Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 áprilisban született babák és anyukáik fórum

2010 áprilisban született babák és anyukáik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
2010. júl. 2. 12:16

Igen, nekem is megjött a pénz, most értem haza a városból!

Sikerült a zacsiba pisilnie Ádámnak, így le is adtuk már a laborban. :)

A sikítozás nálunk is megy, sokszor van hogy este 11-kor is még sikítozik, meg gőgicsél. :) Élvezik, hogy ők ilyet is tudnak.

Édes lehet a kis Liza, hogy így furakszik. :) Ez a legjobb bennük, hogy minden nap kitalálnak valami újat.

Nálunk most az újdonság az, hogy a nyálát fújja ki, és fröcsköl vele. :) Ez nagyon tetszik neki. Liza is tömi a kis öklét a szájába? Mert Ádám nagyon. A védőnőm azt mondta ez azért van, mert a kis fogcsírák már most piszkálják a kis ínyét.

2010. júl. 2. 11:58

Liza miket sikonyál. Szereti hallatni a hangját.

Most az a legújabb heppje, hogy amikor elalszik a kiságyba addig furakszik, amíg az orra nem éri el teljesen a fejvédőt. Amikor velem aludt, akkor is addig izgett mozgott, amíg nem volt a feje a párnám alatt. Szerintem így tud aludni nyugodtan.

Amúgy is szeretik a babák, ha alvás közben be vannak bugyolálva.

2010. júl. 2. 10:53
Megjött a pénz. Eddig mindig 7-kor jött.
2010. júl. 2. 08:06

Jajj, nagyon drukkolok neked, hogy ne legyen semmi komolyabb bajod. Majd írd meg mindenképp, hogy mi az eredmény.

Elvileg lesz ma GYES, de szerintem azért nem volt még rajta a tiéd sem, mert 8kor nyitnak a bankok, akkor teszik rá a számlákra a pénzeket.

Majd a gyógyszertárban is megkérdezem mi lenne a legjobb a csípésekre.

Én Ádámot az elejétől kezdve Johnson's fürdetővel fürdetem, és gyönyörű a kis bőre, szerencsére nem érzékeny. A popsijára gyógyszertári krémet használok, nagyon bevált (és olcsó is).

2010. júl. 2. 07:50

Most jut eszembe. Uncsitesómnak Neogranormonnal kenték be a csípések helyét.

Ez biztosabb, mert ki tudja mennyire érzékeny a fiad bőre.


Sajna Lizáé kiszáradt a hintőportól és csak a köldökét hintettem be vele, amíg nem gyógyult el neki rendesen.

Eleinte valami orvosi nyavalyával fürdetem, hogy ne cserepesedjen ki a bőre. Most már csak bekenem vele fürdetés előtt, amit beszív a kis bőre, ezt lemosom és utána rendes fürdetővel mosdatom. Próbálom hozzászoktatni, persze az orvosi kence olcsóbb...

47. 25eed67283 (válaszként erre: 46. - 031a5a7233)
2010. júl. 2. 07:46

Szia!


Lizát még nem csípte meg szúnyog. Nagyon vigyázok erre. A Fenistil-t ajánlják a gyerekeknek is, ha jól tudom.


Liza jól aludt. 3 után felkelt enni és most kelt fel ismét. Most etettem meg és tettem tisztába.


Én sem aludtam jól. Egyszer kikapcsoltam a gépet fél 1-kor. Mivel nem tudtam aludni és gyomoridegem volt visszaültem a géphez és játszottam.


Szülés után sajnos bal oldalt a nyakamon megnagyobbodott a nyirokcsomóm, ami nem húzódott vissza. Akkor a háziorvos beutalt 1000 helyre. Kaptam antibiotikumot, de ennek hatására sem történt változás. Hétfőn visszamentem a dokihoz és mondtam, hogy semmi változás nem történt. Ismét beutalt 3 helyre. Vettek szövettani mintát a nyakamból kétszer és ma lesz meg az eredmény. Úgy félek, hogy valami nagyon nagy gond van. Több mint 1 hónapja nem hallok a bal fülemre és a jobbra is egy kicsit megsüketültem. Annyira el van dugulva, hogy az hihetetlen. Először amikor voltam a fül-orr-gégészeten, akkor kiszívták a bal fülem és hallottam vele 2 napig. Hétfőn az idióta nő a jobb fülem szívta ki, ami mondhatni jó volt és nem akadályozott a kommunikációban.

Most szólok neki ismét, hogy a másikkal is csináljon valamit, mert ez így nem mehet tovább.


Elég messze van a 3/4 1, amire kell mennem. Úgy terveztem, hogy addig elmegyek bevásárolni, de nem jött meg még a GYES.

Lehet megveszek pár babakajcit, tejpépet, italt a lánynak, mert ki tudja mi lesz 4 hónapos koráig. Szeretem bebiztosítani magam. A pelusok is meg voltak már a 3-as méretig márciusba :) Popsitörlő is van még vagy 4-6 csomaggal meg minden más babakozmetikum.


Talán most majd Ádámnál sikered lesz és meg tudják nézni a vizeletét.


Liza visszaaludt magától. :)

2010. júl. 2. 07:22

Jó reggelt!


Hogy aludt éjjel a kis Liza? Ádámka reggel 6 előtt volt fenn szopizni. Evett, tisztába tettem (vizeletes zacsit újra rátettem), és azóta alszik megint. Remélem ma sikerül a laborba egy kis vizeletet vinnünk.

Én nem jól aludtam, nagyon meleg van benn a lakásban, minden bajom volt éjjel ettől. Sajna panelosok vagyunk. Őrület, hogy mennyire megreked itt a meleg. :(

Ja, ma vennem kell valami kenőcsöt a gyógyszertárban, mert Ádámkát összecsipkedték a szúnyogok éjjel. Szegénykémnek csupa búbos a kis karja.

45. 25eed67283 (válaszként erre: 44. - 031a5a7233)
2010. júl. 1. 23:22

Én 1-2 között szoktam lefeküdni.


Ő is azt hitte, hogy neki nem menne, de mondtam, hogy ott vagyok mellette és ha kell segítek. Ez volt az öltöztetéssel és a fürdetéssel is. Fürcsi után övé a gyerek, ő öltözteti és eteti meg ilyenkor.


Én most végeztem a mosogatással és a tűzhellyel is. Én ilyen éjjeli bagoly vagyok. Persze van, hogy 10-11-kor kelek fel, de ha kell, akkor korán reggel 6-kor, mint holnap is, mert apa megy maszekolni és segítek neki készülődni.

44. 031a5a7233 (válaszként erre: 43. - 25eed67283)
2010. júl. 1. 22:41

Elaludt a kis drágám! Szopi közben kidőlt. :)

A párom reggelente 6ra jár melózni. Nem könnyű neki, de sosem panaszkodik, főleg most hogy már nem is kelünk éjjel. Már megszokta, hogy későn fekszünk le.

Hát, ő még nem tette tisztába Ádámkát. Nem erőltetem én sem. Nem akarja, mert azt hiszi, hogy neki ez nem menne. Mindegy, nem lényeg, ez legyen a legkevesebb. :)

Lassan lefekszünk mi is. Jó éjt, holnap majd jelentkezem!

43. 25eed67283 (válaszként erre: 42. - 031a5a7233)
2010. júl. 1. 22:24

A párodnak nem lehet könnyű, ha dolgozik.

Nálunk a páromon észreveszem néha, hogy már unja, hogy Liza sokáig fent van (néha éjfélig is) és másnap korán kell bemennie az irodába, de a gyerek ezzel jár.


A párod is tisztába teszi Ádámot?

Andris eddig kb 4-szer tette tisztába. Ebből egy volt "barna kód"os. Nem akarom erőltetni, mert én is meg tudom csinálni, de párszor rákérdezek, hogy mi lenne, ha...

42. 031a5a7233 (válaszként erre: 41. - 25eed67283)
2010. júl. 1. 22:06

De örülök, hogy ilyen jót alszik, és persze tök jó, hogy altatás nélkül. :) Ádámka még itt gagyog az ágyon apával, semmi jele még az álmosságnak. Mondjuk ő általában így 10-11 körül még szopizik, és utána jöhet csak az alvás reggelig.

Nem ítéllek el a fagyi miatt, mert mi is szoktunk így neki adni édes dolgokat, hogy nyalja meg, érezze kicsit az ízeket. Ettől úgysem lesz bajuk, és élvezik is. Legalábbis Ádámka élvezettel nyalogatja a dolgokat. :)

2010. júl. 1. 21:29

Judit képzeld el Liza ismét elaludt. Fürcsi után letettem a helyemre és nem is kellett altatni. Saját magát elaltatta. Majd lefekvés előtt beteszem a kiságyába. Olyan jó, hogy nem kell az altatással vesződni.


Lehet elítéltek, de ma adtam egy kis fagyit a lányomnak. Belemártottam a cumiját egy kicsit. Utána úgy nézte, hogy eszünk...

Már kapott kis joghurtot, csokit... Kóstoltatom vele az ízeket. Amikor 2 napja almát ettem annak a levét is lenyalta az ujjamról.

40. 031a5a7233 (válaszként erre: 37. - 3b676c1175)
2010. júl. 1. 19:16

Szia!


Üdv köztünk! Én sem megyek a másik fórumban, mert az már tényleg régóta megy, és nem tudnám követni. Ez jó, itt szép lassan megismerkedünk, és követhető tényleg a csemetéink fejlődése. :)

A kisfiam már 6 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, úgyhogy ezzel nincs baj nálunk.

39. 25eed67283 (válaszként erre: 37. - 3b676c1175)
2010. júl. 1. 17:29
Én nem megyek át a másik fórumba, mert ne tudnám követni. Nem tudom kinek mekkora a babája, hogy fejlődik... számomra a lényeg ez.
38. 25eed67283 (válaszként erre: 37. - 3b676c1175)
2010. júl. 1. 17:10
Szia üdv köztünk!
2010. júl. 1. 17:01

Sziasztok!

Mi április 6-án születtünk 3370g-al, és 55 centivel,mostmár 6,6 kilók vagyunk:)Ha gondoljátok nyugodtan nézzetek be a másik áprilisi fórumba, ott is jókat szoktunk beszélgetni:)

Ti is átalusszátok az éjszakát?Mi két napja, konkrétan ma éjszaka 11 órát aludt a drágám:)

36. 031a5a7233 (válaszként erre: 35. - 25eed67283)
2010. júl. 1. 16:37

Szia!


Tényleg érdekes, hogy Liza nehezen alszik el kézben. Pedig a legtöbb baba (Ádámka is) így alszik el könnyebben. De hát nem egyformák. :)

Én is a kiságyba altatom a picit már. Az első hetekben velünk aludt sokszor, de én sem akartam, hogy ott szokja meg, így maradt a kiságy. Szeret benne aludni.

A vizeleten nem aggódok, felhívtam a védőnőt, és mondta, hogy nem kell sietni, ráérünk próbálkozni, és ez amúgy sem egyszerű dolog. Ja, amúgy sűrűn nézegettem a zacsit, örültem is mikor már volt benne kicsi, de kellett volna még hozzá, hogy elég legyen, így hagytam még rajta. És ezután jött a kaki...Na mindegy, majd talán holnap.

2010. júl. 1. 13:35

Szia!


Az éjszakák elég jó volt.

Tegnap este moziba voltunk. Megnéztük az Alkonyatot addig Lizára a keresztanyja vigyázott. Hazaértünk 9 után. Fürcsi, apával fél óra játék volt és alvás.

Érdekes, hogyha lefekszek vele egyből elalszik, de kézbe 1-2 óra alatt.

Szóval 10 előtt már aludt. Felkelt fél6-kor enni. 8:16-kor arra riadtam fel, hogy a párom apja hordja a fát és dobálja. (Cserépkályhával fűtünk és bár egy udvarba lakunk, de külön házba tőle.) Akkor a párom leállította, hogy nem igazán kellene reggel zörögni. Most álltak neki az élettársával hordani. 10-kor evett a lelkem és idáig játszottunk. Fel kellett vennem, mert nagyon sokat pukizott és elkezdett sírni. Azt hittem közben elalszik. Na de a jó bevált szokásos módszer. Letettem a helyemre, lefeküdtem, simiztem az arcát és már aludt is. Betettem a kiságyába, hogy ne szokja meg, hogy velünk aludjon.


Sajnálom, hogy nem sikerült összegyűjteni a vizeletet. Majd talán holnap. Lehet sűrűbben rá kellene nézned a zacsira.

2010. júl. 1. 13:04

Hát nem sikerült. Bekakilt a pelusba közben, így ami a zacsiba addig összegyűlt, dobhattam ki. :(

Na mindegy, ráérünk. Majd holnap újra próbálom.

2010. júl. 1. 08:11

Jó reggelt!

Milyen éjszakátok volt? Nekünk elég nyugodt, bár este nagyon nehezen aludt el Ádámka a nagy meleg miatt.

Ma reggel meg helikopteres szúnyogirtás volt a városban, így szerencsésen felébresztette a zaj a picit már fél 7kor.

Felraktam rá a vizeletes zacsit, remélem sikerül úgy pisilnie bele, hogy nem folyik ki.

Majd megírom hogy sikerült-e. :)

2010. jún. 30. 21:53
Köszike!
2010. jún. 30. 18:29
Ádámka július 8-án lesz 3 hónapos :)
2010. jún. 30. 17:18
Meg akartam kukkolni Ádámka mennyi idős is pontosan :(
2010. jún. 30. 17:18
Hova tűnt a fórumtáblázat? Miért nem látom?
28. 031a5a7233 (válaszként erre: 27. - 25eed67283)
2010. jún. 30. 16:47

Hát fürcsi előtt nekem is könnyű lenne, de sajna reggeli első vizelet kell, és utána egyből irány a labor, és leadni! Úgyhogy így nehezebb lesz. :)

Én szoktam már úgy sétálni vele, hogy megemelem a támlát, nagyon élvezi. Szépen ül így, szereti, hogy kilát. De azért még hosszabb ideig nem merem ültetni, nehogy baj legyen.

Ádámka is nehezen viseli a meleget, főleg így a terpesz pelusban. Az is melegíti, és ráadásul a terpesz p. miatt még rövid nadrágot sem adhatok rá (vagy csak egy body-t), mert akkor kidörzsölné a pelus merevítője a combját. Így a bodyra mindig adnom kell még egy vékony hosszú nadrágot. :( Úgy sajnálom szegénykémet.

27. 25eed67283 (válaszként erre: 26. - 031a5a7233)
2010. jún. 30. 15:16

Szia!


3 hónaposan vizelet és vérkép? Uhhh! Én fel tudom neki fogni a vizeletet, mert fürcsi előtt szokása pisilni. Ugye én mindig masszírozom (pelust is leveszem) és észre lehet nála venni, amikor pisilni fog. Előtte mindig van egy sanda mosoly az arcán.


A hőséget nehezen viseli. Ma levettem a lábzsákot és bekötöttem a csajszit. Ugyanis annyit mozog, hogy kiesne a babakocsiból. Kicsit (fél órára) meg is emeltem egy fokkal a támláját, de szegénykém mindig lecsúszik, pedig a legkisebbre van állítva az öv. Mindig igazítottam Lizát. Tetszett neki, mert így mindent látott, de aludni nem akart.

2010. jún. 30. 12:34

Ma délelőtt voltunk a gyerekorvosnál, kértem beutalót jövő keddre, akkor kell visszavinnem Pécsre az ortopédiára kontrollra. Remélem végre levehetjük róla ezt a fránya terpesz pelenkát. Szegénykém annyira izzad benne ebben a hőségben, úgy sajnálom. :(

Kaptunk közben ma beutalót vizelet vizsgálatra is, mert itt van 3 hónaposan vérkép+vizelet a babáknak. Nálunk most a vérvétel kimarad, hisz eddig 3 hetente szúrták Ádámkát a kórházi kontrollokon, így most a gyerekorvos megkímél minket. Hazafelé a gyógyszertárban vettem vizeletgyűjtő zacskót, remélem sikerül majd rendesen felraknom neki. :)

Amúgy ti hogy viselitek ezt a nagy hőséget?

25. 031a5a7233 (válaszként erre: 24. - 25eed67283)
2010. jún. 30. 12:11

Biztos édes lehet, ahogy utánoz :) Ádámka is felfedezte már a hangját, sokat öööö-zik, meg sikítozik, úgy örül a hangjának. Olyan jó bennük gyönyörködni, hogy mennyire gyorsan fejlődnek.

A kapaszkodás nálunk is megy. Sokszor annyira szorít, hogy alig tudom a kis kezét levenni rólam. :)

24. 25eed67283 (válaszként erre: 22. - 031a5a7233)
2010. jún. 29. 22:58

Most 3/4 9-től alszik. Tuti felkel éjszaka enni, de hát azért vagyok itthon, hogy neki jó legyen.


Egyedül fürdettem. Olyan jókat nevetett.

Ha felveszem már kapaszkodik belém. Nem tudom, hogy tudatos e vagy sem. Ma ismét sokat utánzott. A "he" meg a "ha" már nagyon megy. Mindig mondom, hogy hello vagy hahó és akkor utánoz. Kíváncsi leszek mi lesz az első szava és hogy mikor.

23. 031a5a7233 (válaszként erre: 19. - 12e44458f8)
2010. jún. 29. 22:07

Szia!

Üdv a csapatban. :) Tényleg gyorsan megszültél, szerencsés vagy.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook