Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? fórum

16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
77. f1c20677ee (válaszként erre: 75. - Csúcsó)
2009. ápr. 7. 15:24

Tök igazad van, csak ez a dolog szerintem nem a tv ellen szólt, hanem hogy ha este az sem lenne onnan is érezné a kisfiúcska, hogy valami más történet van.

Nálam is megy egész nap a tv, nem vagyok hajlandó csendben csinálni a dolgom, így elkerülhetetlen, hogy ne cuppanjon rá. Szerencsére azonban csak a reklámnál van így.

76. f1c20677ee (válaszként erre: 74. - Mimmo33)
2009. ápr. 7. 15:22
Úgy látszik még sem tudok kiszállni. Mit jelent ez a jel?
2009. ápr. 7. 15:21

Én sem altatom tévé előtt..de az enyém is imádja a reklámokat (nappal..). De én nem vagyok ilyen nagy tévéellenes, de nekünk is megvan a lefektetési rítuálénk. Mi elénekeljük "közösen" a jó éjt, búcsúzik a füles mára..c. dalt párszor, aztán rövidesen utána elalszik.

Én nem ítélnék meg/el senkit amiatt, hogy tévé előtt altatja a gyerekét..ő dolga, neki így vált be. Én sem csinálok mindent úgy, ahogy a "nagykönyvben" le van írva.

74. mimmo33 (válaszként erre: 73. - F1c20677ee)
2009. ápr. 7. 14:13
;)
2009. ápr. 7. 14:13

Arról volt szó, hogy nincs külön helységben altatva éjjel. Hogy is van ez?

Na inkább én is kiszállok!

2009. ápr. 7. 13:04
amint este elalszik, viszem át a másik szobába a kiságyába és ott csend van.
2009. ápr. 7. 13:04
én amugy az éjszakai fölkeléseket akanám megszüntetni, s nem hiszem hogy ezt befolyásolná a tv.
2009. ápr. 7. 13:03

nálunk is van kialakitva rendszer, evés téren is,alvás téren is meg minden nap ugyanakkor megyünk fürödni. tegnap fél 8kor mentünk fürödni és 8után már aludt is. éjfélkot ébredt elöször csak vizet kapott éjszaka. utána 2kor szintén ivott pár korty vizet, majd fél ötkor vettem oda közénk, és alig volt pisi a pelusban. tápszert nem adtam neki. viszont fél 5kor már vergödött a teáért, adtam neki de nagyon kicsit, meg ugy vettem észre viszket meg fáj a kis ínye mert dörzsölte a cumival. aludt fél 8ig.


mimmo33: ahány ház annyi szokás, de mindenesetre megprobálom ezentul nem tv elött altatni...de még hagy mondjak el vmit. mi társasházban lakunk, nagyon vékonyak a falak. igaz már elköltöztek a volt szomszédék, de volt egy nagyon elkényesztetett idiota gyerekük aki folyton kint ordított a folyosón igy nekem vmilyen szinten megszürte a kinti zajt a tv. és azért nem volt kellemes 20percenként rázni a gyereket mert a szomszéd nem bírt magával, s hiába szoltunk minket zavar amit Marcika művelt. annyira nem voltak tekintettel soha ránk h. pici gyerek van, le se sz@rták igy valamilyen megoldást találni kellett...

69. f1c20677ee (válaszként erre: 64. - 901c5389fe)
2009. ápr. 7. 09:20

Na most mindenhez hozzászólok amiről tegnap lemaradtam Látom paprikás voltál tegnap.

A tv-t az én kisfiam is imádja reklám szinten. De hidd el, hogy az esti lefekvés maradandó rituálé kell, hogy legyen, amibe nem fér bele a tv, mert az kötődik a nappalhoz.

Külön kicsi fényes helység, halk szavak.

Muszáj hogy éles különbséget tegyünk a nappal és az éjszaka között, ő ebből ért.

68. f1c20677ee (válaszként erre: 51. - 901c5389fe)
2009. ápr. 7. 09:14

Ez egy kicsit késő szerintem, de most nem ez a legfőbb gondod.

Én kínosan ügyeltem arra, hogy újszülöttkortól 8-kor megkezdődjön számukra az az időszak amikor csend és alvás. A 8 éves a mai napig nem tud 9-ig fent lenni, még szilveszterkor sem.

Ezért olyan fontos, hogy nagyon korán szokássá alakítsuk benne a rendet, mert akkor hiszti nincs,beleivódik, hogy ez van apeláta meg nincs.

67. f1c20677ee (válaszként erre: 47. - 901c5389fe)
2009. ápr. 7. 09:10

Próbálj párologtatóval, illóolajjal nedvesíteni a levegőn.

Ha felkel inni, pohárból vagy kiskanálból kínáld meg és szigorúan vízzel.

66. f1c20677ee (válaszként erre: 45. - Csúcsó)
2009. ápr. 7. 09:08

Tök jó, hogy egymásnak írjuk, hogy nem akarunk kötekedni, mikor teljesen egy véleményen vagyok veled.

Nálunk pont ilyen határozottan mentek az ilyen hosszútávon fontos dolgok, anélkül, hogy sírnia kellett volna. Volt itt ott egy rövid hiszti és ennyi.

Pontosan egyformán gondolkodunk.

65. mimmo33 (válaszként erre: 64. - 901c5389fe)
2009. ápr. 7. 08:40

Ja, bocsánat...

Azt hittem, azért indítottad a fórumot, hogy tanácsot kérj. A gyerek nyugodt alvását, sok minden befolyásolja, többek között a tv is...

De igazad van, magánügy. További jó egészséget

64. 901c5389fe (válaszként erre: 63. - Mimmo33)
2009. ápr. 6. 18:01
sztem ez magánügy hogy tv elött altatok e vagy sem. nagyon szereti a kicsi a reklámokat, nem horrorfilmet nézetek vele. de nem foglalkozik a tvvel, mi is mesekönyvezünk alvás elött...
63. mimmo33 (válaszként erre: 61. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 15:53

Miért tv előtt altatsz?!

Ezt soha nem értettem…

Nálunk az esti alváshoz való készülődés, és az altatás, az egy külön kis ceremónia.

Anya, Apa együtt. Máté hozza a mesekönyvet, amiből szeretné, hogy olvassak neki…

Szerintem, legalábbis nálunk ez egy lépés a nyugodt alváshoz.


Nem azt mondom, hogy nem néz tv-t, de SOHA nem altatom a tv előtt, még akkor sem ha esetleg lemaradok valamiről…

2009. ápr. 6. 14:51
ez a ai nap szörnyű. a fejem majdszét robban. ugy felhuzott a kicsi. hu de sok türelem kell hozzájuk. nem lenne gond ráznám én a kis seggét, ha bírnám....irtam, h.be van gipszelve a lábam, és rohadtul fáj. ez a mai nap a csúcsok-csúcsa.
61. 901c5389fe (válaszként erre: 60. - Ritkó)
2009. ápr. 6. 14:48

köszi :-))))


nálunk is ugyanigy van...mintha én irtam vna ezt most le. délbe a nagyágyon este megszoktam ágyazni a tv elé a barátok köztön elAlszik ugy hogy dudolgatok neki, mesélek.

60. Ritkó (válaszként erre: 57. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 14:40

Most néztem meg a fényképeidet, nagyon szép kisfiad van :)


Én a kisfiamat úgy altattam 1 éves koráig, hogy ráztam a fenekét, a fejét lerakta a vállamra és úgy aludt el. Utána már nem bírtam, olyan nehéz volt, és azt találtam ki, hogy lefekszünk együtt a nagyágyra és ott elalszik. Utána rakom be a kiságyba. De ez csak este van így. Nappal a nagyágyon alszik. Na ez annyira bejött, hogy azóta is így alszunk, nem tud magától elaludni. De majd az oviban kénytelen lesz :)


Kitartás, kitartás, előbb-utóbb aludni fog.

59. 901c5389fe (válaszként erre: 53. - Drnéni)
2009. ápr. 6. 14:31
meg az idöhuzás nyári idöszámitásra is bezavarta nagyon.
58. 901c5389fe (válaszként erre: 55. - Drnéni)
2009. ápr. 6. 14:29
te valóban doktornéni vagy? :-))
2009. ápr. 6. 14:28
mi is ágyban vagyunk már fél9kor,de nem bir elaludni az istennek sem kilencnél hamarabb, de reggel már 6kor világosodik, és ha észreveszi, már nem alszik vissza. mi is nagyon fáradtak vagyunk, pl.ma reggel fél 6kor ébredt, fél1kor elvittem aludni aludt 10percet, és most azóta ordít. mert annyira fáradt, hogy nem bír aludni. ha ott fexek mellette dudolgatok neki, az sem jó, ha ölembe van, ugy se jó. bár utobbi kicsit most nehézkes nekm...irtam miért...
56. Ritkó (válaszként erre: 52. - Drnéni)
2009. ápr. 6. 14:13

A napirend minden babánál és nagyobb gyermeknél fontos.

Az én kisfiam (2 éves) mind a mai napig alszik ebéd után, mert így lett szoktatva. Van amikor harcot kell vívni, de előbb-utóbb elalszik. Nem akarom erről az alvásról leszoktatni, mert az óvodában is aludni kell, úgyhogy ha ehhez van szokva, biztos, hogy az oviban se lesz vele gond.

Meg kell is nekik a napi egy alvás, kicsik ők még, hogy egész nap fent legyenek.

2009. ápr. 6. 14:08

Végigolvastam a fórumot, és szerintem ez a kicsi nagyon keveset alszik. Este 9-től reggel 7-ig az 10 óra, meg délután másfél, az csak 11 és fél óra naponta. Az én lányom 2 éves elmúlt, de még mindig többet alszik. Lehet, hogy egy ördogi kör ez nála: sose tudja jól kipihenni magát, ezért aztán nyugtalanul alszik. Az én lányomnál legalábbis így működik: ha fáradt, rosszabbul alszik, többször felébred.

mindenképp meg kell szüntetni az éjszakai evés-ivást, és szülői ágyba járkálást, hogy rendesen ki tudja aludni magát a baba!

54. mimmo33 (válaszként erre: 51. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 14:05

mi fél 9-kor már ágyban vagyunk.

Szerintem is késői egy 16 hónaposhoz

53. drnéni (válaszként erre: 51. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 14:02
Szerintem ez nagyon késői fektetés. mikor kel reggel?
52. drnéni (válaszként erre: 42. - Ritkó)
2009. ápr. 6. 14:01
Szerintem is így a legjobb! Persze egy 16 hónpossal már nehezebb végigcsinálni, mint egy kisebbel. De előbb-utóbb úgyis muszáj lesz, minél tovább halasztódik, annál nehezebb.
2009. ápr. 6. 13:43
8kor fürdünk, és 9-fél 10mire elalszik
2009. ápr. 6. 13:43
vizes törölközöt szoktam föltenni a radiátorra, párologtatás céljából. megprobálom egy pár np hogy nem adok neki tápszert, csak vizet, nem fog érdekelni ha hisztizik...csak annyi a baj, hogy be van gipszelve a lábom, s nem szivesen táncolnék vele éjszaka h.aludjon.
49. csúcsó (válaszként erre: 47. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 13:17

Nem tudom, mikor fürdeted, de én max. utána adnék (legkésőbb neki) tápit, 7-8 között, lefekvés előtt már csak vizet. Hajnalban meg nem etetném.

Nekem is első gyerek..a saját bőrünkön kell kitapasztalni..

48. mimmo33 (válaszként erre: 47. - 901c5389fe)
2009. ápr. 6. 13:12

A száraz levegőre párásítás a megoldás.


Szerintem a tápszertől szomjas. Én a fiamnak vacsorára nem adok semmilyen tejes dolgot. S e tej, se kakaó. Attól csak szomjas lesz, ugyan ez a helyzet a tápszerrel is.

De próbáld ki magadon. Megiszol egy pohár tejet, és hamarosan szomjas leszel, pedig ittál!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook