Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? fórum

Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
687. Ami005
2011. dec. 11. 08:53
Sziasztok! Valaki van itt aki januárba várja a babát?
686. rachel81 (válaszként erre: 681. - KrisztaTM)
2011. dec. 9. 15:40
Nekünk is levették az ikreim köldökzsinór vérét, nem csinált belőle nagy ügyet az orvos, de az kicsit fura volt, hogy nekem kellett vinnem magammal a szülőszobára, ott szólni , hogy tegyék hűtőbe a jégakut, és utána a műtőből kitolva az őrzőbe behozták nekem a levett és becsomagolt cuccot, majd amikor jött a futár, nem a kórházi dolgozó adta át neki a csomagot, hanem nekem kellett az őrzőben aláírnom a papírokat és onnan vitte el a futár. Szóval a kórház nem akar ebbe mélyen belefolyni, ők nem vállalnak felelősséget, ha elkeveredik a csomag valahol a forgatagban. Én meg a császár miatt is eléggé rettegtem, hát még emelett a csomagra is felügyelnem kellett.
685. rachel81 (válaszként erre: 682. - Lizuka83)
2011. dec. 9. 15:35
Én szeptember 29-én császárral szültem meg a farfekvésű ikreimet, Jósa doktort fogadtam meg a szülésre, nagyon szép lett a sebem és már nem is fáj. Kedves volt és nagyon jó, ügyes a keze. A Szabadkáról én rosszakat hallottam császáros kismamáktól, ő egy kicsit durva kezű, nagy sebeket csinál.
684. nyuszko29 (válaszként erre: 682. - Lizuka83)
2011. dec. 6. 11:36

Szia! Ha felfogadod valamelyik orvost a Szabadka és a Tallait bisztos lehet talán indokolt esetben meg csinálják.Százezer a tarifa. De amúgy nem kell félni

az első nekem is császár volt,a második sima és könnyen ment. Nem volt utána se semmi gond. A harmadik viszont császár volt és nagyon rossz volt, hiszen kétszer vágtak ugyan ott. Inkább ha tudod szüld meg rendesen. Sok sikert és kitartás.

683. catrinke (válaszként erre: 681. - KrisztaTM)
2011. dec. 4. 19:12

Szia!

Előfordulhat, hogy találkozunk, nekünk picit kisssebb a baba a terhességi héthez képest, lehet én húzom tovább! :) Bár az utóbbi két hétben szerintem sokat nőtt a pocakom, és remélem benne a kismanóm is.

A Dyanatal gélről nem tudom,hogyan vélekednek, viszont amikor az első babámat szültem egy kismama társam levetette a köldökzsínorvért és semmi problémájuk vele az orvosoknak! Gondolom előre kell jelezni,hogy fognak érte jönni. De nem hiszem, hogy ma már ebből problémát csinálnának! Igen ellentmondó lenne! :D

2011. dec. 4. 10:31
Sziasztok!Tudtok a veszprémi kórházban olyan orvost, aki némi zsebpénzért elvállalja a császármetszést? Az első babánk császárral született (mivel faros volt), a jelenlegi egyenlőre koponyavégű, így úgy néz ki természetes szülés lesz, amit nem szeretnék, mert nagyon félek tőle a császáros szülés után.
681. KrisztaTM (válaszként erre: 676. - Catrinke)
2011. dec. 2. 11:51

Szia Catrinke

Bár minket február végére írtak ki, sem a doki sem én nem gondolom, hogy addig kihúzzuk. Talán össze futunk:). A férjem munkatársainak a feleségeinek mind apás szülésben volt részük, és szerintük azon, hogy talán nem "lehet" nem is kell parázni... még érdeklődöm minden esetre.

Szerdán megyünk dokihoz, van infótok mi a véleményük az orvosoknak és szülésznőknek a Dyanatal alkalmazásáról? és, hogy reagálnak a köldökzsinór vér levételére... én megkérdezem az orvosom... de azért informatív ha tud ezekről valaki valamit....

2011. nov. 25. 12:17
Röstellem hogy nem tudtam megjegyezni a szülésznőm nevét.Pedig neki is járna a doki mellett egy köszönet.Majd valahogy megpróbálok utánajárni ki is lehet.
679. Moonlight87 (válaszként erre: 678. - Brigitta39)
2011. nov. 25. 12:16

Ha éppen az ügyeletes doki mufurc is lesz veled.Másnapra mindent elfelejtesz amikor kikerültök osztályra ez tuti.

Ott mindenki nagyon kedves és a szobatársakkal is nagyon jól megértettük egymást.

2011. nov. 24. 17:35

Én 36 hetes kismama vagyok,már nem sok van vissza.Köszönöm a pozitív hozászolásokat a Veszprémi kórház szülészetével kapcsolatban.Sokat jelent ,már nem pánikolok,úgy mint korábban,hisz, sok biztatást kaptam,hogy rendesek az orvosok és ápolók.Remélem nekem is csak pozitív élményem lesz.

Mindenkinek további szép estét kívánok!

2011. nov. 22. 15:30

kedves anyukák.


Érdekelne valakit újszülött babának pelenkák?

nekem még nem lesz babám,ezért csak foglalja a helyet.

676. catrinke (válaszként erre: 673. - KrisztaTM)
2011. nov. 20. 19:13

szia!

Én február közepére várom második babámat! Nekem az első babámnál szerencsém volt, nagyon aranyos szülésznőt fogtam ki, az orvos sem volt rossz, bár azóta Ő "elment" a kórházból! Az első babámnál sikerült az apásban szülni. Nagyon remélem,hogy most is ott tudok szülni! :)

675. 1d97508455 (válaszként erre: 674. - Moonlight87)
2011. nov. 20. 18:47
Gratulálok a babádhoz! Örülök, hogy te is így élted meg a bent töltött napokat. :)
2011. nov. 20. 18:40

Sziasztok!

Egy hetes anyukaként csupa jó dolgot tudok csak írni a szülészetről.

Nekem sikerült az orvosomnál szülni,mert ügyeletes volt éppen.Ő is és a szülésznő is nagyon segítőkészek voltak és bátorítottak még akkor is ha igen rövidke másfél órás szülésem volt.

De a szülésznőktől elkezdve,a csecsemősökön keresztül mindenkivel maximálisan elégedett voltam.Ha segítség kellett bármikor fordulhattam hozzájuk.Nem volt probléma ha Csengét picit beadtam hozzájuk,mert zuhanyozni kellett mennem,vagy látogatók jöttek.

2011. nov. 16. 16:52

Sziasztok!


Új vagyok ezen a fórumon, átolvastam mind a 672 hozzászólást, ugyanis én is babát várok és nem ismerem a kórházat... még... nem rég költöztünk ide. Nagyon sok fontos dolgot tudtam meg a kórházról és az ott dolgozókról. Olvastam sok jó és sok rossz véleményt úgy a korházról mint az ott dolgozó személyzetről viszont szerintem azt soha ne feledjük, hogy mi is és az egészségügyi dolgozók is első sorban emberek vagyunk emberi tulajdonságokkal, amik néha jók, néha rosszak... viszont személyes tapasztalataim alapján ha én kedves és megértő vagyok valakivel, valamint megörzöm a méltóságom akkor viszonzásul ugyanezt kapom:). Nem tudom mit hoz a jövő de abban őszintén reménykedem, hogy ez a hozzáállás a szülésem során is működni fog.

Jelenleg a 26 terhességi hetünkben járunk, Mátyás a második gyermekünk lesz, és minden jel szerint nagy baba:). A kórházban a 12 és 18 hetes ultrahangokon kívül nem igazán jártam, ezért örültem egyes konstruktív és hasznos tapasztalatnak amit ezen a fórumon találtam. Magán rendelésekre járok és az orvosom nem mindenki által kedvelt, viszont nekem nagyon jó véleményem van róla, nagyon aranyos, kedves és rendes. Azt, hogy mi lesz a szülés során sajnos nem tudhatom... kicsit izgulok, ugyanis -- habár a baba nagyon oks -- én sajnos vérnyomás gondokkal küszködöm és ezt csak gyógyszerek segítségével tudjuk kordában tartani... így nem tudhatom, hogy szülöm meg Mátyást és igazán azt sem mikor, de nagyon remélem a legjobbakat, úgyhogy, kedves kismamák csak pozitivan mert az nagyon sokat segít és mindenkinek jobb lesz így:).

Vannak köztetek olyanok akik szintén január-február hónapra várják a babát?

672. Ami005 (válaszként erre: 671. - 1d97508455)
2011. nov. 15. 16:43
Kösz az infót.Akkor ennek nem sok értelme lesz.Mert együtt szeretünk volna lenni és a végén szeretettet volna kimenni mert .....Valaki írta,hogy bent volt a párja ráadásul a közösbe is mert olyan szerencséje volt,hogy más nem volt bent ott.Nem mintha a kedves újdonsült Apuka kíváncsi lenne más szülő nőre.Persze most lehetne a vita,hogy a fertőzés és egyéb....Az Apásnál nem lenne az?
671. 1d97508455 (válaszként erre: 670. - Ami005)
2011. nov. 14. 07:41
Szia! Mikor bemész szülni, az adminisztrációnál megkérdezik, h apás szülést szeretnétek-e, s ha igen, és szerencsétek van, bent lehet az apuka. Viszont a vajúdásnál abszolút nem, csak tényleg az utolsó pár centinél tolnak át téged is oda, s akkor hívják apucit is.
670. Ami005
2011. nov. 13. 14:49

Sziasztok!

Érdeklődnék itt előre,hogy ha apás szülést szeretnénk akkor arra külön engedély vagy bármi adminisztrációs "utána járás" kell e még a szülés előtt?Persze gondolom majd a nagy napon kiderül,hogy szabad lesz e az a szülő szoba v. ugrik az apás szülés.Remélem szabad lesz majd január közepén:)

2011. nov. 8. 13:38

Én egyenlőre csak az nst-s szülésznőről tudok nyilatkozni de ő nagyon aranyos:)

Készségesen válaszol a leghülyébb kérdéseimre is,tanácsokat is ad és minden vizsgálatkor nevetgélünk is:)

668. nemethN (válaszként erre: 663. - 982a4ba0ea)
2011. nov. 8. 12:23

szia! Én májusban szültem Veszprémben, és semmi rossz tapasztalatom nem volt a dolgozókkal, az osztállyal kapcsolatban. Kedvesek, segítőkészek. Mind a csecsemősök, mind az osztályos nővérek! Az orvosokra -akikkel kapcsolatba kerültem- szintén nem lehet egy szavam sem. A doktornő, akinél szültem, egy tündér. Az ügyeletes orvos, aki felvett, két nap múlva megismert a folyosón (felvételkor találkoztunk először) és kérdezte, hogy jól vagyok-e, megvan-e a babó. Szülésznővel is szerencsém volt, fiatal, kedves nő volt mellettem végig. Szóval, senkire nem tudok rosszat mondani. Lehet, hogy szerencsém volt, de kellemes élményekkel jöttem haza!

Remélem egy kicsit tudtam segíteni! Üdv: N

2011. nov. 8. 11:24
Csak mert az ott dolgozókon nem fog mulni, h hogy érzed magad, sztem ők 100%-ig megtesznek minden tőlük telhetőt...
666. Admolnar (válaszként erre: 663. - 982a4ba0ea)
2011. nov. 8. 11:23
Szerintem a bennt töltött napokban nagyban meghatározza az is, h kikkel kerülsz össze, nekem életem egyik legjobb élménye volt ez a korházi benntlét, pedig tulhordás miatt be is kellett feküdnöm mielőtt jött volna a baba, de régen nevettem ennyit, mint akkor ott a szobatársaimmal...
665. 1d97508455 (válaszként erre: 663. - 982a4ba0ea)
2011. nov. 7. 17:10

szia! Ne a negatív véleményekre építsd a bent töltött napok elképzelését. mint sokan itt, én is csak azt tudom mondani, hogy mindenki kedves, segítőkész, nem bántam meg, hogy nem fehérvárra mentem szülni(a 38. héten döntöttem vp mellett!)

Én is iszonyúan rettegtem a kórháztól, és mégis örültem, h odamentem. :)

664. rachel81 (válaszként erre: 660. - Catrinke)
2011. nov. 7. 17:08
A felújítás most főleg a földszintet érinti, ahol a nagybüfének a folyosója van. Nekünk a héten kellett volna a 6 hetes újszülött utógondozásra menni, de éppen a nagy por és felfordulás miatt elhalasztottuk. Javasolom ezt minden újszülöttes kismamának, 2 hét halasztáson nem múlik semmi, viszont a babáknak nagyon egészségtelen most a földszinti rendelésre várakozni.
663. 982a4ba0ea (válaszként erre: 551. - Brigittavp)
2011. nov. 7. 16:56

Szia!


Olvastam egy fórumon, hogy Te is itt szültél Vp-ben, de nem akarod kiírni a tapasztalataid, mert nem akarsz senkit riogatni! Mi jövő májusra várjuk a 3.babánkat, az előző kettő Miskolcon szültem, mert még ott éltünk. Leírnád a tapasztalataidat ha megkérlek szépen? :) köszönöm előre is, minden jót!! :)

2011. nov. 3. 10:17
Sziasztok! Szept. 29-én volt a császárom a vp-i kórházban, Jósa doktor emelte ki a pocakomból a kis ikerpárt. Nagyon szép a sebem, kedvesek voltak hozzám, még a csecsemős nővérek is, pedig elég hisztis voltam abban a 4 napban. Előtte 3 hétig a nőgyógyászaton feküdtem megfigyelésen, ott meg pláne nagyon jó fejek voltak a nővérkék, név szerint tudták hogy ki kicsoda, válaszoltak a kérdéseinkre is.
661. Admolnar (válaszként erre: 660. - Catrinke)
2011. okt. 31. 15:14

Ha frissnek számit én szeptemberben szültem és akkor még nem álltak neki semminek és működött az az egy apás szülőszoba, ami van.

A szülésfelkészitőn még azt mondták, h tavasszal állnak neki...

de sztem a felujitás nem befolyásolja a mostani apás szülőszobát vagy működtetik vagy nem, olyan sztem nem lesz, h "kevesebb" apás szülés lesz...

de ha felhivod a korházat sztem megmondják!?

2011. okt. 28. 09:16

Sziasztok!

Tud valaki valamit a kórházi átalakításokról? Olyan infót kaptam hogy elkezdték csinálni az apás szobákat ezért nagyon kevés apás szülést vállalnak most! Ha valakinek van friss infója ossza meg velünk! Én februárban szülök, remélem addigra elkészül, mert egyedül nem szeretném végigcsinálni! ÜDv

659. Admolnar (válaszként erre: 651. - Brigitta39)
2011. okt. 24. 13:03
Én szeptemberben szültem és csak pozitiv dolgokat tudnék neked mesélni a veszp.-i korházrol és a szülészeten dolgozokrol.
2011. okt. 11. 12:11

Dr. Gáspár levente


Tegnap beszéltem vele telefonon...

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook