Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? fórum

16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. ápr. 6. 07:56

Lehet, hogy megnőtt az étvágya, mert az én fiammal is voltak ilyen gondok.

Este vacsira valami ütőset próbálj meg adni.

Pl. húst vagy húsos ételt, híg gabonás tejpépet stb.

16. 901c5389fe (válaszként erre: 13. - .livia)
2009. ápr. 6. 07:55
probáltuk már de vergödik a teáért. egy idöben mikor vedelte a teát, ugy csináltam, hogy két cumisüveget bekészitettem, egyikbe teát másikba citromos vizet, és pár korty tea után kicseréltem neki az üveget,s persze h.az nem izlett, elfordult és aludt ment egy darabig ez is, de nem nagy változást értem el.
2009. ápr. 6. 07:54

Szia,


Az én gyerkőcöm is ilyen volt, sőt, még tán rosszabb. Ő szinte semmit nem aludt egy fél éven át. Nem csak éjjel volt fent, hanem nappal is! Én meg már állva is el tudtam volna aludni, mint a lovak :).

Az egyetlen okosság, amit akkoriban hallottam, hogy éppen az iszogatás okozza a gondot, mert ha állandóan kortyolgat, akkor a veséje folyamatosan dolgozik éjjel is és ez ébreszti fel állandóan. Persze ezzel a tanáccsal sem lettem kisegítve, mert nem tudtam leszoktatni az ivásról. Addig legalább nem sírt, amíg az üveg a szájában volt....

Majdnem egy évig szenvedtünk így, aztán egyszer csak elmúlt. Kitartás...

2009. ápr. 6. 07:53
de hát ugy is forgolodik, nem ugy van hogy ahogy leteszem aludni ugy marad, vándorol az ágyban...
13. .livia (válaszként erre: 11. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 07:52
Próbálj neki inkább vizet adni, főleg éjszaka. Hátha tényleg leszokna, a víz az nem olyan "izgi".
2009. ápr. 6. 07:51
szia probáld meg hason altatni.nekem ano régen bejött.
2009. ápr. 6. 07:49
nagyon cumisüveg-mániás. régebben volt hogy alig tudtam töle elvenni, mostmár elértem azt, hogy iszik, és letesszük az üveget. de nagyon megnyugtatja a cumi-csak menjen a folyadék is. ha odadnék neki egy teli üveggel addig inná ha nem venném el töle amig megy a tea.
10. csera (válaszként erre: 5. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 07:48

Hááát, nem nagy segítség, de mi is hasonló cipőben járunk :(. Az én kisfiam most 18 hónapos (14-én lesz 19) és még mindig ezt csináljuk. Ami érdekes, hogy Ő is 2-1/2 3 körül kezdi a mocorgást. Nekem a középső gyermekem is ilyen volt kb. 3 éves koráig, azóta úgy alszik mint akit leütöttek :)!

Járunk a kicsivel Rehabilitációra, ott kérdeztem a dokit mit csináljunk, azt mondta hogy ne hagyjam napközben aludni :o. Aranyos mi lenne estig, esne-bukna. Szóval csak a türelem! Nem tudok jobbat.

9. .livia (válaszként erre: 7. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 07:46

Elképzelhető, hogy nem ébredezne ennyit, ha nem lenne miért... Tehát ha valahogy leszoknátok az éjszakai evés-ivásról, akkor nem lenne miért felébrednie. Mert most tudja, hogy csak nyöszizni kell egy kicsit és már kap is valamit.

Meg kellene szoknia, hogy az éjszaka alvásra való.


Biztosan nem könnyű feladat, ha már hozzászokott a mostani "rendszerhez"...

8. 901c5389fe (válaszként erre: 6. - Cbc7d5fe99)
2009. ápr. 6. 07:43
nekem nem szopik már.
2009. ápr. 6. 07:41
régebben volt hogy este 9kor elaludt, kettökor fölkelt, reggel 6kor odavettem közénk, és aludt 8ig. de ez a mostani állapot nagyon fárasztó.
2009. ápr. 6. 07:40
mi ezt csináljuk van hogy óránként felkel szopizik már megszoktam
2009. ápr. 6. 07:40
nyöszörög, iszik pár korty teát és visszaalszik.dehát 2óránként szomjas???
2009. ápr. 6. 07:39
csak mostmár nagyon fáradtak vagyunk, meg neki sem jó, h.nem piheni ki magát rendesen. nappal már csak egyet alszik, másfél-2órát ebéd után. este 9körül alszik el.
2009. ápr. 6. 07:38
És mikor felébred mit csinál? Eszik, iszik vagy csak sír, játszik?
2009. ápr. 6. 07:38
régebben volt h.csak 2szer kelt föl éjszaka, de most annyira rossz alvó. már nem szopik, este 7körül vacsizunk és 9kor kap tápszert is, h.ne legyen éhes. éjfélkot kel teázni, 2kor kell odavenni közénk, hajnal 4kor tápszer, ma fél 6kor ébredt, de általában alszik 7ig.
2009. ápr. 6. 07:36
Sziasztok.16hós kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. mostmár van ugy h. 2óránként ébred. hogyan szokathatnám le?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook