Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? fórum

16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. ápr. 8. 21:21

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra. Az én fiam 13.-án lesz 17hós és nekünk ez tavaly nyáron volt,vagyis akkor kezdődött,mert sokáig elhúztuk.

Olyan július környéke lehetett és éjszaka vagy 5ször ébredt inni.(vizet ivott) Az oké is volt,hiszen meleg napok voltak,egy szál kis pelusba aludt. na de amikor már ősz volt és ugyanúgy felébredt,akkor tudtam itt már nem szomjúság van,hanem ez már hozzászokás. Teltek a napok,nem tudtam mitévő legyek. És aztán egyik napról a másikra,kegyetlenen módon,tudom,de leszoktattam,mert tudta "hiába! kel. Ha felsírt,cumi be,ha továbbra is sírt,felvettem és beültem vele a fotelba. 2éjszaka után már csak fel-fel sírt,de vissza is aludt,mert tudta hogy nem fogok neki adni semmit.

Hát ennyi a mi sztorink ezzel kapcsolatba. Egyszerűen rá kell venned magad,1-2éjszakát rá szánsz,vissza kell altassad,lötyi nélkül és megszokja,hogy este nincs ivás. max. nyáron.

106. 901c5389fe (válaszként erre: 105. - Drnéni)
2009. ápr. 8. 21:09
ez igy van, ahogy leírtad. ha megyünk sétálni a városba mindig gyönyörködnek a kisfiamban, mondják, milyen mosolygós baba, meg a rokonok nagyszülök is igy látják, hogy roppant kiegyensúlyozott gyermek.
105. drnéni (válaszként erre: 104. - 901c5389fe)
2009. ápr. 8. 21:05

Hát, én mindössze 9 hónappal vagyok tapasztaltabb nálad. Különben szerintem nem lehet pár mondatból leszűrni, hogy ki milyen szülő, ahhoz a gyereket kell látni. Ha a gyerek boldog, derűs, kiegyensúlyozott, biztos, hogy jól szeretik otthon (én kisgyerekeknél ódzkodom a nevelés szótól). Én nem hiszem, hogy egyféle jó szülő van, sem azt, hogy egyféle jó gyerek.

Ha boldogsággal, elégedettséggel tölt el az anyaság, biztos, hogy jó anya vagy!

2009. ápr. 8. 20:51

na most aludt el a csemetém.fél óra éneklés. és 10perc mesélés után.és kb 10szer szóltam rá h.feküdjön le mert este van. még szerencse h. szót fogad. örülök neki h.nem egy olyan gyerek h.kiröhög ha rászólok, érzem hogy tart tőlem,de ezt nem ugy kell elképzelni h. fél tölem a gyermek,mert rengeteg szeretetet és törödést kap, amit igényel is, de amellett probálom szépen picit szigoruan nevelni. apjában semmi szigor nincs, mikor ö vigyáz rá nem is bír vele, de az az ö baja, mikor meg ketten vagyunk itthon, általában mindig jó gyermek...kivéve a hisztit, de azt meg tulvészeljük.


drnéni, igy hogy olvasod a hozzászólásaimat milyen anyának tartasz? te biztos tapasztaltabb vagy mint én, s azt histzem pár mondatbol is le lehet szürni ki milyen szülő? kiváncsi lennék a véleményedre...:-))

103. drnéni (válaszként erre: 101. - Ritkó)
2009. ápr. 8. 20:39
Persze, ez természetes! Teljesen felesleges emiatt büntetni! Apukám azt szokta mondani, hogy akit nem hagynak 2 évesen hisztizni, az majd 40 évesen fog.
2009. ápr. 8. 20:12
minden gyerekbe van hiszti.ugye ahogy fejlödnek rájönnek, hogy sírással elérhetik amit akarnak, és piszokul ki is használják-ha engedjük. nálunk ha vmit nem engedek, tőlem vergödhet ordíthat akkor se engedek, aztán egy idö után talál magának olyan elfoglaltságot amit szabad. apja mindent megenged neki, s utána zokon esik a páromnak is ha rossz a gyermek. azt tudja hogy én szigorúbb vagyok, velem nem tehet meg akármit. és hiába mondom apjának is hogy azért pár dolgot ne engedjen meg, mindent csak elbohockodnak, aztán magára vessen mikor már épitökockával püföli a fejét. én ha kicsit hangosan rászólok már ért belöle. velem sok mindent nem mer megtenni. nem azt mondom néha bepróbálkozik, de nem nyer. mindenesetre nem is olyan könnyű a gyereknevelés...:-))
101. Ritkó (válaszként erre: 94. - 901c5389fe)
2009. ápr. 8. 19:54
Ez a hiszti szerintetek minden gyerekben megvan? Próbálgatják, hogy meddig mehetnek el, meddig húzhatják a határt, és figyelik, hogy a szülők mit szólnak hozzá?
2009. ápr. 8. 19:24
na látod? erre még nem is gondoltam.
2009. ápr. 8. 19:21
Tedd át az ágyát máshova, lehet hogy rossz helyen fekszik.
98. 901c5389fe (válaszként erre: 96. - Drnéni)
2009. ápr. 8. 19:19
kedves drnéni ezt nem fogom tudni megtenni vele, márcsak az apja végett sem. sajnálom. tudom, hogy nekem is rossz, de már annyira ráálltam az ébredésekre, soxor hamarabb fönt vagyok mint ő mert tudom mikor ébred. majd kinövi...
2009. ápr. 8. 19:17

sziasztok ismét itt.


igy hogy kétszer is vizet kapott már az elmult két éjjel, tegnap már elmaradt az éjféli felkelés. hátha lassan leszokik róla. de a hajnal 4-5órai tápszert nem tudom elvenni tőle mert kéri, és addig nem alszik. ha este 8-9től alszik nekem legalább 3ig már az is jobb mint az eddigi alvások. utána ha kap tápit alszik 8ig is.

96. drnéni (válaszként erre: 86. - 901c5389fe)
2009. ápr. 8. 18:55

Nem akarok okoskodni, de szerintem ha egyszer kibírnád, hogy nem adsz neki se enni, se inni éjjel, már másnap olyan éhes lenne napközben, hogy elég kaját venne magához. Ez így most egy ördögi kör, amit a kisfiad nem fog (nem tud) magától megszakítani. Így egyikőtök se piheni ki magát. Tapasztalatból mondom, a lányom ezt csinálta 10 hónaposan. Nagyságrendekkel növelte az életminőségünket, amikor végre rászántam magam és leszoktattam róla. Azóta gond nélkül alszik. Ja, én soha nem hagytam sírni, nem lennék rá képes.


Lehet, hogy magától is elnövi, de én ismerek olyan 12 évest, aki még mindig minden éjjel kétszer felkel kakaózni.

95. f1c20677ee (válaszként erre: 86. - 901c5389fe)
2009. ápr. 8. 18:27
Tápszert szerintem is adhatsz neki, csak ne sűrűn. 1x egy éjjel, teljesen ok. Az én kisfiam 3/4 8-tól 5-ig alszik, akkor kel, kiabál,hogy tejcsi, megkapja, de már a mi ágyunkban és 7-ig alszik csendben tovább. Ezzel szerintem semmi gond. Így szabad az éjaszakám, le is szoktam pattani apával tök nyugiba, és persze az este is szabad. 5-kor már miért ne jöhetne át. Azt kell megoldani, hogy ne legyen többször fent stb. aamiket írtál.
94. 901c5389fe (válaszként erre: 93. - Ritkó)
2009. ápr. 8. 17:52

szia.

nálunk is van hiszti, az én kisfiam is rúg-kapál, veri magát földhöz. én is ha rászólok, annál inkább csinálja, ha ráhagyom egy idö után abbahagyja, de azt én se engedem hogy üssön, meg rugdodojon. olyankor megcsapkodom a kezét, vagy a lábát, hogy ha már sír, okkal sírjon. azért tudjuk hol a határ?!

93. Ritkó
2009. ápr. 8. 15:12

Én se hagytam sírni, de nálunk akkor aludta át az éjszakát, amikor már nem szopizott. De ezt le is írtam már egyszer. Kinek mi válik be, ki kell próbálni mindent és valamelyik csak beválik :)


De most az én kicsi fiam, nem tudom, hogy attól-e, hogy telihold van már majdnem, de 3. napja alig akar elaludni ebéd után. Kiabál, dobálja magát, és ez így megy majdnem háromnegyedórán keresztül. Nagyon kiakasztott. Ha csendben maradtam és feküdtem mellette, elkezdett rugdosni, ezt már nem hagytam szó nélkül, ha kiabáltam Ő is kiabált, akármit csináltam nem volt jó. Aztán nagy nehezen elaludt. Remélem nem fogja már holnap csinálni.

Az éjszakákkal amúgy minden rendben, egyszer sem kel fel, pedig hétfő reggel vettem észre, hogy kibújt félig a 17. fogacskája alól (rágófog).

2009. ápr. 8. 14:28
hát tényleg nem egyszerű mi is csak tűrjük, de incs ugy akarat erőnk hagyni sírni. majd kinövi...végülis van töle rosszabb alvó gyerek is.a hgom pl éjszaka soha nem aludt, nappal is 20perceket.. ahhoz képest én még össze tehetem a kezem.
2009. ápr. 8. 14:22
nem lehetett könnyű. biztos hatalmas erő kellett mindkettötök részéröl. nos én hiába szánnám el magam, a párom még nappal se engedi sírni, nemhogy éjszaka. abban bízok hogy majd változik...addig meg türelem...
90. _kleo_
2009. ápr. 8. 14:14
Épp ez a lényeg, hogy nem hurcolod, hanem megvárod, míg magától visszaalszik. Nem mész be hozzá. Nálunk csak ez vált be. Ha bementem hozzá csak jobban sírt. Persze ehhez kellett egy komoly elhatározás nem csak az én, de a párom részéről is, mindketten nehezen viseltük a gyereksírást. Többször próbáltuk már megtanítani önállóan visszaaludni, de valamelyikőnk mindig megszánta, és nem lett belőle semmi. A végső elkeseredésünkben hagytuk csak magára éjjel, de így utólag azt mondom, hogy hamarabb kellett volna, mindannyiunknak sok kinlódást spóroltunk volna.
2009. ápr. 8. 14:06
2-3 hónapja->akar lenni csak félre billenytüztem
88. 901c5389fe (válaszként erre: 87. - _kleo_)
2009. ápr. 8. 14:05
szia. én ezt nem merném megtenni, mert ha nem kelek föl hozzá felül, sír és ugy kimegy az álom a szeméböl, hogy hurcolhatnám mire visszaalszik. igy meg tudom h.2-3perc után visszaalszk. 2-3 óünapja volt hogy csak hajnali 2kor meg reggel 6kor ébredt
87. _kleo_
2009. ápr. 8. 14:00

16 hósan az én kisebbik fiam is épp így aludt. Önállóan aludt el, de éjjel 5x ébredt, én már teljesen kipurcantam mellette. Kiköltöztem mellőle, egyedül maradt a szobában éjszakára. Első ébredésnél nem mentem be, 5 perc nyafogás után visszaaludt. Második ébredésnél szintúgy. Harmadik ébredésnél, hajnal fél 3 körül volt sírás, de 5 percet sírt, 5 percet csöndben fetrengett, próbált visszaaludni. Nem mentem be hozzá, 1.5 óra után aludt vissza. Még pár napig így ismétlődött, azóta alszik nyugodtan. Sokkal jobban, kipihentebben ébred reggel, sajnálom, hogy korábban nem szántam rá magam, hogy megtanuljon egyedül visszaaludni.


(Zárójelben teszem hozzá, hogy mindig első nyikkra felvettük mindkét gyereket, és a nagynál ez be is vált, ő 1 évesen mikor külön szobába került, szépen elkezdte átaludni az éjszakát. A kicsi viszont mindig nagyon rossz alvó volt, én pedig már a végkimerültség határán voltam amiatt, hogy éjjel 1-2 óránál többet nem tudtam aludni egybe, reggeltől estig pedig a 2 gyerek után talpaltam egyedül.)

86. 901c5389fe (válaszként erre: 84. - F1c20677ee)
2009. ápr. 8. 13:06
én nem karok senkivel vitázni, csak a hannemet nem szeretem pl..."miért tv elött altatsz?" miért számonkérés? nem lehetett vna ugy irni, hogy "szia, én nem altatom tv elött a gyereket, probáld meg te is, hátha nyugodtabban alszik." én igy irtam vna... mindegy...nem fogok ezen vitázni. attol függetlenül természetesen megfogadtam a tanácsokat, kisebb sikerrel. tegnap este már nem altattam tv elött, kicsit nehezebben aludt el, de majd megszokja. én is megprobálom az altatást külön ceremóniává alakitani. olvastam neki mesét. utána énekelgettem neki, és addig forgolodott amig el nem aludt. este 3/4 9kor csucsult el. és negyed 2kor ébredt elöször, akkor adtam neki pici vizet, simogattam visszaaludt. majd ismét ébredt negyed 3kor. ugyanez volt a szitu. viszont fél ötkor fölébredt, és hiába ráztam ugy kipattant a szeme, nem aludt vissza. csináltam neki tápszert 150grammot, ivott rá pici vizet és békésen szó nélkül visszaaludt. éhes volt ezek szerint. nem tudok mit csinálni ha kéri a tápszert adni fogom neki, hátránya nem sok vanbelöle. igy aludt fél 8ig. ugy látszik nekünk igy kell hogy legyen.
2009. ápr. 8. 10:49

Mi hasonló cipőben járunk az 1 éves kisfiunkkal, Kristóffal. Holnap lesz a szülinapja. Ez itt a reklám helye :) Fél éves korától nem hajlandó átaludni az éjszakát. (Akkor kezdtek jönni a fogai). Volt időszak, hogy 8-10-szer is felkelt éjjel. Most már annyiban jobb a helyzet, hogy átlag 3-4 alkalommal kel fel. De pl. ma éjjel borzalmas éjszakánk volt.

8-fél9 között aludt el, de éjfélig még 3-szor felébredt. Végül éjfél-fél1 körül magunk mellé fektettük az ágyba, kapott szopit, így fél 2-re (!!!!!) elaludt. Onnantól kezdve nagyjából 15-20 percenként keltett fel minket, és a békesség kedvéért jött megint szopikázni. Nem tudom, mi történhetett, mert ennyire rosszul régen nem aludt. Ja, és persze fél 7-kor már vissza se bírtam altatni. Mondjuk akkor ment dolgozóba az édesapja, és ilyenkor mindig hagyom, hogy egy kicsit játsszon az édesapjával is, hiszen egész nap nem találkozhatnak.

Ezek után most 10 körül tudtam őt lefektetni. Remélem, hogy jó sokáig fog aludni.

Én is próbálkozom azzal, hogy éjjel ne adjak neki szopit, csak az a baj, hogy férjemmel, Szabolccsal sem tehetem meg, hogy egész éjszaka hagyom ordítani Kristófot, mert neki azért dolgozni kell mennie.

Időről időre elhatározom, hogy, "Na, ma drasztikus leszek, és egész éjjel nem adok szopit!", aztán persze 20-30 perc sétálgatás és keserves sírás után azt mondom, hogy "Ennyit nem ér meg!"

Napközben most már elég szépen alszik. Most kezd átszokni a napi egyszeri alvásra, de akkor ált. 2,5-3 órát alszik. Mondjuk ma kétszer fogom altatni, mivel ilyen korán le kellett fektetnem, mert nagyon fáradt volt.

Szerintetek mit tudnék tenni, hogy átaludja az éjszakát? Vagy legalábbis max. 2-szer keljen fel?

Előre is köszi.

84. f1c20677ee (válaszként erre: 80. - 901c5389fe)
2009. ápr. 8. 07:16

Szerintem nem a tv-zés miatt támadtak, csak egy tanács akart lenni a nappal és az éjszaka megkülönböztetésére. Pl Én is ezt írtam, meg azt is, hogy az én Pockom is tv-zik. Ha tényleg segítséget kérsz akkor viszont szinte minden tanácsot kibróbálnál, ha nem jött be csendben elfelejtenéd.

Úgy látom te hasonló helyzetben lévő anyukákkal keresed inkább a kapcsolatot, hogy ne érezd magad egyedül egy ilyen nehéz helyzetben, hiszen ha valamiben ketten vagyunk már könnyebb. Akkor viszont más címen kellett volna indítanod a topoikot.

Remélem érzed, hogy Én még mindig nem bántalak sem támadlak. Azért próbáltam meg tanácsot adni, mert nálam nagyon következetesen és jól ment ez a dolog már kétszer, gondoltam akkor jól csináltam és tudok tanácsot adni.

83. mnemk
2009. ápr. 7. 20:26
az én fiam két éves és születése óta tv. mellett alszik el.Van hogy felébred éjjel van hogy nem.Teljesen megszokta és inkább akkor ébredezik amikor kinyomjuk a tv.-t.Ahány ház annyi szokás és annyi gyerek is.
2009. ápr. 7. 19:40

köszönöm...ha ugy van idöd olvasd végig a fórumot, és hátha tudsz tanácsolni nekem vmit... :-)))


amugy meg nem érdekel, mi igy szoktuk meg, attol hogy tvzünk gyönyörüen fejlödik a kicsi, és hihetetlenül okos. attol még ismeri a meséskönyveket...

81. dencsikné (válaszként erre: 80. - 901c5389fe)
2009. ápr. 7. 19:35
Ne törödj vele,ez legyen a legkevesebb. Lehet, hogy rossz szokás, de vannak ennél sokkal rosszabbak, például a hiszti. HA VALAKI TUD VALAMI JÓT RÁ ÍRJA MEG HOGY KEZELI. Egyébként gyönyörű a kisfiad.
80. 901c5389fe (válaszként erre: 79. - Dencsikné)
2009. ápr. 7. 19:31
köszi a hozzászólást, én inditottam ezt a kérdést, és nálunk is teljesen igy zajlik minden ahogy nálatok. örülök h.nen csak én vagyok igy.mert engem sokan támadtak a tvzés miatt..
2009. ápr. 7. 19:28
Az én lányom 27 hónapos és még csak párszor aludta át az éjszakát ( véletlenül). A mi rituálénk Barátok közt vége, 2 dl kakaó tévé lehalkitva addig, ha megitta tévé kikapcs, utána 10 perc és alszik. De van hogy 5 perc is elteli míg megtalálja a helyét, utána alvás. Nálunk is a szobába van a kiságya, közvetlenül odahúzva a mi ágyunk mellé. Remélhetőleg őszre külön tudom rakni, na az lesz még szép beszoktatni.
2009. ápr. 7. 19:18
nem tudom megoldani azt sem hogy külön helységben altassam. 2.5szobás az albérletünk, abbol az egyik a hálószoba. a félszoba tárolonak van használva, mivel kicsi a konyha oda van berakva a hütő, meg a ruhaszárito, meg a vasalódeszka porszivó stb. a másik nagyszoba meg nappalinak van használva, azon a helységen van 3ablak. igy télen az a leghidegebb helység, nyáron a legmelegebb, s nem beszélve arról hogy a város központjában lakunk, ahol hatalmas a forgalom, és a robogósok elöszerettettel huzatják itt a motorokat. szóval ezért alszik velünk a gyerek. amugy én is külön szerettem vna szokatni...de nem tudom megoldani ...sajna...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook