Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Voltál már annyira depressziós, hogy öngyilkos akartál lenni? fórum

Voltál már annyira depressziós, hogy öngyilkos akartál lenni? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
566. true61
2014. júl. 13. 17:36

Álljon itt egy tanmese. Évekkel ezelőtt hallottam, rám nagy hatással volt.

-Két ember magas hegyek között gyalogolva viszi a keresztjét. Az egyik folyamatosan könyörög Istenhez, hogy nagyon nehéz a terhe, vegyen már el belőle.

Isten meghallgatja és minden egyes könyörgésnél levág egy darabot a keresztből. A másik ember szótlanul megy mellette és cipeli azt, ami neki adatott.

Majd elérnek egy szakadékhoz. A hallgatag ember lefekteti a keresztjét és átgyalogol a szakadék felett.

A másiknak viszont oly röviddé vált a keresztje, hogy nem ér át a túlsó "partra".

Ergo: a keresztekre szükség van.

2014. júl. 13. 16:51
nem
564. Zizisicc (válaszként erre: 560. - 099c0bed40)
2014. júl. 13. 16:27

Tegnap este botlottam bele a fórumba, nagyon keveset vagyok mostanság itt ..... láttam, hogy azóta nem lépett be, a neten próbáltam rákeresni a 8.-ai, 9.-ei rendőrségi hírekben, nem találtam nyomát. Remélem kialudta magát és jobb belátásra tért.

De ha mégis esetleg kamuzott ... az életben semmi nincs következmények nélkül .... megfogja tapasztalni .... de nem is ismerjük, semmit nem tudunk róla, miért ítélkeznénk felette?

563. Zizisicc (válaszként erre: 554. - Érdekes73)
2014. júl. 13. 16:15

Azt kiérezni, kihallani a soraidból, hogy indulatokat kelt Benned ez a téma. Miért vagy dühös?

Ami kihoz minket a sodrunkból, azzal érzelmi szinten dolgunk van ... vmi olyan sebet érint meg, piszkál meg bennünk, amit eddig nem tudtunk feldolgozni, de már itt lenne az ideje ....

562. angelic smile (válaszként erre: 560. - 099c0bed40)
2014. júl. 13. 11:11

Köszönöm a csokoládét, ha 70 %-ot eléri a kakaótartalma, akkor meg is enném. :) Az a kép meghatározott okok miatt van kint, ne foglalkozz vele! :)

Én tegnap olvastam először a fórumot, valaki írt ide és azt dobta fel az összes fórumnál. Rögtön meg is néztem a fiatalember profilját, de azóta sem lépett be, máskülönben írtam volna neki.

Megmutatnád, hogy valóban ráírtál és hogy mit? Természetesen megnézném azt is, hogy mit válaszolt, de valóban nem lenne tisztességes a fiatalemberrel szemben. Azt azonban, hogy válaszolt, meg tudod mutatni. :) Egyébként attól, aki beteg nem szabad a dolgokat úgy felvenni.

Itt elég erőszakosan írtál vele kapcsolatosan, gondolom ezért tűnt fel nekem és pár embernek. Persze nem egyedül csak te voltál, aki így reagált, de attól a másik tagtól nem is vártam mást az alatt a nem egészen egy hónap alatti beszólásai alapján.

Én is megkérdezném szerényen, -nem várva választ, mivel biztosan nem kapok,- hogy miért küldesz szegénynek nap mint nap ilyen jeleket? Nekem ez tűnik lelketlennek és ha egy mentálisan egészséges ember lennél, akkor elgondolkoztál volna már Pityutok ezen kérdésén is. Különben is, ha nem lép be, nem is látja a neki szánt jeleidet, de te akkor is mániákusan küldöd neki. :(

2014. júl. 13. 10:19
NEM
2014. júl. 13. 10:17

Egy teljes Tábla csoki az általad "bemutatkozásnek" feltett nem éppenszokványos "bekaphatod tabletta" mellé remélem nem hat tőlem durván, ha pedig Anyukád szakember --hogy írod--akkor azt javaslom hallgass Tőle további történeteket mert az a meglátásom hogy túl elhamarkodottan alkotsz véleményt olyanokról akiket egyáltalán nem ismersz.

Nem tudom az hányotoknak fordult meg a fejében hogy privát levelet írni a bajban lévő fiúnak ée megkérdezni miért teszi ezt meg azt hogyan tudna az ember segíteni---hogy váalszolt-e és mit az természetesen levéltitok, bármilyen "bunkó és lelketlen" vagyok, nem árulok el semmit belőle.

2014. júl. 13. 09:33
nem
558. angelic smile (válaszként erre: 554. - Érdekes73)
2014. júl. 13. 09:22

Örülj neki, hogy te ilyen erős nő vagy! Nem mindenki ilyen. Az érzelmeinket nem tudjuk befolyásolni. Valószínű, hogy én is ilyeneket mondanék, ha édesanyám nem beszélt volna esetekről.

Javítok! Én akkor sem tudnék ilyen érzéketlen lenni mások problémáival szemben! Pláne azt nem mondanám, hogy: "Vszínüleg nekem több okom lennne depizni mint másoknak mégse teszem." Honnan tudod, hogy éppen másnak milyen problémája van? Sehonnan! Vannak olyan dolgok, amik el sem tudunk képzelni!

2014. júl. 12. 23:15

Csak egy pozitív példa a sok közül:


[link]

556. Érdekes73 (válaszként erre: 555. - Zizisicc)
2014. júl. 12. 23:14
Az emberek nagy része nem képes értékelni azt amije van.Felesleges dolgok miatt teszik magukat boldogtalanná. Szerintem mindenki látja az ismerőseinél a példákat erre.
555. Zizisicc (válaszként erre: 554. - Érdekes73)
2014. júl. 12. 23:09
Szerintem nem lehet így összehasonlítani életeket, életutakat .... kívülről nem láthatod a másik ember teljes életét ..... azt tudod, hogy a Tiéd könnyű vagy nehéz neked, de a másét nem tudod reálisan megítélni ..... mert csak a külső eseményekre láthatsz rá vmennyire .....
554. Érdekes73 (válaszként erre: 553. - Zizisicc)
2014. júl. 12. 23:00
Van aki küzd van aki feladja. Vszínüleg nekem több okom lennne depizni mint másoknak mégse teszem. Ennyi a történet.Pont ezért dühös vagyok az eltékozolt életekért.
553. Zizisicc (válaszként erre: 551. - Érdekes73)
2014. júl. 12. 22:57

Igen .... tiszta fejjel így gondolkodik általában az ember .... de egy beszűkült tudatállapotban teljesen máshogy látszanak a dolgok .....

El lehet ítélni az öngyilkosokat, lehet gyávának, önzőnek titulálni őket, lehet pálcát törni felettük .... de ne feledd, valaha ők is boldog emberek voltak, tele vágyakkal, álmokkal, reményekkel ..... nem tudhatod, mi történt velük, min mentek keresztül, miért változtak meg, miért nem tudtak kimászni a gödörből .... és azt sem tudhatod, Te mikor kerülsz olyan helyzetbe, hogy annyira kicsúszik a lábad alól a talaj, hogy Te szorulsz segítségre .....

552. Érdekes73 (válaszként erre: 551. - Érdekes73)
2014. júl. 12. 22:57
Kieg. ráadásul ezek a le meg kiugrálások nem is biztos módszerek: sokszor ott maradnak lenyomorodva végtag nélkül stb...Nem tudom sajnálni azokat akiknek nincs bajuk és csinálnak maguknak :( Példát kéne venniük olyanokról akik teljes hátrányból indultak az életben és mégis kihozták belőle a maximumot...
551. Érdekes73 (válaszként erre: 550. - Zizisicc)
2014. júl. 12. 22:51
Ez a legocsmányabb: kicsinálta magát de úgy hogy másoknak okozzon ezzel kellemetlenséget és lelkiismeretfurdalást. Nem a kollégák tehettek az ő problémáiról és nem is az ő dolguk volt megoldani...Amúgy is végtelenül önző dolognak tartom az ilyen kiugrálásokat, beugrálásokat : még takaríthatnak is utánuk és rengeteg embernek okoznak ezzel felesleges munkát kellemetlenséget...Legyek durva aki tényleg ki akarja csinálni magát az tegye becsületesen...
550. Zizisicc (válaszként erre: 540. - 099c0bed40)
2014. júl. 12. 22:45

De nem lehetsz biztos benne, hogy valóban ő volt-e, és abban sem, hogy tiwish tényleg bajban volt-e vagy sem.


A férjem egyik kollégája gyógyszeres kezelés alatt állt .... háromszor ment fel a toronyba, piával a hóna alatt, részegen küldött búcsú sms-t a kollégájának/barátjának föntről ..... kétszer időben értek oda, le tudták hozni .... harmadjára "ügyesebb" volt a srác, és a kollégák elkéstek .....


Tudom, hogy vannak, akik ezzel szórakoznak, kamu hsz-eket írnak, aztán lesik a hatást .... de nem lehet mindenkit egy kalap alá venni .....

549. Érdekes73 (válaszként erre: 548. - Csinoska2012)
2014. júl. 12. 22:28
Itt ezen a portálon mindennel szórakoznak... Naív vagy ha mindent elhiszel...
2014. júl. 12. 21:10
Ilyenel az ember nem szokott szórakozni elég gerinctelen dolog nem segiteni hanem még rúgni is rajta.
547. angelic smile (válaszként erre: 546. - Ubi pretium)
2014. júl. 12. 20:14
Ez a beszéd! :) Nekünk nőknek erősnek kell lennünk!
546. ubi pretium (válaszként erre: 545. - Angelic smile)
2014. júl. 12. 20:11
Fél éve álltam fel....Most újra a gödörbe lettem lökve,de újra fel fogok állni!!
545. angelic smile (válaszként erre: 544. - Ubi pretium)
2014. júl. 12. 19:57
Fel a fejjel! Nem szabad elkeseredni! :)
2014. júl. 12. 19:30
Régebben igen.Most újra.
2014. júl. 12. 19:28
Én úgy éreztem, valóban bajban volt/van.És még azt is komolyan kell venni ilyen esetben akiről úgy gondolják,hogy csak fenyegetőzik. Előbb-utóbb tuti meg is teszi,és azt főleg így ismeretlenül milyen jogon ítélheti meg bárki, hogy milyen állapotban volt.
542. angelic smile (válaszként erre: 540. - 099c0bed40)
2014. júl. 12. 18:29

Egyetértek Tituszpityutokkal. Nagyon rossz indulatú nő vagy. :(

Nem tudom, voltál-e már olyan helyzetben, ahogy ő lehet vagy lehetett. Én még nem, de édesanyám pszichológus és bizony beszélt hasonlóan elkeseredett emberekről és volt olyan szakmabeli ismerőse, akinek a páciense meghalt, öngyilkos lett.

Nem is azt mondanám, hogy rosszindulatú vagy, inkább lelketlen. :(

Az pedig végképp kiveri a biztosítékot, hogy még különböző szebbnél szebb jeleket is küldesz neki. :( Teljesen mindegy ki az az ember, de EMBER! És ami a legfontosabb valóban nem tudhatjuk, hogy mi történt vele.

541. angelic smile (válaszként erre: 538. - 3ceaf21574)
2014. júl. 12. 18:21
Az a baj, hogy nem tudjuk, valóban nevet-e vagy éppen bajban van. :( Te tudod? Biztos nem lehetsz a válaszodban.
2014. júl. 12. 17:45

Tituszpityunk időközben törlését kérte a hoxáról, minő kár, most szerettem volna meglepni egy személyre szabott jellel..brühühűűűű....

Így utólag belegondolva az sincs kizárva hogy eme nicken nézett be a korábban tiwishként regizett teátrális toronyugrónk után begyűjteni a "ki mit szól hozzá"--kat, majd miután látta hogy kellően megosztotta a kedélyeket elégedetten távozott.

Azt hiszem most ment el végleg a kedvem attól hogy ilyen topikokat valaha is látogassak, van elég bajom anélkül is hogy ilyen "agyamentségeken" rugózzak.

539. 3ceaf21574 (válaszként erre: 537. - 01f43860b6)
2014. júl. 12. 03:50
Ja és nem kért segítséget.
538. 3ceaf21574 (válaszként erre: 534. - 01f43860b6)
2014. júl. 12. 03:49
Ha tudnád hogy most jót röhög az egészen ,mit szólnál hozzá?Csak egy kérdés.
537. 01f43860b6 (válaszként erre: 536. - Érdekes73)
2014. júl. 12. 00:27
te azt normálisnak tartod, hogy valaki segítséget kér és miután nem is jelentkezik ez a nő továbbra is "likeolja"?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook