Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 és fél éves kisfiamat semmilyen módszerrel nem tudom leszoktatni a ciciről. Tanácsokat várok. fórum

2 és fél éves kisfiamat semmilyen módszerrel nem tudom leszoktatni a ciciről. Tanácsokat várok. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
84. c33bd8536b (válaszként erre: 81. - Kulipintyó00)
2009. dec. 3. 16:41
Olvasd csak el a topic címét!:)
2009. dec. 3. 11:27
Az én picikém most volt 2 hónapja,hogy leszokott és ő most volt 2,5 éves.nekem nem sikerült volna sehogyan de úgy hozta a munkám hogy 4 napra el kellett menjek otthonról és mikor visszajöttem,mondtam neki elromlott a cici,próbálkozott,de nem adtam neki oda pedig az enyém is egész nap szopott még.úgyhogy aztán mikor 15-ik nap megjött a menszeszem egyből elapadt a tejem és azóta nem kérte többet mert ha megkérdezik tőle cici van ő mondja elromlott.Hát ennyi ha nem kell elmenjek lehet hogy még ma is cicizne,mert nem lenne erőm azt mondani neki hogy nincs.még soha sem volt beteg és szerintem ez sokat számít.
82. kulipintyó00 (válaszként erre: 78. - Zsanky)
2009. dec. 3. 09:11
Örülök, hogy így döntöttél! :)
81. kulipintyó00 (válaszként erre: 77. - C33bd8536b)
2009. dec. 3. 09:08
A természet úgy intézte, hogy minden kisgyerek magától elválasztódjon...
80. xti_ (válaszként erre: 69. - Szabotunde80)
2009. nov. 29. 18:44
minden vélemény számít. lehetnek itt olyanok, akiknél még később fog jelentkezni ez a probléma, de már szeretnének tájékozódni. nekik segít döntést hozni, ha nem csak arról olvasnak, hogyan lehet orvosolni egy problémát, hanem arról is, hogyan lehetne megelőzni - ez mindig egyszerűbb is.
79. zsanky
2009. nov. 29. 18:16
Na jó, ez utóbbi csak vicc volt.
78. zsanky
2009. nov. 29. 18:15
Én pedig azt a döntést hoztam, hogy még hagyok neki egy kis időt(nem magamnak), hiszen ő szeretne még mindig cicilni. Ha csüngni akar, hagy csüngjön. Lehet bánnám később, hogy "erővel" leszoktattam. Amúgyis, az utóbbi napokban nem próbálkoztam semmivel, még bölcsiben sem volt és mégis mintha kevesebbszer kérte volna a cicit. Tehát lehet sikerül ez magától is. Vagy ha nem, majd leszokik akkor, mikor már a másikra kell átszoknia. :-)))))))
77. c33bd8536b (válaszként erre: 68. - Globus)
2009. nov. 29. 15:26

Úgy tűnik, nem mindenkinek furcsa. A természet úgy intézte, hogy egy újszülött addig szopjon, ameddig megtanul egyedül enni. Ha már tud enni, a szoptatás feleslegessé válik.

Sajnálom, de újra le kell írnom. Az egy-másfél éven túli szoptatás nem a baba javát szolgálja, hanem anyuciét, aki nem tudja feldolgozni, hogy a gyereke jól elvan az ő távollétében is.

76. szabotunde80 (válaszként erre: 74. - C33bd8536b)
2009. nov. 29. 15:17
:-)
2009. nov. 29. 15:12

Én is két éves korára akartam időzíteni a leszoktatást, aztán persze másfél hónapot ráhúzott, mire teljesen leálltunk. Nem volt egyszerű, sok sírás és birkózás kísérte....és nem is vagyok benne biztos, hogy jól tettem, mert most így négy hónap után is még folyton benyúlkál a blúzom alá, naponta többször kéri a cicit....


Nehéz ügy. Az okosok nekem azt mondták, hogy majd ő magától tudni fogja, hogy mikor kell elválasztódni. De nem így lett sajnos. :( Utólag már bánom, hogy nem korábban 1 és 1,5 éves kora között álltam le a szopival...


És ha valaki azt kérdezi, hogy miért erőltettem a leszoktatást, akkor az a válaszom, hogy nekem már nagyon kellemetlen volt. Túl erősen szívott és úgy éreztem, mintha "megerőszakolnának", mintha már nem az enyém lenne a mellem. Már nem tudtam irányítani a szoptatást, nem tudtam kivenni a szájából, ha már nem bírtam, vagy csak más dolgom lett volna etc...

74. c33bd8536b (válaszként erre: 69. - Szabotunde80)
2009. nov. 29. 15:11
Hm... ez egy fórum... Az a lényege, hogy mindenki leírhatja a véleményét.... Nemcsak neked van jogod hozzá! Ha valaki nem ért egyet veled, nincs amit keresnie itt? A való életben is így állsz hozzá a sajátodtól eltérő véleményekhez?
73. globus (válaszként erre: 71. - Szabotunde80)
2009. nov. 29. 15:02

Jó, akkor segítek :)

Bors, erőspaprika, szappan, leragasztás, egy hétre elutazás. Korrekt?

2009. nov. 29. 15:02
Hát, engem így harminc után is nehéz. :D
2009. nov. 29. 14:57

Tisztelet a kivételnek, és akinek nem inge, ne vegye magára.


De amikor egy anyuka el juthat arra a szintre, hogy mást megkérdez, nem gondoljátok hogy segíteni kéne neki és nem okoskodni?


Van akinek az a szórakozás, hogy másokat piszkáljon...

2009. nov. 29. 14:54

Amikor egy édesanya segítséget kér, legkevésbbé van szüksége a sok okosságot tudató, kritizáló emberre.

Igazán jó szívű emberek lehetnek az ilyenek...

2009. nov. 29. 14:51

A fiam sohasem volt kisebb vírusfertőzésnél jobban beteg. Melyet normaflorral kikezeltünk. akikkel együtt szültem, már jártak ekcémával, asztmával, és minden hónapban ezzel azzal orvosnál..


Biztosan nem ártottam neki. azt nem értem, hogy aki nem ért egyet a sokáig szoptatással, mit keres itt, nem volt egyértelmű a feltett kérdés? Nem vártak véleményt, leírást és miegymást. Annyira bírom a sok fontoskodó embert..

68. globus (válaszként erre: 67. - C33bd8536b)
2009. nov. 29. 12:54

Más a tudomány, és más a gyakorlat.

Az alábbi oldalon pro és kontra kifejtik az érintettek, mit éreznek. Bár közismert állítás az immunerősítő hatása, az gyermekorvosi rendelők tömöttsége ellentmondó. Számomra furcsa, hogy egy két éves gyerek szopás után kipattanik az anya öléből, aztán bevág egy rántott húst és kimegy labdázni :)

[link]

67. c33bd8536b (válaszként erre: 65. - Xti_)
2009. nov. 29. 10:00
Én úgy látom a legtöbb hsz-ból, hogy arra, hogy sokáig szopjon a baba nem is annyira neki van rá szüksége, hanem inkább az anyukáknak.
66. c33bd8536b (válaszként erre: 57. - M_Marcsa)
2009. nov. 29. 09:55
És ha tőled függött volna, még tartottad volna egy kicsit bent? :)
65. xti_
2009. nov. 29. 08:33

szerintem meg jobb mindent akkor csinálni, amikor itt az ideje. ha szépen, fokozatosan történik a leszoktatás, nem fog emlékezni sem arra, hogy szopizott, sem arra, hogyan szokott le róla. és ebből senkinek nem lesz lelki problémája, se a babának, se a mamának.

felőlem mindenki addig szoptat, ameddig akar, de vegye észre, hogy éppen ilyen problémái adódnak majd, mint a topic indítóé.

2009. nov. 28. 14:38
NEm is folytatom, mert csak felhúzom magam!!!!!
2009. nov. 28. 14:38

Érdekes az teljesen normális mikor az ovis gyerekek még cumival a szájukban élik a mindennapokat...

A szopizós kisgyereknek meg azért mégsem lóg egész nap a szájában a cici..

2009. nov. 28. 14:36

Ezt a "szexuális" agyrémet meg hagyjuk már!!!! ..most ez a trendi, hogy piszkáljuk a szoptatós anyukákat!!!! Homoszexuális, és leszbikus gyerekeket nevel az, akinek még 2 évesen szopizik a gyereke.

Ugyan már............

61. Panka78 (válaszként erre: 52. - Xti_)
2009. nov. 28. 14:33

Akkor most lehet szemet forgatni, de az én kislányom 15 hónapos koráig csak cicizett!!! Mondom csak!!!!!! És kielégítette minden táplálozási igényét! (a gyerekdoki, és a védőnő sem ájuldozott) Azóta mindent eszik szépen, és nincs gond.

Ez kb. olyan mint mikor anyós azt mondta: "Édes lányom, a Te dolgod meddig szoptatod a gyereket, de el nem tudom képzelni, hogy egy ekkora gyerek mit csinál a melleiden!!!" (ekkor volt a lányom 2 éves)

60. zsanky
2009. nov. 28. 14:23
:-))))
59. kulipintyó00 (válaszként erre: 52. - Xti_)
2009. nov. 27. 21:50
óh anyám...
2009. nov. 27. 11:14

Szia! Nagyon sokféle választ kaptál. Én csak leírom, mi hogyan éltük meg. A kisfiam két és fél éves.

Mindenki erőltette, hogy le kell szoktatnom a ciciről. Bennem kettős érzések alakultak ki, de nem igazán akartam, hogy elváljon tőlem, hogy már soha többé ne bújjon úgy oda és nézzen rám a boci szemeivel a cicvel a szájában.

két éves korában visszamentem dolgozni, ami azt hozta magával, hogy kevesebbet találkoztunk (a maminál volt) és kevesebbet kérte a cicit.

Egy alkalommal (ami előtte még sohasem volt) elmentem egy két napos konferenciára, tehát külön aludtunk.

Másnap hazajöttem, kérte a cicit, de azt mondta nem jó ízű, kiköpte a tejet és kész. Még aznap éjjel egyszer félálomban bekapta, de amint ráeszmélt, már nem is kérte. Közölte, hogy szereti, megsimogatja, jó puha de nem iszik többé.

Azóta is néha bedugja a kezét és megsimogatja, de már nem kér cicit.


A véleményem az, hogy neked kell fejben eldöntened és neked kell érezned, hogy ez már így nem jó különféle okokból. (néha nehéz volt, kimerült voltam, megnyomott picit)


Ha gondolod, priviben beszélgethetünk ezekről.


szia

2009. nov. 26. 20:51
Igen, viszont az nem tőlem függő dolog.
56. xti_
2009. nov. 26. 20:49
nem kell szigorúan venni semmit. de a méhedben sem hordhatod addig, ameddig akarod, cirka 9 hónap után meg kell születnie, mert ez a dolgok rendje, és kész.
55. M_Marcsa (válaszként erre: 54. - Xti_)
2009. nov. 26. 20:26

Miben zavarhatja össze a gyereket, hogy emlékszik hogy szopott? Az normális dolog.

Persze, mindennek meg van az ideje, de nem hiszem, ilyen szigorúan kell venni a 2 évet.

Ennek a pszichoszexuális fejlődéshez nem sok közét látom.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook