Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktathatnám teljes szobatisztaságra a kisfiam szeptemberig (4 hét alatt)? fórum

Hogyan szoktathatnám teljes szobatisztaságra a kisfiam szeptemberig (4 hét alatt)? (tudásbázis kérdés)


13. siba22
2014. jún. 25. 18:17
Úgy látom mi eszeveszett szerencsések vagyunk :) Nálunk a nagy fiam teljesen magától / először érdekes módon éjszaka lett száraz pellus :) ) szokott rá a wc.re :) vettem neki ülőke szűkitőt olyat ami neki tetszett.kb 1 hét alatt lett teljesen pellus mentes pici fiúból igazi nagy fiú.
2009. dec. 29. 21:17
Amikor reggel fölkelt, ráültettem a kisbilire, kezébe a zsebrádió, mellé a tea. Ezt megcsináltam először reggel, amikor nem dolgoztam, akkor szombat-vasárnap reggel-délben este. Jött a nyár, csak egy kis naci volt rajta, könnyen megérezte... Ősztől már kisangyal volt, sőt később ő kérte, hogy nem kapjon éjszakára pelust. Természetesen elalvás előtt tea, utána bili és utána az ágy. Ha szólt reggel és száraz volt a pelus, külön jutalom várt rá... Aztán megmutattam neki a nagy wc-t és úgy ült vagy pisilt bele mint a kisangyal... Mindig nagyon megdicsértem a produkcióért...
2009. nov. 9. 08:09

Sziasztok!

Hát nekem is van problémám a szobatisztasággal. Szeptemberben volt 3 éves a kisfiam és nem akar se bilire, se wc-re ülni, amikor megpróbálom nagyon sír, a kisgatyót amikor rápróbálom adni, hogy sokkal kényelmesebb mint a pelus akkor is sír. Mennem kellene vissza dolgozni, az oviba így nem vihetem. Ha valaki tudna nekem segíteni kérem írjon! Köszi!

10. kerinezsuzsi (válaszként erre: 9. - 025c5b6977)
2008. aug. 11. 19:52
Mi családi házban lakunk,amikor az unokáim kicsik voltak, azt találta ki az anyukájuk, hogy lepisilték a hangyákat!Ez annyira tetszett, hogy mire vége volt a nyárnak, már nem kellett pelus!
9. 025c5b6977 (válaszként erre: 6. - Sikia)
2008. aug. 11. 16:43
Én is ezt a módszert probálgatom, és a kisfiam hozza is be a bilit, rá is ül, de ő azt a taktikát választja hogy akkor inkább nem pisil orákon át ha nem adok rá pelust. Mert van olyan cseles hogy bepróbálkozik hogy adjak rá pelust, de mondom hogy ott a bili meg a vécé :) de nem pisil inkább, és egy idő után ezért belepenkázom, mert az se egészséges hogy orákon át tarja a pisit. Szóval én személy szerint nem tudom hogy mit csináljak, és nálunk is aktuális lenne bölcsöde miatt, mert jó lenne ha nem kéne már pelusozni.
2008. aug. 11. 14:07
Nekem is így volt a fiam, pisi rendesen Wc-be a kaki a gatyóba! Mikor nálunk volt a szomszéd kislányt, kint játszottak az udvaron! Egyszer csak nagy riadalom hát a drágám kakált és mivel nem volt rajta kisgatya a rövidnadrág szárán kipottyant! Szégyelte, meg a kislány is kinevette! Azután már szólt mikor kakálnia kellett!
7. a5e77950a3 (válaszként erre: 5. - Doboska.p)
2008. aug. 11. 12:15
Kakiláshoz ráadod a pelenkát?Nekünk a pisiléssel nem volt baj,az jól ment,de egyfolytában belekakilt a gatyájába.Mindig megígérte,hogy többet nem fordul elő ,és mégis.A pelenkát nem adtam rá vissza.Szerintem a kakilás másfajta inger és időbe tellett mire rájött,mikor is kell ráülni a bilire.Addig elég sok kakis bugyit flóraszepteztem:)Mígnem egyszer 8nem sok idő múlva)talán 1 hét max.belekakil a bilibe,azóta sincs semmi bajunk a dologgal.
2008. aug. 11. 11:27
Én levettem róla a pelenkát, csak éjszaka adtam rá, aztán pár napig az is kimaradt, mert épp elfogyott. Három éjszakából a másodikon bepisilt, s mikor újra rá akartam adni a pelenkát, tiltakozott. Azóta teljesen szobatiszta. Szerintem kérdezgetni kell gyakran, h nem kell-e éppen kakilnia, elvinni olyan gyerekekhez, barátokhoz, akik rendesen biliznek, úgy hogy lássa. Nálunk az öt hónappal idősebb barátnője is motiválta, mármint az, h látta, h ő bilizik, s emlegette is ezt a dolgot, megjegyezte magának.
2008. aug. 4. 21:25
Nagyon köszönöm a segítséget. Rendesek vagyok. Tényleg el vagyok keseredve. Pisilés már régóta megy de ez....! Hát remélem tényleg sikerülni fog.
2008. aug. 4. 20:39
Nem tudom mikortól mentek beszoktatni a legénykét, de általában segíteni szokott, hogy arra hivatkozunk, hogy Ő már óvodás nagyfiú! Később is lehetnek visszaesések, mert egy teljesen új életritmust kell felvennie, és még a szobatiszta gyerekekkel is előfordulnak balesetek! Mindegyik esetre van példa!Bizz benne, és azt érezze, hogy sikerülni fog!
2008. aug. 4. 20:07

Tracy Hogg (a "suttogó") azt szokta válaszolni a hasonló kérdésekre, hogy nem kell "mindent kipróbálni", elég egy módszert következetesen végigvinni. Persze nem ismerjük a ti konkrét esetetek részleteit, de ebből a jótanácsból én több esetben is profitáltam.

Különben meg könnyen lehet, hogy az oviban szégyellni fog bekakilni, ha látja, hogy a többiek sem.

2008. aug. 4. 19:31
Sajnos nincs ötletem.Nálunk csak bepisilés volt.(ritkán)Szerintem gyerek függő a dolog.Védőnő?Orvos?Mit mondanak?Egy nap csak egyszer kakil?Jutalmazni próbáltad már?
2008. aug. 4. 15:08
A kisfiam szeptemberben ovoba megy és még mindíg bekakil. Nagyon el vagyok keseredve. Valami ötlet ,taktika?? Már annyi mindent kipróbáltam de hátha tudtok valmi hatásost ami 4 hét alatt segít. Köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook