Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 és fél éves kisfiamat semmilyen módszerrel nem tudom leszoktatni a ciciről. Tanácsokat várok. fórum

2 és fél éves kisfiamat semmilyen módszerrel nem tudom leszoktatni a ciciről. Tanácsokat várok. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
54. xti_ (válaszként erre: 53. - M_Marcsa)
2009. nov. 26. 20:20
azért, mert mindennek megvan a maga ideje. az egészséges lelki fejlődéshez meg kell élni az anyától való elaszakadást az első dackorszak (kb. 2 éves kor körül) előtt. az egészséges pszichoszexuális fejlődéshez pedig fontos, hogy a gyerek ne emlékezzen arra, hogy szopott, mert ez később összezavarhatja.
53. M_Marcsa (válaszként erre: 52. - Xti_)
2009. nov. 26. 20:13

Ez olyan könyvízű.

Az én gyerekem nem így működött.


Egyetértek, ha valaki nem akar szoptatni 2 és fél év után, de én nem zárkózok el a témától, amíg a gyerek igényli, miért ne lehetne szoptatni. Most nem iskoláskorig gondolok, de mondjuk, óvódás korig.

52. xti_
2009. nov. 26. 20:06

az anyatej 6 hónapos korig elégíti ki a baba táplálékigényét. utána meg kell kezdeni a hozzátáplálást, és ezzel párhuzamosan kezdetét veszi a fokozatos leszoktatás is. ez nagyon humánus, hiszen kb. egy év áll rendelkezésre. kb. másfél éves korban lezárul a csecsemőkor, és ezzel a szoptatás korszaka. ahogy a szervezet nem igényli tovább az anyatejet, a lélek sem igényli az anyamellen függést, hiszen ez az ÖNÁLLÓSODÁS időszaka, a "majd én egyedül!" járás, beszéd, étkezés,stb.

aki "lelki okból" tovább szoptat, az teljesen kifordult logika szerint cselekszik.

51. globus (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2009. nov. 26. 19:57

Semmi baj!

Amúgy nincs gond a szoptatással, csak gondoltam, hogy a gyerkőc magától talán iskolás koráig sem szokna le, nem érdemes a cuclizás miatt sokáig ráhagyni. Vannak elrettentő példák...

Régen valóban rövid ideig szoptattak, az meg a másik véglet, majd felismerték az immunerősítő jelentőségét, bár fejlettebb az orvostudomány, egyre több az ételallergiás kisgyermek.

50. andi6020 (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2009. nov. 26. 14:05
Mármint 1000 bocs
49. andi6020 (válaszként erre: 47. - Globus)
2009. nov. 26. 14:05
1000 bocsi, és egy anyamedve! Félreértettelek :-))))
48. globus (válaszként erre: 46. - Kulipintyó00)
2009. nov. 26. 13:20
Ezek személyfüggő dolgok, ma sem mindenki azt csinálja, amit mások mondanak. Ha nyűg a szoptatás, és még megkérdezik, hogy mit csináljanak, mire gondoljunk.. :)
47. globus (válaszként erre: 45. - Andi6020)
2009. nov. 26. 13:17

Úgy gondolom, az eddigi véleményünk alapján, hogy egyetértünk, éppen ezt írtam.

Én is :)

46. kulipintyó00 (válaszként erre: 44. - Globus)
2009. nov. 26. 09:31
Az édesanyám lassan 60 éves lesz, és bizony nagyon sajnálja, hogy az ő idejében még nem ilyen "csecsemőnevelési elvek" voltak. Ezért a testvéremet nem is tudta szoptatni, engem is csak pár hónapig. Mennyivel volt jobb az például, hogy a két hónapos gyereknek már gyümölcsöt adtak? Meg hagyták üvölteni, ha sírt, esetleg jó kis cukros teát nyomtak a szájába?
45. andi6020 (válaszként erre: 42. - Globus)
2009. nov. 26. 06:21

Hát ámulhatsz is! Ettől függetlenül nem gondolom, hogy megvetendő lenne az az édesanya, aki 2 és fél év után befejezné a szoptatást. Mit ahogy abban is biztos vagyok, hogy egy említett korú gyermek sem az anyatej miatt cicizik.

Bitrom az ilyen nagyon okos embereket.

44. globus (válaszként erre: 43. - Zsanky)
2009. nov. 25. 23:03

Kérdezd meg édesanyádtól, vagy majd meglátod, ha az unokádat nevelik :)

Panta rhei...

43. zsanky
2009. nov. 25. 20:47
Ne haragudj, nem értem ez alatt mely elveket érted?
42. globus (válaszként erre: 41. - Andi6020)
2009. nov. 25. 19:40

Szerintem egyáltalán nem. Tátott szájjal ámulok a mostani csecsemőnevelési elveken.

Ha így, hát így :)

41. andi6020 (válaszként erre: 11. - Kulipintyó00)
2009. nov. 25. 05:53
Gondolom, viccelsz ezzel a kérdéssel?
40. zsanky (válaszként erre: 36. - Fdóri)
2009. nov. 24. 21:29
Én is sajnálom egy részről, hogy többet nem fog szopizni, ilyen már nem lesz az életben több alkalom, mivel nem tervezünk több babát. S nem is lenne olyan nagy gond a vérzésem sem, de ő is lefekvéskor, éjszaka sokszor, reggeli előtt, után és így tovább. Ez az ami már nem "normális."
39. zsanky (válaszként erre: 34. - Kulipintyó00)
2009. nov. 24. 21:25
Bizony. Egy pár napig csak reggel cicilt, a bölcsiből hazajövet nem, csak este. De a tej csak nem akart apadni, pedig vizes ruháztam is. De már sok jó tanácsot adtatok, hátha sikerül. Köszi.
2009. nov. 24. 15:17

Nem adsz Neki és kész:) Persze kicsit méltatlankodni fog, de hidd el, gyorsan megszokja!(figyelem elterelés a ciciről, lényeg, hogy ne engedj 1x sem, mert akkor elveszel:D )

Lányom 3 éves, és még pár hónapja éjjel-nappal rajtam lógott. Most már csak este van cici, de nem sokáig már az sem:))

37. peci
2009. nov. 24. 15:14

Szia!

Kicsi lányom is már elmúlt 2,5 éves amikor elmaradt a cici. (Persze már nem az evés miatt kellett). Okos kislányomnak a doktor néni mondta, hogy ő már nagylány és nem kell ez már neki. Simizze meg este és azután alvás.... 2 nap múlva már így volt. Ne eröltesd, el fogja hagyni. Csak, ha neked rossz érzés akkor legyél határozott szerintem. Utána már olyan hamar, olyan nagy lesz a kis baba.

36. fdóri
2009. nov. 24. 12:51

Szia!


Az én kisfiam is elmúlt már 2 éves, amikor megpróbálkoztunk a leszoktatással, mert a cici lett a mindene! Azzal feküdt, kelt, vigasztalódott, múlatta az unalmas perceket, én meg főzni se tudtam. Hát megpróbáltam mindent amit itt előttem leírtak...semmi sem használt. Aztán 2 évesen és 3 hónaposan kiderült hogy cukorbeteg. Bekerültünk a kórházba, ahol közölték hogy nincs több szopi. Ott a másfél hét alatt szopizott még, mert az idegességtől, nem evéstől, 24 órás 'szolgálattól' nem volt tejem, de ahogy hazajöttünk, újra dőlt a tej. Mondanom sem kell, hogy az sem hatotta meg a kórházban hogy vérzik, mivel ugye a semmit szívta. Szóval hazajöttünk, két perc szopitól az egekben volt a cukra, úgyhogy közöltem hogy nincs több cici. Kétszer még rákérdezett, aztán eszébe sem jutott, amig kb 2 hónap múlva meg nem látta a cicit, megint megkérdezte hogy kaphat-e. Mondtam hogy beteg lesz tőle és mehetünk a kórházba, megértette.

Tudom, hogy nem segítettem ezzel, de jó volt leírni. Nagyon hiányzik a pici szopizós babám, de nagyon tetszik a nagyfiam:)

35. kulipintyó00 (válaszként erre: 30. - Zsanky)
2009. nov. 24. 12:30

De itt van egy szoptatási szakértő oldala, akitől tudsz kérdezni.


[link]


Szerintem nagyon segítőkész és tud segíteni abban is, hogy válaszd el a kisfiadat :)

34. kulipintyó00 (válaszként erre: 32. - Dc565d70af)
2009. nov. 24. 12:28
Csakhogy neki még szopizik a kisfia, és amíg szopizik, addig nem fog elapadni a teje.
33. kulipintyó00 (válaszként erre: 27. - Zsanky)
2009. nov. 24. 12:25
Ezt az erőspaprikás ötletet kicsit én is durvának tartom. Az én fiam is pont 2,5 éves, szintén szopizik. A menstruációm is ugyanolyan rendszertelen mint a Tied. Én nem szándékozom leszoktatni a cicizésről a fiamat, mert szüksége van rá. Persze azt is megértem, ha Te le szeretnéd. Szerintem fontos a fokozatosság és a következetesség. Már elég nagy hozzá, hogy meg lehessen vele beszélni a dolgokat és fokozatosan elválasztani. Az sem jön be, ha eltereled a figyelmét?
2009. nov. 24. 11:47
Jah egy jó tanács a tej apasztásához: nagyon kevés folyadékot kell inni. Nekem nagyon bevált magától elapadt pár hét alatt úgy hogy fejnem se kellett belőle.
2009. nov. 24. 11:38
Nekem megkönnyitette a dolgomat az hogy menstruáció közben szopizott és úgy begörcsöltem hogy két órán keresztül mozdulni is alig bírtam. Amióta nem szopizik nincsenek erős görcseim menszesz közben, és a vérzés sem olyan erős. Ennek tudatába én javaslom tarts ki a sebtapasszal.
30. zsanky
2009. nov. 24. 11:13

A soron következő a sebtapaszos ötlet.

Majd írok, hogy alakul a helyzet, de most mennem kell.

29. Loveee79 (válaszként erre: 27. - Zsanky)
2009. nov. 24. 11:03

Drukkolok neked, hogy sikerüljön. :)

Szerintem meg nem kínzás, nem hal bele, nem okoz maradandó sérülést.

28. zsanky
2009. nov. 23. 22:01
Mindenkinek köszönöm a megértő szavakat.
27. zsanky (válaszként erre: 23. - Monácska30)
2009. nov. 23. 22:00

De mondtam neki előtte, hogy csípni fog, és nem kellett neki, egy kis ideig. De szerintem neked közel sem volt ilyen problémád, azért nem érted meg. Kéthetente megjön a menstruációm és tart egy hétig, tehát már csak egy hét van hátra és jön a következő. De volt olyan is, hogy csak két nap szünet volt.

És mint már írtam, éjjel- nappal csüngnek a melleden, azért csak bele kell gondolni. Egyébként örültem neki, hogy eddig szopizik, de a nőgyógyász is azt mondta, be kell fejeznem, hogy helyreálljon minden.

26. xti_
2009. nov. 23. 20:47
én egyetértek Andival. szoptatni a csecsemőket kell, nem a gyerekeket.
2009. nov. 23. 20:47
Utazz el pár napra, az humánus.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook