Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007 szeptemberi babák és anyukáik fórum

2007 szeptemberi babák és anyukáik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2009. ápr. 16. 10:09

Képzeljétek el, hogy ma reggel a drága kicsi fiam hajnali 6-kor kelt. Ilyen se volt még nagyon, csak amikor még szopizott és enni akart.

Felkelt ma, és az első dolga az volt, hogy megnézte a pocakomat a takaró alatt, mondta, hogy "te" (tesó), aztán elkezdte, hogy "Bi, Bi,és a vége az lett, hogy "Bigi". Hát azóta hüledezem, mert tegnap este mondta normálisan, érthetően, hogy anya, erre reggel a húga nevét is kimondta. Annyira imádom! Most meg alszik a koránkelés miatt.

2009. ápr. 16. 10:07

SarahMina! Megkaptam, de csak most! El is mentettem!

Akkor nekem meg van a Tiéd, Meezyé, Nyuszogóé, és Hóemberkéé.

Mindenkivel csak nem fogok egy időbe szülni:)

817. Pocak0515 (válaszként erre: 816. - Naildi81)
2009. ápr. 16. 10:03

Szia! Megy már az átszoktatás egyik ágyból a másikba? Hogy viseli Szabolcs? Sikerül elaludnia egyedül benne? Teszel fel képet az ágyról?

Kíváncsi vagyok, milyet sikerült vennetek.

Áh, nem! Mi idén kihagyjuk a nyaralást. Aug.elseje viszonylag egy olyan dátum, hogy a nyár legmelegebb időszaka (még) és én már akkor mindennapos leszek. Hacsak a kisasszony nem akar előbb találkozni velünk és a tesójával:) Brigi lesz a neve. Balázs eddig azt mondta, hogy "Bi", de épp ma reggel úgy kelt, hogy az első dolga az volt, hogy megnézze a pocakomat és mondta, hogy "Bi, Bi, Bigi" Teljesen érthető volt. Tök édi! Majdhogynem előbb mondta ki a tesója nevét, mint azt, hogy anya. Eszméletlen!

Ő is próbálkozik beszéddel, de nem viszi túlzásba. Most a huga neve a legújabb szava, előtte azt tanulta meg, hogy "na" :)

Majd Szabolcs is belejön, meg mindegyikünké! Csak idő kérdése.

A többiekkel mi újság? Nagyon eltűntek.

Amúgy Balcsin belül hova mentek pontosan és mikor?

816. naildi81 (válaszként erre: 815. - Pocak0515)
2009. ápr. 15. 20:41

Szia!


Ettől félek én is. Most, hogy megvettük az e,eletes ágyat a gyerekeknek, hamarosan elkezdem átszoktatni Szabolcsot oda, és nagyon remélem, hogy nem kell majd mellette lennem addig, míg el nem alszik!!!


Nem nagyon beszél. A maga nyelvén eldumálgat, de pár szón ( anya, apa, cici, autó...)kívül nem igazán beszél.


Nyaralni valószinűleg a balcsira megyünk. A párom barátjával és a keresztlányommal megyünk majd. Jövőhéten már le is foglalom a szállást. Ti mentek valamerre? Bár nyárra már nagy hasad lesz.

Eldöntöttétek már a kislány nevét? Balázs beszél már? Érdeklődik a tesó iránt?

2009. ápr. 8. 12:49

Sziasztok!


Köszi Ildi, jól vagyunk. Növekszünk szépen :)

Egyedül alszik el? Dehogyis! Én lennék a legboldogabb, ha már ott tartanánk, de eszébe sincs egyedül (nélkülem) elaludni. :( Bemászni bemászik egyedül az ágyába, leteszi ugyan a fejét, de azt én várhatnám, hogy el is aludjon...

Elringatom (persze már nem sétálok vele!), aztán átteszem és ott alszik. Éjjel viszont még mindig átkéredzkedik közénk éjfél, egy óra körül. Mikor fogja már végig aludni a saját helyén az éjszakákat??? Már várom pedig!

Ráadásul ma olyan hisztivel aludt el, hogy ajjaj! Pedig egész nap kint voltam vele az udvaron, de őnagysága még nem akart bejönni ebédelni, viszont nem is reggelizett. Aztán csak behoztam. Megmelegítettem neki a kaját, de be se ült a székébe, csak húzott befelé, hogy altassam el...


Milyen ágyat vesztek Szabolcsnak?

Beszél már?

Nyaralás szervezés valamelyikőtöknél van folyamatban?

2009. ápr. 7. 19:42

Sziasztok!


Jó rég írtunk már ide.


Erika!

Hogy vagytok? Láttam a pocis képet szépen nödögél már! Láttam Balázs alvós képét is. Egyedül alszik el az ágyán vagy ott kell feküdnöd mellette, míg el nem alszik? Mi a hétvégén megyünk ágyat venni a gyerekeknek, és nagyon kíváncsi leszek Szabolcs, hogy fog elaludni rajta? Egy darabig még azért nem csukjuk össze a rácsos ágyat a biztonság kedvéért.

813. böbe83
2009. márc. 20. 17:02
:) én is így gondoltam, de mondta a férjem, h. átköltözhetne a nagyobb ágyba, akkor nem kéne 5 ágy a szobába. Aztán kipróbáltuk. és elmaradt ott is :), de még bent van a rácsos, mert nem vagyok biztos a siker véglegességében :)
812. pemete
2009. márc. 20. 14:39
Dana még jó sokáig rácsoságyban fog aludni, ha rajtam múlik. Nekem ez így tök jó:)
811. böbe83
2009. márc. 20. 13:46

Szóval Brigi baba lesz :) aranyos.

Berci már nem rácsoságyban alszik. Tegnap óta. Igyekszünk kint lenni minél többet. Itt elég jó idő van.

2009. márc. 19. 13:30

Köszönjük!

Remélem, hogy most már marad ez az állapot és nem csaptak be a látottak, mert már beleéltem magam, hogy lány lesz!!

Én két néven gondolkodtam eddig (Nikolett, Brigitta) Apának nem tetszik az első, ezért az utóbbi lesz. Egyenlőre úgy néz ki. Ő még variálni akarna, de ismerem milyen, nem fogja végig nézni a naptárat és kiötölni neveket, hogy xy közül válasszunk. Balázsnál is ez volt. Én leírtam neki az én javaslataimat, és közösen döntöttünk. De most nem akarok variálni! (ha nem muszáj)

809. pemete
2009. márc. 18. 20:31

Én is csatlakozom a gratulálókhoz:)

A név engem is érdekel ám! :p

808. naildi81 (válaszként erre: 806. - Pocak0515)
2009. márc. 18. 20:28

Szia!


Gratulálok a kislányhoz! Tudjátok már mi lesz a neve?

807. böbe83 (válaszként erre: 806. - Pocak0515)
2009. márc. 18. 19:15

Aranyos

Gratulálok :)

2009. márc. 18. 18:50

Sziasztok! Tegnap este voltunk 4D-s uh.-n. Tettem fel egy képet, amit kaptunk. Nézzétek meg, ha gondoljátok?!

Kislány lesz a tesó! :)) Tökre örülök neki! Lesz egy kiscsajszi a kispasim mellé! :)

805. böbe83
2009. márc. 18. 17:53
Most nézi Berci a mazsola és Tádét, nem bírtam már vele :)
804. pemete
2009. márc. 18. 16:19
Dana is felkelt már, ebédelt, és most nézi a menetrendet a tv-ben:) Meg közben firkálgat, kivételesen nem a falat...
803. böbe83
2009. márc. 18. 15:29

legalább pihensz kicsit:)

nekem borit kell fognom, berci meg vmit garázdálkodik kint, attól tartok... be kellett hozzam, fura egy idő van. elkezdett vmi esni... bejött a szobába, telefonál:))

802. pemete
2009. márc. 18. 15:24
:DDD De aranyos! Danus meg alszik, már délután kettő óta. Ma későn kelt, úgyhogy eltolódott a dolog:)
801. böbe83
2009. márc. 18. 14:55
Beszereztem krétát, azzal rajzoltam Bercinek a lépcsőre :), ott beszélget a cicával, myuszival malaccal, be se tudom hozni a lépcsőről :D
800. böbe83
2009. márc. 17. 12:10

Nem tudom melyik milyen engedékeny, nálunk talán nem engedékenyebbek, csak máshogy akarnak mindent. Már hatszáz sértődés volt ebből, hogy én mindig beszólok neki, de arra nem gondol sose, hogy azt mondja, hogy milyen jól neveled a gyereket, előre köszön a szomszédnéninek, mindenkivel kedves és nbyitott. Egy rohadt dícsérő szó nem tudja elhagyni a száját, csak h. mit nem szeret úgy, ahogy én csinálom :S, pedig én direkt figyelek, hogy mondjak kedves dolgokat, mert tudom, h. az mindenkinek jól esik, pedig néha csak félig gondolom komolyan, amit mondok neki. Mind1

csak nem szeretem, h. állandóan azt a szerepet játsza, h. ő a jó, és kedves, és minden, mi meg a rosszak, és ő kiszolgál minket. Szerintem mindannyian emberek vagyunk, a hibáinkkal együtt. És Bercike az én gyerekem, neki is volt lehetősége anyának lenni, az az ő felelőssége volt. Zagyva leszek :) befejezem :)

2009. márc. 17. 11:38

Szerintem se hagyd! Én az elején próbáltam tisztázni velük, hogy amit én megengedek a gyereknek, azt megtehetik ők is, de többet ne, mert nem fogja tudni csóri, hogy mamánál ezt miért lehet, és otthon miért nem?! Vagy fordítva.

De időnként nálunk sem sikerül ám ez, és olyankor szólok neki. Persze kicsit ciki, de az én gyerekem, hagy neveljem már én és hagy szabjam már meg én, hogy mit lehet neki és mit nem?! Nem igaz?

A mamák, papák amúgy is sokkal engedékenyebbek úgy látom, mint mi, szülők.

Vagy ez csak nálunk van így?

798. pemete
2009. márc. 17. 09:13

Azért azt ne hagyd, hogy a gyerek előtt kioktasson, és amikor te megszidod ő megvígasztalja, mert akkor nem fogod tudni nevelni a gyereket. Elveszik a szülői tekintélyed.

Ilyen nálunk nincs, hogy kioktatnak. Mert rögtön megmondanám, hogy kit, és mikor kellett volna nevelni, meg hogy mi a nagymami, meg a nagypapi dolga.

797. böbe83
2009. márc. 17. 08:15

Berci anyóséknál volt két napig, most hisztisebb, mint máskor, mert ott mindig megvígasztalták, ha elkezdett hisztizni, vagy meséltek neki, vagy vmi. Aztán, most reménykedik, hogy ez itthon is így lesz. Sőt anyós még le is szidott, amikor nem pátyulgattam Bercit, mikor sírt, közvetlen az után, hogy kiszedtem a wccsészéből, odament, még meg is dícséri? Meg mondja nekem, hogy nem szabad sírni, hagyni, ő azt olvasta... persze mondom, a babákat nem is. De ha hagyom Bercit és nem törődöm vele, mert mégse mászhat bele a kakiba, akkor fél perc és megnyugszik :S

Meg mondta, hogyha bármit kiszór az a mi hibánk, a gyerek semmiben sem hibás, mert mi nem rakjuk olyan helyre. De sajnos a gravitáció miatt a földre kell tennünk a szekrényeket meg a polcokat, és már semmi sem fér magasra :S Nem hiszem, hogy nem tudja mit nem szabad, mert mikor ott vagyok mondja, h. nem nem. Egyébként nem szoktam mérges lenni rá. Csak elveszem tőle, ha olyannal akar játszani, amivel nem szabad . Mindegy, felhúztam magam rajtuk :))

De azért jól érzi magát ott Berci. Majd megtanulja, h. kinél mi a szabály.

796. pemete
2009. márc. 16. 10:58
Igen, mi is örülnénk, ha tudnánk egy kistesót vállalni, de egyelőre nincs ilyenre kilátás.
795. böbe83 (válaszként erre: 794. - Pemete)
2009. márc. 16. 10:56

hát jó :)

Lehet majd csak akar jönni egy, úgy, mint Dana...

Na nem beszéllek rá, csak olyan édes az a kislány, hogy kellene még belőle :D

794. pemete
2009. márc. 16. 10:54
Ja, lehet, de akkor meg nem akarom majd othagyni:)
793. böbe83 (válaszként erre: 792. - Pemete)
2009. márc. 16. 10:53
jaja, de nem lehet tudni, mit hoz a jövő :) még lehet lesz vmi jó állásotok stb .
792. pemete
2009. márc. 16. 10:51
Nem csak azért nem akarunk mégegyet, hanem annál az egyszerű oknál fogva is, hogy nem tudunk több gyereket eltartani:(
791. böbe83
2009. márc. 16. 10:43

lehet ám még meggondolod magad 5-6 év múlva :D, aztán Dana mérges lesz, hogy összefirkálja vki a játékait, meg a kisasztalát, meg mindent szétszed, és mindig ott akar lenni, ahol a nagyok :D

ÉS 5-6 év múlva lehet elterjedtebb lesz a szülés alatti fájdalomcsillapítás :D

790. pemete
2009. márc. 16. 10:38
:DDD Akkor ti eléggé így jártatok falfirka ügyben:p Én nem akarok többet, max lottófőnyeremény esetén, akkor meg lesz lóvé akár havonta is kifesteni:p
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook