Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? fórum

Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
747. Moonlight87 (válaszként erre: 746. - Rachel81)
2012. febr. 3. 14:08

Szerintem kérheted is,mivel kizárólagos fájdalomcsillapító a kórházban.

Nekem mondjuk adta a dokim és hozzátette hogy szívjam bőszen:D

2012. febr. 3. 08:34
ezt a gázt külön kell kérni, vagy maguktól felajánlják? én ugyan császárral szültem, de a többiek senki nem mondta hogy kapott volna gázt itt Veszprémben
2012. febr. 2. 21:16

Sziasztok!

A szülés témához bekapcsolódok kicsit.

Mindenkinek olyat kívánok mint az enyém volt,délelőtt kezdődtek a fájások,de megfőztem,tettem vettem,mondtam a páromnak ha nem javul olyan 5 felé nézzünk be a kórházba,de a fájások nem fájtak igazán.

Kiderült hogy 6 centire nyitva vagyok,19:00-kor gyors burokrepesztés,jött két kicsit keményebb fájás,utána tolófájások (ami egyátalán nem fáj,de kellemetlen) és 20:21-kor meglett cseni:)A gázt ajánlom mindenkinek,brutál jó anyag:)))Minden olyan távolinak tűnik tőle kicsit be is aludtam,talán pár percet.

744. 1d97508455 (válaszként erre: 743. - Alexandra1975)
2012. febr. 2. 19:49

Gratulálok a 2 csíkos teszthez. :)


Szerintem először menj a magánrendelésre, és ott személyesen meg tudod beszélni a dokival, hogy adjon időpontot olyan napra, amikor ügyeletben lesz.

Ha felhívod a korházat, nem biztos, hogy adnak olyan napra időpontot, amikor Ő van, attol függ milyen aszisztens veszi fel a telefont. Tapasztalatból tudom. :/

2012. febr. 2. 19:16

és még az lenne a kérdésem hogyan van a Kórházban rendelés?

mert nekem még mindig nem világos,hogy csak magánrendelés van vagy a Kórházban is?

van már dokim és tudom,hogy van magánrendelése de talán kórházban is van.


Köszönöm...

742. offia (válaszként erre: 739. - Alexandra1975)
2012. febr. 2. 18:02

Hát kezdek is izgulni rendesen.

De azért igyekszem majd erős lenni.

Kislány lesz, Tímea lesz a neve.

Az a lényeg hogy összejött nektek a pici, doki nélkül is :)

Kitartás!

2012. febr. 2. 15:40
Ja a pelus biznisz tárgytalan:))))))
740. rachel81 (válaszként erre: 739. - Alexandra1975)
2012. febr. 2. 15:34
mégiscsak jók lesznek valamire azok a pelusok...!!!!:-))
739. alexandra1975 (válaszként erre: 738. - Offia)
2012. febr. 2. 15:10

Neked már nem sok van hátra,márciusban van a szülinapom:)

emlékszem még tavaly felhívtam a dokit,hogy nem akar baba lenni most mi lesz.

de végül nem mentem el,és most pedig bekopogott olyan boldogság.

és ami érdekes,hogy a családban lesz baba májusban:)


lehet babázni meg kényeztetni,meg vásárolni..


kislány lesz vagy kisfiú?

738. offia (válaszként erre: 737. - Alexandra1975)
2012. febr. 2. 14:58

Hát akkor nagy a valószínűsége hogy az vagy :))

Várom mindenképp a beszámolót :)

Amúgy én már a 8. hónapban vagyok, első baba, márc.12-re vagyunk kiírva.

737. alexandra1975 (válaszként erre: 736. - Offia)
2012. febr. 2. 14:40

Decemberben karácsony környékén jött meg.

és január közepén kellett volna.

és eddig mielőtt megjött fájt a mellem,ezért vártam,hogy megjön.

de nem:))

ma reggel megcsináltam a tesztet és kaptam két csíkot.

persze elmegyek dokihoz,csak örömömben írtam.


majd beszámolok a részletekről...


január 12-én kellett volna mikulásnak kopogtatni:)

de elmaradt..

736. offia
2012. febr. 2. 13:59

Szia Alexandra!


Szívből gratulálok, bár azért menj el dokihoz, aki megtudja ezt erősíteni.

Azt nem tudom hogy normális e az hogy fáj a melled, a feszülés normálisnak mondható, bár nekem még az elején semmi ilyesmi nem volt, inkább csak a 2 trimesztertől.

Először is nőgyógyászati vizsgálat, ultrahang, aztán ezek után vérvétel, majd belgyógyászati vizsgálat és EKG, és fogászati vizsgálat. Ezek a legelsők. De a nőgyógyász úgyis elmondja, és elküld a területileg illetékes védőnőhöz.


Még egyszer gratula. Amúgy mióta késik?

2012. febr. 2. 13:41

kedves Mindenki!


ma reggel két piros csíkkal találtam szemben:)))

tehát terhes vagyok,annyira örülök.

normális,hogy fáj,feszül a mellem mintha súlyt raktak volna rá?

és milyen vizsgálatok várhatóak?


Köszönöm ha válaszoltok..

2012. febr. 1. 15:25
vannak 6 ágyas és 1 ágyas szobák is, a szobákban mindenki kismama, vagy szült vagy szülni fog (túlhordós), a többi nőgyógyászatos nem a szülészeten fekszik, hanem a túlsó oldalon
733. nemethN (válaszként erre: 732. - Offia)
2012. febr. 1. 14:56

Szia!

Én szülés után még a megfigyelőben voltam a picurral, (a baba-mama mutogatás után)a szülés után pedig 2 órával már a kórteremben. Oda délben vittek vissza, 3kor hozták enni a törpét, és én még kértem, hogy 6ig vigyék el, addig még pihentem, utána viszont velem volt. Nagyon megértőek voltak, nem problémáztak, hogy még pihennék egy picit. Öten voltunk egy szobában, mikor én szültem. Mi voltunk az elsők, utánunk sorban megszült a többi kismama is. Kedvet kaptak :) Ha nincs semmi gond, akkor a szülést követő 3. napon engednek haza, ha délelőtt szültél. Ha délután, akkor a 4. napon. Mi a 6.napon jöhettünk, mert a babám nagyon besárgult.

Remélem tudtam segíteni!

732. offia
2012. febr. 1. 13:13

Sziasztok!


Hát eddig mindenkitől azt hallottam, hogy a vajúdás a legkeményebb, a szülés meg már ahhoz képest gyerekjáték. Mindenki úgy mesélte hogy úgy fájt nekik, hogy azt érezték itt a vég. Félek is tőle rendesen, de megpróbálok erős lenni és az is maradni.


Még egy pár kérdés: A szülés után rögtön vissza is kell menni a kórterembe és ott már velem is lesz a pici, vagy van valami megfigyelés még utána?

És hány ágyas szobák vannak?

És nem csak kismamák vannak a betegszobákban?

És meddig tartanak bent? Mennyi idő után lehet hazajönni?


Köszi előre is a válaszaitokat.

2012. febr. 1. 08:21
Csicsukaa! ezek a több ágyas kórtermek tényleg elég sok alkalmazkodást kívánnak, az ember szeretne csak a kisbabával foglalkozni, de ez elég nehéz ha tömve a szoba másokkal is.én egy ágyas szobában voltam, mert ikreim lettek, meg is őrültem volna egy 6 ágyas kórteremben!!!!!
730. 1d97508455 (válaszként erre: 729. - Offia)
2012. jan. 31. 19:15

Azt hiszem, az utolsó pár centinél hívják apucit, csak nekem azért nem ért oda, mert kevesebb, mint 10 perc alatt begyorsultak az események, és 4 centiről 8ra hipp-hopp kitágultam, és rá pár percre már éreztem a toló fájásokat.

Én hogy őszinte legyek, kicsit örültem, hogy végül nem ért oda párom, mert ismerem eléggé, hogy tudjam, ő is csak "idegesített" volna. Kicsit magamnak való típus vagyok alapból, lehet ezért is érzem így. :)


Nekem a vajúdás maga volt a pokol(már bocsi,nem akarlak megijeszteni), mint ahogy írtam már, 30 óra 5 perces fájásokkal telt, tehát nem volt egyszerű. Maga szülés viszont, az volt a csoda. Én legalábbis nagyon jól éltem meg. talán azért, mert meg könnyebülést éreztem, mikor végre tudtam, mindjárt vége a szenvedésnek, És amikor éreztem, hogy kibújt, az nagyon jó érzés volt. Emiatt is szeretnék még egy gyerkőcöt.. :)


Ilyesmikre meg ne is gondolj! Én sem hittem, mikor mások mondták ezt nekem, de már én is megerősítem, hogy amikor oda adják neked, úgy fogsz hozzá nyúlni, mintha már ezer éve együtt lennétek. Ne vedd alapul azt, amikor más gyermekét fogod.

Arra meg, hogy mi a baja amikor sír, rá fogsz jönni, csak "kísérletezni" kell :)


Egy jó tanács! lehet kicsit önzően fog hagzani... Ne foglalkozz senkivel(szobatársak), ne azért akard csendben tartani a picit, mert ők azt akarják. Minden percben csakis a magad, és a babád érdekeit nézd.

Én sajnos elkövettem egy hibát, ami miatt azóta is lelkiismeret furdalásom van: Szobatársamnak nem tetszett, hogy sírt Kopi, ezért bevittem a csecsemősökhöz, ahol nem igazán díjjazták azt. Miután csend lett, a kedves szobatárs, elkezdett telefonálni, és nem tudtam aludni tőle. Tehát Én a kisfiamat az ő nyugalmáért elpasszoltam(bocsi a hülye szóért, de nem tudom máshogy leírni), ő pedig engem semmibe vett cserébe... :(


Kicsit hosszúra sikeredett, bocsi.

729. offia
2012. jan. 31. 18:05

Sziasztok!


Mondjuk így talán "könnyebb" elviselni a fájdalmat, ha nem csak egyedül van az ember, hanem többen is vannak körülötte. Csak attól tartok nem nagyon lesz aznapra kismama senki ott és full egyedül meg azért elég rossz lenne. És az apát már csak akkor hívják be aha már majdnem kint van a pici?

Csicsukaa akkor te nem voltál egyszerű helyzetben, azért jó lenne ha a férjem is ott tudna lenni pont akkor, mert az is erőt adna.


És mennyire volt fájdalmas a vajúdás és mennyire a szülés? És mennyire féltetek?

Nekem már csak 5 hét van hátra és kezdek izgulni. Meg aztán elég hülye gondolatok járnak a fejembe Pl: hogy nem leszek jó anya, meg hogy honnan fogom tudni hogy mi a baja a picinek éppen. Szóval ilyenek.


Akkor nem is kell külön bejelenteni hogy rooming in-t akarok, hanem egyből úgy raknak minket? Ez tök jó, ennek örülök.


Köszönöm lányok a segítséget!

2012. jan. 31. 11:42

Offia!


A rooming in-t nem kell külön kérni, elvárják, hogy alkalmazd. Persze, ha zuhanyozni szeretnél, vagy egy kicsit aludni éjjel vagy látogatót fogadsz, vigyáznak a Babádra a csecsemősök, de azt nem szeretik, ha csak a 3 óránkénti etetésre veszed magadhoz(mint régen, amikor még nemvolt roomig in).

2012. jan. 30. 17:19

Nem zavart, sőt,(hülyén fog hangzani), de legalább elterelődött a fájdalomról a figyelmem. persze nem maradt meg bennem semmi emlék, hogy mit hallottam, csak arra emlékszem, hogy jó volt egy kicsit mással is foglalkozni, mint a fájásokkal. A szülésznő, aki ott volt mellettem pont, azt mesélte, hogy még mosolyogni is volt erőm az 1 perces fájásoknál azon, ahogy megszületett a "szomszéd" babája. :)


Amikor bementem, és vették fel az adatokat, akkor kérdezték, h apást szeretnénk-e. akkor ráírták a papíromra.

Sajnos nem tudtunk apásan szülni, mert 30 óra vajúdás után, amikor senki sem számított rá, egyik pillanatról a másikra úgy döntött a kisfiam, hogy elindul kifelé. Tehát párom a lépcsőn futott felfelé, amikor megszültem. :)

726. offia (válaszként erre: 725. - 1d97508455)
2012. jan. 30. 17:06

Szia!


Rendes tőled hogy elmondod hogy milyen. És azért nem zavart hogy ott szültek melletted? Az olyan fura lehet.

És nálad apás szülés volt?

Mert mi a férjemmel azt szeretnénk ha bejöhetne.

Gondolom azt már jóval a szülés előtt kell jelezni, de pontosan mikor? Mikor felvesznek az osztályra?

Köszi előre is a segítséget :)

725. 1d97508455 (válaszként erre: 724. - Offia)
2012. jan. 30. 14:39

Szia! Bár nem tőlem kérdezted, szívesen elmondom az én véleményem.

Én mikor szültem, egy egész napot töltöttem vajúdva a szülőszobán, mellettem 3-an szültek meg közben, de ha szóltam, bármiért, mindíg jött valaki, s szülés után még majdnem egy napot a megfigyelőben, és akkor is ha szükségem volt valamire, mindíg jöttek, volt, hogy az ápolók épp elfoglaltak voltak, és a Doktornő jött oda, feljebb emelte az ágyat nekem, és még vizet is öntött, tehát attól nem kell félni, hogy nem lesz ott senki, amikor szükséged van valamire.


A szülőszoba pedig olyan, hogy 3 vajúdó/szülő ágy van egymás mellett, paravánnal elválasztva, s ugyan abban a szobában vannak a szülőnők is. Ez nekem elég kiábrándító volt, ahogy belegondoltam, szülés előtt, hogy a legfájdalmasabb perceimben talán szülést kell hallgatnom, vagy ők hallgatják az én vajúdásom, szülésem, viszont amikor ott voltam, hálát adtam az égnek, hogy így van, mert legalább nem éreztem magam egyedül, mivel ugye a férj csak a legvégén lehet veled, és ha valami volt, csak "kiabálni" kellett, nem arra várni, hogy jöjjön valaki.

724. offia
2012. jan. 30. 13:59

Szia Brigitta39!


Akkor te már gyakorlott vagy az anyaság terén. Igazán szép nevet választottatok a kisfiúnak :)

Nekem sincs fogadott orvosom, így tartok tőle egy kicsit, hogy kevesebb figyelmet kapunk, bár olvastam már olyat is akinek volt és fizetett 60-70 ezret és az orvos ott se volt a szülésnél.

És nálatok apás szülés volt vagy egyedül voltál?

Nem tudom mire készüljek, soha nem láttam még a veszprémi szülőszobát, így csak reménykedek benne hogy minden a legnagyobb rendben lesz.

És te kérted a rooming in-t? Állítólag van rá mód ott Veszprémben is.

2012. jan. 30. 08:22
remélem most már nem lehet dohányozni a kórház bejáratánál sem...szeptemberben nagy pocakkal csakúgy tudtak közlekedni a kismamák, ha átmentek a füstfelhőn...elég nagy szégyen ez egy egészségügyi intézményben!!! ja és amikor bent feküdtem 3 hétig, nem tudtunk a férjemmel a kertben sem leülni, mert a pados lugas volt kijelölve dohányzó helynek, aki nem akarja a cigi füstöt szívni, az egy -két kiselejtezett padra tud leülni a fa alatt pár méterre a dohányzóktól Szóval én már itthon vagyok, nem érint a dolog, de akkor is úgy gondolom egy kórházban nem a dohányzók érdekeit kellenne szem előtt tartani!!!!
722. brigitta39 (válaszként erre: 711. - Offia)
2012. jan. 29. 08:27

Szia,Offia!


Köszönöm szépen a gratulációt.Zsomborka tényleg nagy ajándék a családnak és nekem is.Kisfiam második gyermekem 20 éves felnőtt nagylányom van :-),így újra babázok 39 évesen.Nem volt fogadott orvosom ,én is féltem nagyon hidd el nem csak a szüléstől,hanem az orvosoktól is.De hála istennek mindenki nagyon kedves volt és segítőkész,pedig sokáig kellett vigyázni rám .20éve szültem én még a másik kórházban,de jó irányban változott minden.Sajnos az akkori orvos akinél szültem már nem él,de a mostani szülésznők is emberségesek.Sokat köszönhetek nekik és a nővérkéknek.Neked is erőt kívánok és kitartást,és ne félj,nincs mitől.

2012. jan. 25. 15:48

Libero 1-es 2-4kg 28db azaz 1 teljes csomag.

Pampers 2-es 10db

Libero 2-es 10db


Csak ezek vannak....


Alexandra

2012. jan. 25. 15:10
nekem nagyobb pelusok kellenének, 4-9kg
2012. jan. 25. 14:38

Kedves Szülök!


Senkit nem érdekelnek a pelenkák?

Foglalja a helyet a szekrényben,Veszprémben személyesen elviszem.

alexandra.hegedus@gmail.com

2012. jan. 22. 21:33

annyi negatívumot olvastam máshol a veszprémi szülészetről,de az utóbbi időbe itt csak pozitívat amit persze megerősíteni tudok én is:)))

nagyon féltem a rooming in-től de nagyon jó dolog.

Johanna egy jó tanács a gázt próbáld meg majd ha engedik.

nekem varrásnál nagyon bejött,simán hoztam volna haza egy palackkal:D:D:D

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook