Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 hónapos kisfiam még 2 óránként cicizik éjjel fórum

17 hónapos kisfiam még 2 óránként cicizik éjjel (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. febr. 3. 15:42

Hali!


Ismerős a szitu, az én lánykám 16 hós volt, mikor meguntam az állandó szoptatást éjjel 1-2 óránként (pedig őt igyekeztem külön ágyban altatni, de nagyon anyás).

Szóval mikor már nagyon kivoltam, testileg-lelkileg, elhatároztam, hogy leszoktatom:

-a mellettem alvásról

-az éjszakai szopásról

-az 1-2 órás fennlétekről.


Nappal már nem szopott, csak este és éjjel, esetleg reggel, hogy tovább alhassunk, de ez sem vált be....

Így este elmondtam neki, hogy nincs cici, víz van és kiságyban alvás.

Első nap másfél órán át ültem a kiságy mellett, símogattam, itattam vízzel és dúdoltam neki, mire elaludt.

Második nap már csak 1 óra kellett, hogy elaludjon, 1 hét múlva már egyedül aludt el.

Az éjszakai ébredések nehezebbek voltak, sírdogált, hogy vegyem ki, de nem tettem, megszerettem, adtam neki inni és álomba símogattam.

1 hét alatt szépen leszokott az éjszakai ébredésekről is és ezzel egyidőben a cicizésről is.

Pár hétig még emlegette, de mondtam, hogy már nincs tej, elfogyott!

És mindíg zárt ruhában voltam, hogy ne legyen kísértés :).

Most lesz 2 éves, külön szobában alszik már a tesójával, egyedül alszik el, általában 5 körül ébred, ilyenkor még áthozom a mi ágyunkba és alszunk 7-ig :).

3. xti_
2010. febr. 3. 14:40

én úgy tudtam, hogy csak az újszülötteket kell éjszaka is etetni. pár hónaposan már végigalusszák az éjszakát.


lassan másfél évesen már biztosan nem kell megetetned a kicsit éjszaka. ez csak egy rossz szokás, amit te alakítottál ki nála. nem tudsz mást tenni, mint hogy nem adsz többet. már rég meg kellett volna tanítani szegénykének, hogy az éjszaka alvásra való.

2. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Mufurcka1)
2010. febr. 3. 14:38

nem semmi :)))


Elképzelhető, hogy ha nem a cici mkiatt kel fel, hanem mert pl felébred arra, hogy megmozdultok az ágyon...vagy rossz helyen van az ágy (az én fiam pl nagyon érzékeny erre,nem alszik egy bizonyos pontján az ágynak sosem).


Mindkét gyerek köztünk alszik, tudom miről beszélsz. A nagyobb azért szokott le a ciciről, mert terhes lettem a kisebbel és megváltozott az íze. A kicsi sokszor cicizik, de ennek egyik oka lehet, hogy felébred ha megfordulok. Gondolkodom rajta, hogy külön ágyba teszem..egy szobában maradunk, de külön ágyban.


Esetleg ez a megoldás?

2010. febr. 3. 14:32
Sziasztok!Nagyon jó dolog a szoptatás,meg élvezem is,de éjjel 2 óránként már nagyon fárasztó.Idén le szeretném szoktatni a babymet a ciciről,mert jövőre vissza kell mennem dolgozni a munkahelyemre.Most 17 hónaposan ott tartunk,hogy köztünk alszik és 2 óránként követeli a cicit éjjel.Nappal el tudom altatni cici nélkül.Éjjelre próbáltam már cumit,teát,vizet,anyatejet cumisüvegből,de csak felmérgesítettem vele.Hogy tudnám leszoktatni?Mit tegyek?Nagyon megszenvedünk vele?Írjatok légyszi pár jó tippet!Köszi!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook