Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Yasminelle és a többi fogamzásgátló abbahagyása utáni tapasztalatok fórum

Yasminelle és a többi fogamzásgátló abbahagyása utáni tapasztalatok (beszélgetős fórum)


200. vvicus (válaszként erre: 199. - 2a033963fa)
2009. okt. 25. 12:08

Tényleg nem azt akartam mondani, hogy az a bajod, mint nekem, ahogy írtam is, csak mindenféleképpen figyelj magadra, és ne halogasd az orvos meglátogatását. Kismedencei gyulladás esetén nagyon komoly fájdalmaid lennének, szóval tuti nem az van, de ha én is az enyhe kis hasszurkánál orvoshoz mentem volna, akkor jobban jártam volna.


És a nagy hír: megjött!!! Épp reggeliztünk, amikor tök rosszul kezdtem magam érezni, a kajára gyanakodtam, aztán elkezdett nagyon görcsölni a hasam. Jelenleg szédelgek és görcsölök, de örülök, hogy végre megjött. Jó lenne, ha szépen beállna mostmár.

199. 2a033963fa (válaszként erre: 198. - Vvicus)
2009. okt. 25. 10:24

Hát nem mondom hogy megnyugtattál :) még várok egy pár napot hogy milyen lesz,meg fog-e még fájni,és ha igen,akkor elmegyek.

De remélem hogy elfog múlni...

198. vvicus (válaszként erre: 197. - 2a033963fa)
2009. okt. 25. 08:25

Írtad, hogy a petefészked is fáj. Lehet, neked is gyulladásban van valami odabent.

Nekem a petefészek gyulladásom úgy kezdődött, hogy menzi előtt fáhdogált, de ráfogtam a menzeszre. Aztán megjött, még mindig fájdogált, akkor bejelentkeztem a nődokimhoz, de csak 2 hétre rá kaptam időpontot, mostmár belátom, nem kellett volna annyit várnom, hanem ki kellett volna harcoljak időpontot előbb. A végén már úgy fájt a petefészkem, hogy nem bírtam se ülni, se állni, még a biztonsági öv, meg a gatya is nyomta, pedig nem volt szűk. Aztán kiderült, hogy p.f. gyulladásom van, meg3Xozódott a pf-em, és átment a gyulladás a méhkürtre is valamilyen bacillus miatt. Csüt-ön voltam dokinál, pénteken kórház, vérvétel, vizelet, pisim barna volt a vértől, csípett, a húgyutamra is átterjedt a dolog. Hazamentem, este elkezdtem puffadni, de olyan szinten, hogy elmentem volna 5 hónapos terhesnek, és nagyon-nagyon fájt, már sírtam fájdalmamban éjjel, mert sehogy nem volt jó, ha meg megmozdultam, iszonyú kínjaim voltak. Másnap megint hívtam dokim, mondta, azonnal kórház. Kiderült, hogy pf.gyulladás át tud menni a belekre, ott vmi gondot okoz, ami puffadást és bélfájdalmat. Szó mi szó, ne hanyagold el, menj el jövő héten, nem azt mondom, hogy az a bajod, ami nekem volt, de ha én is határozottabb vagyok, akkor tuti nem fajul el idáig.

MA még mindig nem jött meg, de tudom, hogy most már nem is fog megjönni, szóval csütörtökre mindenféleképpen kérek időpontot, most nem halasztgatok semmit.

197. 2a033963fa (válaszként erre: 196. - Vvicus)
2009. okt. 24. 21:18

Lehet nekem is menni kell :(

2 napja fáj a hasam,szurkál,és olyan mintha fel lennék puffadva.Először csak azt hittem megettem valamit,és az bántja a gyomromat,de aztán éreztem hogy bizony ez nem az,mert lent fáj,de nem tudom mi lehet vagy hogy normális e ez?

Szerinted?

196. vvicus (válaszként erre: 195. - 2a033963fa)
2009. okt. 24. 15:06
Nincs, a "szárazság" is elmúlt, ami menstruáció előtt lenni szokott, és már semmi görcsöm, derékfájásom sincsen. Szerintem ebből már nem lesz semmi, szóval majd megyek megint orvoshoz. Persze még várok jövő hét közepéig.
195. 2a033963fa (válaszként erre: 193. - Vvicus)
2009. okt. 24. 09:36

Értem.

Ha azt mondta nincs ok aggodalomra,akkor biztos úgy is van.

Van már valami "fejlemény" ? :D

194. vvicus
2009. okt. 24. 09:22
képlete+k ;-)
193. vvicus (válaszként erre: 192. - 2a033963fa)
2009. okt. 24. 09:21
Nem tudom, azt mondta, nincs ok aggodalomra, nem nagyok, szóval nem ciszták, csak cisztózus képlete - asszem, vagy valami ilyesmi...:-) De előfordulhat, hogy megnőtt egy, volt már cisztám, egyszer 8cm-esre is megnőtt, de szerencsére mindig visszament magától.
192. 2a033963fa (válaszként erre: 191. - Vvicus)
2009. okt. 23. 18:15
Ezek a ciszták olyanok mint a PCO-nál?
191. vvicus (válaszként erre: 190. - 2a033963fa)
2009. okt. 23. 18:13
Most már egyáltalán nincs mensis érzésem. Már a ciszta is megfordult a fejemben, mivel a legutóbbi UH-on sok 0,8-1 cm-es ciszta szerű izé volt a petefészkemben. Lehet, hogy az egyik megnőtt.
190. 2a033963fa (válaszként erre: 189. - Vvicus)
2009. okt. 23. 11:15

Hát ez jó kérdés,nem tudom.

Én nem aggódnék a helyedben a babavállalás miatt,hiszen hányan estek úgy teherbe hogy össze-vissza jött meg nekik?

Biztos be fog állni magától is,csak addig lesz kemény,míg helyre nem rázódik minden.

189. vvicus (válaszként erre: 188. - 2a033963fa)
2009. okt. 23. 10:49

Szerintem lehet a peteérés miatt, talán most növöget a pete.

Remélem, hogy helyre fog jönni a ciklusom a következő 4 hónapban, jó lenne, ha ez nem görgetne akadályt a babavállalás elé. Azt nem értem, hogy miért szűntek meg a menzis tünetek is, hiszen hétfőn-kedden rémes görcseim voltak, aztán meg égett odabent minden. Most meg semmi.

188. 2a033963fa (válaszként erre: 187. - Vvicus)
2009. okt. 23. 10:07

Szia!

Tegnap nekem is érdekes érzéseim voltak.Görcsölt a jobb petefészkem,de nem is kicsit.Nem sokáig egyébként.Lehetséges hogy máris peteérésem lenne?A ciklusom 9.napján??? :o vagy mi lehetett ez?

Ne légy elkeseredve,sajnos mivel buták voltunk,ez valahol várható volt.Én most csak meg vagyok könnyebbülve hogy elmúlt,és jól vagyok,de nem tudom a mensimet mikorra várjam,várjam e egyáltalán? :D 5 nap késés amúgy még nem olyan sok,pláne az előzmények alapján.

187. vvicus
2009. okt. 23. 09:12
Hát én ezt nem hiszem el! Még mindig nem jött meg, és a tünetek is egyre tűnnek el. Eddig is nagyon bántam, hogy elkezdtem újra szedni azt a vacak fog.gátlót, de most meg aztán főleg. A múltkori ciklusom 16 napos volt, most meg már 5 napja várat magára. Remek, remélem, rendeződni fog, illetve, hogy egyáltalán van peteérésem...:-/
186. vvicus (válaszként erre: 185. - 2a033963fa)
2009. okt. 22. 13:38
És még mindig semmi...:-) Viszont beadattam a bárányhimlő elleni védőoltást, és fáj. :-s Mától számítva még 4 hónapot kell várnunk a teherbeeséssel, szóval úgy néz ki, jövőre még nem lesz kisbabánk, vagy csak nagyon december végén. :-D
2009. okt. 22. 12:00

:D Már akartam kérdezni :D

Kitartás...bár nem értem hol késlekedik már :)

184. vvicus (válaszként erre: 183. - 2a033963fa)
2009. okt. 22. 11:20

Nem, még mindig semmi. Lehet, hogy a Szentléleknek köze van a dologhoz? :-D

Hú, tegnap annyira elkapott a kajálhatnék, ez is a hormonok miatt van. Összeettem minden vackot, így ma nagyon lájtosan kajálok, mert a tegnap esti kaja nagyon-nagyon gáz volt. :-S És persze folyton azt érzem, hogy na most jött meg, de semmi.

183. 2a033963fa (válaszként erre: 182. - Vvicus)
2009. okt. 22. 09:52

Sajnos tényleg sokaknak van ezzel problémája,de reméljük nálatok minden rendben megy majd. :)

Megjött amúgy?

182. vvicus (válaszként erre: 181. - 2a033963fa)
2009. okt. 21. 18:18

Volt, amikor én is így éreztem. 5 gyereke van a két tesómnak, ebből 2 kétéves. Keresztlányom nemrég nálunk volt 5 napig (ő kétéves), akkor éreztem először úgy Isten igazán, hogy mostmár én is vágyom sajátra. Férjem meg már régóta vágyik rá, szóval nálunk eljött az ideje a dolognak.

Remélem, nemsokára lesz, bízom benne, hogy minden stimmel velünk, olyan sok nőről lehet itt olvasni, akinek nem jön össze. De persze én pozitívan állok hozzá, össze fogjuk mi hozni akár elsőre is! ;-)

181. 2a033963fa (válaszként erre: 180. - Vvicus)
2009. okt. 21. 17:50

:D Na igen,az tényleg érdekes lenne :D

Akkor nemsokára babó lesz? :)Na nálunk még nem lesz,annyit babáztunk mostanában a másokéval hogy rájöttünk bőven elég majd 3-4 év múlva.

180. vvicus (válaszként erre: 179. - 2a033963fa)
2009. okt. 21. 17:46

Akkor az valami csoda volt, ugyanis a betegségem miatt 3 hétig el voltunk tiltva a szextől, plusz 2 hetes volt az előző menstruációm...:-)))

Én már biztos nem sírom vissza a bogyót, véglegesen elhatároztuk, hogy december végétől, januártól próbálkozunk babaügyben. Holnap kapom meg a bárányhimlő elleni védőoltást.

179. 2a033963fa (válaszként erre: 178. - Vvicus)
2009. okt. 21. 15:12
Vagy terhes vagy :D Na jó csak vicc volt.Szerintem mostmár bizti hamarosan megjön,nekem is hasonló tüneteim voltak előtte 2-3 nappal.Vissza fogjuk mi még sírni a yasminellet.
178. vvicus (válaszként erre: 177. - 2a033963fa)
2009. okt. 21. 10:52
Még mindig nem jött meg, a hasgörcsök meg átmentek hasszurkába, meg égésbe. És közben hangulatilag meg szörnyű, olyan ideges vagyok, hogy bármilyen szóra képes vagyok robbanni, persze állandóan ennék még mindehhez. :-S Nagyon remélem, hogy most már nagyon hamar megjön.
2009. okt. 21. 09:26
Na mizujs?
176. vvicus (válaszként erre: 175. - 2a033963fa)
2009. okt. 20. 10:47

Hát igen, napallergiám nincs, viszont a kemény leégések ismerősek. Ezért kezdtem én el a 3 perces szolizással, az első két alkalommal még az is megkapott. Tök sokáig csak 3 percre jártam, aztán emeltem fel 6 percre, akkor is leégett a lapockámnál a bőr, máshol nem. Szóval én nagyon fokozatosan jártam szoliba, és sokáig jártam ugyanarra az időre, így legalább a horvát napsütést már jól viseltem. De most kezdhetném előlről, és nincs hozzá kedvem, meg erre költeni sem akarok, inkább veszek egy jó könyvet azon a pénzen.


Az előbb úgy begörcsöltem, azt hittem, na most megjött, de nem...:-( És most hívtak, hogy este lesz még egy plusz órám, ami anyagilag jó, de gy fél nyolcig tanítok...

175. 2a033963fa (válaszként erre: 174. - Vvicus)
2009. okt. 20. 09:58
Mi tavaly mentünk nyaralni,10 percet voltam a napon 50-es fényvédővel,és kijött rajtam a napallergia :( még a medencébe se mertem belemenni,mert féltem a többiek kimenekülnének,mert tök úgy néztem ki mint akinek gombás fertőzése van úgy mindenhol :D azt is hittem amúgy hogy az,aztán az egyik srác kiokosított hogy ez napallergia.Arról már nem is beszélek mikor egyszer 7 percet szoliztam,és utánna 3 napig kellett ápolni.Vérvörös volt mindenem :( kivéve az arcom.Hála hogy nem mostam le az alapozómat :)
174. vvicus (válaszként erre: 173. - 2a033963fa)
2009. okt. 20. 09:53
Engem is kiröhögtek, amikor mondtam, hogy már 2 hónapja járok heti kétszer szoliba! :-) Aztán esküvő után Horvátországban voltunk, ott egész jó kis színt szedtem pluszba össze, legalábbis szerintem. Amikor hazajöttünk, mindenkitől megkaptam, hogy nem is látszik rajtam, hogy tengerparton voltam. Bassz, pedig én egy csomót napoztam direkt, akkor is, amikor más árnyékba vonult. Egyik barátnőm meg azzal húzott, hogy ezt nevezem én barnaságnak??? :-D
173. 2a033963fa (válaszként erre: 172. - Vvicus)
2009. okt. 20. 09:43
Te beszélsz? :D Látnál engem :D Én tényleg hófehérke vagyok.Rajtam már a szoli se segít :D
172. vvicus (válaszként erre: 171. - 2a033963fa)
2009. okt. 20. 09:31

Hát remélem, hogy megjön, mert még mindig nem jött meg. Most már folyamatosan görcsölök, délután pedig muszáj autóba ülnöm, jó lett volna, ha tegnap megjön, mert akkor a mai napom már nem lenne valószínűleg ennyire vacak.

Bőrömre továbbra sincs hatással, pedig már leálltam a szolizással, így most olyan fehér vagyok megint, mint hófehérke. :-)

171. 2a033963fa (válaszként erre: 170. - Vvicus)
2009. okt. 20. 08:43

Én is előtte már 3 nappal azt gondoltam,és nekem is elhúzódott a megjövetel.

Én nagyon kiváncsi leszek hogy nekem a következő rendben lesz-e,bár az arcom szépen letisztult ahhoz képest.

De nézzük a jó oldalát,legalább megjön :D Nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook