Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 13 hónapos kisfiamat hogyan tudnám leszoktatni az ölben ringatásos alvásról? fórum

13 hónapos kisfiamat hogyan tudnám leszoktatni az ölben ringatásos alvásról? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. veraesbalu (válaszként erre: 28. - KLMárti)
2011. febr. 9. 13:09

Fogzásra próbáld meg a Dologélt. Elég nagy tubusos, jobb mint a Dentinox. Éjjel is bekenheted neki, amikor sír.

13 hónapos kisfiam a mai napig fogzás miatt felsír éjszaka. Ezen kívül érzékeny a frontokra és a szélre.

Nem vagy egyedül! Kitartás! Próbáld meg hogy ahol alszik, ott besötétítesz. Nálunk redőny van, ha 8-9 körül elalszik, akkor reggel 8kor kel.

Etesd Híradó környékén, fürdetés rá fél órával kb. 3/4 8-kor. Altatás utána rögtön.

Próba cseresznye...

2011. febr. 9. 10:58
Miért kellene még leszoktatni? Sajnos nagyon hamar véget ér ez az időszak, aztán majd még ringatnád, ha meg már nem igényli egyáltalán! Jó a gyereknek, ha érzi a közelséget! :)
2010. okt. 20. 14:19
Ú,a ringatást hanyagold...rászokik véged...
2009. máj. 21. 20:41
Köszönöm szépen! Ma sajnos későn olvastam, már alszik Kristóf, de holnap megpróbálom.
29. drnéni (válaszként erre: 28. - KLMárti)
2009. máj. 21. 14:40
Adj be neki lefekvés előtt egy adag Nurofent! (Mi szirupot használunk.) Ha a fogától szenved, így végigalussza az éjszakát. Ha így is felébred, valami más a baj (fejlődési ugrás?).
2009. máj. 21. 07:43

Sziasztok!

Újabban borzasztó éjszakáink vannak. Lehet, hogy amiatt, mert 4 foga jön egyszerre. Talán már kettő kint van, de nem engedi megnézni, így csak nagyjából tudom megnézni. De az éjszakák szörnyűek.

Eleve ott indul a dolog, hogy nem hajlandó este elaludni. 6 óra után vacsorázik, ami közben már majdnem elalszik, olyan kómás. Aztán mikor befejezzük az evést, kipattannak a szemei, és este 9 előtt képtelenség elaltatni. (Minden nap egyre később sikerül aludnia).

Hajnalban nem kel fel túl sokszor, de nem lehet őt visszaaltatni. Képes 1-1,5 órán át torka szakadtából sírni, egészen addig, míg megelégelem, és adok neki cicit. Azon megnyugszik ugyan, de el nem alszik. Ha szerencsém van, ezután pár perc ringatás után le tudom őt fektetni az ágyába, de többnyire akkor is még fel-felsír.

Szerintetek ez normális dolog, és csak a foga miatt lehet? Vagy mit csináljak, hogy átaludja az éjszakát? Most már jó ideje nem adtam neki cicit, csak reggel.

Ja, és mindezek után legkésőbb 6-kor végleg felébred, és már vissza se lehet altatni. Kérlek, segítsetek!

2009. ápr. 30. 17:52
De jó!Örülök:-)
26. drnéni (válaszként erre: 18. - KLMárti)
2009. ápr. 30. 14:50

Mi is ezzel a módszerrel csináltuk, szerencsére a lányom nem volt ilyen kitartó: 2 éjszaka után már elaludt magától, mint a bunda. Se ringatás, se felkelés azóta se, persze a különleges helyzeteket leszámítva.

Én is csak ajánlani tudom a módszert!

25. KLMárti (válaszként erre: 23. - Vikibene)
2009. ápr. 30. 13:13
És meg lehet tudni, hogyan érted ezt el?
24. bezike
2009. ápr. 30. 12:55
Gratulálok! A lényeg a következetesség, ügyesek vagytok!
2009. ápr. 30. 09:46
Köszönöm mindenki segítségét és tanácsait! már 3 napja sikerül nem ölben altatnom! Üdv mindenkinek!
22. bezike (válaszként erre: 19. - KLMárti)
2009. ápr. 28. 12:43
Igen ott van, és én is abból lesem el a dolgokat. Bár még az én lurkóm csak 7 hónapos, már most próbálom megjegyezni a jó tippeket. Nekem is tetszik a műsor, hasznos szerintem. Abban volt az az altatási módszer is, amit előzőleg leírtam.
21. ében11 (válaszként erre: 20. - F32049905f)
2009. ápr. 28. 12:33

Pedig előbb utóbb egy szobába kellene, hogy kerüljenek.Én is egy szobába voltam a kisöcsémmel.azon anyumék nem nagyon izgultak felkelt-e engem az öcsém éjszaka.Mi összeszoktunk,néha együtt aludtunk(pl.viharban).

De tényleg nehéz ügy,mert a tesó már nem is annyira kicsi.

mi már aludtunk az unokatesóval ő 4 éves és csendben maradt míg a kicsim elaludt addig lapozgatott egy mesekönyvet, és utánna ő is elaludt.

A suttogós dolog tetszik,én nem bírtam otthagyni sírni egyedül.Persze megpróbáltuk, de 10 percnél tovább egyszerűen nem bírtam és mentem hozzá.Tegnap is felkeltünk hozzá 2-3 szor betakargattuk(kicsit hűvösek az esték), egyszer meg sírdogált(álmodott valamit).

Azért jó, hogy külön alszik, mert csak az az idő jut magunkra,ha valaki vendég van a hálónkat nappalinak használjuk és akkor a pici szunyizhat!

20. f32049905f (válaszként erre: 17. - Ében11)
2009. ápr. 28. 10:28
szia! nekünk van külön kisszobánk, ahol a testvére is alszik, ott van a kiságy is. csak az a baj, ott nem alszik el. mikor a fiam még pici volt, könnyebb volt, mert egyedül volt a szobában és amikor sírt, nem hallotta másik gyerek. de a fiam már 5.osztályos, és nem tudom betenni mellé a 17 hónapos testvérét ordítani. sajnos nincs a két gyereknek külön-külön szobája.
19. KLMárti (válaszként erre: 12. - Bezike)
2009. ápr. 28. 10:09
Elvileg, ha jól tudom ez a műsor a Viasat 3-on van. Mi is szoktuk nézni. Nagyon sok jó ötletet adnak. Mindenkinek ajánlom!
2009. ápr. 28. 10:07

Az alvással nekünk is sok problémánk volt. Már 7 hónapja kínlódunk vele. (Most múlt el 1 éves Kristóf). Mi is többféle módszert kipróbáltunk. Lefektettem az ágyába, leültem mellé és mesét olvastam neki. Kristóf pedig ordított, de nagyon keservesen. Kb. 30 perc után azt mondtam, hogy "Na, így nem!"

Aztán kipróbáltuk azt, hogy kiságyba be, és időről időre bementem hozzá (2 perc, 4 perc, 6 perc, 8 perc), beszéltem hozzá, aztán kijöttem. De ezt is egy vagy két próbálkozás után abbahagytuk, mert vagy másfél órán át sírt, és csak nem bírt megnyugodni.

Aztán jött a Suttogó módszer. Gyakorlatilag ugyanez, mint az előző, csak amikor bementem hozzá, ki is vettem az ágyból, sétálgattam vele 2-5 percet és karon elringatva, megnyugtatva betettem az ágyba. Ezt nagyon sokáig csináltuk. Eleinte sokat sírt (a 6 percesig végigsírta az altatást), de aztán egyre jobb lett a helyzet.

Utána már eljutottunk oda, hogy az ágyában nem sírt, csak ha karra akartam fektetni. Akkor szoktunk át arra, hogy a vállamra hajtja a fejét, és úgy sétálgattunk. Nekünk haladás volt ez, mivel sokkal könnyebb így tartani őt.

Most már ott tartunk, hogy máshogy nem is tud elaludni, csak az ágyában. (Néha azért ez gondot okoz, mert ha nem vagyunk itthon, képes egész nap semmit nem aludni, mert nem bír elaludni a kezemben).

Pár napja eljutottunk oda, hogy beviszem őt a szobájába, kicsit énekelek neki, beszélek hozzá, lecsillapítom, hogy ne legyen nagyon felpörögve. Elmondom neki, hogy itt van a kicsi ágyikója, benne alszik a mackója, és nagyon várja, hogy Kristóf baba is lefeküdjön mellé. Ekkor már menne be az ágyába. Lefektetem, betakarom. Egyből húzza a fejére a takarót, hogy kukucs, közben kijövök. Néhány percig elmagyarázgat magának. Kb. 5 perc múlva benézek hozzá, ha nem nyűgösködik, és többnyire addigra már alszik is. ha nem, akkor még kiveszem, beszélek hozzá egy picit, és visszafektetem.

De ehhez kellett az, hogy kb. fél éven keresztül kínlódjunk, és el bírjuk viselni a sok-sok percen át tartó sírását. Igazából nekünk is csak az idő oldotta meg a problémát.

(Megjegyzésként: nekem azért tetszett ez a suttogós módszer, mert időről időre felvehettem, megnyugtathattam, és ez mindkettőnk számára jó volt. Ilyenkor valahogy egészen másként néz rám Kristóf, mint bármikor máskor. Ezt az érzést semmivel el nem cserélném).

Remélem, tudtam egy kicsi segíteni.

2009. ápr. 28. 08:59

Szerintem a zaj nem túl jó ötlet.Mi vacsi alatt még zajoskodunk, aztán próbálunk elcsendesedni.fürcsi meg hancúr apával!

Tv kiiktatva,kislámpa ég.És inkább beszélgetünk keveset halkan.Elejétől fogva így megy,szerintem este így már rá tud készülni az alvásra és nem lesz

nyugtalan az álma(pl a tv ezért nem megy,mert akkor már filmek mennek stb.)Meg azért se jó a tv, mert arra is rászokik, tehát nem a helyén fog aludni hanem a tv-nél, vagy a szobájába kerülhet

tv(?).Csak onnan tudom, mert az unokatesónk is tv-re(mese dvd-re) aludt el, de 2-3 évesen már fent tudott maradni és nézte is(este 11-ig).

16. f32049905f (válaszként erre: 2. - Vikibene)
2009. ápr. 27. 21:51

szia! az én kislányom most múlt 17 hónapos, és 11 kg. egész idáig ölben aludt el este. kiságyban ő sem alszik el. viszont van egy járókánk a szobában, ahol én és a férjem alszunk. amikor megissza este a tejet, utána várok egy kicsit, hogy még fent legyen, kb fél órát, majd szépen leteszem a járókába, és betakarom. először nehéz, mert ki akar jönni. viszont pár nap múlva megszokja, szépen lefekszik és egyedül elalszik. Már én sem bírtam tartani. Én is próbáltam úgy is , hogy mellettem alszik, de az is nagyon fárasztó, mellette pedig szólt a tv is. Szerintem a gyerek nem a csöndben alszik el, kell valami hang, hogy el tudjon aludni. Mi beszélgetünk mellette, szól a tv, és így alszik el. Mondjuk minden gyerek más, ahogy minden felnőtt is más. Lehet, hogy a te kisfiad a csöndet szereti. Ki kell tapasztalni. Utána könnyebb lesz. De mindenképpen ha nem is kiságyat, de egy járókát be lehet tenni minden helyiségbe, vagy talán egy összecsukhatós ágyat, amit lehet pakolni.

Remélem, tudtam egy kicsit segíteni.

2009. ápr. 27. 21:25
Köszönöm szépen a jó tanácsokat és a biztatást! KI fogom próbálni valamelyiket!
2009. ápr. 27. 13:06

Lehet,nem annyira jó melléfeküdni.De minden életkorban kicsit máshogy megy az alvás.Én odafekszem a kiságy mellé, szerencsére tényleg nem sok időt vesz igénybe, és nincs se mese se játszás , ha kell rászólok aludjon szépen!

Bár napközben néha már magától lefekszik és elalszik egyedül is.De egyre jobban bírja a délutáni alvás nélkül(lassan leszokik róla?)

Este jól esik hogy kicsit odamegyek hozzá, én nem mesélek neki még(esetleg ami történt megbeszéljük).Amikor kisebb volt én is csak betettem az ágyba és otthagytam, egyedül elaludt, ez a melléfekvés csak egy fél éve van, ő mondta hogy maradjak-próbált nem elaludni meg játszani velem-de abba nem mente bele!

2009. ápr. 27. 12:52

az én lányom is így aludt nagyon sokáig. Nálam az vált be, hogy lefektettem, mellé feküdtem és úgy ringattam el. Kicsit pihentetőbb volt nekem is. Aztán rá egy hónapra a ringatást is elhagytam. Azóta csak lefekszek mellé és elalszik magától. Tudom, hogy milyen érzés, próbáld ki az én módszeremet is.

Kitartás.

12. bezike
2009. ápr. 27. 12:44
Az egyik csatonán van e gy műsor: segítség, szülő vagyok. Du. 5-kor kezdődik. Szoktam nézni és abban nagyon jó technikákat mutatnak be ilyen esetekre. De mindenekelőtt szerintem elsőként saját ágy kéne... 1 módszer: berakod az ágyába, esetleg mesélsz neki, utána elköszönsz. Nincs tv, nincs játék, nincs színes lámpa, mert mind élénkít. Leülsz mellé a földre, de nem nézel rá, nem beszélgetsz. Ha kimászik visszateszed. Ezzel azt sugallod, hogy ott vagy, biztonságban van. Minden nap kicsit messzebb ülsz, míg végül az ajtón kívülre kerülsz. A melléfekvést azért nem javaslom, mert utána meg arról kell leszoktatni...
2009. ápr. 27. 12:29

Jaj, nehéz ügy!Először is kellene neki kiságy!

Amúgy meg határozott legyél, csak fektesd le,ha kell te is mellé.És legyen csend a szobában se tv, se mászkálás.Ne beszélj túl sokat, ha látja hogy te is majd elalszol ő is szunyizni fog.

Szerencsére nálunk úgy alakult, hogy kiságyba tettük(féltem elnyomom),és mindig csak betettük az ágyba(ha tudtuk alvás lesz már nem ringatuk, meg nem játszottunk vele).Max. kézbe vettem, de nem ringattam.Mindig jött a jóéjtpuszi simogatás, igaz van egy kedvenc takarója-azt odateszi az arcához és már alszik is.

Legyél kitartó,később sokkal sokkal nehezebb lesz leszoktatni róla, és a különágyat se halogatnám-Van ismerős akinek harmadikos a fia együtt alszanak még-de másnál nem is marad meg a gyerek pont e miatt(osztálykirándulás vagy tábor).

Házasélet meg 0(igaz azt még meg lehet oldani,ha van másik szoba:-) ).

Meg ha nagyobb lesz,jobban akar majd veletek aludni,miénk legalábbis próbálkozik néha,3 éves(de le kell szerelni).Este odaengedjük a nagyágyba,kicsi hancúr-aztán átkisérjük a saját szobájába elköszönünk tőle, betakargatjuk, én kicsit ottmaradok vele,lefekszem a kiságy mellé mindig megfogja a kezem, kb 10 perc alatt elalszik.De nemsoká jön az az idő amikor esetleg éjjel próbál majd átjönni...

10. zazuka
2009. ápr. 27. 12:23

Ezt a "baklövést" mi is elkövettük az első gyerekünknél, mert a legfőbb cél az volt, pici korában, hogy aludjon. A cél pedig szentesíti az eszközt :)

Viszont, amikor már olyan súlya volt, hogy nyögtünk alatta (már rég túl voltunk a 13 hónapos koron), akkor azt mondtam, hogy elég volt, ennek véget kell vetni.

Besötétítettem a szobát, lefektettem a gyereket és mellé ültem egy fotelbe.

Ha mocorgott, sírt, randalírozott az ágyában, akkor rászóltam, hogy aludjon. Határozottan, de nem úgy, hogy megijedjen.

Az első alkalmak simán eltartottak 3/4-1 órán át, de később már 20 perc alatt ment a dolog.

Pár hónapra rá elég volt csak berakni az ágyába, elmondani neki, hogy alvásidő van és ki is mehettünk a szobájából, elaludt magától.

Menni fog, csak ne add föl.


Ja, és egy jó tanács! Vigyél magaddal egy könyvet, amit tudsz olvasni, mert ólomsúllyal halad az óra mutatója, míg végre megadja magát a csemete.

Máskor úgysincs rá időd ;)

2009. ápr. 27. 12:14
A különággyal ráér később is próbálkozni. Most elöszőr a ringatást kell megoldani és nem drasztikus változással kell bevezetni.
8. Cand Ida (válaszként erre: 4. - Kapinne)
2009. ápr. 27. 12:13
Igazad van, az átszoktatást csak így lehet! Hatamlmas türelemmel és következetesen :-)
7. 262b7bb370 (válaszként erre: 2. - Vikibene)
2009. ápr. 27. 12:12
Próbáljátok magatok között elaltatni, ha sír, simogatással nyugtassátok meg, akár tedd a mellkasodra a kis fejét, de ne vedd fel. Pár nap és leszokik róla. Csak kitartónak és nyugodtnak kell lenni. A baba pedig nem fogja kárát szenvedni, mert ott vagytok és nyugtatjátok ez biztonságot ad neki.
2009. ápr. 27. 12:10
És egyértelmű h külőnágy!!!!
2009. ápr. 27. 12:10

Sajnos így nehéz lesz...és később a kapcsolatotok rovására is megy, mert 6-7 évesen már nem lesz olyan aranyos, ha ott lesz...és a házasélet közben sem épp odavaló :-)

Szerintem csak drasztikusan fog menni...sírás biztos lesz egy ideig! Kitartás,mert még mindig jobb most, mint halogatni!

Esetleg tedd be a babakocsiba és tologasd, amig elalszik...az is ringat valamennyire és jobb, mint ölben :-)

2009. ápr. 27. 12:09

Az én kérdésem is pont ez lett volna 3hónappal ezelőtt.

És most már tudom a választ.Egyszerűen fektesd le,(KAPCSOLD KI A TV-T!!!)és feküdj mellé.Simogatsd a fejét,a hátát és ha kell te is csukd be a szemed.Nálunk ez használt.Lehet h először félórákat kell altatnod de aztán meglesz az eredménye.

Ja és ha nem akar fekve maradni,te akkor is feküdj és határozattabban szólj rá h feküdjön vissza.

Nekem azóta még az éjszakát is átalussza amit azelőtt el sem tudtam képzelni...

Remélem tudtam segíteni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook