Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Yadin fogamzásgátló tabletta abbahagyása fórum

Yadin fogamzásgátló tabletta abbahagyása (beszélgetős fórum)


25. youlcsi (válaszként erre: 24. - Putyiklauja)
2009. máj. 5. 08:01
ha már a 2. menzesz marad ki, akkor érdemes elmenni dokihoz, hogy megnézze, minden rendben van-e.
2009. máj. 4. 21:49
Helloka! Azt mondjátok, ha abbahagyom a fogamzásgátlót, előbb-utóbb megjön? Én marvelont szedtem több mint 2 évig,most abbahagytam, és ő is abbahagyta magát.....március óta semmi....szerintetek??
23. youlcsi (válaszként erre: 22. - Suzanne7)
2009. máj. 3. 21:18

nam a gyógyszertől lett baj! ne higgye senki! bocsánat, ha félreérthető voltam.


anno endo-gyanu miatt kaptam gyógyszert 16 évesen (diane-t), de már akkor policisztás petefészkem volt. csak akkor még szó sem volt olyan tüneteggyüttes megfogalmazásáról, aminek a neve később pcos lett.

szóval a pcos-t gyönyörűen karbantartottam 10 éven át úgy, hogy sejtésem sem volt róla (terápiája ha nem akar a delikvens babót: fogigátló).

a bajt azzal csináltam, hogy mindig csak irattam a gyógyszert, soha senki meg sem vizsgált. főiskolás voltam... igyekeztem ezeket elkerülni... ha nem kaptam receptet vizsgálat nélkül, hát visszamentem másnap más dokihoz, vagy másik osztályra (megtanultam: onkológián felírják, viszont vizsgálni nem tudnak ).


szóval nem a gyógyszerrel volt a baj, hanem velem :)


csütörtökön pedig tuti csak jót fogsz hallani!!!

22. suzanne7 (válaszként erre: 21. - Youlcsi)
2009. máj. 3. 18:22

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy baj lett:(.Reménykedem, hogy velem semmi,csüt. megyek a dokimhoz remélem csak jót fog mondani.Meglehet kérdezi,hogy mi történt milyen bajod lett tőle?

2009. ápr. 30. 18:58

nekem anno azt mondták, hogy ha sokáig szedtem a bogyókat, akkor akár 1 év is lehet, mire rendeződik a ciklus. igaz, nálam a sokáig 10 év volt összesen (ebből 6 év yadine). azért ha fél év után még nem oké, érdemes elmenni nőgyógyászhoz. rólam is kiderült sajnos, hogy beteg vagyok, csak elfedte a gyógyszer a tüneteket :(

amúgy sem hízás, sem pattanások nem jöttek az abbahagyása után. de sajnos nagyon vérzés sem...

20. suzanne7 (válaszként erre: 18. - E1e9ab571d)
2009. ápr. 30. 13:48
Igen én is olvastam, hogy vizhajtó hatású...Remélem egy 3-4 kg feljön vagy könnyebben jön most majd fel:).
19. e1e9ab571d (válaszként erre: 6. - Judita79)
2009. ápr. 30. 08:36
Meg fog jönni az biztos, max késik, előbb jön majd meg. Szünetet fogsz tartani, vagy végleg abbahagyod?
18. e1e9ab571d (válaszként erre: 11. - Suzanne7)
2009. ápr. 30. 08:34
Van aki hízik tőle ha abbahagyja. De ez ritkább eset. A yadine-ban van valami vízhajtó is, a tájékoztatójában is benne van, hogy "segíti a diétát" vagy valami ilyesmi. Én nem híztam, nem fogytam tőle, gyógyszerrel és anélkül is tudtam fogyni. Bár ha belegondolok, amikor abbahagytam pár hónapja, akkor eléggé megindult lefelé a súlyom, bár akkoriban heti 6-szor sportoltam, szóval betudható annak is.
17. e1e9ab571d (válaszként erre: 14. - Suzanne7)
2009. ápr. 30. 08:32
3 hónap a tuti, nőgyógyász mondta.
16. e1e9ab571d (válaszként erre: 6. - Judita79)
2009. ápr. 30. 08:31
Hali, soha nem voltam pattanásos...:), és a gyógyszertől pedig még szárazabb lett a bőröm. Most szebb lett. Novynettet szedtem 1 évig, utána 1 évig Yadine-t. Novynettet előtte is szedtem több éve, kb 1 évig.
2009. ápr. 29. 22:58
Én 5 évig szedtem yadine-t, tavaly nyáron hagytam abba, és azóta is küzdök a nyavalyás pattanásokkal! Ez egy átok!
2009. ápr. 29. 18:03
Szerintetek mennyi idő alatt ürül ki a szervezetemből, hogy lehessen próbálkozni a teherbeeséssel?
2009. ápr. 29. 17:00
Örülnék neki, meg amúgy hallottam róla, hogy volt már ilyen.
2009. ápr. 29. 11:21
nem valószínű! :) inkább a szedéstől szoktak hízni! De lehet hogy nálad fordítva lesz! :D kitudja
2009. ápr. 29. 11:00
Szerintetek lehetséges az, hogy mivel abba hagytam a bogyót hízok egy kicsit?Mert a gyógyszer szedése alatt nem igazán tudtam, és hátha most fel jönne 1-2 kg.Nagyon örülnék:)
10. suzanne7 (válaszként erre: 9. - Judita79)
2009. ápr. 29. 10:44
Mindenképpen megyek dokihoz, csak elötte gondoltam begyűjtöm mások tapasztalatait is, mert így csak jövő héten tudok menni vizsgálatra a mensim miatt!
9. Judita79 (válaszként erre: 7. - Suzanne7)
2009. ápr. 29. 10:39
véleményem szerint, rendben kell megjönnie! nem hiszem hogy gond lenne, viszont ha mégis, akkor menj orvoshoz!
2009. ápr. 29. 10:38
Egyébként nekem nem volt gondom pattanással mikor szedtem a gyógyszert, de elötte sem nagyon.Nekem a gyógyszer nem igazán befolyásolta.
7. suzanne7 (válaszként erre: 5. - Judita79)
2009. ápr. 29. 10:36

Szia!

Köszönöm!Amúgy már többet nem szeretném szedni, csak így nem úgy jött ki ahogy szerettem volna.Végig akartam szedni,csak közbe jött a hanyagságom!Vajon a következő mensim rendes időpontba jön meg?

6. Judita79 (válaszként erre: 2. - E1e9ab571d)
2009. ápr. 29. 10:35
semmi pattanásod nem volt??? Mázlista vagy tudod?? mert barátnőm fél évig járt bőrgyógyászhoz, mikor abbahagyta gyógyszert.... régóta szedted amúgy?
2009. ápr. 29. 10:32

Szia!


tök normális hogy megjött, csak megkavartad a hormonjaidat! Most a szervezted úgy veszi, hogy letelt egy ciklus, ennyi történt! Nem kell aggódni, csak ne csinálj ilyet, mert nem hiszem hogy túl jót tesz a szervezetednek!

2009. ápr. 29. 10:31
Valaki másnak tapasztalat?
3. suzanne7 (válaszként erre: 2. - E1e9ab571d)
2009. ápr. 29. 10:26
Köszi, de sajna azért kellett abba hagynom, mert külföldre utaztam pár napra és itthon maradt a bogyóm...Soha nem fordúlt elő még ilyen velem, és így kimaradt 2 szem...Utána meg nem nagyon lehet folytatni,ha jól tudom!
2009. ápr. 29. 10:23
Hali, végig kellett volna szedned a levelet, így teljesen megkavartad a hormonháztartásod. Én is abbahagytam pár hónapja, és semmi negatív tapasztalat. Csak pozitív: ugyanúgy megjött a havim 28-29 napra, kevesebb fejfájás, szebb bőr, haj.
2009. ápr. 29. 10:21

Sziasztok!

4 napja hagytam abba a Yadin szedését(4 évig szedtem), de nem teljes levéllel szedtem be, csak 7 szemet.Hétfőre megjött a mensim(elötte 2héttel mensiztem).Ez normális?Van valakinek tapasztalata ezzel a gyógyszerrel kapcsolatba?Milyen változásokon megy keresztül a szervezetem most, hogy abba hagytam?Várom tapasztalatotok véleményetek:)!Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook