Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006 szeptemberében szültem fórum

2006 szeptemberében szültem (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
545. kszilvi
2007. okt. 24. 14:51

Sziasztok!

Petya 2006.szeptember 15-én született. 3550gr-mal és 54cm-rel. Egy hónapja volt tanácsadáson majdnem 13 kg és 80,5cm. Jöv. héten megyünk ismét.

Kisfiam még alváshoz szopizik de. 1x, este alvás előtt. Éjszaka is úgy 2x,mióta fogzik (6 hósan jött ki az első) Most bújik a 9.fog, már áttörte az ínyét. Úgy néz ki, rágó fog, tehát még idő,mire teljesen kibújik. Közben a másik oldalon is nagyon duzzadt az ínye. Tegnap este volt is nagy ordítás. Szegénykémet nem tudtam megvígasztalni, még a szopit is abba hagyta. Bekentem neki, na akkor még jobban ordított. Végül szopival elaludt, de már én is pityeregtem. Reggel jó kedvvel ébredt:-) Most alszik,mert ebéd után közv. nem akart, így kimentünk sétálni.


1 évesen kezdett el rendesen járni, de előtte már 11hósan lépegetett néhányat, kapaszkodva sétált.

Most már szalad:-)

Már eszik mindent. A db-os kaját is megeszi, de ha fáj az ínye, akkor nem sokat kér belőle. Persze ha nem túl éhes, van hogy ő is kiköpi az ételt.

Reggelire vajas,májkrémes v.vajas-lekváros kenyeret,szalámit, virslit, rántottát eszik. Mikor mit. Tízórai valami rágcsálni való:ropi,perec,pufi, vagy gyümölcs. Ebéd főzelék-vagy a mi ételünkből kap, vagy üvegeset. Utána szopi-alvás. du-án kap valami kajcsit, vagy ha nem evett aznap gyümit, joghurtot, rudit, akkor azt. Este 7-kor vacsi-főzelék, vagy néha tejbegríz. Alvás előtt szopi.

Röviden most ennyi.


mia! neked miket csinál már a fiad? Beszéd?

544. .mia. (válaszként erre: 542. - Martica)
2007. okt. 24. 14:36

Koszi Martica!

Encsi mikor szuletett? milyen baba?

udv. mia

543. .mia.
2007. okt. 24. 14:34

Futrinka...hat eleg sokat eszik a Ben baba!es sokszor... a Mark kb 4-5x eszik max. az a fontos hogy nekik jol legyen...

a bulirol csak annyit, hogy teljesen megertelek... en csinaltam eleg nagy bulit a Marknak kb 26 fovel, amibol 8 baba volt... nem volt egyszeru... lufit fujni, sutni, fozni, babazni... es meg raadasul pont az nap ejjel belazasodott a Mark ... ugy, hogy pont a szulinapjan nagyon nyugos volt, egesz nap lazas... hmmm... nem volt tul jo... macerra az egesz...

542. martica
2007. okt. 24. 13:40

sziasztok!

Mia :üdv a csapatban!

futrinka:most már Ben is nagy fiú:-D

encsi felállt, és rögtön el is indult! most hogy beteg volt, teljesen

vissza szokott a mászásra, nem akart totyogni...

na most be pótolja, mindenre fel mászik legyen asztal ágy, polc, szekrény Himalája...

a manócskáitok rengeteget esznek Encsihez képest, igaz viszont hogy mi már szinte csak darabosat eszünk nem is nyomom össze villával, szépen rág.

szilvi hová tüntél, nincs baj?

541. 984ff08d0b (válaszként erre: 540. - 984ff08d0b)
2007. okt. 24. 13:36

bocs, ha kicsit szétesett lett, csak Ben alvás helyett megint ordít én meg már nem próbálom altatni, nem érdekel. Szól a zene neki most már :D

Szóval ha valamit nem értesz írj, és akkor kifejtem, csak szétvagyok, nem bírom, ha üvölt...

540. 984ff08d0b (válaszként erre: 539. - .mia.)
2007. okt. 24. 13:30

Köszi a gratulációt :D se nagy buli, se torta nem lesz :D lufit kap :D

Nem tudom, nekem lenne nagy felhajtás, aki bulizni akar, az szervezzen-főzzön, ő nem érti, én csak elfáradok és veszekedős leszek, kinek kell ez? :D

Úgy nézünk most ki, hogy reggelire tápi (de ezt csökkenteni fogom lassacskán...) 220ml vízből, 10 után kicsivel vagy valami husis hami, vagy zöldség, utána egy kis kölesgolyó vagy valami, amivel el tud szöszmötölni, akár gyümölcs...ebédre 2 körül biztos husisat kap, utána gyümi. Általában napi egy banán elfogy így. Adagokat nem mérek, egy púpos kistálka elfogy...Ezzel elvan fél6ig, akkor kapja a másik tápit, szintén 220 vízből. Vacsi 7fele, gyümölcsöt inkább eszik ilyenkor, mint zöldséget. Amúgy ő még nincs 9 kg, de nem aggódom, vannak hurkái. :D Inni szerintem keveset iszik, a te Márkod mennyit iszik egy nap?

539. .mia.
2007. okt. 24. 13:17

szia futrinka...

eloszor is gratulalok a holnapi Ben baba nagy napjara (kis skorpio, nem semmi - en is az vagyok!:):) lesz buli? torta?lufi?

kerdesem: mennit eszik naponta? hanyszor? mit? Mark hajlando 400gramokat enni / etkezes (persze pepesbol, es edesbol:)

2007. okt. 24. 12:11

Szia-mia :D

A MÁVban szültem én is, csak kicsit később, Ben holnap lesz egy éves. Mág nem jár, de próbálkozik, két métert megtett egyedül tegnap vendégségben, de itthon nem megy :D

Darabosat eszik már, a glutént lassan vezetem be, nemsokára már a tojást is, a tejre érzékeny, kezében banánt, főtt zöldségeket, köles-rizsgolyót, sütit elcsócsál :D Többnyire bio üveges kajót eszik, mert így döntöttem...

A darabos dolgokkal nekünk is gondjaink voltak kb. egy hétig, majd úgy döntöttem, hogy addig nem kap mást enni, amíg nem hajlandó legalább két kanállal megenni a adarabosabból. Pl. reggel könyebben eszik darabosat, este már szereti a pépeset, és vissza is utasítja amin kicsit dolgozni kéne az ínyével :D szóval kompromisszumként reggel-délben darabosabb, este pépes a hami. A darabos mondjuk nem babaszájnyi darabos, csak kb. rizs nagyságú darabokat jelent még és gyakran keverek közé pépeset is. A banánt, meg amit kézben eszik néha úgy nyeli, hogy a szeme kigúvad, de hát valahogy meg kell tanulni ezt is :P az almát és a keményebb dolgokat pl. néha csak "felaprítja" és kiköpdösi :D

537. .mia.
2007. okt. 24. 11:52

Sziasztok!

Most bukkantam ra erre a forumra! En 2006.09.16an 20:20 szultem meg (sajnos csaszarral) meg az elso fiamat - Markot... (MAV korhazban)... 3 napi tulhordassal - 3870gr es 57 cm szuletett... most 13 honapos, 13 kg es 82 cm ... 12 honapig szepen szopizott... par napja elkezdett egyedul jarni...

sajnos nem olvastam vegig az 536 hozzaszolast:) ti mikor szultettek? hogy fejlodnek a babak? mit esznek ?(Mark sajnos darabos etelt nem akkar latni:( )

udv. mia

536. martica
2007. okt. 19. 10:12

sziasztok!

Encsi meggyógyult!:-D viszont én beteg lettem...

no mindegy! meg kóstoltam azt a gyógyszert amit az ügyeletes doki írt fel, nem részletezném de majdnem ki jött olyan keserű! miért nem tudnak a gyerekeknek valami ehető dolgot ki találni?

jó hétvégét nektek!

535. kszilvi (válaszként erre: 533. - Martica)
2007. okt. 16. 21:47

Jaj, én még erről a 3 naposról nem is hallottam! Jó lesz vigyázni ebben a car időben!


Pici kamilla teát nem próbáltál? Hátha segít! Csak ne add túl sokáig!

2007. okt. 16. 13:55

szegényem :(((

a normaflore az jó! sokat segít!!!

mondom :( ez a 3 napos izé ez ilyen sajnos :( akkor van a baj belőle, ha nem eszik és már nem is iszik...a szomszéd fia 4 havonta megcsinálja, akkor kap infúziót és kész. Valami vírus bújkál a szervezetében...

Amúgy én is meglepődtem, amikor egy anyuka lazán mondta nekem, hogy nem kell antibiotikum, ha csak lázas de folyamatosan és levihetetlenül...és ha 3 napig tart...csak néztem nagyot, de látszott, hogy tudja mit beszél...

Huhh, hát hallottam már félrekezelésről, és csodálkozik a doki, ha kicsit szkeptikusan állok a dolgokhoz :)))) mégha benne meg is bízom :P

Szegény dokik, általában kifaggatom őket, elmondatom velük mit is akarnak és csak utána kapják meg a bébit, hogy megnézzék :D túl sok hülye sztorit hallottam :(((

533. martica
2007. okt. 16. 13:49

sziasztok!

ma voltunk dokinál mert teli kiütéssel...

eredmény: a 3 napos láz. ami nincs :torokgyulladás, bélbolyhok, hála annak a marhának aki antibiotikumot adott egy laktóz érzékeny, hasmenéses csecsemőnek.

most kap normafloret, lassan majd talán enni is tud, ez a betegség meg majd szépen lecseng.

mi a francnak ül az ilyen barom 6 évet az egyetemen?

532. 984ff08d0b (válaszként erre: 531. - Martica)
2007. okt. 16. 11:21

Nem smemi :( amikor már az egyik orvos barmozza a másikat...huhhh

Nem irigyellek, nehéz lehet így, ilyen "szakmai háttérrel"...azért örülök, hogy jobban van, és akkor most a ti orvosotok írt fel neki valamit?

Jobbulást neki még tovább! Az ilyen orvost...na mindegy...

531. martica
2007. okt. 15. 20:27

sziasztok!

doki volt,írt egy csomó gyógyszert,amitől még jobbam ment a hasa, erre kaptunk hasfogót, bélgörcs lett az eredménye, reggel mindent ki pakolt, alul felül, azóta nincs láz, hasmenés gyengül közérzet javul.

hívtam a saját dokinkat, el meséltem mi volt le barmozta a kedves kollegát.

530. kszilvi (válaszként erre: 528. - Martica)
2007. okt. 15. 11:05
Gyógyuljon meg hamar a lánykád! Majd írj, mi van veletek! A doki volt nálatok?
529. 984ff08d0b (válaszként erre: 528. - Martica)
2007. okt. 14. 15:54

Jézusom :(

ezt nevezik ügyeletnek???!

Az önkormányzatnál tedd szóvá mindenképp!!!

Van egy úgynevezett "3 napos láz", amit a mamák hívnak így egymás között, nem tudni, valószínűleg vírus okozza, remélem csak ennyi és nem komolyabb a baj nálatok! Jobbulás a csöpp kislánynak, és írj, hogy mi lett! Panadol, semmi nem vitte le? És gyógyszer mellett volt iylen magas láza? Iszik-eszik rendesen? Az ügyeletesnek meg a hátsójába tedd bele a lábad, mond neki, hogy én küldtem...

528. martica
2007. okt. 14. 12:15

sziasztok!

encsi beteg, nem tudom mi a baja. 2 napja 38-39 fokos láza van nem tudom le nyomni... most várom az ügyeletet. tegnap nem jöttek ki, azt mondták, biztos a foga:-( 10 óta várom őket, ennyi idő alatt gyalog meg járom oda vissza

527. kszilvi (válaszként erre: 525. - Martica)
2007. okt. 13. 09:48

Nagyon ügyes Encsi! Elhiszem,hogy büszke vagy erre a nagy lányra! Fogakkal leköröztetek!:-) Nekünk a 9. bújik-azzal szenvedünk.

Még esetleg babatej, tejpépek nagyobb higítással?

Remélem valamelyik beválik! A tejet majd később újra lehet próbálni, hátha nem lesz már akkor baja tőle.(a dokitok biztos mondja majd, mikor)

526. 984ff08d0b (válaszként erre: 525. - Martica)
2007. okt. 12. 20:35

szió, próbáld meg a rizstejet neki!

A szójatejet is mondják, de nem ajánlom, mert a szója ugye hormontartalmú :P

Ben is eszik tápit, hát igen...4300at fizetek érte... :P

525. martica
2007. okt. 12. 20:00

sziasztok!

jelentem a kis asszony fel állt,majd el indult az apja felé, teljesen egyedül!

mivel mi jelentős lemaradással kezdtük ezt az életet nagyon büszke vagyok ám rá, hogy a többi gyerekkel egy időben csinálja ezeket a dolgokat!

van 12 fogunk, most már legalább tudom mért sztrájkol az evéssel:-(

viszont sajna nagyon úgy néz ki hogy laktóz érzékeny szegénykém...

most vacsira tápszert kap, nem rosz, de nem az igazi, és mellet baromi drága.

legyen jó a hétvégétek!

martica

524. kszilvi (válaszként erre: 523. - Kszilvi)
2007. okt. 11. 11:52
Nekem is ilyen korban kezdett pár lépés önállóan tenni. Majd a szülinapján már ment egyedül:-) Most már szalad is, sőt néha már a kezét se lehet megfogni, megy amerre ő akar.
523. kszilvi (válaszként erre: 522. - 984ff08d0b)
2007. okt. 11. 11:51
Szuper! Nagyon ügyes!:-)
2007. okt. 10. 20:07
hihi jelentem pár lépés egyedül megy, de még félénk a lurkó :D
521. kszilvi
2007. okt. 6. 12:11
Az én fiam is felmászik már a fotelba. Az ágyról meg csak úgy tolat lefele a hátsójával! Egyszer segítettünk neki, hogy csinálja, hogy ne orral másszon-essen le. Most meg már nagyon megy neki:-)
520. 984ff08d0b (válaszként erre: 519. - Martica)
2007. okt. 5. 18:31

édes vagy :))) azt hiszem mindenki hős, akinek bébije van :D

Ma nagyit lepte meg, kis segítséggel felmászott az 50cm magas fotelba, átmászott az asztalon a másikba, majd vissza és magától le a földre...Nagyit a frász kerülgette...mondtam neki, hogy hagyja, mert ha segíteni akar összezavarodhat az onoka és csak kopp lesz a vége...szerintem nekem nagyranőtt hörcsögöm van :))) azok ilyen mindenhova felmászósak...

519. martica (válaszként erre: 518. - 984ff08d0b)
2007. okt. 5. 15:33
TE HŐS!!!
2007. okt. 4. 14:24

Remek, Ben is hasonlóan mozgékony, bár ő még nem sétál magától, a kézfogósra meg ritkán vagyok hajlandó :) tessék kapaszkodni másba, vagy elindulni :)))

Enni bio üvegeset eszünk, egy éves koráig főleg ezt vagyok hajlandó, de szívesen elfogad mást is ha olyat főzök apának és neki is variálható, szóval nem konzervgyerek. Most kezdtük el a kölesgolyózást, szereti nagyon :) Inni keveset iszik, de nem hajlandó többet, napi 2-2,5 dl a max, és ez vegyes, agyonkínálom vízzel-teával, mégsem. Pisi elég van, nem tudom, nem akar inni többet. Szopi hajnalban és éjjel, néha napközben, ha el akarom altatni, este már magától alszik el.

Játszani hasonlóan, minden más érdekli ami nem játék :) kedvence a porszívó, néha egy órát elporszívózgat, húzkodja a csövet ide-oda :) szereti tolni is. A nedves ruhákat imádja rágni, segít vetkőzni-öltözni és utálja a zoknit a lábán, ha teheti a nadrágot is lehúzza magáról.

Ben sem nagy súlyú gyerek, eszik ha kedve van, de ha nem ülnék le megetetni, csak az éhhalál küszöbén szólna :P De felmászik a nagyágyra (kb. 35cm magas) és lemászik róla...frászt kapok...megmássza a babakocsit, a pelenkázót, a radiátort, bármit szinte...szóval ledolgozza, bármennyit "tömök" bele :)

Fürdés "egyedül", a nagykád aljába kap egy 4-5 cm magas vizet, játékokat, kicsit pancsolhat, majd lemosom. Persze áll a kád szélén, leveszi a zuhanyt, rágcsálja a csapot...amivel nem tudok mit tenni...egyszer bekentem azzal a borzalmasan keserű grapefruit mag-kivonattal, és ugyanúgy csamcsogott rajta :))))

Sétálni nagyon szeret ő is, a 8. fog nálunk is kijött, a szemfogaknál duzzadt az ínye...


És igen, kezdem érezni, hogy jobb volt, amikor csak feküdt :)))) néha csak elnézem a mosatlant...és este leszámolok vele :)

517. martica
2007. okt. 4. 10:28

sziasztok!

Futrinka! Üdv a klubban!

a pörgésről csak annyit, mindenki alig várta hogy megnőljön a manócskája, most meg egy szabad óráért áhítozunk.. ugye-ugye! nekünk soha semmi nem jó:D?

mi általában ketten vagyunk egész nap, estére nem gépelni de vacsorázni sincs sokszor erőm.Encsi mint egy élő perpetum mobile megy megy megy.

az evés nem nagyon megy,csak ami a fogára való abból eszik és abból sem sokat."még csak" 8200 gr, és 75 cm.

ha rajta mulna egész nap a levegőn sétálna, persze a lakás szalad, főzni sem az angyalok fognak sajna...

no de csodaszép, okos, akaratos, tehát talpig NŐ.

516. kszilvi (válaszként erre: 515. - 984ff08d0b)
2007. okt. 4. 09:57

Martica szokott még lenni.

Itt nem pörög úgy a fórum. Korábban voltak többen is.


Mozgékony? az nem kifejezés.Ha csak ketten vagyunk egész nap, akkor én is totál kész vagyok estére. Sokat szaladgál, megy a saját feje után, amerre akar. A héten szegénykém többször eleset-este,amikor már fáradt volt.

Evés: még mindig szopizik de. alváshoz-másképp nem alszik el, és este, na meg éjjel is 2-3x.

Reggeli ált. 8 körül van, ma: virslit evett kiflivel, de a husi jobban fogyott. Mutogatott az egész virslire, hát adtam neki-el is fogyott az egész:-) Ebéd: főzelék (üveges, vagy amit főzünk abból, ha nem olyan a kaja, akkor főzök neki külön) ma rakott karfiol-káposzta lesz, abból fog kapni. Ha alszik du-án is,akkor szopi, ébredés után valami gyümölcs, vagy rudi,vagy joghurt.

Van,hogy egész du-án nasizik, csipeget, kajál mindig egy kicsit. Vacsi 7 körül,fél 8 fürdés utána szopi-alvás.


Fogak: nagyon nyáladzik,de nem tudom melyik jön...lehet még a kint lévő 8.is nő kijjebb.

Fürödni imád, játszunk játékokkal, habbal.

Ami a leginkább leköti: minden, ami nem igazi játék pl: fakanál, szűrő,vágódeszka, textil zsepi-amit képes totál nyálassá tenni, és úgy hurcolja a szájában, műanyag flakonok.

Játék: autók,építő,csörgők-mikor mi.


Ti hogy vagytok?

Nálatok hogy megy az evés stb.?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook