Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Yasminelle és a többi fogamzásgátló abbahagyása utáni tapasztalatok fórum

Yasminelle és a többi fogamzásgátló abbahagyása utáni tapasztalatok (beszélgetős fórum)


260. Hoxa
2011. júl. 21. 13:38

Felhívom figyelmeteket, hogy a fogamzásgátló RECEPTKÖTELES, így TILOS mindenféle csere-beréje és adásvétele a fórumon!

Az ilyen hozzászólásokat töröljük!

259. Roda88
2011. júl. 12. 13:35

Sziasztok!

Már nagyon rég nem voltam itt, de most el kell, hogy mondjak egy jó hírt, bár mikor először megtudtam, nagyon ledöbbentem: kisbabánk született. Én is szedtem fogamzásgátlót, amit abbahagytam -régebbi beírásokban írtam a tapasztalataimról-, és annyira jól beállt a havi ciklusom, jól helyreállt a hormonházrtartásom, hogy 42 évesen nagyon könnyű terhesség után, 2 óra alatt világra hoztam harmadik kisbabánkat, akit Dominiknak hívnak. Másik két gyermekem: 17,5 és 13,5 évesek!

Tudom azinte mindannyian amikor abbahagytátok a gyógyszert, féltek a terhességtől, féltek a mellékhatásoktól. Én is féltem, de amikor megtörtént a számomra lehetetlen, akkor meg is lepődtem, mert a gyógyteakeverékem hatására észre sem vettem, hogy terhes vagyok (mivel kimaradt a mensim, mert a teát 1 hónapig nem tudtam inni, nem lehetett kukoricabajúszt venni)17 hetes terhes voltam, amikor kiderült, és egészen a szülés pillanatáig semmi gondom nem volt,pedig mivel nem tudtam a babáról, nem is kíméltem magam, nagyon élveztem a terhességem minden pillanatát! Pedig, hogy féltem tőle, hogy nehogy megtörténjen! Hiszen, már nem vagyok fiatal, és különben is, én azt hittem, hogy azért nem jön meg, mert klímaxolok. Meg én már az unokákra készültem!

De ott fenn nagyon jól tudták, mi kell nekünk. Életem egyik leggyönyörűbb élménye volt, amikor 2 óra vajúdás után karomban tarthattam csöpp kicsi fiamat. Nem is tudom, miért féltem attól, hogy ez megesik velem. Nagyon boldogok vagyunk a férjemmel, semmiért nem cserélnénk el ezt az érzést.

Most megint a dilemma: jól teszem-e, hogy a szoptatás alatt szedem a fogamzésgátlót, vagy sem? De utána biztos nem fogom, bár megint van egy kis félsz bennem...

258. monika0104 (válaszként erre: 257. - Mendyke81)
2011. máj. 22. 17:06

ugye én is ezt mondom , hogy soha többet fogamzásgátló soha .

Gratulálok a fogyáshoz.

257. Mendyke81 (válaszként erre: 256. - Monika0104)
2011. máj. 22. 17:01

Szia!

2 hete abbahagytam a yasminelle-t... soha többé fogamzásgátló... olyan, mintha az agyam is megtisztult volna a rengeteg hormontól. Végre tudok fogyni, már -4 kg-nál járok. A mellem ugyan kisebb lett, de a libidóm újra a régi. :) Végre újra én vagyok. :)

256. monika0104 (válaszként erre: 255. - Mendyke81)
2011. máj. 4. 22:18

szia

nekem is azt mondta abban időben a doki hogy nem hizlal a gyógyszer, de nekem meg úgy írta ki a gyógyszert , hogy meg se vizsgált , nem mintha annyira akartam volna, de elvileg ezt így nem szabadot volna kiírni .

Majd írj, hogy milyen "tünetek" jelentkeztek a gyógyszer elhagyása után, most még 2 hónapig rendesen megjön a mensid biztos .

255. Mendyke81 (válaszként erre: 254. - Monika0104)
2011. máj. 4. 20:20

Szia!

Na voltam hétfőn dokinál, és mondtam neki, hogy be van fejezve a yasminelle. Neki persze ez nem nagyon tetszett, és szilaj meggyőződése, hogy nem ettől hízom, ugyanakkor meg következő szavában pont az ellentétjét mondta, és bevallotta, hogy minden fogamzásgátlónak, a yasminelle-nek is az "56." mellékhatásként ott van a hízás. Én meg amilyen "szerencsés" vagyok, pont beleesek abba, hogy pl. 1000 emberből 1 hízik. :)) Az az egy én leszek. :)) Nem tudom.... Most úgy sincs partnerem, mindenképp meg akarom nézni, hogy a bogyó elhagyása után hogyan reagál a testem, hogy nem kapja a hormont. ...

254. monika0104 (válaszként erre: 253. - Mendyke81)
2011. máj. 1. 16:21

Szia

igen én is azért hagytam abba , mert nincs párom, de ha lesz is majd valamikor akkor sem gyógyszert fogok szedni ez biztos elhatározás , mert nekem rossz tapasztalatom volt a gyógyszerrel.Engem mondjuk a mensim akaszt ki a legjobban , mikor nem jön meg , mert nekem a gyógyszer szedése előtt nem volt ilyen problémám és most idegesít és azt mondták , hogy lehet 1- 1,5 év mire rendbe jön úgy, hogy még idegeskedhetek miatta eleget.

253. Mendyke81 (válaszként erre: 252. - Monika0104)
2011. máj. 1. 16:07

Szia Mónika!

Köszönöm a tanácsot, de tényleg nem tudom mi tévő legyek. Hétfőn kell visszamennem a dokihoz, majd ott, abban a pill-ban eldöntöm, hogy mit csináljak. Az egyik "tábor" azt mondja, hogy ne hagyjam abba, a másik meg, hogy ne bombázzam magam hormonnal. Jelenleg úgysincs párom, tehát ha éppenséggel abba is hagyhatnám. Meg látod, Te is azt mondtad, hogy hál'istennek, hogy abbahagytad, és soha többé nem akarsz ilyet szedni. Hát ha nem fogyok, akkor legalább tudom, hogy a gyógyszer kiiktatva és más "baj" van. Azzal azonban én is tisztában vagyok, hogy nem fog normálisan megjönni a menszeszem, de voltam természetgyógyásznál, és ő ajánlott ilyen megy olyan hókuszpókusz teákat, amit a menszi megjövetele előtt 10 nappal kell elkezdenem innom, és ettől talán megjön. .....Meglátjuk, de ha nem csinálok valamit, akkor megőrülök.

252. monika0104 (válaszként erre: 251. - Mendyke81)
2011. ápr. 30. 15:48
Szia én nem akarlak elkeseriteni én 9 hónapja hagytam abba a yasminelle szedését , de borzasztóan felborult a hormonháztartásom és nem fogytam szinte semmit talán annyi, hogy nincs annyira felpuffadva a gyomrom és kezem, de én is szerettem volna fogyni mert nagyon meghíztam a bogyótól, de sajnos nem sikerült a mensim meg teljesen felborult.De azért örülök, hogy abba hagytam és eldöntöttem soha többet nem szedek semmilyen hormonnal teli gyógyszert mert akkor nekem végem .
2011. ápr. 30. 15:42

Sziasztok!

Én sajnos most fogom abbahagyni a Yasminellet-t. 29 éves vagyok, és 1 éves szedem. Plusz 6 kg van rajtam, és hiába futok, biciklizek, konditerembe járok, minimálisat eszek, fél kiló sem megy le rólam. :( Már nagyon el vagyok keseredve. :(( Betegségileg, laborilag teljesen egészséges vagyok. ...A bőröm nagyon szép tőle, a mellem pedig egy számmal nőtt, ami nagyon jó :), de sajnos a testemben egyáltalán nem érzem jól magam. Kíváncsi vagyok, hogy reagál majd rá a testem, ha nem kapja a hormonbombát.

250. Jaina (válaszként erre: 249. - Monika0104)
2011. ápr. 28. 08:44
Sajnos van akinek az abbahagyás után csak 1-1,5 évvel rendeződik vissza a ciklusa :(
249. monika0104 (válaszként erre: 248. - Jaina)
2011. ápr. 28. 08:04
hát ez úgy van, hogy mikor abba hagytam a fog.gátló szedését 2 hónapig normálisan megjött, aztán 3 hónap kihagyás után újra megjött aztán megint nem a múlt hónapba megjött , de most megint nem akar tök fáj a hasam meg minden előjel meg van de ebbe a hónapba se lesz belőle semmi.Ez meddig tart kb.?
248. Jaina (válaszként erre: 247. - Monika0104)
2011. ápr. 28. 08:00
Hogy érted, hogy megbolondult? Milyen időközönként jön meg?
2011. ápr. 28. 07:59
Sziasztok én 9 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését , de azóta a mensim teljesen "megbolondult" pedig nekem a fog.gát. szedése előtt normális volt a mensim, de most teljesen a feje tetejére állt a dolog.Nem tudom, hogy ez meddig fog tartani, valaki ha megtudná nekem mondani , vagy ez mitől függ, hogy mikor áll vissza rendesen a mensim?
246. Jaina (válaszként erre: 245. - Booger89)
2011. ápr. 28. 07:16
Az utolsó heti barnázás mindenképp indok arra, hogy vagy válts vagy hagyd abba, mert ez minden, csak nem normális dolog...
2011. ápr. 27. 19:57
Sziasztok!Én 2éve szedek Yasminelle-t és ezévig semmilyen problémát nem tapasztaltam(nem híztam,pattanásaim sem voltak/szedése előtt sem/rendesen megjött,nem görcsöltem jobban mint előtte..)Viszont az utóbbi 3-4 hónapban erős fejájást tapasztaltam az utolsó szem beszedése előtt,a 7napos szünet alatt és mielőtt elkezdeném a következő havit szedni.De olyan fejfájás jön rám,ami 3napig tart és semmilyen gyógyszer sem segít rajta.Szóval kezdek megőrülni tőle néha.És mostanság(nem minden hónapra igaz ez.) de utolsó hétben mindig van ilyen barnás folyásom,ami eléggé zavaró.És arra jutottam,hogy szívem szerint abbahgaynám,de az eszem meg azt mondja,hogy nem,mert féltem az arcomat meg,hogy milesz,mert ha még kicsit meghízom az nem zavarna.Szerintetek mire számítsak?De ezt így sokáig úgysem tudnám csinálni,mert kikészítenek ezek a fejfájások,amik már biztos nem a változékony időjárástól vannak..Köszönöm a segítséget!
244. ficankolo (válaszként erre: 241. - Ficankolo)
2011. márc. 2. 14:32
Marvelon volt a gyógyszer eszembe jutott, a másik a mit szedtem.
243. sunshine24 (válaszként erre: 240. - 7230827147)
2011. febr. 25. 14:40
Hu, akkor szerencsés vagy. Én ezt sajnos nem mondhatom el. Örülök, ha egyáltalán megjön. :(
242. sunshine24 (válaszként erre: 239. - Jaina)
2011. febr. 25. 14:38
Nyugi, nekem is kevesebb lett, örülj neki. Sokaknak például szülés után lesz kevesebb a mennyisége. Az ember terste folyamatosan változik, ezzel nincs semmi probléma. Okos ember Hamvas Ferenc, de mindenben azért nem kell rá hallgatni. A cickafark teát nyugodtan lehet inni a ciklus első felében. A lényeg az, mint a legtöbb gyógyteánál. 6 hét után érdemes az ivásában 2 hetes szünetet tartani.
2011. febr. 25. 12:21

Sziasztok! Én gracialt szedtem. Utána pedig valamilyen m betűset. 7 évig szedtem. Novemberben elején hagytam abba. Azóta rendesen megjön 5 napig tart. Mondjuk a hasam görcsöl, mint azelőtt mikor nem szedtem gyógyszert.

A fejem szokott fájni de az a front hatás miatt van. Nekem is kevesebb a vérzésem napokban is és mennyiségben is.

240. 7230827147 (válaszként erre: 237. - Sunshine24)
2011. febr. 25. 12:09
Igen hormonális, de azt csak azért kellet használnom 3 hónapig, hogy egyáltalán megjöjjön a menstruációm. Azóta meg hálistennek napra és percre pontosan megjön :)
239. Jaina (válaszként erre: 238. - Sunshine24)
2011. febr. 25. 11:42

Köszönöm!


Múlt hét pénteken elkezdtem cickafark teát inni, aztán Hamvas Ferenc oldalán olvastam, hogy nem szabad rendes kivizsgálás nélkül ilyen teákat használni. Így megijedtem és abba is hagytam kedden az ivását. Viszont tegnap este megjött! Viszont a mensim érdekes, a görcseim erősebbek kicsit, mint a fogamzásgátló alatt, viszont a mensi mennyisége ugyanannyi, sőt talán még kicsit kevesebb is. Ez mitől lehet? Ti ilyet tapasztaltatok?

238. sunshine24 (válaszként erre: 233. - Jaina)
2011. febr. 25. 11:06
A cickafark jó, de még jobb a női bázistea. Antalvali oldalán megtalálod az összetevőit vagy írd be googleba. Nekem így lettek a ciklusaim 40 naposak kb. Ez sem jó, de a semminél mindenképpen jobb. Ez a görcsölés meg ismerős, nekem is ez volt, mindig azt hittem, hogy megjön, aztán mégse. :S
237. sunshine24 (válaszként erre: 235. - 7230827147)
2011. febr. 25. 11:04
De a hüvelygyűrű is hormonális fogamzásgátló eszköz, igaz kevesebb hormont tartalmaz. Sajnos én is nagyon megszenvedtem az abbahagyás utáni időket. 40-50 napos ciklusaim vannak még így fél évvel az abbahagyás után is, pattanásaim vannak a hátamon, az arcbőröm egyadta zsír. Én is megfogadtam, hogy soha többet...
236. anyucika3 (válaszként erre: 234. - 3f54929e3a)
2011. febr. 25. 08:50

Nekem amikor még a gyerekeim előtt szedtem,mindig kellett 4-5 hónap ahhoz,hogy beálljon.

Én amikor a gyerkőcöket terveztük,előtte 8-10 hónappal már abbahagytam,hogy kiürüljön rendesen a szervezetem.

2011. febr. 24. 23:50

Sziasztok!


Én 2009 szeptemberben hagytam abba a gyógyszer szedését 2 év után, és 2010 júniusban volt a következő menstruációm úgy, hogy rá kellett segíteni. Nem akartam mégegyszer gyógyszert szedni, ezért 3 havi hüvelygyűrűt használtam. A gyógyszer teljesen leállította a petefészkem működését, mert még csak peteérésem sem volt. Szóval én soha többet nem akarok semmilyen hormonális dolgot szedni/használni, mert az én szervezetemre nincs jó hatással sajnos.

2011. febr. 24. 22:50
Akik abba hagytak a fogamzasgatlot, mit tapasztaltatok utana? Beallt utana nektek a menstruaciotok?
233. Jaina
2011. febr. 17. 09:38

Sziasztok! Van itt még valaki? :)

Olvasgattam a fórumot, és láttam, hogy többeteknek volt olyan, hogy az abbahagyást követő első hónapban, amikor meg kellett volna jönnie, görcsöltetek, de semmi nem volt. Most én is itt tartok :S Januárban tettem le a bogyót 6 év után, elvileg ha 28 nappal számolok kedden kellett volna megjönnie. Még semmi, viszont olyan görcseim vannak, mint a tabi alatt mensikor. De már harmadik napja folyamatosan. Mindig azt hiszem, hogy biztos megjött, annyira fáj, de semmi... Mi ez? Ki tapasztalta ezt és mikor jött meg utána?

Ja és, ha ma veszek cickafark teát és elkezdem inni, azzal segítek vagy ártok?

Köszi

2010. nov. 11. 17:50

1,5 évig szedtem a Yasminelle-t, majd abba kellett hagynom.(nem jött meg, volt egy kis kavarás) Szeptember közepén hagytam abba.

Most november van ugye, hirtelen meghíztam és a melleim is nagyon érzékenyek!! Ez attól van mert abbahagytam?? Áhh ez nagyon nem lesz így jó, mert a Yasminelle mellett tudtam tartani a súlyomat, janurától-áprilisig 12 kg t fogytam, edzéssel-egészséges táplálkozással. Most meg meg vagyok örülve hogy szaladnak fel a kilók!! Nem akarok visszahízni!! Segítsetek Javaslat??

2010. szept. 30. 10:04
én 2 hónapja hagytam abba a jasminelle szedését , rendszeresen megjön , semmi rosszat nem tapasztaltam eddig hálaisten, talán annyi, de ennek örülők, hogy fogytam és nem feszül annyira a bőrőm az a kérdésem lenne mikor ürül ki a szervezetemből a gyógyszer teljesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook