Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. nyári babák fórum

2005. nyári babák (beszélgetős fórum)


10. mtt80 (válaszként erre: 9. - B59d693a46)
2007. nov. 5. 16:27
Hát van amikor megérti ő is, hogy most ezt vagy azt nem lehet, de azért van olyan is, amikor elkezd sírni, és olyankor fel sem lehet venni, úgy elhagyja magát. Akkor fekszik a földön. Ez általában olyankor van, amikor sétálunk, és nem akar hazamenni. Olyankor fel kell venni és egy darabig cipelni, mert különben nem érünk haza soha. Csak hát, mivel már több mint 15 kg, ezért már elég nehéz. Ja, és kb. 94 cm. A te kislányod mekkora?
9. b59d693a46 (válaszként erre: 6. - Mtt80)
2007. nov. 5. 16:08

Hát van akarata rendesen. :-) Előfordul persze hiszti, de szerencsére magát földhöz verős nem volt, remélem, nem is lesz. Általában megérti, ha elmagyarázzuk neki, miért nem lehet éppen, amit akar és megyegyezünk, hogy majd ekkor vagy akkor...

Nálatok mennyire durva az akaratnyilvánítás?

8. mtt80 (válaszként erre: 7. - B59d693a46)
2007. nov. 5. 16:05
Majd kitalálok valamit, de persze nem akarom erőltetni. Nektek is ő az első baba? Nekünk igen. Annyira eleven, hogy az nem is igaz. Én még ilyen gyereket nem láttam. Állandóan mozgásban van. Egy pillanatra sem ül le. Viszont nagyon szereti a meséket a TV-ben. Azok talán lekötik valamennyire.
7. b59d693a46 (válaszként erre: 5. - Mtt80)
2007. nov. 5. 15:55

Már az is jó, hogy használja. Előbb-utóbb eljut oda, hogy szólni fog, ne aggódj. Van olyan ismerősünk, szintén ekkora gyerekkel, hogy abszolút nem akarja a bilit használni, semmivel sem lehet rábírni. Próbálj meg trükközni vmivel, pl. az egyk barátnőm kislánya úgy lett szobatiszta, hogy ha pisilt a WC-be falragaszthatott egy matricát a falon lévő lapra. Gyűltek a matricák és ez motiválta a kicsit és elég hamar leszokott a pelusról.

Tényleg jó, hogy nem kell már, anyagilag mindenképpen. :-) Kicsit nehezebb elindulni itthonról, meg kell várni, hogy elvégezze a dolgát, főleg ilyen hidegben, nem lehet már séta közben a fűbe pisilni...Kicsit körülményesebb, de mindenképp jó, hogy már nem kell pelus.

2007. nov. 5. 15:50
Na és a dackorszakkal hogy álltok? Megy a hiszti? Mert nálunk igen. Eléggé akaratos a drágám.
2007. nov. 5. 15:48
Hát igen, ezt már én is hallottam, hogy a fiúk mindent később csinálnak. Amúgy mi is próbáltuk a nyáron és azóta is, hogy nem adunk rá pelust, de nem igazán zavarja, ha tiszta pisis lesz. Nem szól előre az a baj. Egyébként ha nincs rajta semmi, tehát csupasz popóval van odabent, akkor megkeresi egyedül a bilit és bele pisil. Szóval olyankor nincs baj, csak ha ruha is van rajta. Nálunk is van WC szűkítő is, fürdés előtt, mindig oda akar pisilni. Jó nektek, hogy már nem kell pelus.
2007. nov. 5. 15:26

Anna 2 éves kora óta szobatiszta. Anyukám nagyon igyekezett leszoktatni, így amikor náluk nyaraltunk, nem adtunk rá pelust. Azt mondtuk neki, nem lehet kapni a boltban. :-) Bevált, mert rájött, hogy a bugyi nem szívja fel a pisit és pár nap után szólt, amikor érezte, és azóta már a WC-t használja szűkítővel. Kb. 1 hete éjjelre sem adok pelust, ő kérte, hogy hadd aludjon bugyiban, mert már "nagylány".

A beszéd nagyon folyékonyan megy reggeltől estig. :-) Ezt is igen korán kezdte. Tudod, azt mondják, a fiúk lustábbak.

2007. nov. 5. 15:20

Szia!

Akkor csak pár nap van köztük. Ti hogy álltok a szobatisztasággal és a beszéddel? Kisfiam már pisil és kakil néha a bilibe, de természetesen még pelusos.

A beszéddel is elég rosszul állunk. Mindent megért és szinte mindent utánunk mond, de csak szavakat. Mondatokká nem akarja összefűzni.

2007. nov. 5. 15:15

Szia!


Az én kislányom 2005. aug. 17-én. :-)

2007. nov. 5. 15:12

Sziasztok!

Az én kisfiam 2005. aug. 26-án született. Gondoltam jó lenne beszélgetni, tapasztalatot cserélni hasonló korú babák szüleivel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook