Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Voltál már annyira depressziós, hogy öngyilkos akartál lenni? fórum

Voltál már annyira depressziós, hogy öngyilkos akartál lenni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
446. angéla19 (válaszként erre: 444. - Egy nulla)
2014. jan. 8. 14:16
És mi lenne, ha előkeresnéd ezt a füzetet, elolvasnád újból a kedvenc verseket és folytatnád? Magad is írhatsz verseket, látod, hogy máris találtál a halálnál jobb foglalkozást:)
2014. jan. 8. 14:12

Köszi, Angéla, hogy támogatsz a Radnóti dolgában! :-)

Radnótival neke egyetlen egy "bajom" van, az, hogy szinte csak a "háborús" verseit engedik megismerni az iskolában... Pedig ha tudnátok!!! Ebben az emberben izzott az élet szeretete! Olyan szerelmes versei vannak, hogy!!

Babits játszani szeretett a szavakkal, ő azért tudott szeép verseket csinálni... Az előbb, konkrétan, nekem a Jónás könyve jutott az eszembe... A menekülés céltalansága miatt talán...

444. egy nulla (válaszként erre: 442. - Angéla19)
2014. jan. 8. 14:10
szép :) egyszer csináltam egy olyan füzetet (ami még most is meg van) amibe leírtam kedvenc verseimet, meg amiket én írtam, s különböző újságokból képeket ragasztottam melléjük..ezt csak úgy leírtam...nem érdekes..
443. egy nulla (válaszként erre: 440. - 8e830f2dfa)
2014. jan. 8. 14:06
pedig tisztára bepánikoltam a kutyus miatt és üzenetet készültem Neked írni, hogy bocsánatot kérjek, s megmagyarázzam...Babitsot nem ismerem olyan mélyen, hogy véleményezzem...úgy gondolom, mindenkinek van egy szép vers, amely Valakinek a szívéhez szól...
442. angéla19 (válaszként erre: 441. - Egy nulla)
2014. jan. 8. 14:06

Ha sgítséget kérsz valakitől és ő beléd rúg, az nem téged minősít és tesz értéktelenné, hanem őt.

Nem szabad feladni, jó, hogy Radnótit hozta elő az előttem szóló, aki élete utolsó pillanatáig küzdött és írta gyönyörű verseit a szögesdrótok között.


"csodákban hittem s napjuk elfeledtem,

bombázórajok húznak el felettem;

szemed kékjét csodáltam épp az égen,

de elborult s a bombák fönt a gépben

zuhanni vágytak. Ellenükre élek, -

s fogoly vagyok. Mindent, amit remélek

fölmértem s mégis eltalálok hozzád,

megjártam érted én a lélek hosszát, -

s országok útjait; bibor parázson,

ha kell, zuhanó lángok közt varázslom

majd át magam, de mégis visszatérek;

ha kell, szivós leszek, mint fán a kéreg,

s a folytonos veszélyben, bajban élő

vad férfiak fegyvert s hatalmat érő

nyugalma nyugtat s mint egy hűvös hullám:

a 2x2 józansága hull rám." (Levél a hitveshez)

441. egy nulla (válaszként erre: 439. - Angéla19)
2014. jan. 8. 13:57
az egy dolog, hogy ezeket szeretem...minden ember szeret valamit..de tudod, mikor azt kapod vissza, hogy mennyire egy kis senki vagy, mikor amúgy is egy nagy nullának tartod magadat...mikor azt látod, hogy egyszerűen képtelen vagy bármit is jól csinálni, mert bármibe belekezdesz, elbuksz...és nem nyújtja senki a kezét, hanem rúgnak még beléd egyet..persze, akkor is feláll az ember, de mindig egyre nehezebb lesz..és már egy idő után feladod...
440. 8e830f2dfa (válaszként erre: 438. - Egy nulla)
2014. jan. 8. 13:54

Értem én a kutyusos dolgot, csak próbáltalak egy kicsit... krhm, krhm... ...szóval... piszkálni... :-)

Kerestem Neked egy Radnótit, beírtam a Keressük meg a legszebb verseket-be... Nem "leg"-vers talán, de nagyon szép... Babitsot se szereted?

439. angéla19 (válaszként erre: 436. - Egy nulla)
2014. jan. 8. 13:50

Látod mondom én, hogy nem vagy értéktelen, aki József Attila verseit szereti, az igenis értékes ember:)

Verseket szeretsz, meg zenét hallgatni, sétálni és táncolni. Csupa jó dolog, ezek mind nyújthatnak vigasztalást, ha valamilyen kapcsolatodban csalódtál. Ha ilyen nehéz dolgokon keresztül mentél és kibírtad, akkor igenis erős vagy csak elfáradtál, kell hogy valami vagy valaki megtámasszon, hogy újból erőre kapj.

Ismered a Brémai muzsikosok mesét? Itt mondja szamár a kakasnak, hogy "Gyere velünk, a halálnál jobb foglalkozást mindenütt lelsz magadnak!" És ez így is van.

438. egy nulla (válaszként erre: 437. - 8e830f2dfa)
2014. jan. 8. 13:43
jaj, én nem küldtem vissza a kutyust, vagyis nem úgy gondoltam, hanem csak viszonoztam a kutyusodat egy kutyussal...Sajnálom a Fiadat, hogy át kellett élje..Radnótitól talán a Töredéket szeretem, de sajnos nem nagy kedvencem...
437. 8e830f2dfa (válaszként erre: 436. - Egy nulla)
2014. jan. 8. 13:39

Sajnálom, hogy visszaküldted a kutyust!

Viszont el kell most mesélnem valamit... A fiaimnak volt egy jóbarátja... Értelmes, okos, VIDÁM és sikeres fickó...! Volt... Körülbelül egy hónappal ezelőtt bedobta a törülközőt... A harmincas éveinek a közepén... Láttam a fiaimat, amikor megtudták... Napokig nem lehetett a szavukat venni...

Egyébként: jó hogy szereted J. A.-t, de szeresd INKÁBB Radnótit... :-) Legalább olyan jó ő is!

436. egy nulla (válaszként erre: 434. - Angéla19)
2014. jan. 8. 13:29

Valakiben lelem örömömet, de........már arra is alkalmatlan vagyok...elveszítem :((((( (NEM SZERELEM!!!)...néha rajzolok, de csak úgy...mikor már nem bírom nagyon, felmegyek a Gellért hegyre, fülemre a zenét, kezembe a két zászlót és kitáncolom magamból...iszonyatosan sokszor elestem...és ez nem csak amolyan kis hiszti, hogy jaj, elvágtam az ujjacskámat...megcsonkítottak!!!és mindig, de mindig felálltam és tovább mentem...nem érzékeltem mélyen szinte soha, mikor egy-egy sebet ejtettek rajtam, talán az fájt jobban, hogy még az egyik be sem gyógyult, jött a másik...de nem érdekelt, tovább mentem...de most rájöttem, hogy a legmélyebb sebeket magamon saját magam okoztam...

Egyébként nagyon szeretem József Attilát..nagy kedvencem :)

435. egy nulla (válaszként erre: 433. - 8e830f2dfa)
2014. jan. 8. 13:22
megkeresem a fórumot...a Te kedvedért...
434. angéla19 (válaszként erre: 432. - Egy nulla)
2014. jan. 8. 13:20

Értem, hogy próbáltad magadba fojtani és most úgy érzed már nem bírod el, nem bírod tovább egyedül cipelni tovább. Ezért próbáltalak arra bíztatni, hogy írd le - ha csak magadnak is - mindazt ami bánt, ami fáj. Ha már ki tudod mondani, írni magadból, ami fáj, egy picit könnyebb.

Ismered József Attila Nem én kiáltok című versét?


"Hiába fürösztöd önmagadban,

Csak másban moshatod meg arcodat.

Légy egy fûszálon a pici él

S nagyobb leszel a világ tengelyénél."


És nem vagy értéktelen csak nagyon elkeseredett. Mi az a dolog, amiben örömödet lelted régebben? Zene, rajzolás, versek... vagy valami más?

2014. jan. 8. 13:18

Kedves Egy Nulla!

Tudod, hogy minden ember egy "lelkes állat"? Még Te is! Sőt, mondják egyesek, hogy még a lábunk alatt futkározó hangya is...

Tehát meg szeretnélek kérni két dologra. Az egyik, hogy változtasd meg a nicknevedet! (A kedvemért.) A másik: keresd meg itt azt a fórumot, amely azt kérdezi, hogy kinek mi hiányzik most az életéből. (Ezt temiattad kérem.)

Ha megteszed, köszönöm, ha nem - hát nem!...

432. egy nulla (válaszként erre: 431. - Angéla19)
2014. jan. 8. 13:03
ez nem az új év kezdetéről, kezdetétől szól...most váltam teljesen értéktelenné...mindig, ha valami, vagy valaki bántott, az jó mélyen legyűrtem magamba...minden bánatot és fájdalmat lenyeltem és elrejtettem, próbáltam nem venni róla tudomást, közben pedig felemésztett, a lelkemet elsorvasztotta...
431. angéla19 (válaszként erre: 430. - Egy nulla)
2014. jan. 8. 12:46

Tudod a január, az új év kezdete nehéz időszak, a sok sötétség előhozza az emberből a sötét gondolatokat és hajlamosabban vagyunk mindent rosszabb színben látni mint a valóság. Azt írod, hogy az élet minden egyes másodperce fáj és értéktelennek érzed magad.

Mi vagy mik azok a dolgok, amik ilyen végtelen bánatot okoznak? Ha korábban valami nagyon bántott miben kerestél vigasztalást?

2014. jan. 8. 09:38
szerintem, mikor már fáj az életnek minden egyes másodperce, akkor a halál megváltás..amikor már nem csak a családod, hanem a környezeted számára is NULLA vagy, akkor már minden próbálkozás felesleges...amikor már az élet is kidob magából, mert olyan betegségeket ad neked, akkor veszed a lapot és tovább állsz...nincsen értelme tovább élnem, hogy az élet továbbra is röhögjön a markába, hogy hogyan tudna még velem kiszúrni...
429. grizus (válaszként erre: 396. - Gergely1186)
2014. jan. 8. 05:53
Ez nem igaz. Az öngyilkosok egy meglehetősen alacsony létkörbe, szellemi szférába kerülnek a sikeres kísérletük után. És valamikor odaát azt is be kell látniuk, keservesen, hogy bizony egy nagy lehetőséget dobtak el maguktól: az életet.
428. grizus (válaszként erre: 401. - Gergely1186)
2014. jan. 8. 05:52
Hát aztán, nem mindegy, hogy mit mond? Nekem is mondott már annyi mindent az anyám, vádoltam is érte eleget, és? Jobb lett ettől? "Emberektől dicsőséget nem veszek." Nem az határoz meg Téged, hogy mások, akár az anyád is, mit mond rólad. Vagy ha ennyire zavar, akkor mutasd meg neki, hogy nincs igaza! Nagyot koppan akkor, s azután elhallgat!
427. grizus (válaszként erre: 412. - Gergely1186)
2014. jan. 8. 05:49
Én nem rajongok a pszichológusokért, de ez esetben lehet, hogy segítene, a lelkedre beszélne. Vagy ha nem ő, akkor más segítő. Talán ingyenesen is találsz ilyet. Ha más nem, biztos van valami családsegítő szolgálat a kerületetekben. Keress és találsz! A nehézség kihívás! Keresd meg az értékeidet, az okokat, hogy miért nem szabad feladnod. Persze ezt akár nekem is mondhatnák, bár én lelkileg nem vagyok padlón, voltam sokkal rosszabbul is.
426. grizus (válaszként erre: 422. - Anonymus04)
2014. jan. 8. 05:45
Volt egyszer egy film, nem tudom mi a címe, egy ismert színésznő is játszott benne, és arról szólt, hogy van egy pasi aki összeismerkedik egy nővel, de csak az ágyban derül ki, hogy a pasi egész felső teste súlyosan meg volt égve. És mégis lefekszenek. Hidd el, ha valakinek igazán Te kellenél, nem lenne ez olyan nagy probléma. Ráadásul csak a válladon van, ahogy írod. Én mindenesetre sok szerencsét kívánok Neked, hogy vállald fel magad. Kitartás.
425. grizus
2014. jan. 8. 05:43
Nem, komolyan sose. Persze 16 évesen romantikusan eljátszottam a gondolattal, dehát hülye voltam nyilván.
424. Melmen
2014. jan. 8. 05:30
Mikor mèg 14 èves voltam azt hittem ennél rosszabb nem jöhet,szülòi szigor szerelem...tanulàs..bevettem ami volt otthon gyógyszer.Gyomormosás stb. Nagy butasàg volt.Most már tudom azok a problèmàk nem is problëmàk....
2014. jan. 7. 23:17
na jah...elszúrtam az egész életemet..először a szüleim kezdték és utána én folytattam...visszafordíthatatlan...negyedik napja nem eszem és inni is csak annyit iszom h ne fájjon...ha már elég gyenge leszek, jön a többi...nevezhet bárki is gyávának, nem érdekel...inkább örülni kéne, hogy egyel kevesebb szemét lesz a világon...lehet belém rúgni nyugodtan, nem érdekel...ennyi voltam...egy nulla...
2013. dec. 23. 17:53
Engem csak azt tart még vissza az öngyilkosságtól, hogy ha meghalnék, akkor anyukáméknak nem lenne pénze a temetésre.Annyira kilátástalan az életem, hogy azt el sem lehet képzelni.25 éves vagyok, a vállamon 15 éves korom óta hegkeloid van ezért nővel még sajna nem volt dolgom, mert nagyon félek ez kiderülne.Egy lepukkant házban élek semmi pénz nincs, anyám is beteg.20 éves koromban akasztotta fel magát az apám, de addig rettegés volt az életünk.Höviden ezért szeretnék meghalni.
2013. nov. 23. 10:20
rendszeresen
420. nyolc
2013. nov. 22. 13:11

2000-ben már annyira csak parazita vegetáció volt a létem, nem élet,hogy az egész életemben kívánt-de családom miatt meg nem tett öngyilkosságot megtettem. 6 éve gyűjtöttem a gyógyszereket, sokféle megfelelő erős orvosságot, 50-et alkoholban oldva, 600-at kefírben elkeverve benyelve, doboz nem maradt, levelet nem írtam, éreztem, jobb lesz nekik nélkülem! Nagyon békésen imádkoztam a halálért. orvosok szerint csoda, hogy élek. Utána még nagyobb pokol lett az életem.

Már jobb lelkileg, de testi kórok miatt meg szeretnék halni, de többé nem teszem!

419. lacko77
2013. nov. 21. 15:34
köszi ŐSZIKÉK csak nem olyan könnyü elkezdeni ha az ember agyilag teljesen szét vagy zuhanva..
418. Keirah
2013. nov. 21. 15:30
Megfordulni megfordult a fejemben, hogy jobb lenne, ha nem élnék, de sosem tudnék/akarnék öngyilkos lenni. Már csak a szeretteim miatt sem. Egy élete van az embernek, igenis ki kell használni, és meg kell becsülni! Minden rosszt követ valami jó dolog, muszáj felállni... Az élet nehézségek nélkül nem élet. Amikor rossz passzban voltam, ezeket sulykoltam magamba, és bejött. Persze kellett hozzá a családom is, de mint minden ember, SAJÁT MAGA DÖNT!
2013. nov. 21. 15:26
Igen, a mai napig gyakran nem látok egyéb lehetőséget..
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook