Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem voltam alkalmas számlálóbiztosnak? fórum

Miért nem voltam alkalmas számlálóbiztosnak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
75. syria (válaszként erre: 73. - Aileron44)
2022. okt. 25. 11:30

A „nem igazán működik”

- náluk azt jelenti, hogy a „nagy érdeklődés”, a „terheléses támadás”, a telekom az oka a fennakadásoknak.

- a számlálóbiztosoknál azt jelenti, hogy égnek az adatszolgáltatók előtt, plusz egy rakás idejük elvész.

74. syria (válaszként erre: 71. - Aileron44)
2022. okt. 24. 11:34
Nem vagyok nagyon ügyes, csupán van pár évtizednyi informatikusi tapasztalat, csapatmunkában szerzett gyakorlat a hátam mögött. A szakmát nem néhány hónap alatt tanultam gyorstalpalón, mint valószínűleg azok, akik ilyen „csodálatos” alkalmazásokat szabadítanak emberekre. Következmények nélkül.
73. aileron44 (válaszként erre: 70. - Syria)
2022. okt. 23. 17:10
A nem igazán működik náluk azt jelenti, hogy nincs internet a tableten és nem nyit meg semmit?
72. aileron44 (válaszként erre: 71. - Aileron44)
2022. okt. 23. 17:09
Az adatgyűjtős "nénik" azt mondták pénteken, hogy nem hosszabbítanak a határidőn, meg különben sem kell izgulni, sokat kitöltötték online! A maradék meg ... nem számít!
71. aileron44 (válaszként erre: 70. - Syria)
2022. okt. 23. 17:07
Akkor te nagyon ügyes vagy :D
70. syria (válaszként erre: 69. - Aileron44)
2022. okt. 23. 14:15

Ezt gyanítottam a legelejétől. 21-én kaptunk egy levelet:

„A KSH ajánlása a mai napra a következő - tekintettel arra, hogy az alkalmazás még nem igazán működik megbízhatóan, - a számlálóbiztosok lehetőség szerint csak a címek bejárásával és azok validálásával foglalkozzon. A kérdőíves adatfelvételezést lehetőség szerint próbálja másik időpontra ütemezni.” Majd követte egy rakás hiba felsorolása, a legvégére írták az egyik legdurvábbat: "A felfüggesztés per-pillanat nem működik, felfüggesztés gomb megnyomásával a rögzített adatok elvesznek, így egyelőre ne használják!"

A felfüggesztés az online kitöltésnél se működött. Egy ismerősöm (szintén a programozáshoz is értő informatikus), aki az anyukájának akart segíteni, szentségelt, mert elhitte, hogy a hiányzó adat bekérése után folytathatja. Nem, kezdhette elölről.

A KSH beismerte, hogy a „mű” finoman szólva is hagy kívánnivalót maga után, de előtte megpróbálta a telekomra kenni a hibákat. (Na jó, a telekom se tökéletes, de ők legalább nem mutogatnak másokra, hanem hanyatt-homlok rohannak javítani.) Ez a „terheléses támadás” a legcukibb: mintha nem remélhették volna, hogy sokan minél előbb túl akarnak jutni az adatszolgáltatáson.

Miután már 4-5 illetékesnek belengettem, hogy mivel 20-a óta nem sikerül belépnem, visszaadom a megbízást, ma délelőtt barkácsoltak valamit a belépési név-névjelszó párossal. Néhány címet tudtam ellenőrizni; de még mindig nem vagyok biztos abban, hogy végigcsinálom ...

2022. okt. 22. 16:43
68. tumbo2 (válaszként erre: 67. - Napsugár8)
2022. okt. 21. 16:32
gondolom már nem is fognak.mikor voltam ott,hát nem mint őstermelő,hanem cégügyben.elképesztő,hogy mi volt ott,vitték az uborkát,a meggyet,telefonáltak haza,hogy mossák az üvegeket.nem hiszem,hogy bármilyen protekciót kaptak volna,de elvárták,vagy a csuda tudja.mikor mi is vittük a mérleget,járt hozzá a kávé,konyak.
67. Napsugár8 (válaszként erre: 66. - Tumbo2)
2022. okt. 21. 15:16

Nekem az tetszett legjobban, hogy másik számlára kellett könyveli a tenyészállatokat a többi állattól. Sertés, ló, stb. esetében nincs is gond. De volt egy méhész ügyfelem. A méheknél az anyakirálynő a tenyészállat, viszont a méheket nem db-ra árulják, hanem kaptár-áron. Meg kellett volna valakinek számolni, hogy az adott kaptárban összesen hány méhecske lakik ahhoz, hogy az anyakirálynő értékét ki tudjam számolni!

Én is elküldtem egy állásfoglaló kérő levelet nekik, de a mai napig nem válaszoltak. :))

66. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Domimami)
2022. okt. 21. 12:56
ja,mint mikor az adóhivataltól kértem állásfoglalást.írták ilyen törvény,ilyen paragrafus.ja,olvasni én is tudok.de hogy az íróasztal mögött ülve lövésük nincs a való életben felmerülő problémákról,az tuti.
65. tumbo2 (válaszként erre: 54. - Brandy85)
2022. okt. 21. 12:53
a hajléktalanokkal?
64. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Domimami)
2022. okt. 21. 12:52
a szomszéd haver a biztos.de a lányom már megcsinálta.
63. syria (válaszként erre: 62. - Aileron44)
2022. okt. 21. 11:06
Amit a KSH javasolt, nem nyert az önkormányzatnál dolgozó egyik informatikus jött rá ma reggel a megfejtésre. Nagy nehezen megnyílt az oldal, lassan, de működik. Most már csak arra kell vigyáznom, hogy ne lépjek ki, mert akkor valószínűleg ugyanolyan szenvedés lesz a belépés.
62. aileron44 (válaszként erre: 61. - Syria)
2022. okt. 20. 17:42
Helyes, pihenj rá :D De remélem azok után minden rendben lesz.
61. syria (válaszként erre: 60. - Aileron44)
2022. okt. 20. 17:32
Nem tudom. Fél órája jött az e-mail a naccságos KSH-tól, hogy miket tegyek a belépés érdekében. Lehet, hogy alszok rá egyet. 😀
60. aileron44 (válaszként erre: 59. - Syria)
2022. okt. 20. 17:03
Nálad megoldódott a probléma?
59. syria (válaszként erre: 58. - Aileron44)
2022. okt. 20. 14:31

Azt lehet prezentálni, hogy akinél van net, az se tud belépni a megküldött adatokkal; ahogy pl. én se. Másoknál más, tucatnyi féle baj van, hallottam, ahogy zsongott a vonal.

Sikerült ezt az alkalmazást (is) telerakni tankcsapdákkal; ami biztosan nem esett nehezükre a kanfasztikus fejlesztőknek. Már két érintettnek is belengettem: fontolgatom a megbízás visszaadását. Érezhető rémülettel a hangjukban kérték, hogy ne tegyem! Persze, mert akkor nekik is ukázba adják a terepmunkát, aztán talpalhatnak az otthonuktól 10-20 km-re. Azzal a feltétellel vállalkoztam, hogy a legtávolabbi cím a lakásomtól max. 500 méterre lehet.

58. aileron44 (válaszként erre: 57. - Syria)
2022. okt. 20. 12:52
Mit lehet prezentálni, ha kiírja, hogy nincs internet, én ha mennék, vinném az egész vacakot vissza!
57. syria (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2022. okt. 20. 12:26

Gyanítható volt, hogy lesz kupleráj, de arra a legvadabb rémálmaimban se gondoltam, hogy ekkora. A KSH ma 10:31-kor megküldte a számlálóbiztosi alkalmazáshoz a felhasználónevet és az egyszeri belépésre alkalmas jelszót (ami ugyanaz, mint ami a gyakorlófelülethez kellett 😁), de minek? Már nem csak a számlálóbiztosi, de a gyakorló alkalmazás se érhető el. Az e-mailt megválaszoltam: „T. KSH! Meddig szórakoznak még velünk? 😠 Nem érhető el az apn.nepszamlalas2022.hu oldal.”

Válasz természetesen nincs. Az önkormányzatnál az informatikusok tehetetlenek. Azt mondták, 13 órára megy hozzájuk egy KSH-s „szakember”, aki tud, menjen oda reprezentálni a problámát, a hibát, ami ráadásul mindenkinél más és más. Aki elmegy (én nem vagyok hajlandó), annak nem kell asztalt borogatni, azt megoldják ők. 😀

56. syria (válaszként erre: 55. - Aileron44)
2022. okt. 19. 22:11
Hogy mit lehet várni? Semmi jót. Még mindig szüttyögnek. Az imént érkezett: [link] Nem csodálkoznék, ha a „nagy érdeklődésre való tekintettel” „terheléses támadás” miatt az időpont (ami 24 órás intervallum) csúszna 1-2 napot. Még hozzá se fogtam a feladathoz, de már most elegem van.
2022. okt. 19. 12:22

"vicces" üzenet érkezett 15 perce:


Tájékoztatom továbbá Önöket, hogy várhatóan ma éjjel érkezik meg a terepmunkához használandó alkalmazás belépési kódja.


Eddig sem volt időben kész minden, úgy hogy mit lehet várni ezek után ?

54. brandy85 (válaszként erre: 52. - Syria)
2022. okt. 19. 09:58
Mi van azokkal akik nincsenek fennt térképen?
53. Domimami (válaszként erre: 52. - Syria)
2022. okt. 19. 09:37

Jesszus anyám!Na ez van akkor,amikor egy “okos” az íróasztal mögül intézkedik olyan dologban,amiről a gyakorlatban lövése sincs.

Az a vizsga pedig nem volt annyira nehéz.Mondjuk élesben tölteni egyszerűbb szerintem(mondom ezt most😄)Meg szerencsémre ez egy kis város,kb.ismerem az utcákat meg az ott élőket.

52. syria (válaszként erre: 49. - Domimami)
2022. okt. 19. 09:15

Most beszéltem a területi informatikussal. Nem tud segíteni, mert a körzeteket a KSH nyomtatta ki és küldte el az önkormányzatokhoz papíralapon. A címek háztömbök szerint sorakoznak, ezért van az, hogy az utca páros és páratlan oldala más-más körzetbe esik. Vagy egy olyan hosszú utca címei, ahol nincsenek szemben házak, a keresztutcák által határolt tömbök szerint esnek 3-4 körzetbe.

Kívánom, hogy akik ezt így találták ki, legyenek beosztva terepmunkára! Kevesen jelentkeztek számlálóbiztosnak, a jelentkezők egy része pedig nem tudta teljesíteni az e-learning vizsgát, ezért több felülvizsgálónak is mennie kell. Na, őket nem irigylem!

51. Amaunet (válaszként erre: 50. - Bichi)
2022. okt. 18. 20:43
Úgy látszik mégsem.:) Látod, mit szenvednek...
50. Bichi (válaszként erre: 20. - 7962decf87)
2022. okt. 18. 19:40
Hát azért erre megfelel jó pár ember. A 70 éves anyám is csukloból megoldaná, nem beszélve a fiatalabb korosztályról.
49. Domimami (válaszként erre: 47. - Syria)
2022. okt. 18. 18:12
Én a papír címjegyzékből csináltam excelt pont emiatt az össze-visszaság miatt.Így talán már én is tudom értelmezni😄
48. VendrinerPiroska (válaszként erre: 37. - Érdekes73)
2022. okt. 18. 17:23
Van ilyen helyekből bőven kis hazánkban.
47. syria (válaszként erre: 46. - Domimami)
2022. okt. 18. 17:20
A papírcímjegyzék jó dolog lenne, ha használható volna. 5 körzetet kaptam, egyenként 4-4 oldalon. De úgy, hogy több utca 2-3-4 különböző körzetben van feltüntetve. Lehet, hogy van valami logikus magyarázat arra, hogy miért így csinálták, de nem sikerült rájönnöm, hogy mi az. A fene se fog 20 lapot nyálazni! Elkezdtem összevadászni a címeket excel-be, de feladtam. Hogy nem jutott eszembe előbb elkérni elektronikusan azoktól, aki kinyomtatták? Abból se perc alatt tudnék használható listát készíteni. Nem 20, hanem 5, azaz öt oldalon. Két oldalasra nyomtatva 3 lap.
46. Domimami (válaszként erre: 44. - Syria)
2022. okt. 18. 15:23

Megy radai rosseb kétszer.A nagy (ki)oktatáson még azt mondták,hogy a papír címjegyzék csak segédlet.Most meg menjek címet ellenőrizni papír alapon?Kicsit ellentmondásos.

De nem tartom valószínűnek,hogy kitolják majd 4nappal nekünk is…

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook