Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? fórum

16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. ápr. 6. 13:09

köszi a véleményeket. első gyermek, nem rendelkeztem efféle tapasztalattal. mindenesetre saját érdekünkben megprobálom leszoktatni, mert tudom hogy ez csak egy rossz szokás nála. nekem első perctöl nagy a folyadékigénye a kisfiamnak. szinte félóránként kér inni, de csak féldeciket adok neki. azt én sem akarom h.kikészüljön a kis veséje.


most akkor vegyem el töle a tápszert? mert nekem csak éjszakára kapta, hogy jóllakottan induljunk neki az éjszakának. azt hogy éjszaka szomjas, én is szomjas vagyok mindig éjjel, elég száraz nálunk a levegő.mindig ki van száradva a szám.

46. mimmo33 (válaszként erre: 19. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 12:51

Én csak azt nem értem, hogyha a kisfiad ennyire jó evő, akkor minek neki még pluszba a tápszer?!

Egyáltalán nem jó, ha éjszakára megpakolod a pocakját. Könnyen lehet, hogy ezért nyűgös, szomjas.

45. csúcsó (válaszként erre: 44. - F1c20677ee)
2009. ápr. 6. 12:38

Én sem kötekedni akarok, de a 16 hónapos azért már nem csecsemő:) inkább kisfiú. Szerintem nem lesz semmi baja, ha éjjel nem kap enni-inni. Persze gyerekenként eltérő, melyiknek mennyi a folyadékigénye. Az én fiam elég keveset iszik. Este fogmosás után mindig iszik elég sok vizet. Aztán lefektetem. Éjjel nem is kér inni, vagy csak nagy ritkán, de ő már szól, ha szomjas, hogy "iszi".

Én nagyjából a könyvek alapján csináltam ezeket a dolgokat, bár sokan emiatt rossz, kegyetlen anyának tartanak. Pedig én sem hagytam ám sosem sírni..csak amikor leszoktattam az éjszakai kajálásról, nem ugrottam hozzá az első nyöszörgésére..így szép lassan megszokta, hogy mi az ábra. Egy hét után már nem ébredt fel..

nem hinném, hogy hülyeség lenne rendszerhez szoktatni a gyereket. Észre sem vesszük, de a rossz szokásokat javarészt mi, szülők alakítjuk ki. Vagy ráhagyjuk a gyerekre, hogy ő ilyen, és beletörődünk. Pedig nem kéne, mert a fejünkre nő.

Van olyan ismerősöm, aki rendszeresen veszi az alkoholmentes sört a gyereknek, mert ő sörözni akar..szerintem ez elég nagy baj..

A külön szobában altatás is ésszerűbb. A férjem nem tudná magát kipihenni egy szobában a gyerekkel.Az anyuka is stresszben van emiatt, hogy gyorsan el kell hallgattatni a gyereket..

mondjuk az enyém sosem szopizott, így nem is aludt velem. Tudta az első pillanattól fogva, hogy az az ő ágya (kiságy), neki ott a helye. MOst hogy már nagyágyban alszik, néha átjön hozzánk és ott alszik tovább. Volt hogy nem akart aludni, ugrált a fejünre, aztán a férjem elmagyarázta neki elég erélyesen, hogy most éjjel van, aludni kell. És értett a szóból. A 16 hónapos még nem biztos hogy megérti ezt. De akkor is le kell számolni a rossz szokásokkal..én tuti nem etetném meg hajnalban.

44. f1c20677ee (válaszként erre: 40. - Aeb750e196)
2009. ápr. 6. 09:55

Nem kötekedek jelezem előre!

Az hogy egy csecsemő iszik éjje vagy nem az attól függ, hogy mi felnőttek rászoktatjuk e vagy sem. Nekik nem szomjúságuk van, hanem folyadékigényük, ami rajtad múlik, hogy nappal elégítsd ki.

2009. ápr. 6. 09:52

Szia!

A fő probléma biztos az, hogy veletek alszik. Én is azt mondom, hogy bárhová, de tedd külön. Nagy már ahoz, hogy könnyen menjen a dolog, de hosszútávon kifizetődő. Éjjel semmi inni-enni. Ha ez miatt sír, ne hagyd ott, de ne is vedd föl. Határozottan, nyugodt hangon mondd el neki, hogy éjszaka van, mindenki alszik stb. Neki már minden ilyen egyszerű szöveget értenie kell. És persze halkan beszélj, hogy vegye, hogy éjszaka van. Így sem lesz rövid meló, mert túl nagy már. Az Én fiam 18 hónapos. Bár én ezen a területen nem ismertem pardont. Ő is azért 2 havonta bepróbálkozik, de nem engedek a 21-ből és szépen veszi az adást. Ez mindenesetre hosszú folyamat ha ugye most állsz neki. Sok türelmet kívánok, mert kelleni fog.

42. Ritkó
2009. ápr. 6. 09:15
Szerintem se kell enni és inni adni neki éjszaka, de az biztos, hogy nem hagynám éjszaka sírni. Ha esetleg felkelt éjszaka a kisfiam sose hagytam sírni, rögtön mentem hozzá, de nem kellett neki adni inni, megnyugodott, hogy simogattam egy kicsit a fejét és már vissza is aludt kb. 1 perc alatt, még a kiságyából se kellett kivenni.
41. csúcsó (válaszként erre: 40. - Aeb750e196)
2009. ápr. 6. 09:05

Persze, ez így van..de itt szerintem másról van szó. Sokkal inkább rituáléból kel, megszokásból, nem feltétlenül azért mert szomjas. DE ha mindig kap inni, mindig meg is lesz rá az igénye.

Én is mindig ittam régebben éjjel..aztán elmentünk nyaralni és ott valahogy mindig elfelejtettem bevinni az ágy mellé a vizet..láss csodát, itthon sem volt már rá szükség. A megszokás nagy úr.

40. aeb750e196 (válaszként erre: 24. - Csúcsó)
2009. ápr. 6. 08:55
Nem szeretnék kötekedni, de egy felnőtt is van,hogy felkel éjjel, mert szomjas-éhes,és kimegy inni-enni...egy csecsemő nem tudja kiszolgálni magát, így sírással jelzi, hogy ő pl szomjas.NEM?
39. Ritkó
2009. ápr. 6. 08:50

Az én kisfiam is felkelt óránként meg kétóránként míg szopizott. De 8 hónaposan abbahagyta a szopizást, és utána már nem kelt fel csak 3 óránként, de én nem adtam neki teát se, meg semmit se. Utána rövidesen átaludta az éjszakát, nem kelt fel egyszer sem. És ez ma is így van, és most 2 éves.

Nem szabad nekik adni se teát, semmit se, mert megszokja és azért kel fel éjszaka.

Az öcsém is ilyen volt, anyukám odakészítette mindig neki a teát, azt megitta egy húzásra, utána peluscssere, stb. dolgok.

38. csúcsó (válaszként erre: 37. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 08:42

Tudom, hogy sokan így alszanak - főleg külön szoba hiányában, de én akkor is azt mondom, hogy nem túl szerencsés..

a "családi béke" érdekében megpróbálnám egy darabig éjszakára egy másik helyiségben altatni kiságyastul a picit, legyen az akár a nappali/akár a konyha..én meg melléfeküdnék valami matracféleségre. Aztán ha már nem sír/nem kel, visszaköltöznénk a hálóba.

37. 901c5389fe (válaszként erre: 33. - Csúcsó)
2009. ápr. 6. 08:22
velünk van egy szobába a pici.
2009. ápr. 6. 08:21
az üres cumisüveget csak dobálja. a vizet mindenképp megprobálom.
2009. ápr. 6. 08:20
nekem is volt olyan, h. éjszaka sírva ébredt, fájhatott a hasa, vagy az ínye, s párom játszani akarta vinni, de nem engedtem, hogy azt azért ne szokja már meg.
34. csúcsó (válaszként erre: 29. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 08:15
Akkor készíts oda neki egy üres cumisüveget..vagy egy minimális vízzel..szerintem csak magát a cumisüveget igényli, nem a folyadékot.
33. csúcsó (válaszként erre: 28. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 08:14

Nálunk is a férjem demonstrált ellene, hogy miért hagyom sírni..de engem nem izgatott, mert tudtam, hogy hosszú távon milyen következményekkel jár, ha az ő utasításait követem..a szomszéd gyerek 3 éves és még egy éjszakát sem aludt át sosem..gondolhatod mi van ott, éjszaka még sétálnak, meg játszanak is a gyerekkel..

külön szobában alszik a kicsi? Mert akkor egyszerűbb a dolog..akkor a férjednél becsukod az ajtót, hogy tudjon aludni, te meg a közelében alszol és min. 1 hétig csinálod a leszoktatást..illetve figyelgeted, hogy miért kel fel/mit lehetne tenni ez ellen..

32. csera
2009. ápr. 6. 08:13
Bocsi, segít a kisfiam is :D
31. csera (válaszként erre: 27. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 08:13

Én a Cataflam-ot meghagynám tényleg "muszáj" esetre!

Én inkább Panadol Baby-t javaslom, az kicsit nyugtató hatású is.

30. csera (válaszként erre: 27. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 08:13

Én a Cataflam-ot meghagynám tényleg "muszáj" esetre!

Én inkább Panadol Baby-t javaslom, az kicsit nyugtató hatású is.

29. 901c5389fe (válaszként erre: 24. - Csúcsó)
2009. ápr. 6. 08:12
ja és nem cumizik azt utálta.....neki a cumisüveg a mindene.
28. 901c5389fe (válaszként erre: 24. - Csúcsó)
2009. ápr. 6. 08:11
köszi a hozzászólást...van benne okosság amit irtál. éjszaka nem igazán jó ha sir, apja ugyse hagyná, h.hagyjam sírni. a másik pedig, azért kap hajnalba tápit, mert akkor képes lene 5-6kor fölkelni, igy jobb esetben alszik 7-ig fél 8ig.
27. 901c5389fe (válaszként erre: 25. - Mokuskas)
2009. ápr. 6. 08:09
mikor nyügibb volt adtam neki a catatflam-ot, de minden este nem fogom nyomni bele a gyogyszert, csak akkor szoktam adni, ha látom, h.valoban van fájdalma.
26. .livia (válaszként erre: 21. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 08:06

Az is lehet... Bár nálunk egyik gyerkőc sem érezte meg látványosan a fogzást, meg cumisak sem voltak, dehát nem egyformák... Kitartás, hátha az idő megoldja.

Mindenesetre az éjszakai evést mindenképpen hagyjátok el! Lassan másfél éves a kisfiad, szerintem ilyenkor már ki kellene bírni éjszaka evés nélkül. Csak ugye a szokás nagy úr!

2009. ápr. 6. 08:05

A fogzással kapcsolatban lehet, hogy az ingerli.

Saját ötlet, hogy lefekvés elött talán, ha adnál Cataflánt akkor kevésbé viselné meg és jobban tudna aludni. A fenti szer csupán gyulladáscsökkentő és nincs hatással másra.

2009. ápr. 6. 08:04

Szia!


Bocs, de megdöbbenve olvasom, hogy miért kell egy 16 hónaposnak hajnal 4kor tápszert adni? Szerintem felesleges éjszaka etetni-meg itatni egy ennyi idős gyereket.

A fiam ugyanezt csinálta - illetve próbálkozott 7 hónaposan (1 hétig), mindig kelt, hogy itassam meg. De valójában kibírná ám simán reggelig. Azért kel fel, mert megszokta ezt a szertartást, hogy kap inni. Lehet, hogy drasztikusan hangzik, de én nem adnék neki inni éjfélkor és hajnalban sem enni. Mi rászoktattuk a cumira..2 éves koráig gyönyörűen átaludta vele az éjszakát..azóta nagyágyban alszik és mivel nincs cumija, ha felébred, ő sem tud egyedül visszaaludni. Hiányzik neki az ún. kellék (amiről a Suttogó c. könyv is ír) ez lehet a cumi, a víz, akármi, (főleg az anya!!), ami megnyugtatja, hogy vissza tudjon aludni.

Én első körben leszoktatnám az éjféli ivásról. Ha kel, akkor csak menj oda hozzá, nyugtasd meg, hogy érezze a jelenléted, akár ringasd vissza kézben, de NE ADJ neki inni. Utána ha kel hajnalban, akkor még etesd meg. Nem jó ha hirtelen, mindent megvonsz tőle. Egyszerre csak egy változáshoz szoktasd hozzá. Majd ha pár napig megszokta, hogy nincs éjjeli tea-víz (én teát sosem adtam..), akkor lehet felkészíteni rá, hogy nincs hajnali tápi sem..neki már nincs ennyi energiára szüksége. Az esti 9es tápival simán ki kell bírnia reggelig.

Nekem most bevált, hogy amint megnyikkan éjjel, átrohanok hozzá és mellébújok, míg vissza nem alszik (ő már nagyágyban alszik). De erről is jó lenne, ha leszokna..bár már többször átaludta az éjszakát nélkülem.

Hamég nem olvastad, javaslom a Suttogó c. könyvet. Van benne pár jó módszer az altatásra.

Szerintem ne izgasd magad, ha nyöszörög éjjel, mert jelzi hogy fent van és inni/enni akar. Ha van rá fogadókészség, kelni is fog minden éjjel. Először hagyd sírni 5 percig, másnap már 10, aztán egyre tovább..meg fogja tanulni, hogy értelmetlen. Az én fiam is megértette és leszokott a kelésről. De mondom, ő cumizott..nem tudom, hogy a te gyermeket elfogadja-e a cumit. De mindig nyugtasd meg valahogy, csak ne ugorj azonnal és prbálj meg neki nem enni/inni adni.

Remélem tudtam valamit segíteni.

23. Danica16 (válaszként erre: 21. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 08:03

A sok fog érkezése okozhatja az ébredéseket, és ha tényleg ennyire szereti az üveget, akkor valószínűleg az nyugtatja meg.


Mikor a fiamnak jött egyszerre 5 foga akkor nálunk se volt se éjjel se nappal.

22. 901c5389fe (válaszként erre: 20. - .livia)
2009. ápr. 6. 08:00
ezt is probáltuk. volt hogy fél 11kor aludt el, de reggel 7kor ugyanugy kuruttyolt, és éjszaka is többször felkelt. de nappal mindig fél1-1közöttmegyünk aludni. ez legalább rendszeres.
2009. ápr. 6. 07:59
a fogzására is gondoltam. sok foga jön most egyszerre. azért is cumizhat sokat?
20. .livia (válaszként erre: 16. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 07:59

Csúnyán hangzik, de vergődjön egy kicsit... :( Ők még nagyon tudnak alkalmazkodni, hidd el, gyorsan megszokja és talán megoldás lesz a problémátokra.


Még egy ötlet: Próbáld meg kicsit elhúzni az esti lefekvést. Ha jobban kifárad, hátha jobbat és mélyebben alszik... És figyelj oda, hogy a delelés ne húzódjon el.

19. 901c5389fe (válaszként erre: 17. - Mokuskas)
2009. ápr. 6. 07:58
az étvágyával nicsen gond. szereti a hasát. megeszik mindent, volt hogy vacsira bement két virsli . +még a tápszer...
2009. ápr. 6. 07:57

A fiam a tápszerért volt oda, aztán cseréltük az éjjel tápszert vízre, és már egyre ritkábban kelt fel, a hajnali tápszer meg egyre későbbre tolódott, most kb 6-7között eszi meg amit addig fél2-3között evett, és már csak nagyon ritkán kel éjjel.

Én este odakészítem a pelenkázójára a vizet, és ha szomjas kiszolgálja magát... bár lehet hogy ez nem a megfelelő megoldás...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook