rendesen ebben a melegben? Ádám nem nagyon. Szopizik gyorsan, max. 10 percet, és már kész is. Eddig meg kb. 20 perceket evett. De mondjuk kibírja így is a 3 órákat, úgyhogy éhesnek nem éhes, elég neki a kevesebb is. Mondjuk mi sem tudunk jókat enni a hőségben, így megértem őt is.

2010. júl. 15. 18:46

Túl vagyunk a medencés fürcsin. Én törökülésbe ültem és a lábamon feküdt Liza nyakig bent a 40 fokos vízbe.

Egyetlen egy mosoly volt az arcán. Gondolom fura volt neki az a sok víz. Majd holnap is fürdünk anyuéknál a nagymedencébe, aztán itthon.

2010. júl. 15. 17:12

Ma megivott eddig 2dl alma-citromfű teát. Nagyon ízlik neki. Tudod volt HIPPes minta a csomagokba. A héten valamikor veszek neki, mert az egyik babaáruházba csak 7-800 ft 200g. Vizet sajna nem issza annyira és kellett valami más, mert ebbe a hőségbe muszáj innia.


A tegnapi medencézés elmaradt. Ma már engedtem bele a kerti csapból vizet és a fürdőből forrót. Remélem nem lesz neki túl hideg. Apa lassan hazajön és akkor csobbanunk egy 10 percet. :)


Holnap meg lehet kinézünk anyuékhoz vidékre. Ott nagy medence van és kíváncsi vagyok mit szól a sok vízhez.

2010. júl. 14. 14:09

Szia!


Tudom még nem vagy, de olyan sok minden történik mostanában, hogy inkább leírom.


Lizának alig van széklete és adtam neki szilvasűrítményt. Olyan szépen ette és cuppogott közben. Aztán apa hazaugrott és még engem is összekent annyira izgett mozgott.


A medencét még csak ma fogjuk kipróbálni, mert sajna eddig nem voltunk itthon.

A dédije kórházban van és a nénikém 2 gyerekére kellett náluk vigyáznom szinte reggeltől estig, amíg ő bent volt nála. Mondjuk annyira nem volt gond velük, mert a lány 13 éves, a fiú 9 lesz. Szóval csak kellett valamit találnom, amivel le tudtam őket foglalni. Vittem új meséket és azokkal tökéletesen elvoltak meg a társasjátékkal.

Most láttam csak igazán, hogy nem szabad sokat várni a 2. gyerkőcig. Sajna nem ugyanaz az érdeklődési körük a játék terén. Szóval a párommal végiggondoljuk, hogy 2 év után esetleg jöhetne a 2. gyermek. Persze az anyagiakon is múlik, bár amit kapok Liza után az teljes mértékben fedezi a pelus, tápszer és egyéb kiadásokat. Szóval szerintem 2 mellett is ugyanígy lennénk anyagilag. csak nem kell venni kiságyat, játszóteret (medence, hinta, mérleg hinta, csúszda, homokozó, alagutas sátor...).


Újabb "szavakat" gőgicsél. Olyan zabálnivaló.

Tegnap este és ma reggel nem tudtam a pelust feladni rá. Annyira feszített és nevetgélt, hogy egyszerűen lehetetlen volt. Annyira elborult az agyam. Fogtam a gumilepedőt és a játszószőnyegre tettem és meztelenül volt a drága.


Jah. Etetni is csak pelusba szoktam és előkével. Így nem keni össze a ruháját. xd

150. 25eed67283 (válaszként erre: 149. - 031a5a7233)
2010. júl. 11. 14:52

Szia!


Okés, jó pihenést és utazást!


Puszi

2010. júl. 11. 10:40

Szia!


Mától csütörtök estig nem leszek a fórumon, mert elutazok Ádámmal anyukámékhoz.

Ha hazajöttünk, majd jelentkezem.

Puszi.

148. 031a5a7233 (válaszként erre: 147. - 25eed67283)
2010. júl. 10. 18:16

Szia!


Ádám meg pont ezekben a nagy hőségekben tud nagyokat aludni, nyomja a meleg szerintem. Ma is elaludt délután 1kor, és 4ig aludt. Utána evett, játszottunk, és most megint fél 6óta alszik.

Mi is holnap megyünk a mamához vidékre. 1 órás az út busszal. De ő mindig végig szokta aludni. :)

Én is gondolkodtam már medencén, mivel strandra nem vihetjük még, itt az erkélyen meg elférne egy kis pancsoló. Lehet majd nézek neki én is.

2010. júl. 10. 17:39

Ma voltunk a mamáéknál vidéken. A buszon aludt egy 10 percet és otthon is kb ennyit. Nagyon nyűgös volt. Gondolom szokatlan volt a hely és meleg is volt.

Fel akartam fújni a medencéket, de sajna az összes lyukas.

Most valamelyik nap veszünk nagy családi medencét és minden nap belemegyek Lizával.

146. 25eed67283 (válaszként erre: 143. - 031a5a7233)
2010. júl. 10. 17:37
Biztos aranyos lehetett Ádám. Liza ezt csinálja 1-2 napja a tükörrel is. Képes saját magát vagy engem nézni hosszú percekig.
145. 25eed67283 (válaszként erre: 144. - 3b676c1175)
2010. júl. 10. 17:36

Sziasztok!


Amit én nézek az, hogy ne terheljem nagyom meg a pociját. Délelőtt és délután kap valami főzeléket (üveges) felhígítva tápszerrel. Vagy cumisüvegből adom neki, vagy pedig kanállal.


Ma meg tegnap kapott elösszőr. Most várok 1-2 napot, mert ha kiüti abbahagyom és csak tápszert fog kapni.


Végülis a saját fejem után megyek.

2010. júl. 10. 11:38

Sziasztok!

Nira, látom, Te már elkezdted a hozzátápit.Van valami útmutatód amit felhasználsz hozzá?

A netről nézted?Milyen ütemben csinálod?

Én is el szeretném majd kezdeni olyan 4 és fél hósan:)

2010. júl. 10. 11:25

Szia!


Képzeld, Ádámon tök jót nevettünk ma apával. Meglátja a laptopon a saját képét, és elkezd a képnek gagyogni, meg nevetgélni. Meg kell zabálni. :) Annyira édes.

Este nehezen aludt el, de nagyon jót aludt éjjel. Ma megint nagy a hőség, alig tudott már délelőtt aludni. :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook