Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Voltál már annyira depressziós, hogy öngyilkos akartál lenni? fórum

Voltál már annyira depressziós, hogy öngyilkos akartál lenni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
506. 099c0bed40 (válaszként erre: 505. - Érdekes73)
2014. júl. 11. 05:13

Pontosan ezt gondolom én is...valaki minél látványosabban eljátssza hogy segítség, itt a vég, majd pár nap múlva más nicknévvel( olyan is volt aki ugyanazzal) folytatja az életét mintha semmi nem történt volna.

Igen, mint a szomszédod a riasztóval..egy idő után már akkor sem veszi komolyan senki ha valóban betörés miatt vijjog,bár nagyon nem jó így de pont az ilyen emberek miatt veszik ki belőlük a másikra való gondoskodó odafigyelés és az hogy feltétel nélkül hitelt tudjunk adni mások szavának vagy segítségkérésének.

505. Érdekes73 (válaszként erre: 497. - Angéla19)
2014. júl. 10. 23:16
Így virtuálisan nehéz elhinni hogy ez most tényleg egy ilyen eset volt nem csak kamu...Ez a portál eleve a dilidokik paradicsoma mióta regiztem már túl sok mindent láttam hogy bedőljek egy ilyen dolognak....
504. Érdekes73 (válaszként erre: 498. - 099c0bed40)
2014. júl. 10. 23:10
Tudom nem pont tökéletes példa de azért érthető : Az egyik szomszéd állandóan a riasztóval szórakozik. Van hogy fél napokat szirénázik csak úgy. Vagyis ha már megszólal a kutyát se érdekli ha rájön honnét jön a hang. Vagyis most már bármikor szólhat akár jogosan is senki se fog reagálni rá a környéken...
503. angéla19 (válaszként erre: 502. - 099c0bed40)
2014. júl. 10. 23:02

Hát jó lenne, ha igazad lenne.

Megtaláltam egy fórumon, ahol Tomi néven írt hozzászólásokat már hosszabb ideje, de az utolsót július 4-én. Tulajdonképpen nyomon követhető, ahogy egyre rosszabb állapotba került, foglalkoztatta az öngyilkosság, de nem volt még terve, ezzel csak itt jött elő. A június 30-i hozzászólása csak ennyi volt:

"Dátum: 2014-06-30 17:01:32, GMT +1

Név: tomi

Sorszám: 2 098

Valaki segítsen nem bírom tovább kérem"

Szívszorító, de senki nem válaszolt neki, már nem működött a fórum. Négy napra rá jött át ide.

Tavaly nyáron még a születésnapjára készült, meg egy lányról írt...

Öregnéneőzikéje bár neked lenne igazad.

2014. júl. 10. 18:00
Az én véleményem az hogy nem tette meg.
2014. júl. 10. 14:46
Vajon megtette?
500. 3ceaf21574 (válaszként erre: 494. - 099c0bed40)
2014. júl. 10. 14:40
De az is lehet hogy L.S.D-is szedett és akkor meg kitágította a tudat állapotát+még repülni is akart egy jót,de csak a fantáziája szárnyalt alant :)))))
2014. júl. 10. 14:32
Toronyugrás :)))))))))))))))
2014. júl. 10. 14:17

Lgaga és powelifting 220: köszönöm hogy Ti is így gondoljátok és ezt jeleztétek is. :)


Angéla, amiről írsz az egyáltalán nem badarság, csupán annyi vele a bibi hogy a hétköznapi életben szinte kivitelezhetetlen az összes valóban komolynak szánt "cry for help"-re azonnal és szakszerűen reagálni, ehhez ugyanis gombamódra szaporodnak a teljesen "hamis riasztások".

Egyre több honfitársunk már szinte sportot űz abból hogy jobb híján ilyen "alantas" módon hívja fel magára a figyelmet, kihasználva a Hozzád hasonlóan érzékeny lelkülettel rendelkezők azonnali segíteni akarásást és rémületét.

Az a baj hogy az ilyen esetek miatt lassan de biztosan azokból is kiveszik a mindenáron segíteni akarás és az őszinte jóindulat akiknek ez eddig a legtermészetesebb reakciójuk volt.

Szinte 100 %-ra biztos vagyok benne hogy a mi Tamásunk él és virul, gondolom emberesen leitta majd ki(s)írta magát és ma már lehet arra se emlékszik hogy tegnap meg azelőtt mikkel riogatta az itteni fórumozókat. :(

Ugye Tamás most is bőszen olvasol minket de ahhoz már nem fűlik a fogad hogy valamit reagálj ezekre a sorokra, pedig annyit igazán megtehetnél hogy legalább angéla 19-et megnyugtathatnád, ama bizonyos élőben közvetített toronyugrási kísérleted elmaradt.

497. angéla19 (válaszként erre: 494. - 099c0bed40)
2014. júl. 10. 12:16

Magyarországon az elmúlt évek KSH által közzétett adatai alapján átlagosan naponta több mint 6 ember lett öngyilkos. (2012-ben 2350 ember, ebből 1803 férfi). Ezek tények és ebből igen kevés jelenik meg a médiában, legfeljebb aminek „hírértéke” van. Szintén tény, hogy az elkövetők 80-% hagy búcsúlevelet, különböző jelzéseket ad (ismerteti a tervét, próbál segítséget kérni) a környezete felé. Elsősorban a közvetlen környezet, család, barátok felé, de sokan idegenek segítségét kérik, ezért is üzemeltetik a telefonos lelki segélyszolgálatokat. Az is tény, hogy a bipoláris zavarban szenvedők a különösen veszélyeztetett körbe tartoznak. Nem tudhatjuk ki milyen módszert választ beszűkült tudatállapotban, de sajnos még arra is volt példa, hogy valaki a youtube-on videofelvételen közvetítette a saját sikeres öngyilkosságát, erről aztán a média is beszámolt. Valószínűleg sosem fogjuk megtudni, hogy Tamással mi történt, miért pont a hoxa fórumra jelentkezett be, de számomra meggyőző Thomas Joiner öngyilkosság kutató idézete egy öngyilkos leveléből: "Most felmegyek a hídra, és ha csak egy ember is rám fog mosolyogni, nem ugrok le." Csakhogy nem tudjuk, kire kell mosolyogni a hídon. Próbáljunk meg hát minél több emberre.

Ha valakit esetleg mélyebben érdekel Tamás betegsége, ahogy ő írja „bipoláris affektív zavar kevert fázisban” Daniel Steelnek van egy önéletrajzi, saját mániás depressziós 19 évesen öngyilkosságot elkövetett fiáról, Nick Traináról írt könyve, a címe: Hullócsillagom , amelyet az írónő éppen azzal a szándékkal írt meg, hogy másoknak segítsen megbírkózni a betegséggel és elkerülni a tragédiát.

496. 3ceaf21574 (válaszként erre: 494. - 099c0bed40)
2014. júl. 10. 10:51
Like :)
495. lgaga (válaszként erre: 494. - 099c0bed40)
2014. júl. 10. 10:46
így van.
494. 099c0bed40 (válaszként erre: 492. - Angéla19)
2014. júl. 9. 22:56

Bocs de én úgy tudom hogy egy beszűkült tudatállapotban lévő ember nem ül fel egy 10 emeletes ház tetejére laptoppal altatóval és pálesszal felfegyverkezve, és nem ír élő közvetítést arról hogy most mindjárt ugrik és mjd meglátjuk hogy benne lesz a híradóban.( nem volt benne, figyeltem)

Aki beszűkült tudatállapotban van az nem néz se embert se istent hanem elhatározza hogyan legyen azönirtás és megteszi, sokszor még egy nyamvadt búcsúlevelet se hagy a miértről, csak örök fájdalmat és bűntudatot azokban akiket itt hagyott.

És mindezt nem azért írom mert érzéketlen állat vagyok hanem éppen ellenkezőleg: magam is álltam nagyon-nagyon közel ahhoz hogy megtegyem, egyszer majdnem sikerült is átjutnom odaátra mégsem írtam ki semmilyen fórumra utolsó mondatként hogy "na barátaim, most pedig sok sok szívbánítókkal megállítom a szívemet, ég veletek majd láthattok a híradóban."

493. 3ceaf21574 (válaszként erre: 492. - Angéla19)
2014. júl. 9. 21:08
Már bocs de ez a betegség egy szimpla alkoholizmus és mindig indokot keres hogy jól letudja inni magát.
492. angéla19 (válaszként erre: 490. - 099c0bed40)
2014. júl. 9. 14:13
Nem kellene látatlanban elítélni. Ez a betegség, amiről írt, talán mániás depresszióként közismertebb, egy nagyon nehéz dolog, lényegében gyógyíthatatlan, csak megfelelő orvosi kezeléssel: gyógyszerekkel és terápiával lehet elviselhetővé tenni. Nekem közvetlen tapasztalatom egy volt kollégám révén van, innen és az általam korábban említett filmből van néhány ismeretem a betegségről. Vannak mániás periódusok, amikor olyan izgalmi állapotban van, hogy szinte nem ura a tetteinek (gondolom ezekből a periódusokból jön a későbbi szégyenérzet, amiről itt írt) és aztán jön a mély depressziós szakasz. Nagyon nehéz a betegnek és a környezetének is, ahogy Tamás írja, már nem akarja őket terhelni. Közvetetten azt is leírja, hogy volt orvosnál, azaz próbált segítséget kérni,de úgy tűnik, csak gyógyszert kapott, terápiát nem. A fórumban leírtaktól eltérően az öngyilkosságra készülők (pláne mikor már a módszernél tartanak) általában küldenek jelzéseket a világ felé, ez az utolsó segélykiáltás, az un. cry for help, mivel valójában nem akarnak meghalni (Tamás is írja, hogy fél tőle), de olyan beszűkült tudatállapotban van, hogy nem lát más kiutat. Ebben az állapotban semmiképpen nem szabad bántani senkit, nagyon bízom benne, hogy nem tette meg végül, vagy valaki megakadályozta benne.
491. 3ceaf21574 (válaszként erre: 490. - 099c0bed40)
2014. júl. 9. 13:08
Ez így van.Én sem tudtam volna jobban megfogalmazni.
490. 099c0bed40 (válaszként erre: 477. - Tiwish)
2014. júl. 9. 13:03

Szégyelld magadat hogy itt feltűnősködsz és többekben komoly aggodalmat keltesz egy ilyen egyáltalán nem poénos történettel.

Ha elég nyugtatót írt fel a dokid ahhoz hogy kinyiffanj,--ezt írod--akkor mi a francnak üldögelsz a 10 emeletes tetején a páleszoddal, kár ugranod, még megsérül egy normális ember akire ráesel és aki nem halni hanem élni akar.

A híradóban pedig ilyen gagyi hírek nincsenek,ne is reménykedj, "kicsi" vagy ahhoz hogy egy ország azt lesse mekkora "hőstettet" hajtottál végre te önző majom!!!! :(

489. 3ceaf21574 (válaszként erre: 488. - Érdekes73)
2014. júl. 9. 00:56
Nekem is volt egy pár ismerősöm akik öngyilkosságot követtek el de ők sajnos heroinisták voltak.
488. Érdekes73 (válaszként erre: 487. - 3ceaf21574)
2014. júl. 9. 00:53
Van ismerősöm aki tényleg megtette de nem jelentette be...
487. 3ceaf21574 (válaszként erre: 486. - Érdekes73)
2014. júl. 9. 00:32
Ha igaz akkor ez farkasüvöltés,és azért nem lesz öngyilkos,ha pedig nem igaz akkor meg nagyon rossz tréfa.Egy viszont biztos hogy exhibicionista.
486. Érdekes73 (válaszként erre: 485. - 3ceaf21574)
2014. júl. 9. 00:29
Nem tudom de remélem csak teszteli a népet és nem komolyak a szándékai...
485. 3ceaf21574 (válaszként erre: 484. - Érdekes73)
2014. júl. 9. 00:27
Most akkor egy 10 emeletes ház tetején van egy üveg töményszesszel plussz gyógyszerekkel és egy számítógéppel ahonnan tudósít minket a haláláról? :)
484. Érdekes73 (válaszként erre: 456. - Tiwish)
2014. júl. 9. 00:17
Remélem ez csak kamu...
483. 3ceaf21574 (válaszként erre: 477. - Tiwish)
2014. júl. 8. 23:53
És van nálad egy laptop is ? :)))))
2014. júl. 8. 23:49
szerencsére nem
2014. júl. 8. 23:39
Sokan aggódnak érted,akik nem is ismernek.Reméljük csak jól kiütötted magad.Biztos találnál,alapítanál egy új szerető családot,csak idő kell hozzá és gyógyulás.Jelentkezz kérlek, akár priviben is!
2014. júl. 8. 21:11
Nehogy megtedd!!!!!!!!!!!!!
479. angéla19 (válaszként erre: 477. - Tiwish)
2014. júl. 8. 19:41

Tamás, ne add fel kérlek! Budapesten nemcsak 10 emeletes házak, hanem nagyon jó pszichiáterek is vannak, akik kezelni tudják a betegségedet és ezzel elviselhetővé teszik az életed!

Láttad a Mr Jones-Jogában áll meghalni című filmet?

Nagyon nehéz ismeretlenül valami biztatót írni, ezért javaslom, hogy olvasd el figyelmesen ezeket a sorokat [link]

Ha nem megy a rákattintás, írjál, bemásolom ide is!

478. vbrigi333 (válaszként erre: 477. - Tiwish)
2014. júl. 8. 16:28
Gondolkodj!Te csak beteg vagy,lehet,hogy gyógyszerváltoztatás után jobban éreznéd magad.Hány éves vagy?Kinek tennéd tönkre az életét,ha kiugrassz?
477. tiwish
2014. júl. 8. 15:41
Na kedves baratim pesten talaltam 10 em.hazat most kint ulok egy uvi palesszal es sok sok nyugtat altatoval. Megvarom mig hat majd szabadedeses... Hogy az elozo komik viccek voltak a hiradoba kiderul. Meg a hulye doki is anny tabirt fel ami alapbol kinyiffant... Bizti gaz lesz a forgalommsl de egye fenet tart karokkalvar a halal most elbucsuzom. Tamás
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook