Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 áprilisban született babák és anyukáik fórum

2010 áprilisban született babák és anyukáik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
292. zsanna7
2010. aug. 23. 21:32
A védőnő mit mondott rá?
2010. aug. 23. 21:28
Ma nem volt Láza. Volt a védőnő. ALszik a lány. Délután is aludt. Nem tudom mi lehet.
290. zsanna7 (válaszként erre: 289. - 25eed67283)
2010. aug. 23. 21:10
Nem akarok okoskodni, de lehet el kellene vinned egy normális orvoshoz, ha nem múlik a láza.Azért ők még nagyon picik, csak nyugodtabb lennél ha kivizsgálnák.De legalább iszik?Nehogy kiszáradjon, ha már nem eszik.
2010. aug. 23. 17:57

Lassan nekünk is le kell mennünk a földre. Bár az ágy közepén vagyunk, de lassan kinőjjük azt is :)

Fura lesz, majd naponta többször porszívóznom és mindent törölgetnem. Na meg a sok számítógép a leendő szobájába és a sok zsínór. Sajna ezekkel nem tudunk mit kezdeni, mert a párom műszaki informatikus és mindig van nálunk 4-5 laptop meg asztali gép. Majd 2 év múlva ezek átköltöznek egy szekrény aljára, míg nem lesznek megjavítva... és végre beköltözhet Lizácska a szobájába.


Most amúgy alszik. Széklete is volt, de nem tudtam a pelust kicserélni, mert egyből elaludt és nem akartam zavarni, mikor így is napi 45-60 percet alszik.

288. 031a5a7233 (válaszként erre: 284. - Zsanna7)
2010. aug. 23. 17:50
Igen, én is leköltöztettem nemrég a szőnyegre. Onnan legalább tényleg nem tud leesni. :)
287. 031a5a7233 (válaszként erre: 285. - 25eed67283)
2010. aug. 23. 17:49
Szegénykém. :( Valami tényleg nincs rendben. Szorítok nektek, hogy ne legyen baj.
2010. aug. 23. 17:05
Jah meg nyöszörög, adtam neki fájdalomcsippalítót.
2010. aug. 23. 17:05

Vettem ezernyi gyógyszert Lizinek. Ma még semmit nem evett, vagyis csak 1 fél üveg barackot.

MOst ette meg a másik felét. A burgonyát répával kiköpi. Remélem nem a kórházban kötünk ma ki.

284. zsanna7
2010. aug. 23. 16:04

Judy!


Mi ilyenkor már leköltöztünk a földre, kinyílik előtte a világ és szívesebben kúszik, meg onnan nem tud leesni.Ma voltunk a dokinál, de szabin volt, csak a védőnővel beszéltünk.Most már eheti a sóska, spenót, borsó, zöldbab és a husi.Végre.

2010. aug. 23. 14:36

Sziasztok!


Zsanna, örülök, hogy elmúlt a vérömleny, így talán könnyebb a kicsinek is. Ádámnál most nyugi van a kis ínyével, de hát olyan gyorsan rá tud törni a fájdalom.... :(

Nira, remélem Lizivel minden rendben lesz. Kiváncsi vagyok mi okozza a lázat nála.

Ádám változatlanul forog egész nap. :) Rájött már arra is, hogy hogy tud kúszni az ágyon: hason fekve kinyomja a kis popóját, és tolja magát a fejével előre. Így már nagyon kell vigyáznunk, az ágyon nem hagyhatjuk egyedül, mert simán lekúszik.

Vettem ma neki Hipp granulátumos teát (kamilla-édeskömény), nagyon ízlik neki. Eddig a Mecsek-babyt itta, de már kinőtte a hasfájást, így váltottam erre.

282. zsanna7
2010. aug. 23. 09:12
A vérömleny elmúlt, de fogacska sehol, nem tudom mikor bújik ki.
281. 25eed67283 (válaszként erre: 280. - Zsanna7)
2010. aug. 22. 21:47

Bizti nem lehet ilyenkor könnyű velük. Én még sajna nem tudom mi okozza a lázt és a sírásokat, nyugtalan alvást.


Reméljük akkor gyorsan kibújik a fogacska.

280. zsanna7
2010. aug. 22. 21:22

Nira!

Jobbulást a picinek.Nálunk is ordítás volt az előbb.Egy hatalmas vérömleny van az ínyén, lehet este kibújik a 3.


Judy!

Gratula a forgáshoz, innentől nincs megállás, jön a kúszás, mászás és a többi. :)

2010. aug. 22. 21:09

Édes lehet, ahogy forgolódik.

Nem vittem el másikhoz, mert ez helyettesítő csak. Magánorvosra meg nemigazán van pénzünk, de szeptembertől már lesz a dokink.

De sajna el kell mennem lázcsillapítót felíratni hozzá.

2010. aug. 22. 21:01

Sziasztok!


Egy állat lehet ez a doki Nira! Jézusom, ha a miénk ilyet mondana, hát adnék neki 1-2 "kedves" szót az biztos.

Képzeljétek, Ádám most már nemcsak hátról hasra, hanem vissza is tud fordulni. Nagyon élvezi, most azzal telik az egész napja hogy forog ide-oda. :)

277. zsanna7
2010. aug. 22. 20:49
Te jó ég, szerintem ez a doki mindennek az ellentétét érti.Elvitted másikhoz?
2010. aug. 22. 20:40

Ugye a doki lehülyézte a gyereket és szerinte nem kell vele foglalkozni. Hát ennek a hülye gyereknek 37,8 fokos láza volt fürdés előtt.

Jah. Említettem neki, hogy alig van széklete.

Doki erre: Van valakinek járványos hasmenéses megbetegedése?? Szerinted?

275. zsanna7
2010. aug. 22. 15:50

Sziasztok!


Nira!

Szerintem is jobb ha szóvá teszed, azért neki ez a munkája.

274. 25eed67283 (válaszként erre: 273. - 031a5a7233)
2010. aug. 21. 16:02
Ő is szereti Lizát. A nevetséges az, hogy a szomszédba lakik és így sem lehet elérni.
2010. aug. 21. 15:11

Sziasztok!


Hát Nira nem irigyellek. Ilyen védőnő mellett nem lehet könnyű, főleg hogy te is első babás vagy. Bármi gond van, ő az első akit megkérdez az ember, hogy mit tanácsol. Tegyél is bejelentést, ez a ti érdeketek is. Nekünk szerencsére egy tündéri védőnőnk van, imádja Ádámot, és bármikor (akár még vasárnap is) felhívhatom ha gond van.

2010. aug. 21. 15:03

Sziasztok!


Lehet, hogy még kel hozzá mennem, mert 22-én tölti be a lányom a 4. hónapot, amit tud is a doki, de egy szóval sem mondta mikor vigyem oltásra.

Szóval hétfőn felhívom a védőnőt, hogy mi a ... van és lehet a központi védőnői szolgálatnál bejelentést teszek. Többször nem vette fel a telefont, érkezés előtt 5 perccel szól ide...

Amikor szükségem volt rá, akkor sem volt elérhető. 4-5 napig no széklet. Pedig etettem a lánnyal barackot és szilvát is...

271. zsanna7
2010. aug. 20. 20:18

Sziasztok!


Judy!

A dentinoxot én is csak akkor használtam, amikor már nagyon sírt és láttam, hogy piros az ínye, de amúgy annyira nem kínozta meg eddig, szerintem a többi rosszabb lesz, mert azok nagyok.Most már egy hónapja hogy kijött a 2. és azóta nem jön több.


Nira!

Az én fiamnak akkor jött ki amikor pont betöltötte az 5 hónapot nekem anno 4 hónaposan, szóval simán lehet, de lehet az is hogy csak tör a felszínre és azért nyűgös.Szép kis dokit fogtál ki, hátha nem kerültök hozzá többet.

2010. aug. 20. 10:31

Sziasztok!


A doki annyit mondott, hogy hülye a gyerek. De szó szerint. Most is van, hogy nyűgös. A fogínyét meg sem nézte, hogy a foga lehet e a gond. Szerinte még korai lenne. Még jó, hogy csak helyettesítő doki.

2010. aug. 20. 10:27

Sziasztok!


Zsanna üdv köztünk! :)

Lejárt a nyaralás sajnos. Olyan jól éreztük magunkat anyuéknál. Tegnap Ádám megkapta a 4 hónapos szurit. Szegénykém nagyon sírt, úgy sajnáltam. :( Szerencsére megúsztuk most is láz nélkül.

Szépen hízik, már 7300 gramm, és 66 cm.

A fogacskái néha nagyon megkínozzák, van hogy mikor ráharap az öklére ordít. Veszek neki hétfőn Dentinox gélt, de mondta a soki, hogy óvatosan használjam, mert ha állandóan kenegetem neki (akkor is ha nem nagyon fáj neki), akkor egy idő után immúnis lesz rá a szervezete.

Nira remélem veled minden oké volt a dokinál. Majd írj, hogy mi van veled.

268. zsanna7
2010. aug. 20. 08:07

Szia!


Olvastalak, de így hogy csak ketten vagyunk nem valami jó, nem?Hátha a nyaralási szezon után többen leszünk.Remélem jól vagy.Mi volt az orvosnál?Lehet tényleg jön a fogacska, de a frontoktól is lehet nyűgös a gyerkőcöd.

2010. aug. 19. 22:57
Kissé eltűntetek :(
2010. aug. 17. 22:29

Sziasztok!


Kész katasztrófa a mai napom. Reggel voltam a fertőzőn. Vettek vért és holnap reggel kell mennem vissza az eredményemért és onnan kell mennem a hematológiára.

Ma reggel 6-kor felkelt a lányom és napközben aludt kb 1 órát és akkor ezzel sokat mondtam.

Egész nap sírt és nyűgös.

5-kor már megfürdettem, mert azt szereti. Na addig volt vigyor és utána ismét csak a sírás.

Apával úgy döntöttünk 7 órakor, hogy elmegyünk sétálni. Na addig beszélt, vigyorgott és sikítozott.

Hazaértünk és ugyanaz volt a műsor.


Igaz nem volt láza, de most 10-kor adtam neki lázcsillapító kúpot és végre alszik.

Annyira kicsik voltak a szemei és annyira sajnáltam.

Holnap, ha végeztünk a kórházba veszünk valami fájdalomcsillapítót vagy íratunk fel a dokival, mert úgy tuti olcsóbb és még jobbat is kapunk.


Néztük a fogacskáit, de semmit nem éreztünk belőle. Bár erősen gyanakszunk rájuk, mert alig evett ma és erősen rágcsálja az öklét, meg mindent, amit a kezébe vagy a szájába adok.

265. 25eed67283 (válaszként erre: 264. - Zsanna7)
2010. aug. 17. 15:25

Mi is el szeretnénk költözni. Kaposvár belvárosába lakunk egy családi házban. Zárt kertibe szeretnénk menni, de ezt senki nem akarja megvenni.

Utána jöhet a kistesó is.


Itt 5-en lakunk. Az első házban a párom apja és az ő élettársa, a hátsóba meg mi 3-an. Kivsit kicsi ez a lakás.

264. zsanna7
2010. aug. 17. 11:24

Szia!


Egyszer biztos lesz, de még nem most, addig egy lakáscserét be kell iktattnunk, mert ez kicsi.Az meg nem lesz egyszerű a piszkos anyagiak miatt.

2010. aug. 16. 21:47
Gergőről lesz fent képed?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook