Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 és fél éves kisfiamat semmilyen módszerrel nem tudom leszoktatni a ciciről. Tanácsokat várok. fórum

2 és fél éves kisfiamat semmilyen módszerrel nem tudom leszoktatni a ciciről. Tanácsokat várok. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
24. M_Marcsa (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2009. nov. 23. 20:45
Miért?
2009. nov. 23. 20:35
szerintem az ,hogy erőspaprikával bekeni a mellét egy anya az gusztustalan és egyáltalán nem humánus modszer, gondoljunk bele a mi szánkat hogy tudja marni! hát egy olyan kicsi gyereknek ,ez szerintem kinzás nem érdekel ezt gondolom, kenje be mindenki amivel akarja ,tényleg bármivel de csípőssel könyörgöm és a véleményemért nem kérek megkövezést
22. gne2 (válaszként erre: 17. - Zsanky)
2009. nov. 23. 20:08
Ugyanez volt nálunk, csak a ciklusom 2-3 havonta jelentkezett. Akkor viszont bepótolta. A nőgyógyász szerint a szopi miatt nem jött a kistesó sem. A szopi befejezése után 6 hónappal terhes lettem. :)
21. zerika79 (válaszként erre: 18. - Globus)
2009. nov. 23. 20:06
nem az étkezésről szól,szólt!evett szinte mindent a fiam már akkor ,csak szerette a cicit szeretett játszani vele
20. Loveee79 (válaszként erre: 17. - Zsanky)
2009. nov. 23. 20:05

Nem irigyellek...sebtapaszos ötlet? Hátha bejön. De tarts ki amellett, hogy a doki bácsi ragasztotta, és csak ő szedheti le, ha már meggyógyult.


Végső esetben van valami szúri, aminek hatására elapad a tej, nőgyógyász adja, talán ha nincs tej, nem kell már a cici sem.


Megértem, hogy abbahagynád :)

19. gne2 (válaszként erre: 15. - Zsanky)
2009. nov. 23. 20:03

Nem szabad elgyengülni, megsajnálni. :( Ennyi idősen már tényleg nem létfontosságú számára az anyatej, de számodra (gondolom) már csak nyűg.

Nekünk nem jött össze a szopi alatt a második baba, a lányom 1,5-2 óránként is képes volt bebújni a pólóm alá, imádott szopizni. Pedig koraszülött volt, nem tudott, megszenvedtünk, hogy legyen tejcsi és megtanulja!

2,5 éves koráig egyetlen éjszakát sem aludtam végig, nem volt olyan, hogy 3-4 óránál többet pihentem volna. Ez azért kissé kikészíti az embert. :( Teljesen megértelek, de legyél kitartó! Mondd neki, hogy nem gyógyult meg, és fáj még mindig! Kitartás! :)

18. globus (válaszként erre: 14. - Zerika79)
2009. nov. 23. 19:59
Nyilvánvaló, hogy nem az étkezésről szól a történet... :))
17. zsanky (válaszként erre: 11. - Kulipintyó00)
2009. nov. 23. 19:54

Kedves Kulipinty600!

1. Mert a nőgyógyászom szerint, ez az oka, hogy kéthetente menstruálok, ami egy hétig tart.

2. Nagyon kimerít már, hogy szó szerint éjjel- nappal szoptatok. Félreértés ne essék, nagyon örülök, hogy eddig cicil, de úgy érzem már ideje leszoktatni.

16. zsanky (válaszként erre: 5. - Vikibene)
2009. nov. 23. 19:50
Már beírattam bölcsibe, addig is pihen a cici, de ha itthon van, amikor eszébe jut. Az a baj, hogy kéznél vagyok. Én is lefeküdtem mellé, Isten tudja hányszor, énekelgetek, vagy csak úgy fekszünk, de amikor megunja, akkor megint cici kell!
15. zsanky (válaszként erre: 2. - Gne2)
2009. nov. 23. 19:48

Már csípős paprikával is kentem, de csak ideig- óráig tudtam neki bemagyarázni, hogy a cici beteg.

Megsímogatta, megpuszilta és megkérdezte: igaz meggyógyult a "kiki"? És képes volt napokon keresztül bömbölni.

2009. nov. 23. 19:41

szia

én a fiamat úgy tudtam csak leszoktatni,h (igaz 1,5éves volt)leragasztottam a mellbimbómat és mondtam neki,h fáj anyának ,bibis,és nem bántotta +értette.eleinte csak nappal nem kapott ,aztán fokozatosan este majd éjjel se kb 3 hét volt nehéz de muszáj végig csinálni.Az én fiam olyan szintű cici függő volt,h bárhol nekiállt vetkőztetni 10 15 percenként.ha nem kapott hiszti volt.Én ezért is választottam le 1.5 évesen

2009. nov. 23. 19:39

Én úgy gondolom 2 éves korig, bőven elég szoptatni, és 2 és fél éves korban már tényleg ildomos leszoktatni. Akkor már nem táplálék, hanem ahogy előttem is írták, megszokás, bújás, közelség. Azt lehet cici nélkül is.


Egy anya nem tejcsárda, hogy ovis koráig szoptasson szerintem. Volt ismerősöm aki az 5 évest még szoptatta. Olyan is aki a 7 évest, mert volt kistesó, aki szopizott, és akkor stereoban nyomta, hogy az milyen egészséges. Hát nekem ez már nem éppen egészséges, főleg lelki oldalról nézve.

2009. nov. 23. 19:34

Mindkét lányomnál, úgy gondoltam,max a 2. szülinapig megy a szoptatás. A nagyobbik szopott is addig, aztán a szülinap előtt már pedzegettem neki, hogy most már nagy lesz a cicihez, és már nem lesz finom. Persze sírás, úgyhogy hirtelen ötlettől vezérelve bekentem citrommal, és mondtam neki, hogy már nem finom. Csodálkozott egyet, de lenyalta és nem zavarta..a következő a fekete bors volt, na az bevált. Ha mégis eszébe jutott kérni, akkor emlékeztettem rá, hogy csíp és nem finom. Így aztán sírás nélkül, lemondott róla.

A kicsinél előbb kellett ezt eljátszani, 1,5 éves volt, nekem komoly foggyulladásom volt, és gyógyszert kellett rá szedni. Sajnáltam, és igyekeztem elkerülni, de már eldurvult a helyzet és muszáj volt gyógyszerezni.

Nála kapásból fekete borssal indítottam, és nem jött be, viszont a citrom nyerő volt...ízlések és pofonok :D

Úgyhogy vele sem volt szenvedés, sírás.

2009. nov. 23. 19:31
Miért kellene leszoktatni?
2009. nov. 23. 19:28
Szia. Az én lányom is két és fél éves volt amikor a nőgyógyászom azt mondta hogy mostmár válasszam el. Én leragasztottam sebtapasszal, és azt mondtam a dokibácsi ragasztotta le. Így nem rám haragudott hanem a dokira, és megértette hogy nekem fáj és ezért van leragasztva. Kb. két hétig kellett ragasztgatnom, folyton ellenőrizte meg jött hogy hagy szagolja, vagy hagy adjon rá puszit. Nekem így sikerült.
9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Globus)
2009. nov. 23. 19:26
Kövezzen meg aki akar, de szerintem két és fél éves korban már ildomos leszoknia.
2009. nov. 23. 19:25

Úgy irigylem azt, aki sokáig tud/tudott szoptatni! Bár nekem is ment volna:(

Biztos, nem lesz könnyű leszoktatni, de szépen lassan majd csak sikerül:) Sok sikert hozzá!!

2009. nov. 23. 19:25
Én a két nagyobb gyerekemet csak azért szoktattam le,mert terveztük a következőt.A fiamnál volt ugyanilyen nehéz.Kétszer futottunk neki,másodjára sikerült.Nagyon sírt,és követelte a cicit,és mindig azt mondtam,hogy fáj.Nagyon nehéz.Együttérzek veled.Én végig bőgtem mind a két leszoktatást,pedig a nagylányom egyből megértette,hogy nem.Most a kicsi,aki 15 hónapos lesz,ő még intenzíven szopizik.De mire oviba megy,őt is le kell szoktatnom.
2009. nov. 23. 19:24
Szerintem amikor 2 és fél éves a kisgyerek akkor már tápértéke sok nincs a tejcinek, már csak egy pótlék a gyereknek, egy megszokás, mert jó odabújni anyához! De az összebújást cici nélkül is meg lehet oldani!
2009. nov. 23. 19:23
Hányszor szopizik még egy nap? Én is azt hittem, hogy nehéz lesz leszoktatni, de hamar sikerült! Nagyon sok kitartás kell hozzá, mert az elején kínkeserves tud lenni! A titok, hogy nem szabad feladni, mert ha látja, hogy beadod a derekad még rosszabb lesz! Én az estit hagytam el utoljára és úgy csináltam, hogy odafeküdtem mellé és elmondtam neki, hogy most alszunk és nincs cici, de anya itt marad veled amíg elalszol! Először biztosan lesz hosszú üvöltés, de pár nap után javulni fog a helyzet!
4. globus (válaszként erre: 3. - Hexike)
2009. nov. 23. 19:22
Mégis mikor ildomos a leszoktatás, csak úgy kérdem... :)
2009. nov. 23. 19:19
Szerintem nem kell leszoktatni, mert az anyatejben rengeteg tápérték van, mellesleg aki tovább szopik nagyobb lesz az ellenálló képessége. Vagy az amit az előttem szóló irt, bekened valamivel amit nem szeret...
2. gne2
2009. nov. 23. 19:16

Bekened citromlével és közlöd, hogy megromlott. :D

Ez eddig bevált az ismerőseimnél. Mondjuk az én lányom lenyalogatta, és boldogan szopcsizott. Szereti a citromot a lelkem! :D

2009. nov. 23. 19:15
2 és fél éves kisfiamat semmilyen módszerrel nem tudom leszoktatni a ciciről. Tanácsokat várok.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook