Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 nyarán született babák fórum

2009 nyarán született babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2011. febr. 17. 16:15
Nálunk a mai nappal elkezdődött a válogatás, Marcipán csak a csacsis pohárból hajlandó inni ... még szerencse, hogy meg is tudja mondani. :)
2011. febr. 16. 14:06

Szia!


Jah, nehéz elfogadni az ilyesmit, bár nekem javult az életminőségem, mióta rájöttem. Szinte minden (más) allergiám megszűnt.


Ez a gerinces dolog engem is érint, de nem ilyen súlyosan, szerencsére. Nem is igazán szeretném tudni, ha sérvem van, míg nem muszály.

Most akkor tornázol, jársz kezelésekre? (Anyukám révén ismerem ezeket. :( )


Az olajos magvak nálam a dióban kimerülnek, mert nem szeretnem őket, de szerintem már lehet adni! Főleg vagány második babáknak, simán elrágnak bármit! ;D


Mi a Pro Gatro Kid-et szoktuk venni, azt kapják a gyerkők reggelente.


Amúgy hiába leszünk a héten 19 hónaposak, még a 18 hós oltást sem kaptuk meg, mert a változatosság kedvéért rondán köhögnek...

Dokihoz nem mentünk, a váró tele lehet influenzásokkal, úgyhogy Sinupret, Prospan, Rinathiol a gyógymód.

Az ovit is hanyagoljuk, ha kell 6 hétig is, nem olyan fontos, hogy elkapjunk valami igazán rondát.

290. mongi
2011. febr. 1. 21:45

Sajnálom,hogy van ilyen betegséged,de ha már hozzászoktál,akkor biztos könnyebben kezeled,mint az elején,amikor kiderült.Nagyon elszomorítóak ezek az "életre szóló" bajok.Nekem dec.6-án annyira elkezdett fájni a derekam,hogy 1,5 hétig nem bírtam menni,mozdulni,s most január elején kiderült,hogy gerincsérvem van.Jelenleg még pszichésen próbálom feldolgozni e tényt.Elég sz@r!:((


Én halat még nem adtam Rékának,mákos tésztát egyszer kóstolta,meg diós sütit is evett mostanában.A káposztától neki semmi baja,már evett többször is.

Más olajos magvakat is lehet már kóstoltatni?(persze darálva a nagyokat)


A múltkor említetted,hogy probiotikumokat adsz a gyerekeknek...és mit/miket?:)

289. Anatita81 (válaszként erre: 288. - Mongi)
2011. jan. 31. 12:46

Ez szerintem minden kistesóval így van. :)

Halat már ettünk többször, diót is, a zserbóban viszonylag sok van, egyedül mákot nem, mert azt senki nem szereti.

Én egyedül káposzta savanyúségot nem adok marcipánnak, mert félek, hogy megfájdul tőle a pocija.


Ti hogy álltok ezekkel és mit nem etettek még?


A hajlam állítólag mindenképp öröklődik, de nekem is csak a második várandósság alatt jött ki és már nem is olyan súlyosak a tünetek, mióta nem szoptatok.

A tojás gázosabb, tejből pici belefér.

288. mongi
2011. jan. 29. 15:36

Nálunk megoszlik a védőnő és a gyerekorvos véleménye a dolgokról,úgyhogy inkább hanyagolom őket.Az az igazság,hogy Tamásnál nagyon betartottuk a dolgokat-főleg kaják terén,de Réka már kicsinek is olyan kis beles farkas volt,hogy mindig az kellett neki,amit Tamás evett,így ő már mindent kicsit korábban kapott a kelleténél.Te Marcinak adtál már halat,diót,mákot?


Akkor semmiféle tejes dolgot nem ehetsz?Sütiket se?Lehet,hogy ez öröklődik is,nem?

287. Anatita81 (válaszként erre: 286. - Mongi)
2011. jan. 26. 10:31

Hát én nem vagyok eü-is, ezt előre bocsátom! Nekünk a védőnő is mondta, ő nagyon naprakész, ezért is szeretem.


Nekem régebben időnként kijött az ekcémám, de mióta Marcit vártam, elhatalmasodott és az orvosok (házi- bőr- és nőgyógyászok) egy éven át nem jöttek rá, mitől lehet, kismama létemre szteroidokkal tömtek volna...

Magam jöttem rá, hogy ha tejet vagy tojást fogyasztok, akkor jön ki.

Az érdekes az, hogy miután a tejet elhagytam, a korábbi állatszőr allergiám is elmúlt, ha megint tejeset eszem-iszom, azonnal kijön!



Képzeld, ma olvastam, hogy Győrben tavaly a legnépszerűbb lánynév a Réka volt! :)

286. mongi (válaszként erre: 285. - Anatita81)
2011. jan. 25. 22:02

Mi csak heti 1x járunk,mert ők Vajdaságban laknak.Tamás néha ott szokott aludni,de csak tavaly óta,de Rékát nem hagytuk még ott sosem,és egyelőre nem is tervezem,bár ki tudja...Ha egy városban laknánk,akkor 1,5-2 évesen megpróbálkoznánk az ott alvással.


Mi nem hiszünk ezeknek az írásoknak,a férjem orvos-ő teljesen hülyeségnek találja,de én is eü-is vagyok,és én is szkeptikus vagyok inkább.Anno Tamásnál kivártuk a 2 évet,mert mindig volt vmi bőrproblémája-kinőtte,de 3 évet nála se vártunk

volna.Nem tudom.Mindenkinek más nézet a szimpi.

Neked milyen autoimmun betegséged van?

285. Anatita81 (válaszként erre: 284. - Mongi)
2011. jan. 25. 12:26

Ti a mámáékhoz milyen gyakran mentek, ott is szoktátok hagyni Rékát?

Mi egy-egy délelőttre vagy du. pár órára, de ott nem akar aludni. Mimi másfél éves kora óta ott alszik hétvégenként, de mióta Marci megszületett nem volt még egy szabad esténk. Már nem bánnánk...


Nálunk is alkalomszerű a wc-re ülés, ha szeretne, felülhet a tesó után. :)


Azt nem olvastad, hogy mostanában a tej fogyasztását 3 éves korig nem ajánlják? Mi addig maradunk a Junior italnál.

Állítólag a tej és a gabonafélék fogyasztása felelős a későbbi autoimmun betegségekért. Katasztrófa, nekem is van és ezt 3 éve még nem tudtam. :(

284. mongi (válaszként erre: 283. - Anatita81)
2011. jan. 25. 11:46

Tényleg nagyon aranyos lehet Marci,ahogy köszönget!:)

Akkor nem szégyenlős.Réka még csak szűk családi körben dumálgat.Volt olyan,hogy a mamáéknál ott voltunk kb.1 órát és meg se szólalt!:)Bezzeg itthon...


Igen,a Sinlacot folyékonyra csinálom.Muszáj azt adni,mert semmi mást nem fogadott el,de lassan áttérünk majd a tejre.Azt is szereti.


Nem bilizünk,csak néha ráül.Annak ellenére,hogy volt már,hogy pár csepp pisit belenyomott,és nagyon dícsérgettük érte,mégsem érdekli annyira ez a tevékenység még.

A szűkítőt még nem próbáltuk.Te mikor pisilteted,reggel/este?

Őszintén szólva én nyárra tervezem a komolyabb pelusról való leszoktatást.

283. Anatita81 (válaszként erre: 282. - Mongi)
2011. jan. 24. 09:34

:)))


Akkor kb. egyformán haladnak a beszéddel a gyerkőceink!

Marcit értik mások is és képzeld, apájuk nagy titokban megtanította kezet fogni! Hát nagyon ari, ahogy megy, mondja, hogy "hello!" és nyújtja a kis pacekját! :D

Ő már köszön az utcán is, nem úgy, mint a nővére...


A sinlacot hígra csinálod és azt issza Réka?


Ti biliztek már? Barátnőm 3 héttel idősebb lánya minden este belepisil, néha kakil is.

Nálunk a wc szűkítő a divat, de attól félek, hogy kipisil felette. :S

Eddig még csak pár puki ment a wc-be.

282. mongi (válaszként erre: 281. - Anatita81)
2011. jan. 21. 22:18

Sziaaa!:)

Azért jó,hogy előkerültél...:)


Akkor ő meg a nővére nyomdokait követi.

Réka is mostmár rengeteg szót mond,és tőmondatokat is néha,úgyhogy én totálisan le vagyok tőle nyűgözve.Nem ezt szoktam meg,ugye.

Marcit mások is megértik már,vagy csak ti?


Mi a sinlacot hívjuk kakaónak-:)

2011. jan. 20. 10:42

Szia, bocs, el voltam tűnve, de már itt vagyok! :)


Általánosságban a homeopátiás szerekről jó a véleményem, csak mivel vannak mellékhatásaik, ezért maradtunk a természetes vitaminoknál + pre- és probiotikumokat adok a gyerekeknek.


Képzeld, Marci egyszercsak elkezdett beszélni! A mamánál... Már bármilyen szót utánunk mond, egy csomót helyesen használ és már alkotott két szavas mondatot is: "Kérek kakakót!" (mi így hívjuk a Mil..il tejitalt).

280. mongi (válaszként erre: 279. - Anatita81)
2010. dec. 14. 21:50

Ja,a Prevenart nekünk is kellett volna,de nem szóltak.:( Mondjuk én nem vagyok túlságosan megelégedve a dokink precizitásával,de mivel a férjem csop.társa volt,ezért nem vált(hat)unk.

Pontosan miket adsz a gyerkőcöknek,és miket próbáltál már?

Mi a véleményed a homeopátiás szerekről?


Ááááá,Réka sem beszél!Úgy látszik bátyja nyomdokait követi.:))Mi is mindig azt hittük,hogy mivel lány,majd hamar megtanul beszélni.:))Tamás majdnem 3 volt,mire elkezdett mondatokban beszélni.

Réka annyit csinál,hogy ismétli a szavakat,amiket hall,meg rengeteget halandzsázik ill.biz. szavak első szótagját mondja,ha kér valamit.

A lányod nagyon gyorsan fejlődött,hallod!:)

Megnéztem a gyerekek képeit,nagyon szépek és hasonlítanak egymásra,de nem olyan nagyon,vagy?:)

279. Anatita81 (válaszként erre: 277. - Mongi)
2010. dec. 14. 13:08

Köszönjük, mára már jobban vagyunk. Este kerek 38 fokos láza volt, reggel már semmi.

Ebben az oltásban az volt a rossz, hogy a Prevenar ismétlőt is megkapta. Egyet vállba, egyet combba. :(

Én itthon vagyok vele, min. míg nem megy oviba. Nagytesó szeptemberben kezdte, azóta mi is egyik betegségből a másikba esünk. :'(

Pedig szedünk vitaminokat, pre- és probiotikumot, színes lekvárt, mindent...

Nálunk hiszti és dührohamok vannak, de szerintem azért, mert nem tudja megmondani, mit szeretne. Még nem nagyon beszél. Nehéz így!

Réka gondolom már többet. Mimi 18 hónaposan 5-6 szavas mondatokat mondott.

278. mongi
2010. dec. 13. 22:03
Ja,és jobbulást Marcinak!!!
277. mongi (válaszként erre: 276. - Anatita81)
2010. dec. 13. 22:02

Ajjaj!Akkor tuti az oltás...Mennyi a hője?Mi pont ma beszéltünk a doki nénivel,és holnap reggel Réka is megkapja.:(

Igen,betegség miatt maradt el,a Kicsi minden ovis vírust benyel a Nagytól.:):(


Marci bölcsis,vagy otthon vagy vele?

Nálatok is mintha kezdődne már a dackorszak?Nálunk nagyon úgy néz ki,pedig 2 éves kortól mondják.Nem értem!

276. Anatita81 (válaszként erre: 275. - Mongi)
2010. dec. 13. 15:28

Azért köszi. A lányomnál semmi nem volt, Marci meg kipöttyösödött. :( Mára már hőemelkedése is van...

Ti is betegek voltatok, azért nem kaptátok meg?

275. mongi (válaszként erre: 274. - Anatita81)
2010. dec. 13. 11:02

Szia!

Mi még meg se kaptuk a 15 hósat,pedig már mindjárt 17 hónapos lesz Réka.

Nekünk is azt mondták,hogy kb. 1 hét múlva várhatóak a tünetek...nem tudok segíteni sajnos.

2010. dec. 11. 21:24

Hahó, van itt valaki?

Marcikám kicsit késve kapta meg a 15 hónapos oltását, most hétfőn. Elvileg 1 hét múlva jöhetnének ki a mellékhatások, de az ő pocija már tegnap óta kiütéses. Miért is ne hétvégén...

Volt így másnál is?

273. 5d99b15006 (válaszként erre: 271. - Anatita81)
2010. máj. 6. 08:40
Nagyon ügyiiiii!
272. Jerrykoma (válaszként erre: 271. - Anatita81)
2010. máj. 5. 23:02

Hurráááááááá!

Nagyon ügyi Marci!

Csak így tovább!

2010. máj. 5. 17:53

Sziasztok!

Képzeljétek, Marci ma pár másodpercre elengedte a falat és megállt egyedül! Aztán kapaszkodás nélkül szép komótosan leguggolt, lecsücsült! Olyan büszke vagyok rá!

Nagyon ügyes mióta a négykézláb közlekedik és nagyon felgyorsult, szótfogadni meg esze ágában sincs, ha mondom, hogy álljon meg... Csontrossz! :D

2010. máj. 1. 11:39

Sziasztok!


Jó majálisozást Mindenkinek!Mi megyünk a Tabánba sétálni :o) véééégreeee!

2010. ápr. 30. 15:57
Amúgy mi a Pneumococcus elleni oltást kértük és ha most nem kaptuk el, a bárányhímlő ellenit fogjuk!
268. Anatita81 (válaszként erre: 255. - 5d99b15006)
2010. ápr. 30. 15:54

Szió, sajnos a bárányhímlő lappangási idej 11-21 nap, még egy hét sem telt el... :( Igen az övsömör ellen is véd az oltás, de csak nagyon indokolt esetben adják 10 hónapos kortól.

Mi meg csak várunk.

267. moknika (válaszként erre: 266. - 5d99b15006)
2010. ápr. 30. 13:58
Amit a doktornő fontosnak tart és javasol azt beadatjuk Kisfiúnak. Szerencsére jól tűri a szurikat, nem szokott sírni, a kis bátor.
266. 5d99b15006 (válaszként erre: 264. - 4f8ae69d1b)
2010. ápr. 30. 13:11

Igen,agyhártyagyulladás ellen véd,a kullancs pedig vírusos agyvelőgyulladást(is)terjeszt,az ellen lehet védekezni.

Sokat gondolkodtam,hogy érdemes-e szegény gyerekekből tűpárnát csinálni,de azt hiszem igen.

Inkább szuri,mint valami komoly betegség,pláne,ha maradandó károsodást okozhat.

Ti mit gondoltok a sok oltásról?Beadattok nem kötelezőket is a babáitoknak?

2010. ápr. 30. 11:24
Mi vasárnap voltunk vele először állatkertbe. Tetszett neki nagyon.
264. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 258. - 5d99b15006)
2010. ápr. 30. 11:22
Egyébként,ha megkapta a meningococcus oltást,akkor már lehet nem kell a kullancs elleni,vagy igen?Mert az előbbi talán az agyhártyagyulladás ellen véd,vagy nem?
263. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 261. - 5d99b15006)
2010. ápr. 30. 11:18
Az enyém mégcsak most próbálkozik az állással..Nagyon gyorsan mászik,sokat térdepel,de még nem áll..lehet pár nap és felfog..Holnap lesz 10 hónapos..
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook