Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007 szeptemberi babák és anyukáik fórum

2007 szeptemberi babák és anyukáik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
789. böbe83 (válaszként erre: 788. - Pemete)
2009. márc. 15. 20:11

nekem mire az egyik kinövi, a másik belenő, aztán mire mindkettő kinövi, majd szeretnénk még :D

De majd időnként kifestünk...

788. pemete
2009. márc. 15. 20:09
Én még várok egy pár évet, és amikor már nem fog a falra firkálni akkor fogunk újra kifesteni:p Spróolni kell:DDD
787. Pocak0515 (válaszként erre: 786. - Böbe83)
2009. márc. 15. 18:56

Nálunk a mágneses rajztáblát összetörte. Ráállt és a maga kis 10-11 kg.-jával összeroppant anno...

Még nálunk is váratni fog magára a festés. Eddig még radíroztam, de ezek után... hát...

786. böbe83
2009. márc. 15. 13:38

:)

berci nem firkál, csak kint. Mert nincs mivel. Van egy mágneses rajzolója, arr atud rajzolni, meg régebben ceruzával összefirkált mindent, de meguntam törölni. Majd most tavasszal lehet kap kintre krétát :) van egy kis járdánk , oda rajzolhat vele.

785. pemete
2009. márc. 14. 19:42
A nappali nálunk is szépen ki van díszítve, pedig nyáron festettük újra, ilyen szép ekrü színűre. Most már lekváros fornettis, ceruzás, tollas, stb, stb...
2009. márc. 14. 15:01

Ezzel a harapással az a baj nálunk, hogy ha én visszaharapok neki, akkor elkezd sírni (hiába nem harapok akkorát),de azért bizti érzi. És én én mondom neki, hogy anyunak ugyan úgy fáj, mint most neked, ha megharapsz, de két sírás után újra kezdi.


Ma egész nap kint voltunk az udvaron, meg piacra sétáltunk. Szerintem én jobban elfáradtam, mint a gyerek, de most alszik. :) Nyugi van!

Hát én is nagyon kíváncsi leszek, hogy hogy fogok bírni majd kettővel, de csak lesz valahogy...?!

Kedden megyünk 4D-re este. Már tökre várom! Remélem, minden rendben lesz?!!


Rajzolással hogy álltok? Mi szoktunk, de csak akkor működik a papírra rajzolás, ha ott vagyok mellette. "Szerencsére" feltaláltak olyan játékokat (fa játékról beszélek), amik fognak. Drága gyerekem sec-perc rájött, hogy azzal lehet a falra firkálni. Nem volt elég pár hete, hogy kilopta a szenes kosárból a szenet és azzal rajzolt a falra... Áh! Tegnap este a fa kockával játszotta el ugyan ezt fél pillanat alatt míg beraktam a mikróba a vacsit...

Van élet nálunk is:)

783. pemete
2009. márc. 14. 09:12
Köztem meg az öcsém között 6 év van, én tudom mit élhetsz át Ildi:p Én annyit bántottam öcsémet, mert ő lett és nem kiskutya. Olyanokat mondtam neki, hogy őt a cigányok rakták le az ajtó elé, meg hogy elcserélték a kórházban, meg hogy ő kiskutya helyett van, úgyhogy viselkedjen is úgy... Lehet ezért ilyen muja! :DDDD
2009. márc. 13. 21:27
Én már nem hiszek a csodákban:))) De majd holnap estére okosabb leszek. Lehetne jó idő, hogy legalább a játszótérre letudjak menni velük, és ne a négy fal között keljen lennünk egésznap.
781. böbe83 (válaszként erre: 780. - Naildi81)
2009. márc. 13. 21:21

Lehet ez a hétvége más lesz :D

Berci megy mamához, vasárnap.

2009. márc. 13. 21:17
Ha megvigasztal nagyobb korkülönbségű gyerekekkel sem tejfel az élet. Karina már elmúlt 7 éves és féltékeny az öccsére. Ma úgy volt, hogy megy a mamáékhoz hétvégére. De féluton meggondolta magát, és hazajött, mert "annyira hiányoztál volna, anya" címen. Mondjuk a szívemnek jól esik, hogy ilyeneket mond, de tudom, hogy csak nem akart kettesben hagyni azöccsével, mert esetleg lemaradt volna valamiről. Így én maradtam le egy kis csöndesebb hétvégéről, mikor nem azt hallgatom egésznap, hogy ők, hogy "gyilkolják" egymást egésznap.
779. böbe83
2009. márc. 13. 21:06

én legszívesebben visszahisztiznék.

néha nincs türelmem. és estére megfájdul a fejem. ráadásul most kezd féltékeny lenni, és így, amikor szoptatomm borit, teli torokból üvölt, sír.

biztos neki sem jó ez . mindig próbálom megdícsérni, ha valami jót tesz. sokat ölelgetem puszilgatom, mikor hagyja. nem akarom, hogy abból álljon a nap, hogy mondom, hogy ne neeee, nemnem, nemár, hagyd abba stb. de nem egyszerű.

2009. márc. 13. 20:56
Nálunk si szokott menni a hiszti ezerrel. Szerencsére Szabolcs nem harap, mar. Néha felém üt, de akkro én is ugyanazt csinálom amit ő. A mi gyerek orvosunk egyszer azt mondta, hogyha a gyerek megharap harapjak vissza, hogy ő is tisztában legyen azzal, hogy az fáj. De szerencsére még nem kellett alkalmaznom. De én duplán részesülök a hisztiből. Karina se piskóta ezen a téren. Szabolccsal megyünk a dac-korszak fele, Karinával meg a kiskamasz-korba. Ki akar cserélni velem?:))))
777. böbe83
2009. márc. 13. 20:13

Hiszti... az nem kifejezés

hisztéria, földhöz vágódás, anyprovokálás.

tudja, mi idegesít, és azt csinálja csakazért is. néha nem tudom mit csináljak, kinövi, de addig.

szerintem a szomszédok már mondják: ez mindég pöröl azzal a kisgyerekkel, hát nem tud tisztességesen beszélni vele!

776. pemete
2009. márc. 13. 19:40
Nem mert úgy harapom meg, hogy fájjon neki és közben mondom, hogy látod anyunak is így fáj ám!
2009. márc. 13. 18:50

Akkor most kicsit megnyugodtam...

Ha megharap, és te vissza, akkor nem hiszi azt, hogy játszol vele és ő újra rázendít?

Mert nálunk ez van :(

774. pemete
2009. márc. 13. 16:57
Nálunk is megy a hiszti, ha valamit nem szabad ,és elveszem tőle, vagy elviszem onnn, akkor a szája elé teszi mindkát kezét és olyan képet vág, mint akit valami szörnyű csapás ért és elkezd bőgni:DDD Ilyenkor mindig röhögni szoktam, hogy mekkora színész! A harapás az is nagyon megy, ma pl megharapta az arcomat, én meg viszaharaptam. Nézett is rám bután!
2009. márc. 13. 16:07

Csajok! Nálatok mennyire hisztisek, akaratosak a gyerkőcök? Mennyire van az, amit ők akarnak?

Balázsra, ha rászólok, mert valami olyat tett, akkor az adott tárgyat fogja és eldobja a földre. Ti ráhagyjátok, ha egyáltalán van ilyen felétek, vagy mit csináltok?

Ami kiakaszt még nála, hogy ha olyanja van, akkor harap és mar. Ha rászólok, hogy nem szabad, akkor elkezd simogatni, de a harapás még mindig tart nála. Miért, és honnan szedte ezt? Soha senkinél nem látott ilyet!

Lassan kezdődik a dac korszak..? Nem korai az még?

2009. márc. 13. 15:52

Nálunk is harc a pelus csere, de csak akkor, ha apa az ágyba fekszik és Balázs látja. (általában ez hétvégén van csak) Hétköznap, amikor ketten vagyunk, akkor odanyomok a kezébe egy krémes dobozt és azt nyitogatja ki-be. Azzal van el. A popsikrémet nem merem odaadni neki, mert szétkeni az arcán, szájába, lábán, ahova csak elér a keze:)


Mosogatást én se tudok mellette csinálni. Ő is akarja. Van neki is kisszéke, mint Bercinek. Ő is elér arról mindent. Most, mielőtt elaludt volna a pelenkázón lévő dobozból dobálta le az összes pelust a földre. Hisztivel aludt el most. Mióta megkapta az oltást, azóta éjszaka is forog jobbra-balra. Kész...

Néha már engem is lefáraszt nagyon! Főleg, ha nyűgös és nem találja a helyét sehol és sehogy.Jaj...


REKORD! Három új szóval bővült a szókincse: kaka, néni, és dédi :)

Nehéz szavak:)))


Ildi! Amúgy nálunk is ha felébred Bazsi, utána nekünk is kelni kell. Ritka az, ha lustizhatunk. Ő sincs el egyedül. Még aludni se alszik el nélkülem...

771. böbe83 (válaszként erre: 770. - Naildi81)
2009. márc. 13. 13:00

:)

aki tud sziesztázni. bori akkor ébred, mikor berci végre a délutáni pihijét tölti.

azért szerencs, h. reggel berci nem sír.

Lehet reklámmal el lehetne bercit is varázsolni egy zdeig.de nem megy a tv napközben .így marad a birkózás:)

2009. márc. 13. 12:46

Sziasztok!


Szabolcs mindig sírva ébred. Ő ha 1x megébredt, nem marad el az ágyában:(((( Így nekem is egyből kelnem kell:((( Pedig olyan jól esne, ha ébredés után legalább 5 percet még forgolódhatnék!


Szabolcs pelenkázása sem egy egyszerű feladat. De én mindig keresek reklámot ilyenkor, mert azalatt rendbe lehet tenni, sőt még ha indulás előtt vagyunk, fel is tudom öltöztetni:))))

Már ő is alszik, én is lassan eldölök egy kicsit sziesztázni.

769. böbe83
2009. márc. 13. 12:05
mégis letettem, mert kiszórta a cukrot szét a konyhakőre... nem először... mindent elér már.mivel fogom inni a kvt, brühü
768. pemete
2009. márc. 13. 12:03
Én lassan elteszem Danát kicsit későbbre:p Közben meg gyorsan összedobom a konyhát, meg a kaját is, és hoxázok:)
767. böbe83 (válaszként erre: 766. - Pemete)
2009. márc. 13. 12:01

rakjuk be őket a kiságyba és nyugodtan hoxázhatunk :DDD

Na jó, csak vicceltem. Berci rikongatva szökell a lakás egyik végéből a másikba, majd vissza, kétlem, h. örülne, ha máris ágybadugnám :S

766. pemete
2009. márc. 13. 11:59
:DDDD Nekem meg mosogatni kéne, meg megfőzni az ebédet, de így, hogy Dana még nem alszik képtelenség. Az előb kiborította a kutya vizét, belefeküdt, szétrúgott mindent a spájzban és utána betojt... Kicsit kezdek én is elfáradni:DDD
765. böbe83
2009. márc. 13. 11:56
bercivel sütünk sütit. Már bent sül, de le kéne raknom lassan bercit, mert már kifáadtam tőle :D. Megyek, mert mindjárt összeszedi a tojáshéjakat, de egyelőre az almacsutkákkal játszik. Lehetne jó idő :(
764. pemete
2009. márc. 13. 11:13
Na, ügyesek vagytok:) Mi meg épp spenótot falunk, illetve csak Danus, mert én nem szeretem:DDD
763. böbe83 (válaszként erre: 762. - Pemete)
2009. márc. 13. 10:58

eleinte ment, de már rájött a trükkre, eldobja :)

de már végeztünk is :D

762. pemete
2009. márc. 13. 10:51
Hát persze, jó buli! Én egyéként szoktam Danus kezébe adni valami érdekeset amíg pelenkázom, és akkor azzal elvan, és nem akar menekülni!
761. böbe83
2009. márc. 13. 10:47

Berci 8 kor fekszik, 7-8 között kel.

Most át kéne pelenkáznom, de nincs lelki erőm, mert ehhez kb fitnesszbajnoknak kell lenni. Hogy elkapjam, lefogjam,ne nyúljon bele, ne szökjön el kakás fenékkel, letisztítsam, sírás közepette, elszökik, amíg alárakom a pelust, megfogom, ordít, kifeszíti magát hídba, végre rajta a pelus, ( popsikrém, csak este, ha apa is itthon :)) , utána felöltöztetni :'(

Megyek , erőt veszek magamon, mert már mondja, h. kaka. Csak az a bajom, ha nem szereti, miért cirkuszol, heccből????

760. pemete
2009. márc. 13. 09:20
Nálunk legkésőbb 8-kor alvás van, és regel 9 körül szoktunk kelni. Én legalábbis:p Dana ma is felébredt már 7 után, és fél9 előtt valamikor aludt vissza, addig eljátszott meg elénekelgetett az ágyában. Most meg még alszik:)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook