Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? fórum

16 hónapos kisfiam még soha nem aludta végig az éjszakát. Most már van, hogy 2óránként ébred, hogyan szoktathatnám le? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
197. **Rita** (válaszként erre: 196. - KLMárti)
2009. máj. 21. 12:37

Miért döntöttél úgy hogy éjjel nem szopizhat?

Én nem sétáltatnám, hanem simán megciciztetném.

Szerintem utána/alatta elaludna mint a tej

2009. máj. 21. 12:18

Igazából engem sem zavart eddig, hogy éjszaka felébredt Kristóf. Sőt, az utóbbi időben egyre rendszeresebb az, hogy 4 óra körül kel fel először. Szóval ez alapvetően jó dolog. A gondom az, hogy eddig néhány perc alatt vissza lehetett altatni őt, és mi is aludtunk tovább. De most a világ minden kincséért sem hajlandó elaludni. (Legyen akár 4 óra, 2 vagy hajnali fél 1). Képes 1-1,5 órán át sírni vigasztalhatatlanul. Már mindent kipróbáltam, ami eszembe jutott. Mindig azzal kezdek, hogy megkínálom vízzel. Többnyire abból szokott is inni. Aztán sétálok vele, ringatom, mutatom neki a kedvenc játékait, tükröt nézünk, utcai lámpát figyelünk, énekelek, mesélek neki, beszélek hozzá, és ezt végigordítja. Ilyenkor szoktam visszatenni a kiságyba néhány percre. Aztán jön édesapa. Ő is végigpróbálja a repertoárt, majd újra édesanya stb. Míg végül nem bírom tovább, és adok neki cicit, akármennyi legyen is az idő. (Pár hete határoztam el, hogy reggel 6-ig nem kap cicit). Akkor szipog, hüppög, harap meg minden. Jó hosszan szopizik, míg valamellyest megnyugszik, de elaludni így sem tud. Végül ezután még sétálgatok vele egy kicsit, ringatom, beteszem az ágyába, és ha szerencsém van, elalszik. Ha nincs szerencsém, akkor kezdhetem elölről.

Szóval nekem ez a gondom, hogy felébred, és képtelenség visszaaltatni.

Nem siránkoznék, ha 4-5-ször is fent lenne, ha úgy vissza tudnám altatni, mint rég. (3-4 perc sétálgatás, és már alszik is). Erre tudna valaki tanácsot adni, hogy mit csináljak?

195. **Rita** (válaszként erre: 194. - **Rita**)
2009. máj. 21. 09:11
Persze az utolsó kb 3 évben már csak a kicsi ébredt fel menetrendszerint hajnali 2-3 órakkor.
194. **Rita** (válaszként erre: 193. - KLMárti)
2009. máj. 21. 09:10
Akkoriban nem éreztem tragikusnak,valahogy elfogadtam hogy ez együtt jár a gyerekkel :)
2009. máj. 21. 08:01
Brrrrrrrrrr..... Szegény! Én azért reménykedem, hogy eljutunk oda előbb-utóbb, hogy átalussza az éjszakát.
2009. máj. 21. 07:48

Sajnos semmi jó ötletem nincs.

Bő 10 évig egyetlen éjszaka nem volt(3 gyerek mellett) amit végig tudtam volna aludni :S

2009. máj. 21. 07:44

Sziasztok!

Újabban borzasztó éjszakáink vannak. Lehet, hogy amiatt, mert 4 foga jön egyszerre. Talán már kettő kint van, de nem engedi megnézni, így csak nagyjából tudom megnézni. De az éjszakák szörnyűek.

Eleve ott indul a dolog, hogy nem hajlandó este elaludni. 6 óra után vacsorázik, ami közben már majdnem elalszik, olyan kómás. Aztán mikor befejezzük az evést, kipattannak a szemei, és este 9 előtt képtelenség elaltatni. (Minden nap egyre később sikerül aludnia).

Hajnalban nem kel fel túl sokszor, de nem lehet őt visszaaltatni. Képes 1-1, 5 órán át torka szakadtából sírni, egészen addig, míg megelégelem, és adok neki cicit. Azon megnyugszik ugyan, de el nem alszik. Ha szerencsém van, ezután pár perc ringatás után le tudom őt fektetni az ágyába, de többnyire akkor is még fel-felsír.

Szerintetek ez normális dolog, és csak a foga miatt lehet? Vagy mit csináljak, hogy átaludja az éjszakát? Most már jó ideje nem adtam neki cicit, csak reggel.

Ja, és mindezek után legkésőbb 6-kor végleg felébred, és már vissza se lehet altatni. Kérlek, segítsetek!

2009. ápr. 24. 14:12

Képzeljétek!

Kristóf ma éjjel rengeteget aludt. Lefektettem őt fél 8-kor, és hajnali 4-kor ébredt először. 7 hónapja volt utoljára olyan, hogy ennyit aludt egyhuzamban. Most nagyon örülök.

Azt gondoltam, hogy most kipróbálom azt, hogy annyi ennivalót adok neki lefekvés előtt, amennyi csak belefér.

Fél 5-től 7 óráig átlag fél-1 óránként adtam neki enni, és összesen megevett majdnem 4 üveg ételt. (Bébiételes üveg). Aztán jött a fürdetés, és még utána szopit is kapott. Eddig nem gondoltam volna, hogy ennyit meg bír enni majdhogynem egyszerre.

Ma estére már megint össze van készítve a vacsi. Kíváncsi vagyok, hogy így mennyit alszik. Ha ma is átalussza az éjszakát, akkor repesni fogok az örömtől. Lehet, hogy megvan a megoldás? :)

189. be52089f0e (válaszként erre: 185. - Ritkó)
2009. ápr. 22. 16:12

Nekem szerencsém volt. Mind a 2 gyerkőcöm korán átaludta az éjszakát. Kisfiam pár naposan, kislányom pár hetesen.

Fiam kb 1 éves lehetett, amikor sorozatosan felkelt éjszaka. Csak vizet adtam neki és egy idő után rájött, hogy a vízért nem érdemes felkelni, így pár nap után visszaállt a rend.

188. BollerKrisz (válaszként erre: 187. - 901c5389fe)
2009. ápr. 22. 15:53

Szia!

Igazán örülök, hogy kipróbáltad és főleg, hogy használ a higított tea. Már csak 1 lépés lenne a babavíz legalább éjszakára. Hidd el megéri. Nekem is manó nappal szörpit (teát) és vizet kap vegyesen, mert már ő kéri a babavizet, éjjel csak azt iszik, de már csak néha van fenn 1-szer. Nem nagyon vagyok én sem a híve csak a víznek.

Lehet hogy valahol félreolvastam, de még mindig kap kajcsit éjjel? Arról kéne hamar leszoktatni szerintem.

2009. ápr. 17. 08:30
na szép reggelt mindenkinek..na megint jol aludtunk. Mazsika 2kor ébredt elöször, utána meg negyed7kor...aztán meg 3/4 8kor érzem a változást..és jó, jobb mint két óránként kelni. s nem volt megeröltetö leszoktatni róla. éjszakára elég 2deci tea, azt issza meg 3szerre, 3szorra. de még mindig higitott teát kap, és soxor még annyi se fogy.
186. KLMárti (válaszként erre: 183. - Ildiko0914)
2009. ápr. 16. 22:24

Nekem múlt héten volt egy éves a kisfiam, Kristóf, és még ő is szopizik. Én is sokat szenvedtem az éjszakai alvással, már 5,5 hónapos korától. Volt olyan időszak, hogy 10-szer is felébredt egy éjszaka szopikázni. Nagyon fáradt voltam.

Most már sokkal jobb a helyzet, bár közel sem tökéletes. Ált. 2-szer ébred reggel 5-ig, aztán fél óránként kb. 6-7-ig, amikor végképp felkel. De ez már sokkal jobb, mint előtte.

Nekem az volt a megoldás, hogy este jól telietettem (nagy adag sűrű főzelék vagy tejpép + szopi, amennyit meg bír enni). És innentől kezdve 6 órán át semmiképpen nem kap enni. (Nagyjából 2-3 óra között volt a vízválasztó). Egy idő után már 3-nál előbb nem is nagyon kelt fel, legfeljebb amikor mi mentünk aludni Édesapával, ugyanis még egy szobában vagyunk a kicsivel.

Aztán jó hosszú idő múlva (kb. 1-2 hónap) elkezdtem kinyújtani ezt a 6 órás időszakot. Tegnap pl. nagyon jó dolgom volt, mert éjfél tájban, amikor mi mentünk volna lefeküdni, felébredt egymás után kétszer is, de rögtön karra vettem és addig ringattam, míg el nem aludt (max. 5 perc), utána 4-kor ébredt, de már nem adtam neki szopit, és szintén nagyon hamar elaludt. Aztán végül 6-kor kelt fel. Ilyen jó éjszakánk fél éve nem volt.

Az egészben nekem a legnehezebb az volt, hogy hulla fáradtan legyen elég erőm ahhoz, hogy sétálgassak, ringassam őt, és ne fogjam meg a könnyebbik végét a dolognak, és tegyem be magunk mellé szopizni. Mert hát ez nagyon kényelmes ám, befeküdni vele együtt az ágyba és aludni, csak veszélyes, mert könnyen odaszokik anyáék mellé a nagy ágyba.

Egyébként volt olyan időszak is, amikor azzal próbálkoztam, hogy első felkelésekor irány a nagy ágy, és reggelig ott aludt közöttünk. De még ilyenkor is felkelt legalább kétszer.

Én azért azt javaslom neked, hogy ha van elég testi és lelki erőd, akkor próbáld meg pár éjszaka, hogy csak 2-3-szor adsz neki cicit, és ha közben felébred, akkor csak elringatod. Nekem mondjuk szerencsém van, mert az utcai lámpa fénye, vagy a tükör mindig megnyugtatja annyira, hogy aztán már el bírjon aludni a karomban néhány perc alatt. Remélem, nem voltam túl zavaros és hasznát veszed majd a tanácsomnak.

185. Ritkó (válaszként erre: 183. - Ildiko0914)
2009. ápr. 16. 15:06

Igen egy idő után meg lehet szokni, én is így voltam vele. Az én kisfiam is sokszor fent volt éjszaka, de csak míg szopizott, utána nem.

De van olyan is, akinek nem szopizik, mégis felkel. Tudja, hogy kap enni-inni, és ez berögzül és ezért kel fel.

184. 901c5389fe (válaszként erre: 183. - Ildiko0914)
2009. ápr. 16. 12:53
jaj te szegény...elég tápláló a tejed? nekem akkor logott sokat a cicin, amikor már kevés volt, és nem tudott jóllakni. vagy csak rosssz szokás és igy nyugszik meg? ki fogsz dölni a fáradtságtol. azt nem probáltad még, hogy csak nappal szopizzon, éjjelre meg adnál neki tápszert? csak hogy tudjál te is pihenni. nálunk viszonylag javult a hejzet. a higitott tes bevált. ma reggelre is csak 2szer ébredt. azért érzem a különbséget...de a félóránkénti kelés már durva...sajnállak nagyon.probálj meg pihizni ha ö is alszik.
183. ildiko0914 (válaszként erre: 179. - 901c5389fe)
2009. ápr. 16. 08:43
Mostmár valóban belenyugodtam, egészen jól kezdtem birni, de azért néha rendesen érzem a fáradságot, pl most mivel az éjszaka félóránként szopikázott.
2009. ápr. 15. 21:36
na jó éjt a csemetéinkek, holnap irok, hogy aludtunk. bevágott a kisfiam 150mili tápszert nem érkeztem elolvasni a mesét, már aludt is...
181. Ritkó (válaszként erre: 180. - 901c5389fe)
2009. ápr. 15. 21:13
Így is lesz majd meglátod :) Te is tudsz többet aludni :)
2009. ápr. 15. 13:12
hát picit kipihentebb lennék ha igy aludna éjszakánként.
179. 901c5389fe (válaszként erre: 177. - Ildiko0914)
2009. ápr. 15. 13:09
kitartás...nekem nem szopik már 2hós korától. nem volt tejcsim. nekem teamániás...majd kinövik...amikor ö csucsul, probálj meg te is pihenni.
178. Ritkó (válaszként erre: 176. - 901c5389fe)
2009. ápr. 15. 13:06
Akkor egész jól haladtok :)
2009. ápr. 15. 12:14

Az én kisfiam is 16 hós, de még ő sem aludt át egyetlen egy éjszakát sem, hogy szoktathatám le, fogalmam sincs.

Igy kezdődik egy éjszakánk-19,30kor vacsora, fürdés, szopi és lefekvés. Ezzel alszik 1 óráig, akkor megébred, hiába próblkoztam teával, cumival,csak a szopitól csendesedett le.Legtöbbször kétóránként ismétli ezt és 7,15 kor ébred.EZ igy bevallom, nem kicsit fárasztó, mostmár csak a nyárban reménykedem, hogy akkor ha le tudom szoktatni a ciciről talán kimarad az éjszakai felkelés

2009. ápr. 15. 12:04

na szép napot nektek...

leirom hogy telt az éjszakánk. éjjel 1kor ébredtünk elöször, ivott egy kis teát, aztán huzta 5ig. már kezdtem megijedni hogy ijen hamar fölkelt,na mondom megint fönt leszünk sokat, de nem. 5kor kapott tápit, és ugy aludtunk negyed 8ig. ugy látszik egy jó, meg egy rossz éjjelünk lessz felváltva...:-))

175. Ritkó
2009. ápr. 15. 08:42
Jóreggelt :)
174. Ritkó (válaszként erre: 173. - 901c5389fe)
2009. ápr. 14. 22:21
Jóéjt nektek :)
2009. ápr. 14. 22:10
mejött a párom majd holnap folytatjuk... jó éjt nektek..
172. Ritkó (válaszként erre: 170. - 901c5389fe)
2009. ápr. 14. 21:41

Ez nem olvad :)) rágni kell rendesen :)


Küldjed a receptet :)

2009. ápr. 14. 21:35

ja!!!!!!!!!!!!!!


elküldöm a receptet.

2009. ápr. 14. 21:35

kis édesség, fokozza a boldogsághormonokat...váljon egészségedre...:-)))


de amugy el is olvad az nem?

169. Ritkó
2009. ápr. 14. 21:28
Éppen gumicukrot eszegetek, régen ettem már, de úgy meg kell rágni :))
168. Ritkó (válaszként erre: 167. - 901c5389fe)
2009. ápr. 14. 21:22
Értem :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook