Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Zabkása diéta"ma akadtam rá, ismeritek?Ha nem és érdekel, hétfőtől próbáljuk ki együtt! fórum

"Zabkása diéta"ma akadtam rá, ismeritek?Ha nem és érdekel, hétfőtől próbáljuk ki együtt! (beszélgetős fórum)


1 2 3
3. 84882672dc (válaszként erre: 1. - Agnesss0129)
2010. jún. 18. 21:39
Szia! Én is néztem már, mert nagyon ízlik a zabkása, nagyon finom és az emésztésemnek nagyon jót tett... szívesen kipróbálnám, már gondolkodtam is rajta, egyedül az tart vissza h viszonylag sok benne a szénhidrát, igaz lassan felszívódó...
2010. jún. 18. 21:38
A zabkását én is szeretem, és reggelire simán mehet a diétában. De hogy napi egy kilót lehet vele fogyni, háááááát.... :)
2010. jún. 18. 21:35

Sziasztok!

Ma kóstoltam először a zabkását és ízlett!Ez adta az ötletet,hogy kicsit utána nézzek a zabkorpa "háza táján"és így akadtam erre a diétára.Meglepődtem mert még nem is hallottam róla,pedig nem egy diétával sanyargattam már magam kisebb-nagyobb sikerrel.(de inkább az előző volt a mérvadó)

Úgy döntöttem bele vágok,és gondoltam,hát ha mást is érdekelne és nem ismeritek ezt a módszert még.

Be teszem ide amit tudok róla olvassátok el,és döntsetek!

Zabkása diéta:

Ha gyorsan akarsz sokat fogyni, akkor ez a te diétád. Egészséges, rövid, könnyű követni és napi egy kilót fogyhatsz tőle. Lássuk tehát, hogy is szól a recept:


* Ezt a különleges diétát egy spanyol Prost nevű dietetikus találta ki (a spanyolok szerint). A diétának öt nagy előnye van: egészséges, rövid ideig tart, könnyen követhető, napi egy kilót lehet vele fogyni és szinte mindent meg lehet enni.

* Ez a diéta nem csupán egy sima diéta, hanem egy tisztítókúra is egyben.

* A diéta zabkorpából és friss zabpehelyből áll. Mindkettőt megveheted, bármelyik nagyobb élelmiszerüzletben. A zabkorpa szinte nem jelent kalóriákat, minden 30 grammban 71 kalória van. A 30 gramm ebben az esetben nagyon sokat jelent, hiszen a zab állaga pehely, ezért nem sokat nyom. A zabpehelynek megvan az az áldásos tulajdonsága, hogy a gyomorban felduzzad, így úgy érezhetjük, hogy borzasztóan sokat ettünk.

* Persze mint minden diéta ez is akkor használ igazán, ha mellette mozgunk is. Így heti 4-5 kilót leadhatunk.

* A diéta 5 napig tart: az ötnapos diéta után ha, szeretnél pihenhetsz is. Persze ez nem azt jelenti, hogyha hétfőtől péntekig diétázol, akkor hétvégén összeehetsz mindenfélét. Hétvégén se egyél kalóriabombákat ha lehet.

* Amit szabad: zabpehely, gyümölcsök, zöldségek, sajtok, magvak. Nyugodtan ihatsz kávét, teát, tejet.

* A zöldségek lehetnek: spenót, brokkoli, hagyma, spárga, saláta, paradicsom, répa, cukkini, gomba, borsó.

* A gyümölcsök lehetnek: alma, körte, narancs, eper, banán, málna.

* A zabpelyhet összekeverheted egy kis csésze vízzel, vagy tejjel, esetleg joghurttal. Fogyaszthatod hidegen vagy melegen. Ha az édes ízeket szereted, akkor egy adaghoz használj édesítőszert, maximum két kávéskanálnyit.


{mospagebreak title=Öt napi diéta}


Első nap:


Reggeli:

3 kanál zabpehely egy kis vízzel, vagy joghurttal


Tízórai:

2 szem eper


Ebéd:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: brokkoli, spárga, hagyma, paradicsom, saláta, stb., három levél menta, olívaolaj, egy csipetnyi só.

Édesség: egy alma vagy egy narancs, friss sajt.


Uzsonna: egy gyümölcs vagy egy pohár tea.


Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Sárgarépa szeletelve vagy lereszelve, olívaolaj, és egy csipetnyi só.

Édesség: egy sültalma, két szelet sajt,



Második nap:


Reggeli:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

1 banán vagy alma

Kávé vagy tea cukor nélkül


Tízórai:

Hat szem málna vagy valamilyen zöldség


Ebéd:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: paradicsom, fejessaláta, egy kis hagyma, olívaolaj, só.

Édesség: alma joghurttal


Uzsonna: egy tea, vagy egy gyümölcs


Vacsora:

3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Saláta: spárga (zöld vagy fehér), olívaolaj, só


Harmadik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hat szem eper (vágd ketté őket így legalább többnek tűnik)


Tízórai: egy kávé tea vagy egy szem gyümölcs


Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Paprikasaláta, olívaolajjal és babbal, vagy fejessalátával


Uzsonna: két szelet sajt egy fél almával


Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Babsaláta, hagymával


Negyedik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

Egy banán


Tízórai: a szokásos tea , kávé vagy egy szem gyümölcs


Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

hagymás babsaláta, édesség: egy alma


Uzsonna: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé.


Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurttal

saláta, sajttal szórva

Édesség: egy joghurt


Ötödik nap:


Reggeli: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Egy narancs


Tízórai: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé


Ebéd: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Spenótsaláta, répacsíkokkal, joghurtos öntettel


Uzsonna: Egy gyümölcs, egy pohár tea vagy kávé


Vacsora: 3 kanál zabpehely vízzel vagy tejjel, esetleg joghurt

Paradicsomsaláta, olívaolajjal és hagymával, zöldsalátával

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook