Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Yasminelle és a többi fogamzásgátló abbahagyása utáni tapasztalatok fórum

Yasminelle és a többi fogamzásgátló abbahagyása utáni tapasztalatok (beszélgetős fórum)


230. hungarita (válaszként erre: 229. - Durst:))
2010. szept. 29. 16:10
Koszi azota mar meg is jott.. pont ugy ahogy gondoltam :) Mostanaban mindig igy van, de csak par nappal elotte... ez a mostani sokkal hosszabb ideig tarott/tart. Ezert kezdtem el aggodni. :)
229. Durst:) (válaszként erre: 227. - Hungarita)
2010. szept. 29. 15:56

Szia:)


Ez a vérezgetés, azért lehet, mert lassan meg fog jönni a menszid, ahogy írtad "2-4 nap múlva"!

Szerintem nincs okod aggódni:)

2010. szept. 25. 11:57
Jaj elszamoltam magam, most lesz 4 honapja hogy abbahagytam a fogamzasgatlot.
2010. szept. 25. 11:52

Sziasztok!


Most mar lassan 5 honapja, hogy abbahagytam a yasminellet, eddig minden rendben volt, minden honapban megjott a menszeszem par nap elteressel. Viszont most kicsit fura dolgot tapasztalok, 1 hete pecsetelo barnas folyasom van, par napja volt egy kis gyenge verezgetes is de mar elmult es csak barnazok. Elvileg 2-4 nap mulva kellene megjonnie a menszimnek.. szerintetek ez normalis? Letezik, hogy meg nem urult ki a gyogyszer a szervezetembol es az okozza ezt? Emellett fejfajas, hasfajas, hangulatvaltozas, ingerlekenyseg es etvagytalansag...

226. Alfonso (válaszként erre: 225. - Hungarita)
2010. jún. 12. 17:53
27 éves voltam és átlagos testsúlyom volt...
225. hungarita (válaszként erre: 224. - Alfonso)
2010. jún. 10. 11:04
10 kg???? Te jó isten... te hány évesen kezdted szedni? Előtte voltak súly problémáid?
224. Alfonso (válaszként erre: 223. - Hungarita)
2010. jún. 10. 10:40
Szia!Anno én indítottam ezt a topicot.Én 1,5 évig szedtem a Yasminellet és miután abbahagytam felszedtem 10 kilót.:( 1,5 év kellett utána hogy vissza álljon a mensim rendesen,mert csak 2-3 havonta volt előtte.Most december óta minden oké!:) Én megfogadtam hogy soha többé nem szedek be ilyen szarokat ezután....
2010. jún. 10. 09:55

Sziasztok!

Én ma hagytam abba a Yasminelle-t masfél év után. Mindenre felkészültem, görcsökre, pattanásokra, hosszú idig tartó mensire stb stb...Van valaki rajtam kívül, aki szintén most hagyta abba, vagy most fogja?

2010. ápr. 28. 16:19

Sziasztok! Gondoltam leírom a tapasztalataimat. Én is sokat olvasgattam, és gondoltam segítek az olyanoknak, akik nem tudják, hogy abbahagyják-e, tartsanak-e szünetet.

22 éves vagyok és 3 és fél évig szedtem a Mercilont. Ez volt az első tablettám. Azért hagytam abba, mert szép lassan 50 kg-ról 58-ra híztam tőle, mindet a combomra és a fenekemre. Emlékszem az első 5 kg akkor jött fel, -szinte pár hét alatt-, mikor még csak 3-4 hónapja szedtem. Fogyni egyáltalán nem tudtam, pedig próbálkoztam rendesen edzéssel, kevesebbet ettem, stb. De semmi, csak éhes voltam és fáradt, és a mérleg szinte nem mozdult csak felfelé. Most lassan két hónapja nem szedem. Tartósan fogytam már közel 2 kilót. Sokkal könnyebbnek, jókedvűbbnek érzem magam, jóval kisebb az étvágyam és a libidóm is a régi végre. Pattanásom sokkal kevesebb van, mint a gyógyszerrel volt. A mensim először 35 napra jött meg, és erre is számítottam, mert a peteérésemet is a 21. napon éreztem. Pici fájdalom volt: hasfeszülés, kicsit erősebb, több vérzés, de egyáltalán nem vészes. Sőt! Édes volt a fájdalom, mert tudom, hogy tökéletesen működik a szervezetem, még ha egy darabig mérgeztem is a Mercilonnal!:)

221. Roda88
2010. ápr. 28. 09:57

Sziasztok lányok!

Mi van veletek, Hogy haladtok?

Írjatok!

Nekem képzeljétek, rendesen beállt a mensim!

Most már semmi gond, bár decemberben bekevertem egy kicsit magamnak, mert 2 hétre abbahagytam a cickafark-kukoricabajusz teát, és 1 havi, a januári kimaradt, meg is szenvedtem, de azóta vigyázok, hogy ne felejtsem el minden reggel meginni a teácskámat.

220. Roda88
2009. nov. 29. 17:02

A harmadik is és az előző kettő is simán ment!

5 napig tartott, és semmi nagy görcs, pattanás, vagy bármi, ami megijesztene. Nem is volt nagy vérzés, csak a 2. napon egy kicsit több, mint a többin. Várom a 4-et.

219. Roda88
2009. nov. 29. 17:00
Már túl vagyok a harmadikon, és az 35 napra jött meg. Ezzel ki is egyeznék, csak ne legyen túl nagy ingás.
2009. nov. 16. 08:34
Nálam pont fordítva volt: az első 42, a következő pont 28 napra.
217. 2a033963fa (válaszként erre: 216. - Roda88)
2009. nov. 13. 22:29
Nekem ma jött meg a második,és pont úgy ahogy neked,az első 28,a második 31 napra.Kiváncsi leszek a következőre :)Ezzel egyenlőre nagyon megvagyok elégedve.
216. Roda88
2009. nov. 13. 17:55

Sziasztok!

Jó sokáig nem tudtam benézni, de most megint sikerült. Képzeljétek, megint megjött!!

Ez már a harmadik a gyógyszermentesből.

Csak az a gond, hogy bár az első 28,. a második 31, ez meg 35 napra jött meg. Szerintetek így fog tolódni minden hónapban, vagy csak ez az első hátom "átállásos" hónap tünete?

Amúgy nins semmi görcsös, vagy más rossz tünet, alig vérzik, alig fáj. Habár ez lehet a cickafark és a kukoricabajúsz teakeveréktől is.

2009. nov. 2. 14:10
Hát köszi mindent. :)
214. vvicus (válaszként erre: 213. - 021a029148)
2009. nov. 2. 13:59

Nálam akkor pont a fogamzásgátló elhagyása után 2 hónappal történt a dolog. Csak mivel késett, csináltam tesztet, és pozitív volt. És a vége az lett, amit már írtam...:-S Nem szedtem utána sem fogamzásgátlót, most nyáron is csak azért kezdtem el szedni, mert az esküvőnk napjára volt esedékes a vérzésem, azt meg nem akartam, a gyógyszer segítségével viszont hamarabb jött meg.

Valószínű, hogy az volt nálad is.

213. 021a029148 (válaszként erre: 212. - Vvicus)
2009. nov. 2. 13:48
Ha erősebb lesz, megcsinálom. Akkor szted is az vetélés lehetett akkoriban? Különben mi is úgy védekeztünk, és amellett történt. Aztán gyógyszert szedtem 10 évig. Jó volt az a tudat, hogy védve vagyok. :)
212. vvicus (válaszként erre: 211. - 021a029148)
2009. nov. 2. 13:41
Nekem is volt már spontán vetélésem, ismerős, amit írsz. A megszakításos védekezés is védekezés, nálunk legalábbis hosszú időn keresztül bevált. De ha nyugtalanít, hogy vetélés-e, és jobban éreznéd magad, ha biztosra tudnád, akkor csinálj tesztet. Vetélés után is kimutatja még, mert a HCG szint nem azonnal esik vissza.
211. 021a029148 (válaszként erre: 210. - Vvicus)
2009. nov. 2. 13:33

Hát igen, lehetőség lenne rá, mert csak megszakítással védekeztünk... :( De most pl. picit jobban vagyok, csak számomra ismeretlen ez a fájdalom.

Egyszer (vagy 10 éve) volt egy olyan élményem, hogy pont amikor meg kellett jönnie, akkor meg is jött, de szinte ömlött belőlem a vér, iszonyú görcsök kíséretében. Addig nekem mindig csak pici barna pecsételés volt a menstruáció pár napig. Na akkor aztán haza kellett vinni, és bár nem mentem el orvoshoz, nagy valószínűséggel vetélés volt, mert kemény húsdarab jött ki a vér mellett.

210. vvicus (válaszként erre: 209. - 021a029148)
2009. nov. 2. 13:16
Szia! Az első bogyó mentes vérzés nekem nem fájt, legalábbis nem vettem észre, mert egyébként is fájt mindenem. :-) De a második szörnyű volt. Lenne rá lehetőség, hogy vetélés? Szerintem ne gondolj rögtön ilyen rosszra, ez szimplán csak menstruációs görcs. Főleg, hogy időben jött meg. Nekem meg remélem, a következő már be fog állni a kábé 28 napra.
2009. nov. 2. 12:14

Sziasztok!


Képzeljétek, napra pontosan megjött. Féltem, mert miután abbahagytam a fogigátlót, 3 hetet késett az első vérzés, de most pontos volt. ennek nagyon örülök, de annak nem, hogy nekem, akinek sosem fájt a hasam, és azt sem tudtam mi az a görcs (kivéve, mikor egyszer nagy valószínűséggel elvetéltem), most rendesen fáj a hasam. Kicsit hasonló a vetéléses dologhoz, akkor is így kezdődött, remélem, most semmi ilyesmi nincs. :(

208. vvicus (válaszként erre: 207. - 2a033963fa)
2009. okt. 28. 12:05

Köszi! :-)


Én már teljesen jól vagyok, már szinte alig van meg, nem is csodálom, hétfőn majdnem "kivéreztem"...:-)

Szerintem ne aggód túl a dolgokat, annyira figyelsz most minden tünetedre, hogy lehet, azért tűnnek fel olyan dolgok, amiket egyébként észre sem vennél. De ha sokáig nem múlik, írány az orvos! ;-)


És akkor most nálatok végül is hogy áll a dolog, mikorra tervezitek? Mert írod, hogy irigyleg a kisbabásokat.

2009. okt. 28. 11:50

Értem.És sajnálom :(

de drukkolok a babaprojechez :)

Amúgy hogy érzed magad?Nálam változó a helyzet.Érzek a petefészkeimben nyilalásokat,hol az egyikben-hol a másikban,valamelyik nap átpakoltam az ülőgarnutúrát,és elég rendesen begörcsöltem az erőlködéstől.A gyomorszájam is fájdogál néha,meg puffadok.Nem vészes,csak már parában vagyok,hogy mi lehet,és hogy rendben van-e minden.Még a következő mensit megvárom,addig is reménykedem hogy csak stresszelem magam,és attól van :D

206. vvicus (válaszként erre: 205. - 2a033963fa)
2009. okt. 28. 11:28

Igen, 2,5 éve, a fogamzásgátló abbahagyása után. Volt két pozitív tesztem, aztán elmentem dokihoz, akkor még sztk-ba jártam. Azt mondta, ebből még bármi lehet. Rá két napra erős vérzésem lett, szóval nem lett belőle baba. Küretet sem kellett végezni, teljesen kitisztultam...Párom rettentő csalódott volt, állítom, őt jobban megviselte, mint engem. Én eleinte leginkább meg voltam ijedve, hiszen jártam fősulira, akkor felviztem egyetemre, és mellette mindenféle mellékállásokban dolgoztam. Utána voolt egy kis döccenő a kapcsolatunkban, de túléltük, és megerősített minket.


Én már teljesen ráálltam a babázásra, szóval amint lehet, mi elkezdünk próbálkozni.

205. 2a033963fa (válaszként erre: 204. - Vvicus)
2009. okt. 27. 23:41

Jaj,csak ikreim ne legyenek :D azt nem bírnám cérnával.

Amúgy érdekes most nálunk ez a babakérdés...jhajjjjj :) ezek az újdonsült szülők mindig kiváltják belőlem az irigységet :)


De egy valamit nem értek:estél már teherbe????

204. vvicus (válaszként erre: 203. - 2a033963fa)
2009. okt. 27. 09:13
Végülis simán lehet attól is! Állítólag ilyenkor van olyan nő, akinek a petefészke robbanásszerűen elkezdi érlelni a petéket, és hipertermékennyé válik. :-) Estem már teherbe én is fogamzásgátló elhagyása után, szóval csak óvatosan.
203. 2a033963fa (válaszként erre: 202. - Vvicus)
2009. okt. 26. 23:18

Ismerős amit írtál,nekem is ugyanez volt.Jobbulást!

Én?Változóan...hol fájdogál a hasam-hol nem.Fogalmam sincs...még a következő mensimet kivárom,kivéve ha erősödnek a fájdalmak (lekopogtam)mert szerintem csak a hormonok.

202. vvicus (válaszként erre: 201. - 2a033963fa)
2009. okt. 26. 16:08

7 napot késett, és ma borzasztóan vagyok. Háromig szinte csak aludtam, és olyan erősen vérzek, mint még soha, egész éjjel betétet cserélgettem. Persze a hasam is görcsöl, amíg a meleg rajta van, elviselhető, de olyan hamar kihül mindig.

Te hogy vagy? Még mindig fájdogál?

201. 2a033963fa (válaszként erre: 200. - Vvicus)
2009. okt. 25. 21:56

Nem komolyak a fájdalmaim,hanem tompák,egy idő után már észre se lehet venni.Azért figyelek rá,és ha probléma lesz elmegyek,de most még nem látom indokoltnak.Január környékén amúgyis mennék rákszűrésre.

Örülök hogy megjött :D Mennyit késett?Olyan sokat nem,nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook