Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007 szeptemberi babák és anyukáik fórum

2007 szeptemberi babák és anyukáik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
879. pemete
2009. okt. 12. 10:48

Dana hosszúnak is született, 57 centivel, úgyhogy valószínűleg azért ilyen magas.

Danának is csak alváshoz kell már szerencsére, mondjuk már éjszaka is felkel, olyan 10 óra körül, és kijon mégegyszer pisilni, nem akarja már éjjelre sem a pelust, de én meg nem akarok éjjel 5ször kelni pisilni...

878. birodetty (válaszként erre: 877. - Pemete)
2009. okt. 12. 10:28

Olvastam a naplódban hogy 13 kiló a bébi:)Tina csak 10 kiló 20 deka:)És 82 centi.

De azt mondta a doktornő hogy ez neki jó.Szépen fejlődik stb..Pelus már tényleg csak alvásnál van rajta.És mindig utánozza a nagyokat bármit is csinálnak:)

877. pemete
2009. okt. 12. 10:23

Már tegnap olvastam:)

Az ilyen orvosokra én tudok egy jó gyógyszert! Golyót neki!!!

Vissztérve a csúnyaberszédre, legutóbb a játszón az egyik anyuka mesélt pont a szülésről, és az orvosról mesélt pont, mikor kicsúszott a száján, hogy a k@rva anyját:S Na a gyerekem azóta mindennap többször is kiabálja...

876. birodetty (válaszként erre: 875. - Pemete)
2009. okt. 11. 22:23

Szia.Tinánál ugyanez a helyzet.A nagyok néha megfelegkeznek magukról és olyan szavakat használnak.Tina meg egy idő után mondja utánnuk:(Mindent hamar megtanulnak ebben a korban.A jót is és a rosszat is:)


Ja megjelent a cikkem Bettina születése a címe ha esetleg érdekel:)

875. pemete
2009. okt. 11. 08:57

Szió!

Mi jól vagyunk, Dana is, szépen növöget, már 91 centi, és nemtomhány kiló, mert szerintem az orvosnál rossz volt a mérleg:S

Úgy ragadnak rá az új szavak minden nap, mint a kosz, sajnos nem csak értelmes dolgok, hanem a csúnya szavak is...

2009. okt. 10. 11:30
Sziasztok lányok.Nagyon behalt a fórum:(Mi van veletek?Remélem mindenki jól van és a babák is szépen nőnek:))
873. naildi81 (válaszként erre: 872. - Birodetty)
2009. aug. 25. 22:26

Remélem!


Majd hétfőn megbeszélem velük, mert akkor lesz szülői. Egyébként ők voltak a lányom gondozónői, így nem lesz nehéz szót érteni velük. Jó a kapcsolatunk azután is, hogy KArina "elballagott" a bölcsiből.

872. birodetty (válaszként erre: 870. - Naildi81)
2009. aug. 25. 22:13

Szia.



Akkor szerintem nem lesz gond vele ha már máskor is elaludt cici nélkül.Nem is a cici az ami kell neki hanem szerintem az hogy ott legyél vele:))Szerintem a gondozónénik ügyesen megoldják majd a dolgot .:)

871. naildi81 (válaszként erre: 868. - Pocak0515)
2009. aug. 25. 22:12

Szia!


Örülök, hogy minden rendben van veletek. Nagyon jó, hogy Balázs ilyen jól viszonyul a tesóhoz. Remélem, később sem jelentkezik majd túlzott féltékenység.


Szabolcs még tényleg cicizik. Nekem már néha nyűg, de nem akarom tőle elvenni, főleg így bölcsi előtt. Majd csak leszokik lassan magától! Napi 3x cicizünk, ő szeretne többx is, de én azt már nem engedem. Sajna anno a Karinát nem szoptattam, így nem tudtam, hogy hogy is kéne leszoktatni Szabolcsot időben a ciciről. Majd ha lesz legközelebb, akkor már talán okosabb elszek:) Amúgy meg sajnálnám elvenni tőle, mert legalább akkor csak mi ketten vagyunk egymásnak. Ilyenkor még én vagyok a legfontosabb, és ez az idő is gyorsan elmúlik majd, sajnos:(

870. naildi81 (válaszként erre: 859. - Birodetty)
2009. aug. 25. 22:05

Szia!


Szabolcsot egyáltalán nem érdekli a Wc-s téma. A wc- papír annál inkább. Ő szokta nekem letépni:(

Szabolcs cicimániás. Igaz én beszabályoztam neki, mert csak 3x van szopi egy nap, de ha tehetne, még egésznap rajtam csüngne. A citromos dolog nem jönne be, mert szereti a natur citromlét. Arra jutottam, hogy hagyon hadd cicizzen, majd a bölcsibe egbeszélem a gondozónénikkel, hogy az altatásnál nem leszek bent, hanem kint várok, és probálják meg ők elaltatni. Ha mégis gond van, akkor úgyis ott vagyok. Egyébként ha néha nem itthon alszik akkor nem is érdekli, hogy nincs cici.

869. böbe83
2009. aug. 24. 13:32
Erika, nagyon jó a kép hármotokról:)
2009. aug. 24. 12:52

Sziasztok! Bekukk ide is én is! :) Már rég jártam erre, de ahogy látom, pang a fórom rendesen. :(

Mi se bilizünk még. Rohangálni pelus nélkül rohangál az udvaron, szól, ha teli a gatya pici bogyókkal (ahogy ő mondja:) ), de ennyi. Ráülni ráül a bilire, de bele nem pisil,ill.kakil. Én még várok vele. Főleg most, hogy látja, hogy a tesót mennyit pelusozom.

Bazsi már teljes mondatokat mond, mint mi. Minden szót utánoz, szóval nagyon kell figyelni, hogy mit mondunk ki előtte. Ragokat használja ő is, bár nem mindig és pl.ha valamit el akar kérni, az néha még abból áll, hogy "odadom anyának"

De ha rászólunk, hogy kérem szépen, akkor kijavítja saját magát.

Brigivel már tök jól el van. Néha még püfölné, de vannak időszakok, amikor annyira szépen el van vele, amíg ciciztetek. Puszilgatja, szeretgeti őt, megmutatja neki a játékait stb. Aztán van, hogy "bekattan" :)


Ildi! Szabolcs még mindig cicizik? Hú! Jól bírod/bírja! Nem nyűg még neked? Nem is tudod a déli kajákkal kiváltani azt, hogy ne cicizzen utána/előtte? Igényli rendszeresen még?

867. pemete
2009. aug. 24. 10:53
:DDDD
866. böbe83
2009. aug. 24. 08:34
magától ráül ruhástul, meg meztelen fenékkel is, csak, ha kakilni kell akkor ... na mind1, én nem erőltetem. éljenek csak jól a pelenkagyártók :P
865. pemete
2009. aug. 24. 08:25

Hát akkor tartsd ott mégiscsak:)

Vagy nemtom. nálunk magától ráül a bilire, amíg nem ült rá magától, addig nem tartottam rajta. Max rátettem, mikor mondta hogy pisi, és ha leszállt, leszállt, akkor felmostam:)

864. böbe83 (válaszként erre: 863. - Pemete)
2009. aug. 24. 08:24

aha nem kell, de akkor mondja, h. kaka, szalad két kört, és leül a szoba közepére kakilni :P

Szóval, ha ott tartom belekakil...de tényleg

863. pemete
2009. aug. 24. 08:15
Nem is kell ott tartani, majd ha akarja, akkor ráül. Tényleg, Dana is tud már 5-ig számolni, úgy szoktam nevetni neki, mikor számol:DDD
862. böbe83
2009. aug. 24. 08:05

Sziasztok, én is Bekukk:)

Berci nagyon jól fejlődik...beszéd és labdajátékok terén:) Több dalt el tud énekelni:) Meg tud számolni, meg szeret rajzolni , meg tesótnyúzni... Bilizni azt nem, pedig lehet már tudna, mert minden pisi, meg kaki előtt szól. De nem akar rajta ülni, így nem mgey bele... nekem meg nincs energiám ott tartani.

861. pemete
2009. aug. 24. 07:26

Szió!

Lusták vagyunk, és ritkán jövünk, szánom-bánom:S

Danus is már alvéshoz pelusol, meg a kakihoz kéri, bár valamelyik nap a bilibe is nyomott egy bogyót. Beszélni már általában mondatokban szokott, akár már 3-4-5 szavas mondatokat is mond. Tudja, hogy ő Dana, szokta is hangoztatni.

Ami számomra meglepő, hogy a ragokat is egész jól használja a szavak végén! Azt hittem, hogy ezt csak későbbtanulják meg a gyerekek, de úgy látszik tévedtem, és ez a mondatok kialakulásával együtt működik:)

860. birodetty (válaszként erre: 858. - Naildi81)
2009. aug. 23. 16:31
Bejelöltelek kedvencnek így továbbra is figyelemmel kisérhetem Szabolcs fejlődését:)
859. birodetty (válaszként erre: 858. - Naildi81)
2009. aug. 23. 16:29

Szia!


Hát a fiuk másképp szoknak le a iliről.Tapasztalatból mondom:)Nálunk a fiúknál az volt a sláger hogy a wc-be állva pisilnek mint az apjuk.És így hamar leszoktak,nekik csak a kakilással volt gond,attól valahogy féltek.Hát még mindig szopik a babód?Szerintem próbáld ki hogy bekened a bimbódat citromlével hidd el nem fog kelleni neki:(Az egyik barátnőm is ezt a trükköt alkalmazta.Neki bevált.

2009. aug. 23. 15:41

Szia!


Tényleg elég ritkán vagyunk ezen a fórumon:(

Nagyon ügyes a lánykád, hogy már alig használtok pelust. Szabolcs még nem halad szinte sehogy. Ráül a beleire, de nem csinál bele semmit, inkább a kisgatyába vagy a földre:( De majd megtanulja. Ha már elég érett lesz hozzá, úgyis szobatiszta lesz. Beszéd az most elég sokat fejlődött, modatokba még nem beszél, de már elég sok szót tud. Ahhoz képest, hogy alig beszélt, ez most egy hatalmas dolog nála. Mondjuk én eddig is megértettem őt.

Cicizéssel vagyok bajban, a déliről kellene leszoktatni, mert a bölcsiben nem leszek ott, hogy megszoptassam.

2009. aug. 23. 14:54

Sziasztok.Nagyon leállt ez a fórum:(Mi van a babákkal?Mit tudnak már?Meséljetek.

Tina nagyon jól halad a bilizéssel.Pelus már csak az alváshoz kell meg ha hosszabb utra megyünk.A nevét is olyan édesen mondja már:)Hová Bettita így mondja,meg lehet zabálni.Remélem mindenki jól van.

856. pemete
2009. aug. 13. 08:40

Bizony, méga lábam is lebarnult, ami még soha nem volt barna!! Inkább leégett mondjuk, mert órákig ücsörögtem az úszógumiban, és úgy "csónakáztam" :)

De a tenger tényleg nagggyon sós!

855. birodetty (válaszként erre: 854. - Pemete)
2009. aug. 12. 10:52
Szia.Láttam a naplot.Szoval borzalmasan sós a tenger?Annyi baj legyen:))Biztosan jó barna lettél:D
854. pemete
2009. aug. 12. 08:48
Köszi:) Jól éreztük magunkat, nagyon szuper volt!
853. birodetty (válaszként erre: 852. - Pemete)
2009. aug. 9. 10:41

sZIO!


jÓ PIHIT NEKTEK,ÉREZZÉTEK JOL MAGATOKAT:))

852. pemete
2009. aug. 9. 02:21

Szió!

Mi jól vagyunk, Dana is már általában bilibe pisil, csak ha lent vagyunk ajátszón akkor szokott becsurgatni:)

2009. aug. 8. 18:22

Sziasztok lányok!

Ki hogy van?Tina baba elkezdte a leszokást a pelusrol:))

Olyan ügyesen pisil a bilibe és nagyon büszke magára olyankor:))

2009. aug. 6. 20:36

Sziasztok! Köszönünk minden gratulációt! Ma jöttünk haza a kórházból 12 óra után.

Holnap Balázs anyósomnál lesz, úgyhogy amint lesz időm, írom a beszámolót...! :)

Addig is sziasztok

Jóét

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook