Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 és fél éves kisfiamat semmilyen módszerrel nem tudom leszoktatni a ciciről. Tanácsokat várok. fórum

2 és fél éves kisfiamat semmilyen módszerrel nem tudom leszoktatni a ciciről. Tanácsokat várok. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
114. spann
2016. dec. 31. 21:49
Cici helyett cumisüvegből kell adni neki a tejet. Kicsit megcukrozva.
113. Bichi
2016. dec. 31. 19:51
Sosem értettem az ilyet, hogy nem tudom leszoktatni, csak nem kell neki adni, és kész. Az első idő nehéz, hiszti gondolom, de lesz még ilyen egy rakás, mire felnő...
112. spann
2016. okt. 31. 18:35

Mi olyan nagy ügy van abban, ha egy két és fél éves még szopik?

A dél-amerikai bennszülöttek 5 éves korig szoptatják a gyerekeket. Igaz, általában nincs mit enni adjanak nekik, így oldják meg.

2016. okt. 31. 15:39
Most ez kegyetlenül fog hangzani, de ha mindent kipróbáltál csak az marad, hogy nem adod oda. 2,5 éves. El lehet várni tőle, hogy megértse. Sírni fog sokat, de ha kitartó vagy és elszánt, menni fog.
110. Alma66 (válaszként erre: 77. - C33bd8536b)
2016. okt. 31. 14:53
Hogy te mekkora gyökér vagy xD
2011. okt. 16. 13:31
látom senki nem tud segíteni :( Vagy neked már írt valaki privit? Esetleg leszokott a gyermeked?
2011. szept. 21. 13:32

sziasztok

Lányom 21 hós, és nem akar leszokni. Valakinek tapasztalat ebben a korban?

107. zsanky
2010. jan. 7. 20:00

Most már én is érzek egy kis változást. A bölcsibe azért adtam be "pucókámat", mert nagyon társasági emberke, meg munkahely után szaladgálok, na meg hátha leszokna a ciciről.

Nos, már van egy kis látszatja, reggel cici és bölcsi után már nem is mindig jut eszébe, csak este elalváskor. 2 hete pedig éjszaka nem adok neki cicit, mert már megelégeltem, hogy 2,5 év alatt nem aludtam át egyetlen éjszakát sem. Láss csodát, nincs cici- van csucsu. Furcsa, és már nem is sírt annyira, mikor éjszaka mondtam, most aludjunk, ha világos lesz adok cicit.... és aludt tovább. :-)))

106. Ekka
2010. jan. 7. 13:40

Sziasztok:)

..ha valakiről, az én lányomról elmondható volt, hogy cicifüggő! ..ha tehette volna 24 órából 24-et a cicin lógott volna, mindezt 2 évesen.

Nagyon elegem lett ebből, mert azért ezt épp ésszel nem nagyon lehetett bírni. Aztán elhatároztam, hogy nincs napközben cici. (nem az első elhatározás volt:D ) Nem mondom, hogy könnyű volt, mert rájöttem, hogy egyszerűbb cicit adni, mint ellenállni, és figyelmet elterelni, de megtettem. És láss csodát, nem került nagy erőfeszítésembe.

Aztán elhatároztam, hogy 2009. októberében befejeződik a szopi. (reggeli-esti) ..hát nem úgy alakult. Viszont pár hete elkezdtem esténként mondogatni, hogy Ő már nagylány, "cicivel a szájában" nem mehet oviba stb. stb. Részben hatott.. Aztán egy ideje teljesen meg van zavarodva egy éneklő póniért. (pont Karácsony környékén jött rá, mikor már minden ajándék megvolt) Szóval a ráhatás a pónival folytatódott. És ez az ami bevállt:)))) Esténként van, hogy kicsit megtéved még, és egy pillanatra bekapja a cicit, de semmi több. Egy dologról viszont nem hajlandó lemondani: úgy alszik el, hogy fogja!

Ma megjött a póni:) Elválaszthatatlanok!

Én kicsit cseles voltam, mert úgy adtam elő, hogy a wc-be kakilásért/pisilésért, és a cicimentes napokért kapja. ..ha "szabályt" szeg, visszaviszi a postás bácsi a pacit.

Nekem ez bevállt. Nem érzem zsarolásnak, és megvesztegetésnek, főleg, hogy azóta rákérdeztem, hogy rossz-e, hogy nem cicizhet... azt mondta nem.

Bevallom nagyon nehéz volt, mert lassan 2,5 éves és eddig a cici nagy szerepet töltött be az életébe, de azt hiszen erre az elválasztásra/elválasztódásra már szüksége volt, mert sok mindent ehhez kötött, és ez már nagyon nem volt "egészséges":)

Ő már lassan 2,5 éves, nem kezelhetem bébiként,-ha így kezelem ne is csodálkozzak, hogy "bébiként" viselkedik- és a cicizéssel így éreztem. Nagy lány, szeptemberben oviba megy, próbálom így kezelni:)

105. fdóri
2010. jan. 7. 12:51
Sziasztok. Látom az antibiotikum függő orvosokról dumcsiztok. Nem akarok senkit sem ijesztgetni, de az én kisfiam azután lett cukorbeteg, hogy 1X!!! kapott augmentint. Semmi más okot nem találtak, amitől kialakulhatott, azóta sok hasonló esetet hallottam. Nem emlékszem, hogy kapott-e normaflort, de a dokik szerint azzal TALÁN ki lehetett volna védeni ezt is:( Szóval azt tanácsolom, hogy mindig adjatok a gyereknek valami ilyesmit(már több fajta is van), ha más megoldás nincs, mint az antibiotikum...
2010. jan. 6. 14:41

Szia!

Nekem anno a fiam 21,5 hónapos koráig szopcsizott. Már egy időben nagyon elég volt és említettem a védőnőnek. Ő azt mondta, higgyem el magától leszokik majd róla. Így is lett, hallgattam a védőnőre és igaza volt. A fiam egyik napról a másikra szokott le a szopcsiról:)

103. M_Marcsa (válaszként erre: 102. - Zsanky)
2009. dec. 6. 20:25

Off.

A mi dokink is felírja az antibiotikumot a vírusos torokgyulladásra, hogy ne legyen következménye...

A szekrény alján van pár dobozzal már...

102. zsanky
2009. dec. 6. 19:27
Néhány orvos amúgy hobbiból is írogatja az antibiotikumot? Mi is pont így voltunk, a h1n1 oltás után folyamatosan lázas volt, mármint úgy hogy 3nap magas láz, kb. két nap szünet és így tovább. Semmi köhögés, csak láz. Két hét alatt a 3. féle antibiotikumot írta fel, de az utolsót már ki sem váltottam. Kérdésemre, hogy nem lesz-e baj ennyi gyógyszertől, csak legyintett. Másnap bevittem a kórházba, mert nagyon besz.rtam, hogy influenzás. Teljes vérkép, rtg... teljesen egészséges, semmi baja. Ez volt nála az oltás mellékhatása, ami nem mindenkinél jelentkezik. Sajnos pont az én kicsimnél.
101. medve 77 (válaszként erre: 98. - Zsanky)
2009. dec. 5. 23:54
Semmi baja nem volt,de adtak antibiotikumot neki,kérdeztem a dokinőt miért kapja?hát azt nem tudja megmondani de megelőzésképpen,ja hogy 2. nap már allergiás is lett rá arról ne is beszéljünk,sőt olyan kórterembe tettek bennünket ahová fertőzőről hoztak fel egy kislányt,de szerencsére ott benn nem lett bajunk csak mikor hazajöttünk,hányt meg ment a hasa,de hamar rendbe jött, nem mentem fel vele az orvoshoz,inkább engedtem hogy szopizzon.azóta sincs semmi baja leszokott a ciciről,és azóta jobban eszik.
100. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 99. - Kulipintyó00)
2009. dec. 5. 22:49

Fogalmam sincs, hogy nálatok mi a helyzet.


Nálunk 2 éves korában nemhogy kevesebbet kért volna, mint csecsemőként, de többet és gyakrabban és erőszakosabban. Már köze sem volt a szopinak az intimitáshoz és az összebújáshoz...erőszakos lett, követelőző, tépte a blúzom, amikor neki jólesett etc...

Ha igaz lenne, amire én is alapoztam, hogy ő maga tudni fogja, hogy meddig van rá szüksége, akkor szépen lassan csökkennie kellett volna már a szopinak ilyenkorra. Legalább azt látnom kellett volna, hogy egyszer vége lesz.

De be kellett látnom, hogy buta vagyok, amiért elhittem ezt a "majd magától elválasztja magát" dumát, igenis nekem kellett döntenem. Nem kis harcot vívtunk és majd másfél hónapig tartott a hiszti, amíg végül elfogadta, hogy nincs többé cici. Illetve még most 4 hónap után sem fogadta el teljesen, hiszen most is naponta kb. ötször kell rászólnom, hogy ne nyúljon a blúzom alá.


Szóval én így utólag bánom, hogy átengedtem neki teljesen az irányítást és legközelebb biztos, hogy máshogy csinálnám.


Nem akarlak meggyőzni, neked lehet több szerencséd lesz. De a topicindítóból kiindulva láthatod, hogy az én esetem nem egyedi.

99. kulipintyó00 (válaszként erre: 93. - 5fbb0bd9cd)
2009. dec. 5. 22:13
Nem kötözködni, csak nem értek veled egyet. És szerettem volna tudni, hogy szerinted akkor az én fiam örökre cicizni fog-e, mert nem választom el, hanem hagyom elválasztódni..
98. zsanky (válaszként erre: 96. - Medve 77)
2009. dec. 5. 17:29

Mennyi idős a kicsi? Lett amúgy valami baja tőle?

Amúgy így igaz,legalább ennyikével nyugodtabb a lelkünk, hogy nem "hal éhen". :-)))))

97. xti_ (válaszként erre: 91. - Andi6020)
2009. dec. 5. 10:32
én a Forever Multi Maca-s topickal vagyok így. látom magam előtt a gyönyörűen sminkelt multifunkciós macát, akinek annyi keze van, mint Siva istennőnek, és egy pillanatra sem áll le.
96. medve 77 (válaszként erre: 88. - Zsanky)
2009. dec. 4. 22:09
teljesen egyetértek veled,mi nem régen voltunk benn a kórházban,mert megette az akácfa magot és megfigyelésre benn tartottak,minden vizsgálatot megcsináltak rajta ezek után nem volt hajlandó semmi mást enni inni csak cicizett én is örültem akkor hogy még nem szoktattam le,legalább evett valamicskét.
95. M_Marcsa (válaszként erre: 94. - Df2a740c00)
2009. dec. 4. 19:25
Nincsenek írott szabályok.
2009. dec. 4. 19:21
Huhh, elhűlve olvasom, hogy ekkora gyerekeket még szoptattok. Nekem ez nagyon furcsa. Két és féléves gyerek jó esetben legalább egy éve jár, beszél. Én totál azt hittem, hogy a szopi csecsemőkorig tart. Nem vagyok gyakorló anyuka, szóval nem akartam beszólni, csak meglepett.
93. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 90. - Kulipintyó00)
2009. dec. 4. 17:38
Mindent érthetően leírtam. Ha kötözködni akarsz, abban nem vagyok partner.
2009. dec. 4. 17:17
azért eleve két és fél éves korig sem hagynám hogy szopjon. mindennek megvan a maga ideje. amikor már képes enni mást, szépen fokozatosan el kell választani.mire betölti az egy -másfél évet, szokjon le róla.
2009. dec. 4. 17:15
Kb huszadszor olvasom el a topic címet nap-nap után, és mindig cici helyett cigit olvasok :-)))
90. kulipintyó00 (válaszként erre: 85. - 5fbb0bd9cd)
2009. dec. 4. 16:12
Honnan veszed, hogy nem igaz? Talán láttál már 15 éves gyereket az anyja cicijén lógni? Ugye Te sem gondolod komolyan, ha nem választjuk el, akkor még húsz évesen is cicizni fognak?
89. kulipintyó00 (válaszként erre: 84. - C33bd8536b)
2009. dec. 4. 16:08
Bocs, de az egész topicot elolvastam...
88. zsanky
2009. dec. 4. 09:52

Bizony, volt lelkiismeretfurdalásom, hogy akartattal le akarom szoktatni, de hát ott volt a másik oldala is a dolognak.

De!!!! Segítettetek helyes döntést hozni. Nagyon köszi mindenkinek. Még mindig cicil.

Amúgy is - ez egy más téma lenne- megkapta a h1n1 elleni oltást és azóta mindig belázasodik, ennek már két hete. Ilyenkor eszembe jut, mennyire fájna, ha már nem cicilne(az én hibámból).Remélem értitek, mit akarok ezzel "mondani". :-)))

87. M_Marcsa (válaszként erre: 78. - Zsanky)
2009. dec. 4. 07:44

Jól tetted, a pici baba olyan hamar megnő, elmúlik a szoptatás varázsa is.

Enyém kicsi 3 éves 2 hós koráig szopott, aztán elmentem egy továbbképzésre....

2009. dec. 4. 06:08
Nekem a mustár vált be! Mindent kipróbáltam már előtte, mikor jött ez az ötlet, hogy kenjük be vele! Azt mondtam a kislányomnak, hogy bibis anya cicije... Azóta sem eszi meg a mustárt!
85. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 81. - Kulipintyó00)
2009. dec. 3. 17:31
Sajnos ez nem igaz...én is ezt hittem...de saját káromon tanultam meg, hogy nekünk anyáknak kell okosabbnak lennünk.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook