Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 áprilisban született babák és anyukáik fórum

2010 áprilisban született babák és anyukáik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
232. 25eed67283 (válaszként erre: 231. - Fuoco)
2010. aug. 5. 08:59

Szia!


Napról napra szemel láthatóan változnak a gyerekeink. Egyre nyugodtabbak lesznek, kevesebb lesz az ok nélküli sírás és ahogy felfedezik a játaékaikat kevesebbett fognak untakozni és igényelni a társaságunkat. Csoda, hogy 9 óra van és feltettem már a párom hétvégi kajáját. Ugyanis megy 3 napra Sopronba dolgozni és inkább visz magával innen kaját, minthogy étterembe egyen.

231. Fuoco
2010. aug. 5. 08:53

Sziasztok.


Dóri 1 hete olyan mint akit kicseréltek. Nagyon nyugodt lett, ügyesen alszik egyedül, elvan kiságyban, sokat kacag hangosan is.

Vettem tegnap egy mai tai kendôt, imádja! :)

230. 031a5a7233 (válaszként erre: 229. - 25eed67283)
2010. aug. 5. 08:19

Persze, tudom, nem is akarok még neki semmi mást adni a tejcsin kívül, mi még bőven ráérünk ezzel.

Remélem is, hogy jelezne ha baj lenne. Majd ma kiderül mennyit szedett fel a kis drágám 2 hét alatt. :)

229. 25eed67283 (válaszként erre: 228. - 031a5a7233)
2010. aug. 4. 22:25
Nem szabad neked még a hozzátáplálást, mivel anyatejes baba. Neked még ezzel várnod kell. Ha nem sír, akkor bizti jól lakott, hisz jelezne neked, ha nem így lenne.
2010. aug. 4. 21:53

Szia!


Örülök, hogy Lizinél ilyen jól megy a hozzátáplálás. Nálunk még mindig csak szopizás van, még nem adtam neki semmi mást.

Mostanában Ádám olyan gyorsan végez a szopizásokkal. Kicsit aggódok emiatt, hogy megy-e rendesen a súlya. Eddig elidőzött a cicin 20 percet is, mostanában meg 5-10 perc, és már végez is. De 2 etetés között nem sír, hogy éhes lenne úgyhogy remélem elég amit eszik.

Holnap mi is megyünk tanácsadásra, kíváncsi leszek hogy mennyit hízott így. Remélem nem lesz gond.

Ma amúgy egész jó fiú volt, nagyon jókat aludt.

2010. aug. 4. 12:57

Tegnap Lizi ebédre megevett egy fél őszibarackot, ma pedig kapott Hipp-eset. Holnap megkapja a másik felét az üvegesnek. Vagy még ma uzsira és holnap már azt kapja, amit a piacon vettem tegnap.


Máskor épp elég 2 doboz tápszer 2 hétre, most meg tegnap kezdtem meg a 2. dobozzal és csütörtökön jár le a 2 hét.

Ő... jó,hogy írtam, hogy csütörtökön... az holnap lesz és mehetek tanácsadásra. :S

2010. aug. 4. 08:39

Sziasztok!


Lizi egyszer kelt fel éjjel enni.


Múltkor mondtam az ötletet a takaróval kapcsolatba.

Most azt találtam ki, hogy gyűjtök össze minden féle kisebb képet a kereső segítségéval. Mindegyikből kinyomtattaok kettőt és lelamináltatom. Jó lesz majd memóriakártyának vagy minek nevezik azt. Néztem nagyon drága. Úgy gondoltam lenne olyan, amin állatok, betűk, számok és különféle sokszögek lennének. Betűkből az összesből, számokból 20-ig, sokszögekből 20-20 és az állatokból is. Sokszögekből a 8 szög lenne a legnagyobb, de lenne olyan, hogy meg vannak húzva az átlói, vagy karikába van...


Rengetegbe kerülnek ezek a logikai-készségfejlesztő játékok. Ráadásul legtöbbször csak olyanokat lehet találni a boltok polcain, amelyek csak állatokat ábrázolnak, de az iskolához nem készíti fel a csemetéinket.


Ja, éjjel nem tudtam aludni :) Olyankor pattannak ki a fejemből ezek az ötletek. Igaz még kicsi hozzá Liza, de megcsinálom valamelyik nap és beteszem a régi íróasztalom fiókjába. 8 fiókos és van bőven hely benne.

Már vettem 7 foglalkoztató füzetet is, amit már ovis kortól lehet használni.


Már töltöttem le képeket, amiket itthon kinyomtatk és lefűzök. Jó lesz majd színezőnek, illetve nagyon sok mondókát is nyomtattam már.

225. 031a5a7233 (válaszként erre: 224. - 25eed67283)
2010. aug. 2. 21:09
Jól van, semmi baj. :)))
224. 25eed67283 (válaszként erre: 223. - 031a5a7233)
2010. aug. 2. 20:16
Deeeee őőő nem most csütörtökön. Azt sem tudom hol áll az eszem. Bocsi. Szemmel láthatóan kezdek leépülni, szóval sorry.
223. 031a5a7233 (válaszként erre: 222. - 25eed67283)
2010. aug. 2. 17:21

De még csak 2 hete kaptátok ti is a 3 hós oltást nem? Nem kell eltelni a 2 oltás között az 1 hónapnak? Mi csütörtökön csak mérésre megyünk a védőnőhöz+ a doki is ott lesz tanácsadáson.

Én is a doki által felírt popsikrémet használom ( a glicerinest), ő 2 dobozzal ír fel egyszerre, és 2 hétig elég. Én sem spórolok vele soha. Nem drága amúgy, 500 Ft a 2 dobozzal.

Most indulunk majd sétálni.

222. 25eed67283 (válaszként erre: 221. - 031a5a7233)
2010. aug. 2. 15:13

De irigyellek. Itt soha nincs senki 3 napig. Örülök, ha anyu benéz 1-2 órára. Bár holnap jönne, de... ugye kapom a pénzt és el is megy ide-oda. Veszek 4-es pelust is 1 csomaggal. A 3-as szerintem kitart. Aztán apa megy el 3 napra dolgozni és kell fogkrém, tusfürdő...., bank, posta... Csütörtökön meg megyünk 4 hónapos szurira. Ott is írnak fel tápit, kenőcsöt... és már nincs is az én pénzemből.


Tényleg?! Ti milyen popsikenőcsöt használtok és meddig elég? Mi Naturland-osat, amit a doki felír. 1 kenőcs kb. 10 nap. Valahogy nem spórolok vele. XD

2010. aug. 2. 13:52

Szia!


Ma Ádám is nagyon jó fiú. Alszik már fél 12 óta. Itt van anyukám most 3 napig. Nagyokat játszanak, imádja a mamáját Ádám. :)

2010. aug. 1. 17:31

Szia!


Lizi ma nagyon jó kislány volt. Ma találkoztunk egy hoxás anyukával, akinek autista kisfia van. Nagyon jó volt vele beszélgetni és remélem még fogunk velük találkozni. Lizi sokat beszélgetett, nézelődött és aludt.

2010. júl. 31. 23:26

Sziasztok!


Az idő miatt aludtatok ilyen sokat szerintem. Ádám ma épp az ellenkezője volt, alig aludt. Igaz, délután vendégeink voltak, így velük elfoglalta magát, de most nagyon nehezen aludt el, már túl fáradt volt.

2010. júl. 31. 17:38

Sziasztok!


Én végig aludtam az egész napot. Olyan csend volt, hogy senki nem volt itthon. Lizi is aludt egész nap. Még csak most "reggelizek". Azt hiszem kellőképp kipihentem magam. Tegnap kitalartottam. majd csak mosogatnom kell és kb 9-re vacsit készíteni.

2010. júl. 30. 15:32

Szia!


Lizi nyűgős. Nem szokot ilyen lenni. Őt is mefviseli ez az idő.


Kaposváron jobb a helyzet. Csak pár falusi pi..a van elszállva magától. 98%-ba jó helyzetük van a kismamáknak és gyerekeseknek.

2010. júl. 30. 15:04

Sziasztok!


Hogy vagytok ma? Nálunk szerencsére már teljesen helyreállt a szopi, Ádám újra úgy eszik ahogy kell.

Reggel voltunk a kórházban a nőgyógyászomnál fogamzásgátló receptért. Ott vártam Ádámmal több mint 1 órát egy vacak receptre. Senkit sem érdekelt, hogy kisbabával vagyok, nem izgatta őket.

A fejem ma szét megy. Nagyon fáj...Biztos ez a hülye frontos idő teszi megint. :(

215. 25eed67283 (válaszként erre: 214. - Fuoco)
2010. júl. 29. 23:04
Lizi nem issza meg a vizet, sem a kamillateát, édesköményt... A tápszert is alig fogadta el pár napig. Van, hogy nincs széklete. Ma sem volt. Ezért is issza a barackot. Lehet körülnézek a szekrénybe, hogy nincs e szilva vagy valamilyen más sűrítmény. Ha az sem válik be, akkor jön a kúp.
214. Fuoco (válaszként erre: 213. - 25eed67283)
2010. júl. 29. 22:44

Humana HA Start lc-pufa nappalra, és éjszakára ugyanez az 1-esbôl.

Dóri alig evett ma. Este 8-kor csak 80 ml-t evett meg a 170 helyett.


Szerintem bôven ráér még a tejpéppel! Én is elkezdtem adni neki almalevet, ízlik is neki nagyon, de most már úgy gondolom ezen a pár heten már semmi sem múlik, és akkor tényleg akkor adom mikortól ajánlják!

213. 25eed67283 (válaszként erre: 212. - Fuoco)
2010. júl. 29. 22:04
Mi a neve? Lizi nem fogadta el a tejpépet. Ismét én ettem meg. Sóval 2 hét múlva ismét kap.
212. Fuoco
2010. júl. 29. 21:58

Sziasztok.


Dóri éjjel 1/2-1-kor, 4-kor majd 8-kor is evett. Ezt csinálja 1.5 hete, pedig már nagyon régóta 8-5-ig alszik megszakítás nélkül! Most felírt a doki nehezebben emészthető tápszert, azt adjuk éjszaka, hát meglátjuk!


A sikeres szopinak örülök! Gratula!

2010. júl. 29. 14:53

Szia!


Ma voltunk sétálni 2 bnőmmel és a 2 gyerkőccel (3 hetes és egy 2 hónapos). Meglátogattuk a 2 napos bnőnk babáját. Jót sétáltunk. Több, mint 3 órát. Lizi azóta alszik mita megjöttünk. 2 órája. Hazudok, mert evett is. Én meg játszok, hogy tudjek egy játékba licitálni és nyerjek könyvutalványt Lizinek.

Az jó, ha visszatért cicire. Örülök neki.

2010. júl. 29. 14:46

Sziasztok!


Ádám ma már szerencsére jobban eszik mint tegnap. Elfogadja a cicit, úgyhogy remélem ez csak átmeneti zavar volt nála. Igaz, eddig 3 óránként evett, de most valahogy mintha kezdene átállni 3,5-4 órára. Mondjuk ez nem baj.

Éjjel fenn volt egyszer fél 4kor (amit már 6 hetes kora óta nem csinált), de megértem, hisz tegnap alig evett napközben, éhes volt szegénykém.

Veletek minden rendben?

2010. júl. 28. 21:15

Ma Lizi az ágyába aludt el este. Eddig mindig az én helyemen aludt éjjel 1-2-ig, amíg le nem feküdtünk aludni és csak utána került be a kiságyba. Ma elkezdtem a hozzászoktatást. Tudom időbe :) A hasfájós időszakba csak az ölembe aludt el miközben énekeltem neki. Aztán a helyemen altattam és 2-3 hete már magától elaludt. Most ez a fázis következik.

Nappal még sajnos a játszószőnyegen alszik. Ott tölti az egész napját reggeltől estig. Bár lehet ez sem túlzottan jó, de szeret ott lenni.


Ma voltunk apával sétálni 17-20 óráig. Annyit beszélt az utolsó fél órába. Be nem állt a szája. Ráadásul hangosan. 2-3 napja új szót gőgicsél. Annyira büszke vagyok rá. 4 után is sokat dumált az állatainak.

208. 25eed67283 (válaszként erre: 206. - 031a5a7233)
2010. júl. 28. 21:00
Lehet, hogy már nem fog többet szopizni. A gyerek sem hülye. Hamar rájönnek arra, hogy ha üvegből táplálkoznak gyorsabban jól laknak és nem kerül annyi erőfeszítésbe. Gondolj bele hányszor elalzanak a cicin. Remélem azért nem lesz igazam.
207. Fuoco (válaszként erre: 206. - 031a5a7233)
2010. júl. 28. 20:34

Sziasztok!


Ezt Dóri is csinálta, de ô annyira lusta volt a kezdetektôl, hogy csoda hogy 2 hónapig tudtam szoptatni. Illetve a szopi nem állt vissza, így fejtem neki 1 hónapig, de nem volt kivitelezhetô, mert szörnyen üvöltött ha nem vele foglalkoztam.


Remélem nektek helyreáll a szopi!

2010. júl. 28. 18:54

Sziasztok!


Ádámmal gondok vannak. Nem akar szopizni. Teljesen elutasítja a cicit. Valószínű, hogy szopási sztrájk van nála, akkor szokták ezt csinálni a babák. Már délután le kellett fejnem a tejcsit, és üvegből etetni. Úgy viszont bevágta az egészet. Elvileg ezen a sztrájkon pár nap alatt túl vannak... Hát remélem nálunk is gyorsan túl leszünk ezen, mert katasztrófa így a nap. :((((

2010. júl. 27. 22:25
Ma majdnem sikerült tejpéet adnom Lizinek. Nem volt éhes én meg csak tömtem bele. Az első 1-2 kanálnál mindig sírni szokott, utána meg van hogy beszél közben és kacag. Nem baj. Nekem ízlett :)
204. 031a5a7233 (válaszként erre: 202. - 25eed67283)
2010. júl. 27. 15:21
Ez jó ötlet. :) Majd ha valami eszembe jut, megírom. De a neten is keresgélhetsz ilyen ötletes dolgokat szerintem.
2010. júl. 27. 14:39
Ha van valami hasonló ötletetek, ami olcsó vagy nem kerül semmibe sem, azokat leírnátok nekem?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook