Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? fórum

16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
137. Ritkó (válaszként erre: 130. - 901c5389fe)
2009. ápr. 11. 22:15

Jaja mikor discoztunk, akkor is bírtuk a strapát :))

Nekünk semmi gond nem volt még a kis kukijával, húzogatom neki, és le is jön rajta a bőr, remélem később se lesz gond vele.

Akkor szokta a gyermekorvos lehúzni neki a bőrt, ha nagyon le van tapadva, de az nem 4 hónapos korában van, hanem később. Nem tudom nektek miért csinálta ezt 4 hónapos korban, hisz akkor még alig jön le a bőr.

Lehet, hogy akkor piszkálja a pelusát ha éppen pisil és fájhat neki nem? Sírni szokott emiatt?

De jól teszed, hogy kezeled neki, kenegessed is, az biztos jót tesz neki.

2009. ápr. 11. 21:46
velünk se aludt még teljes éjszakát. én is ragasdzkodom hogy a hején aludjon, nekem is kényelmesebb, ha nem rugdos össze. csak vagy 3alkalommal nem vettem oda s ugy kipattant a szeme, h.másfél óráig ráztam mire visszaaludt. akkor inkább választom az elözö megoldást. nézd nem szeretnénk másik babát, nem azt mondom, hogy el van kényesztetve, mert nincsen, de azt nézem ami neki jó. bizonyos határokon belül. igazadvan, kompromisszum képesek. nekem általában 90%ban szót fogad. apjának soha.
135. csúcsó (válaszként erre: 133. - 901c5389fe)
2009. ápr. 11. 21:38

Mi is szerettünk vele aludni éjszaka, jó érzés! Bár teljes éjszakát még nem aludt velünk..

Csak amikor majd jön az az időszak, hogy felébred-nem álmos - és ugrál a fejetekre, apuka meg mehet kialvatlanul dolgozni..na az a része már nem annyira kellemes. De minden szülő maga tudja mit bír, mik az igényei.

2009. ápr. 11. 21:23
:-))))
2009. ápr. 11. 21:22
szia rosszul olvastad... teát vagy vizet kap félóránént. mindig nagy vol a folyadákigénye. amugy köszönöm a tanácsot. nekem csak este eszik tápszert 120gr-ot, meg hajnalban 100grammot. ez sztem nem sok. de kéri mert éhes. szereti a hasát,nappal is szépen eszik, szinte kétóránként. és nemcsak csipeget, hanem szépen leülünk és eszik..visszaalszik általában a kiságyba, csak nyügösebb éjszakákon kell odavenni hamar. éjfél körül. amugy volt meg van hogy csak reggel 5-6körül veszem oda.de akkor bebujik az apjához és vele alszik tovább.az apja szereti ha vele alszik, nem akarom megfosztani ettöl öket...
132. csúcsó (válaszként erre: 131. - Csúcsó)
2009. ápr. 11. 21:18
Bocs, közben rájöttem, hogy félóránként iszik nappal, nem tápszert kap.
131. csúcsó (válaszként erre: 119. - 901c5389fe)
2009. ápr. 11. 21:16

Szia!

Ahogy olvasgatlak, egész jól haladsz. Úgy tűnik a te picinyednél nyerő ez a módszer, hogy tea helyett víz..csak így tovább! Én a helyedben a tápszert is lecserélném hajnalban vízre..inkább kibírnék pár álmatlan éjszakát, de talán ezzel leszokna a kelésről. Mert ugye a vízért már nem is biztos, hogy érdemes felkelnie.

Amúgy csak csendben jegyzem meg..én soha nem adtam a fiamnak teát..se nappal, se éjjel. Nem azért nem szándékosan nem akartam, hanem nem is igényelte. Szépen megszokta a vizet, sőt a mai napig azt is kéri, ha választhat a gyümölcslé és a víz között.

A fogaknak, illetve azok kezdeményeinek sem túl jó a tea, pláne ha még cukrozott is. A nővérem azzal vágta tönkre a gyerekei fogát, már eleve rosszan nőttek ki. A kisfiamnak gyönyörű fogsora nőtt, de biztos genetika is, meg mosom is neki.

Még mindig azt mondom, amit már korábban is írtam, hogy a gyerek szokásainak többségét - ugyan észre sem vesszük - de mi, anyák alakítjuk ki. Ők nagyon alkalmazkodóak ám! Nem kell bedőlni a kezdeti hisztinek és megtorpanni. Ha valamit eltervezünk, azt következetesen végig kell vinni. Ezeknek a picik borzasztóan érzékenyek a változtatásokra. Az én fiam kívülről tudja az esti menetrendet..ha valami kimarad, pl. fogmosás, pohár víz--már ő szól előre. Sőt rázendít az esti lefektető nótára, ha nem kezdem el időben:)

Nekem nem rémlik, hogy éjszakáznom kellett volna a gyerek miatt. DE soha nem vettem közénk, míg magától nem tudott odajönni. Ragaszkodott is az ágyához.

Onnantól, hogy beteszed magatok közé, mikor éjjel felkel, megszokja és sosem fog enélkül a kiságyában visszaaludni.

Az én fiam, mikor nagyágyba került, azt kezdte el csinálni, hogy minden éjjel, átjött hozzánk..

hogy ennek elejét vegyem, amikor meghallottam, hogy megindult hozzánk, visszaszaladtam vele a szobájába, bebújtam mellé és gyorsan visszaaltattam. Ezt csináltam pár éjszakán át. Ma már alszik az ágyában reggelig,

Rajtad múlik, mit hagysz, mennyire vagy kompromisszumképes. A berögzült éjszakai "rossz szokásokat" (itatgatás, befektetés a szülői ágyba) le lehet tudni, nem könnyű, de nem is lehetetlen.

A napközbeni félóránként 50 ml tápszert szintén nem értem..elvileg vannak a főétkezések..egy 16 hónaposnál már napi 4-5* is étkezésnek elégnek kell lenni. Vagy a szomját is tápszerrel oltja? Vagy rosszul olvastam valamit??

2009. ápr. 11. 21:10

tudod azzal biztatgatom magam, hogy mikor diszkózni kellett, meg csavarogni akkor is kibirta az ember alvás nélkül...meg az a sok éjszaka ami nem alvással telt. nem???

:-))))))))))

amugy nekem elsö perctöl ilyen, max.olyan idöszaka volt, mikor 2kor, meg reggel ébredt 6kor, s aztán fél8kor.de az is vagy 2hét volt. utána kezdödött elöröl. muszály kibirni, más lehetöség nics...



tudod mit vettem észre? sokat cibálja a peluskát, viszkethet a kis pucuja. nektek nem volt gond vele? nekem a háziorvos(a barom) 4hónapos korában felhuzta rajta a bört. majd 7hósan ugy begyulladt neki,-én még nem mozgattam neki rajta addig-hogy korházba is kerültünk vele. ott rendbetették neki, azóta folyamatosan krémezem neki flucinar-n kenöccsel, ilyen vazelines krém, és a bör alatt a forradásnál ilyen pattanásszerü vmi van neki. azt várom, h.kifakadjon. már két alkalommal volt neki ilyen. kifakadt kitisztult neki szépen és meggyógyult. voltunk vele gyermekurologusnál is, azt mondta 2éves koráig lesz is neki ilyen. vmi olyasmit mondott, hogy a faggyúmirigy gyullad be, nem karok hüjeséget irni, és az kifakad magátol, csak fertötlenitövel kenjem meg kamillába ültessem, hogy csökkentse a gyulladást. pár napja ott van neki, biztos fájhat szegénykémnek...

129. Ritkó (válaszként erre: 128. - 901c5389fe)
2009. ápr. 11. 20:50

Nem tudom, hogy kérdezte-e már valaki, de a kisfiad régebben is ilyen sokszor kelt éjszaka vagy csak mostanában?

Az enyém hálistennek csak 7-8 hónapos koráig csinálta, azóta nem :)

De tudod: kitartás :) előbb-utóbb aludni fog :)

És tudom, hogy Te fáradt vagy, én is az voltam, de valahogy csak kibírja az ember.

2009. ápr. 11. 20:26

szia.


ugy látszik bevált a higitott tea,ugyanis inni nem ivott sokat , alig két decit éjszaka,összesen 3szori 4szeri felkelésnélabbol egy deci tápszer volt 5órakor. inni nem iszik már sokat, csak az ébredésekkel van a gond. nappal is csak 50miliket adok neki félóránkét.

127. BollerKrisz (válaszként erre: 126. - 901c5389fe)
2009. ápr. 11. 17:52

Szia!

Annyit "helyesbítenék" a tegnapihoz, hogy nálunk a tea már a bodzaszörp 20-30-szoros higításban. Eleinte a nagy nevű (nem akarok galibát, de tudod melyik) instant alma-citrom ízű teaport kevertük Zsófimnak naponta 1,5 litert ivott, és olyan függősége lett tőle, hogy szó szerint hetekbe tellett mire át tudtuk szoktatni valami más folyadékra, ez lett a P.... bodza szörpje. Nem tudom mi van abban a teában, de több 10 dobozzal kellett Norvégiába hozzunk, mert semmi mást nem volt hajlandó inni, ha meg mégis esetleg kakaót ivott 2 dl-t akkor is követelte a 3 dl teát, amit meg is ivott, utána persze a hányás. Mondtam is, ha lesz esetleg még egy csemeténk, tuti nem fog ilyen teát kapni egy cseppet sem. Csak ennyi. Zsófim ma már magától kérte a "babavizet" és nem a tea nevű szörpit. Ez már nagy haladás nálunk, főleg hogy napi másfél liter folyadékot iszik.

126. 901c5389fe (válaszként erre: 125. - BollerKrisz)
2009. ápr. 10. 20:58
szia. köszi szépen a hozzászólást. pont most este gndoltam arra, hogy fogom higitani a teát, mert a vizet nem fogadja el, rögtön elvágja a fejét. mindenesetre, nem rossz amit irtál, megprobáljuk ezt is, hátha beválik nekünk is...
2009. ápr. 10. 20:49

Halihó!

Megkésve bár, de van egy tippem. Csak éjszakára játszátok el a pároddal a törpe elött, hogy elfogyott a tea, de reggel, mire felébred apa hoz a boltból. Így csak az elaltatós adagot issza, utána éjjel csak a vizet. Nekem ez vált be, így már csak 1x kelünk éjjel. Ja, ha eddig nem cumizott, nehogy rászoktast, hiba lenne. Zsófim sem cumizik, nem is adnám neki semmi pénzért. Én eddig (2 éves) keltem minden éjjel másfél óránként, de egy nap besokaltam, mert hát az uram ugyebár egyszer sem volt hajlandó éjszakázni, még akkor sem mikor 2 hónap szabin volt. Így mondtam, hogy mostantól éjszaka nincs tea, csak nappal. Csak az első néhány éjjel volt kicsit nehéz, de én úgy csináltam, hogy egyre jobban higítottam a teát vízzel, míg a végén csak víz maradt. Ha most kéri éjjel a teát akkor mondom, hogy reggelre apa hoz, "addig itt a babavíz, ami nem sima víz, babavíz" ezt a mondatot így bevette és egész jól haladunk. Az 1x kelés meg már szinte mesés az eddigiekhez képest. Talán neked is beválik.

ui: én sem vagyok híve a sírás-hagyásnak. Szerintem babakinzás.

124. Ritkó (válaszként erre: 123. - 901c5389fe)
2009. ápr. 10. 19:49

Puszi!

Az én anyósom se sűrűn jön hozzánk, de nem is érdekel.

Persze érdekel, majd leírod priviben.

2009. ápr. 10. 18:26
szió mindenkinek. köszönjük szépen Ritkó. anyámék most mentek elmegvolt a névnap köszöntö. most meg lehet jönnek az anyósék.....vhhhá, a hátam közepére sem kivánom. két hónapja nem látták a kicsit,pedig nincs 3km köztünk. nem vagyunk jóba régóta. de ha kiváncsi vagy este elmondhatom miért... addig is puszi nektek...
122. Ritkó
2009. ápr. 10. 14:51

Boldog névnapot kívánok nekik :)


Biztos előbb-utóbb eljön majd az ideje, hogy átaludja az éjszakákat. Nekik se jó, hogy felkelnek, és nem tudják kipihenni magukat.

Én nagyon fáradt voltam az első 7-8 hónapban, mikor a kicsikém nem aludt. Tényleg nagyon fárasztó tud lenni, de hát nem tudunk neki mit csinálni.

Az enyém is alszik most, fél 3-kor aludt el, ebéd után már nem tud rögtön aludni, inkább játszik.

Én se adtam rá pelust, had szellőzön a kis fenék meg kuki :) mi már wc-be pisilünk, ha meg olyan kedve van, akkor bilibe :) hálistennek szól, de volt olyan, hogy annyira játszott és bepisilt, de hát nem baj az :)) itt a jó idő, legyenek csak pelus nélkül :))


Most megyek takarítani egy kicsit, este majd jövök :)

121. 901c5389fe (válaszként erre: 120. - Ritkó)
2009. ápr. 10. 12:41

Húúúúúúúúú de irigyellek...na én kb 2éve nem aludtam át az éjszakát..majd eljön a mi idönk is elöbb utóbb.


nekünk déli csucsuka van éppen, már nagyon fáradt volt a kicsim. én egész nap takaritottam ,ö meg elfáradt abban hogy jött-ment utánam. egész délelött nem volt pelusunk, 3szor pisikélt be. még nem akar bilikézni. de meleg van, hagy szellözön a kicsi feneke.


sütit is sütöttem, névnapjuk van a ház pasijainak...

120. Ritkó
2009. ápr. 10. 08:33

Jaja ez a fránya telihold :))) lehet, hogyha elmúlik akkor jobbat alszanak majd? :)


Az én kicsim tegnap este 8 órától ma reggel 8 óráig aludt :) ilyen is ritkán fordul elő :)


Szép napot mindenkinek, majd jövök :)

2009. ápr. 10. 07:55

szép reggelt mindenkinek.


az elmult éjszakánkról: este 9kor elaludt Mazsika, fél 2kor ébred föl,jobban mondva már ült a kiságyba, és fölsírt. akkor odavettem közénk, közel egy óráig forgolodott, s eleinte adtam neki vizet, pár korty után kiköpte a cumisüveget, addig nem aludt vissza amig nem adtam neki teát. de teábol is csak pár kortyot ivott. aztán elfordult és aludt tovább. 5kor ébredt, akkor adtam neki tápszert, utána fél7kor kel, de csak azért, mert Apja korán ment el itthonrol, és fölébredt a zajra..hát igy alakult a ma éjjelünk, de néztem éjszaka, még mindig telihold volt...:-)))

118. Rea69
2009. ápr. 10. 06:55
Na ez nem jött be! Ma is ugyanugy felkelt,ugyhogy korai volt at öröm :-(
117. Rea69
2009. ápr. 9. 22:13

Sziasztok!

Az én lányom 22 hónapos, és tegnap aludta át élete első éjszakáját!!!!!!!

De már fel sem tünt,hogy aludhatok :-)

Eddig mindig 4x5-ször fölkelt inni,teljesen mindegy hogy teát, vagy vizet kapott,állandóan forgott,pedig levegőn is van, elalvás előtt nem tv-zik,és nem tudtam rajta változtatni.

Most remélem már mindegyiket átalussza :-)

116. dencsikné (válaszként erre: 115. - Ritkó)
2009. ápr. 9. 22:03
az én lánykám vízet iszik éjszaka, és mégis felébred, igaz nem iszik sokat talán 0,5-1,5 dl. egész éjszaka, de van hogy félóránként felébred valamiért,többször egymás után aztán órákig alszik egyhuzamban.
115. Ritkó
2009. ápr. 9. 21:21

Sziasztok :)


Az én drágám most 8 órakor kivételesen aludt, de csak azért, mert délután nem aludt.

A telihold befolyásolhatja őket, az én kisfiam akkor nem nagyon akar elaludni ebéd után, de az éjszakákkal nincs baj, akkor alszik.


Az éjszakai evészetekről biztos lefog szokni, ha nem kap teát, meg ilyeneket, csak vizet, és azért lehet, hogy már nem akar majd felkelni.

2009. ápr. 9. 21:14
10perce aludt el a szépségem. elindultunk már negyed 9kor aludni, de kb 600szor körbefordult saját magán mire elaludt. már harmadik estéje nem a tvelött alszik, lehet ennek is köszönhetem hogy nem ébred föl mát éjfélkot.:-)) i'm happy..
2009. ápr. 9. 13:04

lehet a front bántotta öket. nálunk leaglábbis most beborult az ég, ugy néz ki esni fog. vagy tegnap telehold is volt, lehet amiatt.


pataj.erika: vizet adtam neki, tea hejett, és az pesze már nincs olyan finom mint a tea.:-) remélem lassan megszünik a többi ébredés is, ha meg hajnalba fölkel tápiért, azt meg kibirom. már ez is jobb mint a régi állapot.

2009. ápr. 9. 12:45
Nekünk is rossz volt az éjszakánk, éjfélig aludt egy huzamban, aztán óránként vagy félóránként felébredt, majd fél öt után reggel negyed nyolcig aludt.
111. d78161f793 (válaszként erre: 110. - 901c5389fe)
2009. ápr. 9. 11:29
És mit csináltál hol elhagyta az éjfél felkelést?
2009. ápr. 9. 11:27
sziasztok.megint megosztom az éjjelünket. ugye este 3/4 9kor aludt el, be is raktam a kiságyba. és csak fél 3kor ébredt fel. de utána fél óránként. a hajnalunk nagyon rossz volt most. 4órakor adtam neki tápit, ugy aludt hatig, majd negyed 8ig. de azért haladás hogy már elhagyta az éjféli felkelést, meg lassan a kétórait is...a hajnalunk meg majd alakul.:-))
109. Ritkó
2009. ápr. 8. 22:47

Ja és nem most aludt el, már régebben, csak most jutottam gépközelbe :)


Jóéjt nektek, holnap majd jövök :)

108. Ritkó
2009. ápr. 8. 22:46

Az én kicsim is elaludt most 5 perc alatt, bezzeg ebéd után nem. Mondjuk a tök sötétben lehet, hogy én is el tudnék aludni 5 perc alatt, ugye ebéd után meg hiába húzom le a redőnyt, nincs sötét.


Szerintem se kell egy kisgyermeknek (nem csecsemőnek) enni és inni éjszaka. Az enyém nyáros se ivott.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook