Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másfél éves kisfiam nem issza meg a tejet, kakaót.Hogyan szoktathatnám rá? fórum

Másfél éves kisfiam nem issza meg a tejet, kakaót.Hogyan szoktathatnám rá? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. nov. 14. 14:20
a lányom 12 éves, és a tejet a mai napig nem issza meg. de eszi a joghurtot, tejfölt, ....stb, ami tejes dolog. soha nem volt erőltetve, hogy igya meg.
62. szompi
2009. nov. 14. 06:37
úristen! miért kellene rászoktatni bármire amit nem akar bevenni a gyomra. Lehet hogy az illata zavarja.Az én fiam húzta az orrát ha csokit ettem melette. Ma sem eszi meg 14 évesen.SE cukrot,se semmi mű ételt.Nem erőltettem semmit. Szerinted ki járt jól hosszú távon?
61. 319cd6978b (válaszként erre: 59. - Kiskesztyű)
2009. szept. 26. 14:05
Helyes. Én se ittam soha. Anyámék már táncot jártak. Most meg 18 vagyok és napi1 liter kakaót megiszok mert telít és az elveszi az étvágyat.
2009. szept. 26. 14:02
Az én kisfiam se itta egy darabig. Kb 2-3 hetente próbálkoztam, nem erőltettem. Egyszer csak megitta és azóta is. :) Türelem. Addig próbáld mással pótolni.
2009. szept. 26. 12:57
Én sosem ittam se tejet,se kakaót,sőt,szinte semmi tejterméket nem eszek,mégis egészséges vagyok.
2008. szept. 8. 13:53
Mi ivójoghurtot iszunk tej helyett! :) Nekem is izlik és a fiamnak is! :)
2008. szept. 8. 07:44
Barátnőm fia sem issza, napi 1-2-3 Actívia joghurt natúrban és többféle tejtermék tökéletes pótlás..
2008. szept. 7. 21:44
Zsófim sem akarta inni egyiket sem, de egyéb tejtermék jöhetett, egyszer aztán valamiért bele kellett öntenem egy fél literes üdítős palackba a forralt tejet, és egyből kíváncsi lett mi van benne. Azóta is így issza, pedig minden mást (tea, víz, szörpi) csak cumisüvegből hajlandó inni. Ja a kefírt és a húslevest pohárból issza. Esetleg próbáld meg te is másból kínálni.
2008. szept. 7. 18:50

Egyáltalán ne ess kétségbe, hogy nem issza! Valószínűleg, nincs rá szüksége. Ő még tudja, a szervezetének mi kell. Felnőttkorban a tej úgysem egészséges (már a tejfogak kihullása után sem), így ha rá sem szok, leszoknia sem kell.

De a joghurt, a túró, tejföl viszont nagyon jó. Ha azt megeszi, akkor nincs semmi baj!

2008. júl. 24. 13:39
Szerintem még ne erőltesd ,majd issza ha kell neki ! dde az se baj ha nem issza,pótold mással,mi például ivójoghurtot iszunk tej helyett!
2008. júl. 24. 13:37
Eröltetni semmi kép nem szabad. Az én kisfiam sem issza a tejet kakaot is csak nagyon ritkán,vannak más tejtermékek is amit esetleg szivesebben fogad. Ha ök valamit nem szeretnének megenni azt fondorlatokkal sem fogják a fiam pl. nem hajlando semmilyen felvágottat megenni belértve a virslit is 2 és fél éves de még egy körömhegynyit sem lehetett neki adni , söt ha mi esszük elül onnan. Érdekes de ez van nem erölködök ha nem kell neki ne egye!:)
52. b46d5f17a9 (válaszként erre: 51. - 1366d1807f)
2008. júl. 23. 18:55

igen, elég nagy port kavartak újabban a tej körül, hogy mégsem egészséges, de én nagyon szeretem :) az egyik lányom issza, a másik nem, de megoldom nála is, mivel megeszi a pudingot és még pár tejes dolgot, tehát a megfelelő tejtermékbevitellel megoldható az is :))

emlékszem hugom sem itta meg, anyu ideges is volt miatta, mert akkoriban még nagyon az egészséges oldalát emlegették a tejivásnak (ment is a tv-reklám, hogy "reggel-este tejet iszom"), de mondta az orvos, ha megfelelő mennyiségű tejterméket eszik, akkor ne erőltesse - a tejet nem szerette inni, viszont mind a mai napig megeszi a főzelékeket, tejfölt, sajtot, joghurtot, pudingot, túrórudit, kefírt - ezek is tejből vannak, nem? :))

2008. júl. 23. 18:46

Ha erőlteted, akkor esetleg még kijöhet a laktózallergiája. Lehet, hogy ösztönösen nem kívánja a tejet. Nem szabad erőltetni.


Egyébként a tejről írtak már nagyon sok rosszat, meg ugyanannak az ellenkezőjét is.


Ne szoktasd rá, ha nem akarja.

2008. júl. 23. 11:37

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ne adjatok tejterméket a gyerekeknek, mert tele van nehezen lebontható cukrokkal ami káros lehet.

Az meg nagy népámítás, hogy tele van kálciummal.

A zöldségekben, gyümölcsökben is megvan a kellő kálcium és vitamin ami kell egy gyermeknek.

Ha nasit szeretnél adni neki élőflórás natúr joghurtba tegyél gyümit.

Ez az egyedüli termék ami talán nem ártalmas.

2008. júl. 22. 17:00
MIért baj ha nem issza meg? Én sem ittam meg soha...
2008. júl. 22. 16:17
Egyetértek kis@katával. Az anyatej óta én sem ittam tejet és nagyon jól megvagyok nélküle. Úgyhogy tényleg ne erőltesd, ha nem akarja!
2008. júl. 17. 11:55
Lehet nem esik neki jól és nem kívánja a szervezete.
2008. júl. 17. 08:58
Jó kérdés!Én 32-éves vagyok és még soha nem ittam tejet!Mégis élek!Ha nem kell neki akkor ne erőltesd!
45. Raistlin Majere (válaszként erre: 44. - 4a44daf233)
2008. júl. 17. 08:46
Miért is kellene meginni? Az én lányom (7 éves) soha nem ivott sem tejet (persze az anyatejen kívül), sem kakaót. Vannak emberek, akiknél nincs meg valami lebontó enzim, ami a tejet lebontja. Az ilyenek természetüknél fogva nem is kívánják a tejet.
2008. júl. 17. 08:40
Az én kisfiam sem itta meg sokáig. Addig gyümölcslé meg a tea ment meg az ásványvízet szerette. Aztán egyik reggel az apjával ittuk mi is a tejet másik reggel meg a kakaót. Megkóstoltattuk vele és közben halálra dícsértük őt is meg a kakaót is hogy milyen finom ő meg milyen ügyes. Azóta megy neki mindkettő.Próbáld ki hátha bejön.Nem adtunk neki elsőre csak egy pár kortyot. Most már a napi 2dl megvan. Hátha beön.
43. medike01 (válaszként erre: 36. - 1366d1807f)
2008. júl. 4. 09:18
Ez nálunk is működik csak én nem a szomszédhoz viszem kajástól, hanem keresztanyjához :-)
2008. júl. 4. 09:17

Semmiképp se erőltesd.

Eszik egyébként tápszert? Mert én azt kezdtem neki tejjel adni a víz helyett először keverve, aztán csak tejjel. Ebbe késöbb beletettem a kakaót.

Szerencsére a lányom imádja, naponta többször kéri már pohárban is csak a tejet.

De a kakaót a mai napig csak lefekvéskor hajlandó meginni. napközben "nem szereti " :-)

2008. júl. 4. 08:11
NAm kell neki tejet inni! Én pl hígabb ivójoghurtot adok a faimnak tej helyett! Persze nem minden nep :)
2008. júl. 3. 13:09
Én 19éves vagyok de az anyatejen kivül még nem ittam tejet,csak ránézek és rosszul vagyok. Uyghogy szerintem nem kell eröltetni. Kakaóból is csak a milky way kakaot iszom meg mondjuk annak sok köze nem hiszem h lenne a tejhez meg a kakaóhoz!
2008. jún. 6. 08:48
Sehogy,ha majd kívánja akkor kérni fogja.Szerintem ne erőltesd rá.
2008. máj. 5. 16:05

Az én fiam 5 éves,és csak most kezdett el kakaót inni.Látta,hogy a kishugának adtam,és ő is kért.

Igaz,elég ritkán issza.A tejet egyáltalán nem szereti.

2008. máj. 5. 15:37

de szerntem nem lényeg a tej meg a kakaó.

anélkül is megvan

2008. máj. 5. 15:31

Vidd át a kedvenc szomszédodhoz, tedd le, engedd oda a gyereket, menj haza, meg fogja inni.


Az én lányom 2-3 éves lehetett, amikor nem akart enni. De a szomszéd néninél meg evett. Na, akkor most kitolok veled, gondoltam. Átvittem az ebédet a szomszédba, hazamentem, lányom ott maradt. Mire érte mentem, megette!! Azt, amit otthon nem evett meg!!


Utána mindig ezt csináltuk, ha valamit nem akart megenni.

Nem erőltettem sose semmit. Átvittem. Megette.

35. supin
2008. márc. 15. 11:27
Majd ha magától kéri akkor adj. Más tejterméket ha megeszi az elég..Nem vészes
2008. márc. 15. 10:16
Lehet nem szereti , akkor nem kell erőltetni én sem ittam meg ,de minden tejterméket megettem és lám 50 éves vagyok semmi károm nem származott belöle 130 % a csontozatom ,de a tejet most is utálom ,de a sajtok azok jöhetnek tonnaszámra :))Lehet az Ő ízvilágának nem felel meg ez az íz ,ne eröltessed !
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook