Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007 szeptemberi babák és anyukáik fórum

2007 szeptemberi babák és anyukáik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2009. jan. 15. 20:22

A toxoplasmát a kutyák nem terjesztik. Ha mosatlan gyümölcsöt vagy nyers húst eszel akkor lehetséges, meg még a macskák veszélyesek.

De ha már egyszer átestél akkor még egyszer nem lehet megbetegedni. Én mikor Karinával voltam terhes pont akkor fertőződtem meg és Pestre kellett genetikára járni, de szerencsére nagyon korán kiderül, így az antibiotikumot, amit a még a szülés napján is be kellett vennem, időben el tudta kezdeni szedni. Ha nem támogatta volna 100%-ban a tb akkor 2001-ben 10000 ft lett volna a havi adagom. Egyébként én tatárbifszteket ettem és attól betegedtem meg. De nekem legalább többet nem kell vel foglalkoznom.

518. Pocak0515 (válaszként erre: 517. - Naildi81)
2009. jan. 15. 19:59

Juj, köszike! Mindjárt meg is nézem, amíg Balázs eljátszik az apjával! :)

De igen, szűrték, de a doki azt mondta, hogy azóta is elkaphattam, mivel olyan helyen lakunk, hogy anyukáméknál két kutya is van. Hát majd kiderül, hogy mi lesz a vérvétel eredménye... Minden esetre gyorsan megnézem ezt az oldalt.

2009. jan. 15. 17:29

Erika!


Itt utána tudsz nézni mi az a vizsgálat amit most meg akarnak neked 22e ft-ért csinálni. Balázsnál nem szűrték a toxoplasmát anno?


www.labtestsonline.hu/tests/TORCH.html

516. pemete
2009. jan. 15. 15:22
Ha esetleg nem küldene, akkor rájuk kell telefonálni, de általában szoktak:) Persze nem most, majd valamikor...
515. Pocak0515 (válaszként erre: 514. - Pemete)
2009. jan. 15. 14:52
Ez szupi! Köszi! Akkor várom a postást.:)
514. pemete
2009. jan. 15. 14:31
Persze adóbevallást mindig kell csinálni. Az államkincstár fog küldeni egy összegzést, hogy mennyi pénzt fizetett ki neked tavaly és az alapján kell kitölteni az adóívet.
2009. jan. 15. 14:09

Sziasztok! Nálunk sem a hó esik, hanem az eső! :( Pedig már mi is várjuk nagyon a havat, dehát...

Tegnap ott aludtunk Bazsival anyukáméknál, mert apukám vitt el vérvételre egy másik városba korán reggel. Nem akartam, hogy felkeljen idő előtt a fiam, ezért mentünk át anyuékhoz este. Hát, mit mondjak?! Ha nem lettem volna mellette, nem tudom, hogy mikor aludt volna el nélkülem?!

Még soha nem aludtunk se egymástól távol, se más helyen, mint itthon. De ezt is el kell kezdeni:)

Szóval nem csak neked anyás a fiad Ildi! Annyi a különbség, hogy Balázs nálunk már nem szopik és nem amiatt lóg rajtam :)


Más: most, hogy gyesen vagyunk, nekünk is kell adóbevallást csinálni? Mit tudtok erről? Én nem vagyok informált ebbe és érdekelne.


Szép napot mindegyikőtőknek! Főleg ahol esik a hó!


sziasztok

512. böbe83 (válaszként erre: 511. - Naildi81)
2009. jan. 15. 13:05

Hát az a baj szaporodnak az ügyek, de az eredetiség vizsg + biztosítás megvan, meg voltam az oepnél pecsét ügyben, meg a bölcsiben. De állandóan kiderül mi mennyibe kerül ááá.

meg ált du négyre kérek időpontot akkorra hazaár a férjem, ha elkéreckedik.

511. naildi81 (válaszként erre: 510. - Böbe83)
2009. jan. 15. 12:28
Akartam kérdezni, hogy állsz az ügyintézesekkel? Sikerült valait esetleg találni a gyerekek mellé?
510. böbe83
2009. jan. 15. 11:22

én is akarok kimozdulni délután, postára mindenképp kell mennem, gyerekkel vagy egyedül, még nem tudom...

A kocsi átírása körüli teendők osztódással szaporodnak :S

509. böbe83 (válaszként erre: 505. - Naildi81)
2009. jan. 15. 11:21
akkor pont kettőnk között :)
508. böbe83 (válaszként erre: 502. - Pemete)
2009. jan. 15. 11:19
Nálunk is esett, voltunk is kint fél órát, de nem sok :S, meg lehet már olvad is.
507. pemete (válaszként erre: 505. - Naildi81)
2009. jan. 15. 11:16
Külön kis légkörötök is van mi? :DDD Szegénykém, tök gáz hogy ott nincs hó:(
2009. jan. 15. 10:47
Mégis le tudunk menni, mert elállt az eső. Ebéd után jövök
2009. jan. 15. 10:45
Tőletek nem messze, Dunaújvárosban.Látod egy megy mégis más klíma:))))
504. pemete
2009. jan. 15. 10:33

Hol laktok, hogynálatok nincs hó? Californiában?:)

Kicsit megnyugodtam, mint látod, jót tesz nekem a tea!

503. naildi81 (válaszként erre: 502. - Pemete)
2009. jan. 15. 10:32
De jó nektek, mi 1 éve nem láttunk hava:((((
502. pemete
2009. jan. 15. 10:26
Nálunk havazik már reggel óta:p
2009. jan. 15. 09:53

Sziasztok!


Hogy vagytok? Mi jól vagyunk. Szabolcs is meggyógyult már szerencsére. Csak én vagyok kicsit kiborula. Mióta beteg volt azóta nagyon hisztis lett. Állandóan rajtam lóg és kérné a cicit. Én persze nem adom csak a megszokott időben, és ezért ő pedig hisztizik. Az éjszakákról meg ne is beszéljek. Komolyan mondom nem voltak ilyan roszak az éjszakáink kb. 1 hónapos kora óta. Állandóan felkel, van úgy, hogy 3 óránként. Nagy ritka ha végig alussza az éjszakát, 1 hónapban 1x. NA mindegy, nem panaszkodom.


Erika!

Gratula a szépen növögető babócához! Vigyázz magadra! Fogalmam sincs róla mi lehet az a vérvétel amire menned kell, de nem lehetséges, hogy az a kombinált tesz, ami majd az Afp-t fogja valamikor kiváltani. Több megyében is ingyen van, de többségében inkább fizetni kell érte, sajnos. De biztosabb az eredmény mint az afp. Az már egy elavult dolog.


MA mi se megyünk sehova délelőtt, mert szakad ez a k...a eső! Annyira utálom, inkább a hó eshetne, mert az még nálunk nem volt.


Mindenkinek szép napot kívánok!


Sziasztok!

500. pemete
2009. jan. 13. 18:54
Most néztem a híradóbn, hogy az egész országban piros jelzés lesz holnap az ónoseső miatt. Úgyhogy valószínű nem megyünk sehová. Majd felhívom az orvost, hogy jó-e ha rendelés végére elmegyünk valamelyik nap, vagy a jövőhéten tanácsadásra.
499. Pocak0515 (válaszként erre: 498. - Pemete)
2009. jan. 13. 18:50
Szia! Úh, hát akkor az tényleg elég macerás lenne! Inkább várjatok egy-két napot az oltásokkal, mint hogy valami baj legyen veletek! Szerintem mi se nagyon fogunk holnap kimozdulni sehová sem, ha ilyen "jó" idő lesz...
498. pemete
2009. jan. 13. 17:14

Szia Pocak!


Örülök, hogy minden jól alakul:) Reméljük Bazsinak nem lesz baja az oltástól. Nekünk is holnap kéne mennünk a kötelezőre, meg a prevenar második felére, de olyan ónosesőt, meg lefagyott utakat mondanak holnapra, hogy nem tudom el merjek-e indulni. Mert nekünk mindenképp kocsibakell ülnünk, mert 17 km-re van az orvosi rendelő ahová járunk:(

2009. jan. 13. 16:44

Ja, és képzeljétek el, hogy ismét mehetek vérvételre, mert kért a dokim valami TOCH szűrést (aki eü.-s, az tudja, hogy pontosan mit takar ez a vérvizsgálat), de mindennek az ára "csupán" 22 e ft! Azt hittem, hogy lehidalok! Balázsnál ilyen nem volt! Én nem tudom, hogy hol tart az eü ma már....?!!


Ja, és ma vettem Bazsinak egy kis törölközőt és egy fellépőt a mosdóhoz, hogy tudjunk kezet mosni, mert nem igen emelgetem,viszont ő igen kíváncsi sütés-főzésnél, mindenhol, hogy én mit csinálok,és majd így rá tud állni a "kissámlira" és látni fog mindent. :)


Na most már nem untatlak titeket! Majd jelentkezem a napokban még!


sziasztok

2009. jan. 13. 16:24

Sziasztok! Képzeljétek, én teljesen abban a hitben voltam, hogy ez a hét a kilencedik hetem, és tegnap voltam dokinál, aki a baba mérete szerint azt mondta, hogy betöltött tizedik héten már túl vagyunk, és beleléptünk a 11-dikbe! Húha! :) Szerencsére minden rendben van a vasárnapi nagy ijedtség után, ugyanis este begörcsölt a hasam. Azt hittem, hogy ott rögtön megszülök (tényleg olyan volt, mint a szülésnél anno). Felhívtam a most már fogadott dokimat és ő mondta, hogy s.o.s.menjünk patikába és vegyünk magne b6 tablettát. Na az segített. Ugyanis amikor megállapították a terhességet, nem mondta a doki, hogy nem lesz elég az elevit. Szóval ennyit erről, hogy van-e az embernek fogadott dokija, vagy sem...

Na de a lényeg a lényeg, hogy nagyjából négy cm-s a babynk! Hallottuk a pici szívét dobogni, láttam a kezét-lábát! Szupi volt!


Balázs is jól van. Ma kapta meg a prevenar második részét. Még elég aktív itt mellettem:)


Remélem, hogy mindenkivel minden rendben van?!

Írjatok! sziasztok

2009. jan. 10. 14:34

Én is utálom a kuplerájt, szinte sosincs rend, pedig állandóan pakolok. Most a hétem apánk megint éjszakás, ilyenkor megint nem tudok semmit se csinálni, mert egésznap pihen, már amennyit tud, mivel Szabolcs ugye még nem nagyon tud csöndben maradni. Majd ma délután megpróbálok vaéamit csinálni, mert Karina ma délelőtt ment a mamáékhoz, és csak holnap délután megyünk érte.

Utálom, hogy semminek se jutok végre takaritás ügyben!

494. böbe83
2009. jan. 10. 12:54

Nekem nem olyan nehéz, berci rég átalussza az éjszakát, és tíz hós kora körül leszokott a ciciről. Nagyon jól megvan a nagyiékkal, minegyikkel, most is elviszik vasárnapra :( én birom nehezebben :).

Bori néha nyűgösebb, vele nehezebb:) egy kicsit. Meg náha (pl most) kiakaszt a rendetlenség, de most nem lehet takarítani, mert mindannyian alszanak :(

493. naildi81 (válaszként erre: 486. - Böbe83)
2009. jan. 9. 18:13
Hát nem lehet egyszerű az élet két piic gyerekkel, akkor én inkább nem is panaszkodom. De annyira "rossz", hogy Szabolcsot minidg mindenhova magammal kell vinni. Szerdán gondolta csavargok egy kicsit míg Szabolcs alszik. Apa is éjszakás a héten, így délben együtt aludtak. Erre még félórája se volt, hogy elmentem, már fel is kelt, és hisztizett, hogy hol vagyok. Halálos ahogy megérzi, hogy elmegyek.
492. naildi81 (válaszként erre: 483. - Pocak0515)
2009. jan. 9. 18:10
Köszi szépen, de erre szegény Szabolcsot elkapta valami vírust. Tegnap éjjel végig hányt, ma meg már többx volt hasmenése. Kicsit bágyadtabb, mint szokott lenni, de nem az az elfekvős. Szerencsére nem lázas.
491. böbe83
2009. jan. 9. 16:15
Mi is szeretnhénk kutyát... mondjuk mi olyat, amelytől nem mennek át az emberek az utca másik oldalára :D
490. pemete
2009. jan. 8. 08:18

Jól ellettünk volna hidd el! Rászabadítottam volna a kölköket a kutyára, az bírja a kiképzést, aztán hajrá:) Bár szerintem 10 perc után visítva menekülne a két gyerek elől:DDDD

Nálunk most tök jó rend van, tegnap egész nap pakolásztam, de sajnos ez csak addig tart amíg Danus fel nem kel:(

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook