Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt már valakinél számlálóbiztos? (mikrocenzus 2016) fórum

Volt már valakinél számlálóbiztos? (mikrocenzus 2016) (beszélgetős fórum)

1 2 3
51. forrest2010 (válaszként erre: 50. - Syria)
2016. okt. 18. 15:06
:) mesélj :)
50. syria (válaszként erre: 49. - Magdalénia)
2016. okt. 18. 12:31

Köszönöm.

Eddig vannak nagyon jó, és nagyon rossz tapasztalataim is. Többnyire inkább jó. De amelyik rossz, az brutálisan az.

49. Magdalénia (válaszként erre: 48. - Syria)
2016. okt. 17. 19:37

Legyen is jó tapasztalatod több, mint rossz! :)


Már itt, ez a felvilágosítás is sokat jelent, hogyan viszonyuljunk hozzátok, biztos asszonyokhoz, biztos urakhoz. ;)

48. syria (válaszként erre: 32. - Magdalénia)
2016. okt. 17. 06:44
Nem múlt el egészen. Sok helyen kínálnak, és figyelmesek is velem. ;)
47. syria (válaszként erre: 45. - 4c1a787e8f)
2016. okt. 16. 20:14

Azért a "nem tudom/nem kívánok válaszolni" lehetőséggel csínján kell bánni. Ha valaki egy adott blokkon belül feltűnően sokszor ezt választja, az a kérdőív nem lesz elfogadható.

Volt, aki ezért bukta el az internetes önkitöltést, s ezért kellett elmennem hozzá. (Egy tündéri idős hölgyet ismertem meg.)

46. Magdalénia (válaszként erre: 45. - 4c1a787e8f)
2016. okt. 15. 21:17
:)
2016. okt. 15. 15:22

Ja, most ment el..

Semmi olyan kérdés nem volt, amire ne számítottunk.


A fogyatékosságnál meg direkt kérte a fogyatékos szövetség, akihez tartozunk, hogy mondjuk, mert az a jó, ha minél inkább megjelenünk a statisztikákban.


Semmilyen vallásra, politikai meggyőződésre utaló kérdés nem volt.


A fogyatékosságot se volt kötelező, utána én dönthettem el, hogy válaszolok-e a részletesebb kérdésekre.


A nő rendes volt, igyekezett, gyors volt. Bár amikre a 4 gyereken végig értünk, az volt jónéhány perc, de hát ez van.


Népszámlálás már volt, ha jók a hírek, Jézus születésekor is.. És már akkor is mindenki nyűgös volt miatta..

44. Magdalénia (válaszként erre: 42. - Simple)
2016. okt. 15. 14:30

Hát hogyne. ;)

Az emberek még egymás között sem. Túl van dimenzionálva és mérhetetlen indulatokat tud generálni.

43. syria (válaszként erre: 33. - Babyapocakban)
2016. okt. 15. 07:59

Ebben az országban mindent, de mindent lehet.


Éppen tegnap történt: egy anyuka nem akart beengedni, mondván: alszik a pici. (Szerintem csak irdatlan kupleráj volt a lakásban.) Mondtam, hogy semmi gond, lekuporodok a lépcsőházi sarokba, ölembe veszem a laptopot, de ha kihozna egy ülőkét az jobb lenne. Kisvártatva kihozott egy széket. Azt hittem meggebedek, de megcsináltam az interjút. :D


Más. 35 négyzetméteres lakás, fiatal házaspár két kicsi gyerekkel. Az apuka éppen előttem esett haza a két gyerekkel. Konkrétan nem volt egy szabad negyednégyzetméter a lakásban. Minden tele játékkal (főleg Legóval – szerintem az a játékok Rolls Royce-ja), tárgyakkal, üres flakonokkal, szeméttel, ruhaneművel. Szemem nem rebbent, kérésemre még a halódó tápot is hálózatra dugta. Odaállt mellém, nézte a kérdéseket, pik-pakk végeztünk. :D


Más. 11 emeletes panel, a 11.-re volt címem a chipes liftű házban. Éppen érkezett egy fiatal nő babakocsival. Sajnálkozva mondta, hogy ő csak az első emeletre megy. Az elsőn előkerült egy hasonló korú nő. Vagy az anyuka volt, vagy a barátnő. Kértem, tegye meg, hogy beirányítja a liftet a 11.-re, ne kelljen felmásznom. Közölte: nem lehet, mert a chip rögzíti, melyik lakó melyik emeletre megy, és őt megbüntetik! Ennyire hülye, vagy én nézek ki ennyire hülyének??? Vagy inkább élvezte, hogy kitolhat velem. Aki a földszinten lakik, annak nem lehet barátja ismerőse a 11. emeleten? Vagy ha igen, akkor gyalog kell felmásznia? Gyáááááááááá! Ez Magyarország.


Szóval tessék szíves tekintettel lenni azokra, akik így szeretnék megtoldani a jövedelmüket. Mi is maximálisan tekintettel vagyunk azokra, akik ismeretlenül beengednek a lakásukba.

42. simple (válaszként erre: 41. - Magdalénia)
2016. okt. 15. 07:29
Sajnos a mai helyzetben komoly hátrányba kerülhet az ember, ha elmondja. Ha érted mire gondolok....
41. Magdalénia (válaszként erre: 40. - Simple)
2016. okt. 14. 23:24
Csak nálunk csinálunk belőle olyan nagy titkot, amióta nagy(?) a választék. :D
40. simple (válaszként erre: 39. - L.luiselotte)
2016. okt. 14. 13:02
Értelek. De ez nagyon furcsa, hogy ilyen kérdések vannak. Ez teljesen az ember magánügye, ugye nem véletlenül névtelen maga a szavazás is. Értem, hogy te erre önként válaszoltál neki, de én ezt nem tenném az biztos.
39. l.luiselotte (válaszként erre: 38. - Simple)
2016. okt. 14. 12:58

Igen, és az áltlaunk szimpatizált pártról azt mondta, hogy a J szavazaóinak még + kérdéseket kell feltenni volt abban minden A Hitler intézkedéseinek a véleményezésétől kezdve mindet.


Tkp velem a fiamon kivül ilyesmiről még senki nem bezsélt, jól is esett beszélgetni ezeklről a sérelmekről.Végül én a párt szimpátiámat azzal indokoltam, hogy rendet szeretnék a környezetemben

és nagyon felháboritó az un kettős mérce. Azt hiszem 2010- ben volt, de a számlálóbiztos nagyon aranyos volt. Azelőtt tökliberális voltam, de mostmár ugy vagyok, mint sok " öreg ", hogy arra szavazok, akire a fiam. Az egyetemisták meg tudod ....

38. simple (válaszként erre: 37. - L.luiselotte)
2016. okt. 14. 12:46
Ja oké, így érthető. De erre csak így rákérdez? :O
37. l.luiselotte (válaszként erre: 35. - Simple)
2016. okt. 14. 12:38
rákérdezett a nő, és akkoriban törtek be hozzánk ki tudja hanyadszor a pirézek, és egyáltalán nem csináltunk belőle titkot.( a pirézbűnözés elleni hatékony fellépés reményében )
36. simple (válaszként erre: 33. - Babyapocakban)
2016. okt. 14. 12:24
Válaszolnia kell majd, az muszáj lesz, de ezt megteheti az ajtóban is, beengednie nem kell őket.
35. simple (válaszként erre: 34. - L.luiselotte)
2016. okt. 14. 12:23
Nem vagy köteles beengedni őket. De honnan tudták meg, hogy kire szavaztál? :O
34. l.luiselotte (válaszként erre: 33. - Babyapocakban)
2016. okt. 14. 11:02

mi sosem engedjük be őket. Elintézzük a kapuban - nagy a rendetlenség, kupi van, röstellenék bárkit beengedni - ezt szoktam mondani, vagy felveszik ott az adatokat válaszokat, vagy ha már nem sikerül neten elküldeni, akkor bemegyek az önkormányzathoz.

Különben aki dolgozik, az nem köteles otthon várni. Volt egyszsr pár éve egy nagyon rámenős f...rm aki a lakás adatira volt kiváncsi, szakadó esőben a kerités dróton keresztül válaszoltan a kérdéseire. Nem tagadtam meg a választ, de alakáésba nem engedtem be.Mondtam, ha igy nem felel meg, akkor bemegyek az önkormányzathoz, leadm ott azadatokat, ez hatott.


Pár éve volt egy nő, amikor kiderült hogy a J.....kra szavaztunk, másfél órát faggatott, hogy miért, mi a viszonyunk a romákhoz, zs....khoz, sőt már a fiam is nagykorú volt, mind a ketttőnket végigkérdezte ugyanarról.

Akkor jó volt, mert orszéggyűlési választás után jött - különben a házszámunk alapján választottak ki bennünket - és ővele a kertasztalnál társalogtunk. Még meg is sajnáltam, de ki szeret vadidegeneket beengedeni a lakásába és nem is tudjuk, hogy mennyi ideig maradnak.

2016. okt. 14. 10:20
Az anyósomhoz is menni fognak, de nem akarja beengedni őket. Lehet ilyet?
32. Magdalénia (válaszként erre: 30. - Syria)
2016. okt. 13. 16:02

Az a világ már elmúlt, hogy mindenhol. Attól ne félj. ;)

Azért ez is egy közszolgálati munka, még ha meg is fizetik. Vagy nem. :D

31. Shanalyl (válaszként erre: 26. - Syria)
2016. okt. 13. 14:02
Valahogy sejtem, h valaki már megépítette a medencét az árából a kertben. Mi meg szívjunk a fogyatékosságával a programnak. XD
30. syria (válaszként erre: 29. - Magdalénia)
2016. okt. 13. 13:45

Attól tartok, nem vagy a címlistámon. :) Egyrészt. Másrészt meg ha mindenhol ilyen szívesen látnának, kávé-, teamérgezést kapnék. :)


Amúgy nem vagyok közszolga. Hála az Istennek! :D

29. Magdalénia (válaszként erre: 22. - Syria)
2016. okt. 13. 13:33
Gyere hozzánk. Tisztában vagyok a közszolgák ilyen irányú munkájával. Nálam kávéval, teával is meg leszel kínálva. :)
2016. okt. 13. 10:52
nekem nagyon nem tetszik,amit állítólag az orvosnál kell kitölteni.kinek mi köze az én családi állapotomhoz?
27. ab61752c45 (válaszként erre: 21. - 91222e4bbb)
2016. okt. 13. 10:50
hallanád a miénket,olyan visító hangja van,még a szegény kutyák is menekülnek.
26. syria (válaszként erre: 24. - Shanalyl)
2016. okt. 13. 10:44

Maradjunk annyiban, hogy ezt az alkalmazást nem sikerült határidőre jól leprogramozni. Ennek én is iszom a levét rendesen.

Remélhetőleg a következő nagy népszámlálásra gatyába rázzák. Van rá pár évük, plusz a mostani kitöltések tapasztalatai. :)

25. forrest2010 (válaszként erre: 22. - Syria)
2016. okt. 13. 09:49
Nálunk sok évvel ezelőtt falubeliek , utcabeliek írtak össze , legalább látásból ismert emberek :) de 2011-be én is inkább kitöltöttem a neten :)
2016. okt. 13. 09:38
Én kitöltöttem a neten, de amin nagyon csodálkoztam, h volt olyan kérdés pl, h az utolsó 6 hónapban volt-e valami, ami miatt akadályozva volt a munkában? Na mondom, ok, férjemnek volt egy kis balesete, varrták a kezét, akkor nem dolgozott, behúztam, h jah. Onnantól kezdve minden áron azt akarta kiszedni belőlem, h mégis miféle fogyatékossága van? És nem, nem és nem, nem lehetett másképp választani, csak fogyatékosságot. Meguntam, visszaléptem, kiikszeltem, h nem, nem volt semmi.
23. c73db520ef (válaszként erre: 21. - 91222e4bbb)
2016. okt. 13. 07:55

De kedves vagy!

Csak a munkajat vegzi!

Es ez ugyebar nem mindig kivansagmusor!

22. syria (válaszként erre: 21. - 91222e4bbb)
2016. okt. 13. 07:44

Miért kell utálni valakit, aki csak úgy tudja a munkáját teljesíteni, hogy házról-házra jár?

Én legalábbis nagyon udvarias vagyok, mert tudom, hogy elrabolom egy kis idejüket.

Higgyétek el, ez pl. egy elég hálátlan munkakör.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook