Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. nyári babák fórum

2005. nyári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
820. mtt80 (válaszként erre: 819. - Borsi :-))
2008. nov. 8. 11:11

Köszi szépen!

Ma már egy kicsit jobban van. Most sincs láza, csak hőemelkedése. Remélem nem is lesz, mert a múlt éjszakánk is nagyon rosszul telt! Állandóan 39,7 körül volt a láza. Talán a ma éjszaka már jobb lesz, mert most már lassan hatnia kellene az antibiotikumnak.


A te picúrodnak is jobbulást kívánok! Szeptember óta nem gyógyult meg teljesen? Nem semmi! Jól tettétek, hogy elvittétek egy másik dokihoz is! Reméljük most már hamar meggyógyul!

819. Borsi :-) (válaszként erre: 818. - Mtt80)
2008. nov. 7. 22:36

Jobbulást kívánok a kicsinek,és remélem nem lesz már lázas sokáig.

Mi is dokinál voltunk,mert hajnalban nagyon köhögött a kicsi és nem először.Ha adok egy falat kenyeret elmúlik neki.Felhívtam a dokinéninket,szerinte ez már a száraz levegőtől van,és az orrfolyás ami egy picit van,lehet egész télen lesz...Köszi.Kerestem egy másik dokit és elvittük ma este.Írt is gyógyszert és vmilyen kevert orrcseppet,hétfőn vinni kell kontrollra.Már jó lenne túl lenni,szeptember közepétől betegeskedik,igaz jól van,de nem 100%-os.Félek nehogy szövődménye legyen.


Mégegyszer jobbulást kívánok!!

Jó éjt Mindenkinek!

818. mtt80
2008. nov. 7. 20:14

Sziasztok!


Képzeljétek tegnap este belázasodott Robika, de úgy hogy tök hirtelen egyszer csak 39,6 volt a láza. Egész éjszaka lázas volt, és még ma reggel is 39 volt. Voltunk a dokinál és kiderült, hogy mandulagyulladása van. Kapott antibiotikumot, és kedden kell visszavinni.

Azt mondta a dokinéni, hogy még egy pár napig ilyen magas lesz a láza, nem kell megijedni. Hát könnyű mondani.


Így ma nem voltunk oviban, bár amúgy sem mentünk volna, mert ma továbbképzés volt az óvónőknek, és aki meg tudta oldani, az nem vitte.


Kedden lesz a fényképezkedés is az oviban, úgy hogy ha nem lesz lázas, arra azért beviszem. Szerdán már amúgy is lehet, hogy mehet majd.


Remélem ti jól vagytok és nem beteg senki!

817. b59d693a46 (válaszként erre: 816. - Borsi :-))
2008. nov. 7. 17:03
Tényleg, az lehet, hisz sokféle van. Biztos tudja a ti dokitok is, hányszor kell beoltani.
816. Borsi :-) (válaszként erre: 815. - B59d693a46)
2008. nov. 6. 21:30

Most kiváncsi lettem erre az oltásra...Ha másnem hétfőn megtudom és akkor elmondom.Bár az jutott eszembe,hogy lehet más fajtát írt fel nektek mint amit nekünk írtak fel.Csak ez lehet...

Szerintem venni fogok én is ilyen lekit,de elötte megesszük az aloet...:o)

Jó éjt!

815. b59d693a46 (válaszként erre: 814. - Borsi :-))
2008. nov. 6. 20:24

Szia!


Anna 3 éves múlt augusztusban és azt mondta a doktornő, 2 oltás kell.


Hát nem tudom, ez a lekvár gyümölcsökből készül, 30-40 kiló gyümi van benne egy ilyen kis üvegben és rengeteg vitamin. Szerintem nagyon jó.

814. Borsi :-) (válaszként erre: 813. - B59d693a46)
2008. nov. 6. 17:19

Szia Pédé!


Én úgy tudom egyszer kell oltani az influenza ellen.Legalábbis Tomi 3 éves és ezt mondta a doki...A te kicsid hány éves?

Én is hallottam erről a lekiről és csak jót mondtak róla.Lehet én is kipróbálom,bár vettem aloe gélt és a hűtőben áll,mert a férjem nem örült,hogy "ilyenekkel tömöm a kicsit",úgyhogy nem tudom ehhez mit szólna...Most az immuno kid multivitamint szedi és neki is megjött az étvágya mióta szedi.

813. b59d693a46 (válaszként erre: 808. - Mtt80)
2008. nov. 6. 16:38

Sziasztok!


Azóta nem volt ilyen szerencsére. Megnyugszik, hogy félig csukjuk csak be az ajtót nála. Meg mostanában nem húzom be a sötétítő függönyét, így vmennyi fény beszűrődik az utcáról, nincs az a nagy sötét a szobájában.


Az influenza elleni oltást nekünk is javasolta a doktornő, fel is írattam. Aztán olvastam, hogy nagy benne a higanytartalom és nem váltottam ki. Azóta beszéltem a védőnővel is, azt mondta, csak a különböző gyógyszercégek harcáról van szó és riogatják az embereket. Kétszer kell oltani, azt hiszem, mégis beadatom neki. De kicsit félek elmenni a rendelőbe vele, nehogy összeszedjen vmi betegséget.

Én egyébként már a 3. üveg Flavonmaxos lekvárt adom neki. Nem nagyon hittem benne, de annyi jót mondtak róla, h kipróbáltam. Nem nagyon volt beteg, mióta oviba jár, én rosszabbra számítottam. (El ne kiabáljam!) És olyan étvágya van azóta...hízott és mindent megeszik, pedig nem volt jó evő. Szerintem nagyon jó, csak marha drága: 9000 forint egy kis üveg, ami kb. 1 hónapra elég. :(

812. Borsi :-) (válaszként erre: 811. - Mtt80)
2008. nov. 6. 14:34

Szia mtt!

Szerencsére már túl vagyunk a betegségen,most már jól van.

Én védőoltás párti vagyok,eddig amit lehetett a kötelezőn kívűl mindent beadattuk neki(pneumoc.,meningoc.,bárányhimlő,kullancs és most az influenza).Én úgy vagyok vele,hogy jobb félni...


Az ovitól azért tartok,mert nagyon féltem a kicsit.Attól tartok,hogy valami baja történik,elesik,ellökik stb.Tudom nem lehetek vele mindig és le is küzdöm ezt a félelmemet,mert járni fog,csak aggódom.

Robika szeret oviba járni?

Tomi szereti (leggalábbis azt a négy napot szerette) és várja nagyon,mindennap emlegeti.

811. mtt80 (válaszként erre: 810. - Borsi :-))
2008. nov. 6. 10:11

Örülök neki! Úgy néz ki lassan megoldódik a probléma!

Szegényke! Gyors gyógyulást kívánok neki! Te beadatod az influenza elleni oltást? Én is gondolkodtam rajta, de nem tudom, hogy beadassam-e. Szerencsére Robika nem egy beteges tipus, amióta jár oviba (szeptember óta), még nem is volt beteg. Le is kopogom.


Te miért félsz az ovitól? Félsz, hogy nehezen szokik be? Vagy a betegségek miatt?

810. Borsi :-) (válaszként erre: 809. - Mtt80)
2008. nov. 5. 20:29

Sőt ma is szólt!Ez már a 3. napja.

Szeretné az ovit,csak szegénykém 4 napot volt eddig.Arcüreggyuszija volt,elvileg hétfőtől már mehet.Hétfőn megkapja az influenza elleni oltást is,ha teljesen jól lesz.

Én jobban félek az ovitól...

809. mtt80 (válaszként erre: 807. - Borsi :-))
2008. nov. 5. 19:07

Örülök, hogy azóta sem történt baleset! Megkapta a "jutalmat"?

Egyébként szereti az ovit?

808. mtt80 (válaszként erre: 805. - B59d693a46)
2008. nov. 5. 19:05

Manó sem szeret sötétben lenni, ezért mi soha nem is csuktuk be az ajtaját. Bár igazából nem is ezért, hanem mert én nem is akartam. Így jobban hallom ha baj van, és ő is könnyebben ki tud jönni pl. pisilni. Na meg hát ugye ő rendszeresen átjön hozzánk hajnalban.

A sötét ellen mi is villannyal védekezünk, úgy hogy kint a folyosón égve hagyjuk addig a villanyt, amíg el nem alszik. Mivel a folyosóra néző ajtaja félig üveges, így bevilágít neki a lámpa.

Amióta külön alszik, így csináljuk. Bár lehet, hogy elrontottam a dolgot, mert meg sem vártam, hogy esetleg féljen a sötétben, hanem eleve így csináltuk. Lehet, ha a sötétet szokja meg, akkor nem is kellett volna ilyet csinálni. Na de most már mindegy. Ez van!


Ha nálatok eddig nem volt ilyen gond, akkor lehet, hogy tényleg csak átmeneti lesz. Azóta volt ilyen?

2008. nov. 4. 18:28
Képzeljétek,ma is szólt a kicsi és ma sem történt baleset!Úgy örülök neki!:o)A tartálykocsit emlegati utána ...
806. Borsi :-) (válaszként erre: 805. - B59d693a46)
2008. nov. 4. 18:22

Szia PéDé!

Tomi is félt mostanában este és úgy oldottam meg,hogy égve hagytam a konyhai villanyt.A szobaajtók üvegek és így látta a fényt,amitől megnyugodott.Egy hétig tartott,azóta megint sötétben alszik,egyedül.

Nálunk sem megy az együtt alvás,pontosabban mi alszunk,apa meg az ágy szélére szorul...de ez elég ritka.

2008. nov. 4. 17:37

Sziasztok!


Szia Borsi :)


Szerencsére Anna már 8-kor lefekszik, mióta oviba jár. Elfárad, ott azért nem alszik olyan nagyokat. Most, hogy a szünetben itthon voltunk és 3 órákat aludt délután, bizony volt, hogy ő is 1/2 10-kor fent randalírozott.


Mikuláskor nálunk is csak édesség van, utána nem sokkal úgyis ott a karácsony, akkor kap ajándékokat.


Annánál most eljött az időszak, hogy fél a sötétben. Már egy ideje nem lehet nála becsukni este az ajtót, csak félig. Egyik éjszaka átjött hozzánk, hogy ott akar aludni nálunk, mert fél. Persze nem aludt el, én sem, végül visszavittem a szobájába és szerencsére ott elaludt. Remélem, ez csak egy átmeneti állapot.

804. malacka33 (válaszként erre: 801. - Mtt80)
2008. nov. 4. 15:10

Szia!


Sajnos én mikulás nélkül is hízok, ha csak a csokira gondolok már akkor is.


Sajnos a mai világban nem az lényeg, hogy szereted-e a munkád, hanem, hogy mennyit fizetnek.

803. malacka33 (válaszként erre: 800. - Borsi :-))
2008. nov. 4. 15:08

Szia!


Nálunk pontosan úgyan ez a helyzet. Plusz most, hogy beteg volt beszokott a mi ágyunkba és nem nagyon akar kimenni.

802. mtt80 (válaszként erre: 800. - Borsi :-))
2008. nov. 4. 15:01

Nálunk is elég macerás az esti lefekvés. Mivel Robika délutánonként mindig alszik, így este csak fél 10 körül tudjuk lefektetni. Még az ovi előtt ő is csak 10 körül került ágyba, de azóta próbáltuk egy kicsit előbbre hozzni a dolgot. Egyelőre fél 10-nél tartunk, de a cél a 9 óra lenne.

Talán majd, ha bent alszik az oviban, mert ugye ott lefekszenek 1-kor és max. 3-ig alszanak. Itthon meg ugye 2-nél hamarabb nem fekszik le és leg. 4-ig alszik, hanem tovább.

801. mtt80 (válaszként erre: 796. - Malacka33)
2008. nov. 4. 14:56

Sziasztok!


Mikuláskor nálunk is csokimérgezést kap Manó, de ami mégrosszabb, hogy olyankor én is hízok 1-2 kilót. :) Az a baj, hogy én is nagyon édesszájú vagyok és imádom az édességet.


Ma kivették a varratokat Robi ujjából, de a héten még nem mehet dolgozni. Majd jövő hétfőtől mehet. Még bekötötték az ujját, de azt mondták, hogy pénteken már leveheti a kötést, viszont utána húzzon rá valami ujjvédőt, mert még egy jó darabig érzékeny lesz.


Biztos jó lehet az Aegon-nál, ha meg jól meg is fizetik, akkor meg főleg. Manapság az a lényeg!

2008. nov. 4. 14:44
Nálatok hánykor kerülnek a babók az ágyba este?Csak nálunk gond az esti lefekvés,vagy nektek is gondot okoz?Igazából,ha délután nem alszik,akkor ágyba van már 8-kor,de ha délután elalszik,akkor 10-nél előbb nem...Viszont,ha nem alszik,akor nagyon nehéz vele estére.
799. Borsi :-) (válaszként erre: 798. - Malacka33)
2008. nov. 4. 14:42
Köszi!:o)
798. malacka33 (válaszként erre: 792. - Borsi :-))
2008. nov. 4. 08:52

Szia!


Szerettettl várunk vissza. Ha van kérdésed vagy csak éppen irnál, mi itt vagyunk.

797. malacka33 (válaszként erre: 790. - 244ed1c739)
2008. nov. 4. 08:51
én régen voltam eg-két alkalmommal egy ismerősömnél. Szerintem isteni, ha ténleg jó a masszőr keze. Érdemes kipróbálni.
796. malacka33 (válaszként erre: 793. - Mtt80)
2008. nov. 4. 08:50

Sziasztok!


Valami csúnya vírus volt. Köhögött és folyt az orra és a fránya magas láz. De az első héten csak lázcsillapított és köptetőt kapott, ezért egy hét után mondtam a doki néninek, hogy valami hatásosabb kéne. Ekkor felírta az antibiotikumot. Így azért helyre jött, de lefogyott majdnem egy kilót, mert semmit nem evett.


Mikulásra nálunk is csak csomag van, így a karácsony a "gazdagabb". De mikuláskor viszont szerint csoki "mérgezést" kapnak, mert mindekitől azt kapunk, és csak az fogy (fogyna).


Biztos nem lesz semmi szövődménye Robinak, ne idegeskedj.

Aegon-hoz ment dolgozni egy ismerőse mellé, mint "fejlesztési manager". Csak ne kérdezd meg, hogy ez mit jelent. Munkája mindenféle ez most sok lenne felsorolni. De viszont elég jól megfizetik. Ez a lényeg.

795. mtt80 (válaszként erre: 792. - Borsi :-))
2008. nov. 3. 22:42

Persze hogy írhatsz! Miért lenne gond? Örülünk mindenkinek!

Nagyon jó, hogy javul a helyzet nálatok!

Úgy néz ki csak átmeneti volt a dolog! Reméljük tényleg nem is lesz semmi baj később sem!


Bántani szerintem sem szabad! Ilyenért meg főleg nem! Az nem megoldás!

794. mtt80 (válaszként erre: 790. - 244ed1c739)
2008. nov. 3. 22:31

Az a testmasszázs biztos nagyon szupi lesz! Én még nem voltam masszőrnél! Legalább kicsit kényezteted majd magad!


Örülök, hogy jól telt az első napod a munkahelyeden! Anyukám is varrónő volt...

Elhiszem a gyerekek miatt nehéz lehetett. Nekem sem lenne szívem otthon hagyni őket. Biztosan hamarosan megszokják ők is az új helyzetet.

Még szerencse, hogy ti meg tudjátok oldani a férjeddel a reggeleket. Én nem tudnék olyan helyre menni, ahova 6-ra kell járni, mert a férjem is 6-ra jár. Akkor ki vinné oviba Manót? Szóval nekem az a 8-as kezdés majd nagyon jó lesz.

793. mtt80 (válaszként erre: 789. - Malacka33)
2008. nov. 3. 22:24

Sziasztok!


Örülök, hogy lánykád meggyógyult és mehetett oviba ma. Mi volt a baja? Elkapott valami vírust?

Robika is nagyon örült ma az ovinak! Már nagyon várta!


Hát mit mondjak a mi anyagi helyzetünk sem mondható túl jónak, úgy hogy mi is fogunk szerintem már ebben a hónapban is vásárolgatni karácsonyra. Mikulásra nem igazán szoktunk nagy dolgot venni, csak csomagot. Persze Robika azért fog valami kis apróságot kapni mellé, de a család többi tagja szerintem nem. Bár ezt majd még megbeszéljük a nővéremékkel.


Az nagyon jó hír, hogy elkezdett dolgozni a párod! Gondolom ő is örül! Mit sikerült találnia? Robi még holnap megy a dokihoz, talán kiveszik a varratokat. Bár ma meglestük a sebét és elég csúnyán néz ki. Be is van dagadva nem kicsit, úgy hogy nem tudom majd mit mond a doki holnap.


Egyébként ezzel én is így vagyok. Én is csak akkor fogom elhinni, hogy van munkám, amikor már ott dolgozom. Pedig egyelőre tényleg úgy néz ki, hogy lesz, a jövőbeni főnököm mindig hív és megtárgyaljuk a dolgokat, meg már voltam is egy párszor nála gyakorolni. Csak győzzem kivárni a tanfolyamot!

2008. nov. 3. 19:58

Sziasztok!

Köszi a válaszokat.Ma szólt és nem történt baleset!!!:o)

Tegnap viszont kétszer is,de kilátásba helyeztem egy tartálykocsit,ami lehet hogy használni fog...

Tegnap délután ment a hasa,de csak egyszer és azóta nem volt.

Nagyon megdicsértem ma reggel és láttam rajta,hogy kis büszke volt magára.Aztán apukájának is eldicsekedett.

Valakitől kaptam olyan tippet,hogy üssek a fenekére,ha becsúszik.Mondtam neki,hogy felejtse el ezt a szuper ötletet...

Remélem csak átmeneti volt ez és nem sérült lelkileg vagy ilyesmi.

Köszi a tanácsokat és lehet,hogy írogatok majd én is,ha nem gond...

791. 244ed1c739 (válaszként erre: 786. - Borsi :-))
2008. nov. 3. 19:26

Szia!

Azóta is előfordúlnak "balesetek"?


Most vmilyen hasmenéses vírúsos járvány van,nem lehet,hogy hasmenése van és nem bírja visszatartani?


Vagy tényleg vmi lelki eredetű a probléma.

Talán hamar elmúllik.Próbálj meg higgadt maradni és ne szídd meg, mondd neki,hogy legközelebb próbáljon elöbb szólni de még a nagyokkal is előfordúl ilyen .

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook