Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémi vagy Székesfehérvári szülészet? fórum

Veszprémi vagy Székesfehérvári szülészet? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 14. 09:32

Tavaly szültem a veszprémi kórházban.Csak pozitív a véleményem.Igaz lehetne mit felújítani a szülészeten de az ott dolgozó emberek hihetetlenül kedvesek,mindenkihez van egy jó szavuk.

Nem bántam meg,örökre jó emlék marad.:))))

2012. máj. 23. 07:27
Csicsukaa köszönöm sokat segítettél vele.Csajok nektek is köszönöm a segítséget.:)
2012. máj. 22. 19:15

Szia! Én a terhességem alatt végig a Fehérvári kórházba jártam, mert ott volt a fogadott dokim(Veszprémben nem lehet fogadni). 38. héten a dokim pár igen fontos vizsgálatot "elfelejtett" megcsinálni, ezért inkább jöttem a Vp-ibe tovább. Abszolút nem bántam meg....


Bár a Fehérvári k. fel van újítva, sokkal modernebb, viszont az ott dolgozók miatt a légkör nem túl barátságos(Természetesen ez csak az én véleményem, megértem, ha valaki másként éli meg az ott töltött perceket.).

Próbálom összeszedni az észrevételeimet mindkét kórházról, remélem tudok segíteni vele.

Szf: Az Nst-n rengeteget kell várnod, ha van dokid, ha nincs, onnan ha 5 percig nem mozog a baba eleget kiküldenek, sétálj egy fél órát(nekem 40 fokban kellett óriási pocakkal), vizeletet kell vinned a tömött vécéből, ahol minimum 10 perc a várakozási idő, s utána megint 5 perc mocorgás várás. Ha ekkor sem mozog, befektetnek megfigyelésre...

Az ultrahangra ugyancsak rengeteget kell várnod(volt, h 3 órát kellett ott ülnöm a büdös, meleg folyosón, míg a fogadott dokim helyet tudott szorítani nekem.

Vp: Nincs felújítva az épület, egy apás szülőszoba van, s egy 3 ágyas vajúdó, az ágyak paravánnal elválasztva.(Elsőre kicsit gázul hangzik, de akkor ott eszébe sem jut az embernek, h arra figyeljen, milyen a hely, ahol van). Dokit nem lehet fogadni, az épp ügyeletes dokinál szül az ember. (Ez is csak első hallásra tűnik rossznak, mert ha belegondol az ember, ha nincs pénze dokit fogadni, akkor nem örülne sztem senki, ha egy hullafáradt, szabadnapját végig dolgozó dokinál szül).A dolgozók(csecsemősök, doki, szülésznők) nagyon kedvesek, segítőkészek, megértők.

Nst: Míg nem mozog eleget a baba(akár fél órán át is) figyelik a géppel a szívét, nem dobnak ki pár perc után. Az nst-ben dolgozó nő, ha nem akar mocorogni a törp, mindent megtesz, h sikerüljön jó görbét varázsolni a papírra. Tapsol, sípol egy játékkal, "kopog" a babának, h ébresztő.

Ultrahangra itt is várni kell, mert az ügyeletes doki csinálja ezt is, s ha épp szül valaki, várni kell, viszont ez a várakozás, töredéke a Fehérvárinak. Na meg ha tudja a kismama, h épp szül egy anyuci, akkor nem esik olyan nehezére a várás, minthogy azt látja, h azért kell várnia órákat, mert vannak nála gazdagabb egyedek, akik csak hogy előre kerüljenek, 50 ezrekkel tömik a dokik zsebét.... :/


Húú, nem is tudom, még mit akartam írni. Mindegy, ha bármi kérdésed van, csak bátran kérdezz, szívesen válaszolok. :)

2012. máj. 22. 17:05
Én is Szfehérvár mellett szavazok.
2012. máj. 22. 17:03
a veszprémi nem tudom milyen de a Szfvári nagyon szép kultutált. Kevés olyan modern korház van Mo-n mint a Fehérvári. Van olyan Angliában élö barátnöm aki hazajött a Fehérváriba szülni, mivel kint kritikán aluli az egészségügyi ellátás és a korház.
2012. máj. 22. 16:58
Sziasztok.Baba a pociban:)Érdekelne,hogy tud e valaki valamit mondani a Veszprémi vagy a Székesfehérvári szülészetről.Érdemes e Veszprémben szülnöm vagy inkább a lakóhelyemen Fehérváron?Tanácstalan vagyok persze még van időm.Csak tanácstalan vagyok.Válaszotokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook