Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? fórum

Veszprémi kórház szülészetéről van valakinek véleménye, tapasztalata? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
777. 1d97508455 (válaszként erre: 776. - Rachel81)
2012. febr. 17. 13:03

Igen, ezen az oldalon azt írják, hogy 2000 ft, viszont ugyanúgy Czank Ágnes tartja.

Amikor én terhes voltam(6 hónapja) még volt a kórházban ingyenes szülésfelkészítő, ami keretén belül volt szülőszoba látogatás is.

Ennek értelmében írtam az előző hozzászólást is.

2012. febr. 17. 12:14
most klikkeltem a linkre...ez a Völgyikútban van...ezt nem is ismerem...ez biztos fizetős. A Czank Ági 2011. nyarán és őszén még a kórházban tartott ingyeneset. Lehet, hogy már az megszűnt?! Bocs.
2012. febr. 17. 12:12
A Czank Ági szülésznő féle a kórházi és az ingyen van, én is jártam hozzá, egy fillérbe nem került. Van egy másik felkészítő, azt a Tárnoki-Viszt Anikó gyógytornász tartja, meghívott előadókkal, az fizetős 500,-FT/fő/alkalom. Egyébként ő tart terhes tornát is a kórházban.
774. 1d97508455 (válaszként erre: 773. - 1d97508455)
2012. febr. 17. 10:41
A második fele Offiának szólt. :)
773. 1d97508455 (válaszként erre: 772. - Gatto4)
2012. febr. 17. 10:40

Ez a szülésfelkészítő fizetős, és semmi köze a kórházhoz!

És igaziból, bár ez csak az én véleményem, ahogy néztem a galériát, apukával együtt van, viszont apuci, szinte csak a kitoláshoz mehet be, ezért nincs értelme ennek.

Szülőszoba nézés nincs, viszont fizetős, és olyat "gyakorolnak" aminek lássuk be, kicsi az esély rá, hogy hasznát veszik!!!


Ha mész a kórházba, ott az nst-n aki van nő, szívesen elmondja, hogy a kórházi mikor van, ami ingyenes, és a szülőszobát is megmutatják.

Én úgy emlékszem, minden csütörtökön van, 2-kor, és 4-kor kezdődnek.

De ha kell, szívesen utána nézek a telefonszámnak, amin én is jelentkeztem. Valahol a terhességes papírok között van.

772. gatto4 (válaszként erre: 771. - Rachel81)
2012. febr. 17. 10:06

[link]


Itt van a telefonszáma és némi információ :)

2012. febr. 15. 07:56
igen a van egy nagyon kedves szülésznő, Czank Ágnes, ő tart bizonyos időpontokban tanfolyamot,vele tudsz bemenni a szülőszobára, nekem már nincs meg a száma,de a védőnőd biztos meg tudja adni, én is tőle kaptam meg
770. Moonlight87 (válaszként erre: 769. - Offia)
2012. febr. 14. 21:08

Szia!

tudomásom szerint szülésfelkészítő tanfolyam keretében lehet csak látogatni egyébként nem.

769. offia
2012. febr. 14. 18:05

Sziasztok!


Egy olyan kérdésem lenne, hogy sok helyen olvasom, hogy van lehetőség szülőszoba látogatásra a szülés előtt.

Veszprémben is van ilyen?

És ha igen akkor azt külön kérni kell?

768. rachel81 (válaszként erre: 767. - Susika2009)
2012. febr. 11. 15:00
ez a 35 cm aranyos:-))
2012. febr. 11. 10:39
Sziasztok én lassan 1 éve szültem Veszprémben,FEbruár 17.én este 9-kor:-) De már 2.-a óta benn voltam a korházban..17.én éreztem az addig megszokott josló fájásoakt 4 percenként,nem mondhatom nagyon fájdalmasnak..sokat jártam pisilni,,eniy volt a furcsa,és a többiek látták rajtam ,hogy elekzdődött,de én nem érztem..kevesebbet beszéltem,és csönben voltam.s.zerintem készültem fel lekileg,vagy nem tudom...este 6 kor elindultam ismét a wc-re..egy 6 ágyas korteremben voltam akkor a folyosó elején,a Wc meg eléggé a végén van:-) és még nem értem el a wc-re ujabb fájás jött...visszaérve a szobába megkértem a szoba társam mérje az időt mikor jönnek és meddig tartanak a fájások,mert ez kezd gyanus lenni..ilyenkor jól jön a telefonon a stopper:-).. 2 percenként jött a fájás és 1 percig tartott...ez votl este 6 kor..megnéztem még a hiradott.és olyan 7 felé szóltam a nővérkének ,hogy lehet átkellene menni megnézni miujság,mert 2 percenként vannak fájásaim..ő még habozott egy kicsit..de látta ,hogy nincs veszteni való,menjünk,de cuccot ne vigyek..hát én vittem és jól is tettem..asztalra fel doki megvizsgál 6 centi..irány a zuhanyzó és ami elötte jár:-) háromnegyed 8 kor feküdtem fel a szülőágyra,akkor repeztett burkot a doki..aztán 20 perc nst..na az nem volt jó..egyhelyben feküdni..fájások között..és 9 kor megszületett a kisfiunk..a doki alig elment már hivták is vissza hogy toló fájásaim vannak....azt hittem kapok,gázt hát nem kaptam,mert mire hatott volna már megszületett Beni baba..igy csak varrásnál kaptam,de ugy szivtam mintha muszály lenne.és teljesen elkábitott..felhivhattam apát varrás közben ,mert ő kint várt,apás szülést terveztünk,de influenza miatt látogatási tilalom volt ak orházba...és mondtam neki ugye milyen szép baba,hazavuisszük,,erre kaptam a választ,hgy ő még nem is látta,és közöltem vele hogy 3 kiló 75 deka és 35 cm..mire belekiabált a szülésznő a telefonbe 55 centi..zóval kikészitett a gáz..igy nem éreztem a varrást sem..nekem maga a szülés jó élmény volt:-) bocsi hogy hosszúra sikeredett:-)
766. offia
2012. febr. 11. 10:37

Sziasztok!


Köszi a a segítséget, akkor még beszerzem ezt is, és teljes a csomag.

2012. febr. 11. 07:29
a rossmannban van Domol is az olcsóbb mint a domestos
764. rachel81 (válaszként erre: 758. - Offia)
2012. febr. 11. 07:28
Offia! Most jutott eszembe, hogy nekem még nagy segítség volt a kórházban, hogy volt nálam Domestosos nedves törlőkendő, ezzel letöröltem a WC ülőkét, és akkor nem kell felette guggolni.
763. Admolnar (válaszként erre: 762. - 1d97508455)
2012. febr. 9. 19:38

ja bocsi :-)

hát én ott nem tértem magamhoz, ugyh csak feküdtem :-)

762. 1d97508455 (válaszként erre: 761. - Admolnar)
2012. febr. 9. 18:24
Én is úgy értettem, hogy utána, míg a megfigyelőben vagy.
761. Admolnar (válaszként erre: 758. - Offia)
2012. febr. 9. 18:12

igen csak haza menni kell ruha a babónak.

én szőlő cukrot ettem a vajúdóba, enni ott már nemigazán lehet előtte...

760. 1d97508455 (válaszként erre: 759. - Alexandra1975)
2012. febr. 8. 19:51
Időpontot kérj mindenképpen, mert anélkül azt sem kérdezik meg mit keresel ott.. :/
759. alexandra1975 (válaszként erre: 758. - Offia)
2012. febr. 8. 19:42

offia!


Mindenképpen hasznos amit írtál nekem,illetve olvasom a bejegyzéseket is sok hasznosat tudok meg.


Holnap reggel akkor bemehetek a Kórházba lesz rendelés bent?


UI: bocsánat ha tudatlan vagyok,de még nem voltam várandós,és nagyon izgulok mi lesz..


Alexandra

758. offia
2012. febr. 8. 19:27

Sziasztok!


Köszi a tájékoztatást, már össze is pakoltam a csomagot, nekem és a picinek is. Már csak annyi kérdésem lenne hogy a babának ott adnak kórházi ruhát, és majd csak akkor kell a sajátját bevinni ha már hozzuk el?

Jövőhéten megyünk első NST-re, remélem minden rendben lesz.


Kedves Alexandra! Nekem is van külön nőgyógyászom, akinél sok vizsgálatot meg tudok csináltatni. Persze vannak kivételek, amikor kötelező a kórházi vizsgálat, hiába van magánorvosod.

Ilyen vizsgálat pl: 12 hetes,a 18 hetes genetikai UH és az NST.

Ezeket a kórház csinálja. Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy ha csak sima nőgyógyászati vizsgálat van meg UH akkor megyek a magándokihoz, a többi esetben pedig a kórházba. Így még anyagilag is spórolok.

Meg aztán legalább ismerkedek az ottani dokikkal és nővérekkel.

Szóval a kérdésedre a válasz: nyugodtan menj be a kórházba, hogy megbizonyosodj róla hogy babát vársz.

Bocsi hogy hosszúra sikerült, remélem tudtam segíteni.

2012. febr. 8. 16:06

Kedves Mindenki!


Tegnap találtam egy cikket a veszprémi kórházról amiben leírták miért nem lehet dokit fogadni.


Lényege: hogy volt egy kedvenc doki aki túlhajszolt volt,és feldobta a lábát emiatt.


Nekem van dokim akinek magánrendelése van,ettől fügettlenül be lehet menni a kórházba,hogy szeretnék egy UH-t? bizonyos legyek a várandóságról?


Köszönöm a választ...


Alexandra

756. brigitta39 (válaszként erre: 724. - Offia)
2012. febr. 8. 12:26

Kedves Offia!


Nekem sem volt fogadott orvosom sem a lányomnál sem pedig a kisfiamnál,szerintem ez is orvosa válogatja.Valaki tényleg kifogja,hogy végig mellette van a doki és nem csak a pénzt rakja el,de hallottam olyat is,aki az ellenkezője.

Nekem az a véleményem itt a szülésznők és a nővéreknek lehet inkább köszönni,hisz ők akik tényleg melletted vannak.

Hát a szülőszoba,elég sokat voltam benne.Karácsonykor 5-en szültünk egyszerre és hát nem nagyon néztem körül.

B

2012. febr. 8. 08:23
Csicsukaa mindent leírt.
754. 1d97508455 (válaszként erre: 753. - Offia)
2012. febr. 7. 12:18

Szia!

A babának valóban csak pelus(bár adnak napi 4-et, de az kevés, esetleg óriási, és a minősége sem a legjobb, tehát több kell(ene belőle)),

textil pelus 4-5 db,

popsitörlő(2csomag tuti kell),

Cumi(nekem nagy segítség volt a sírós éjszakákra, ha cumit adtam a szájába, el tudott aludni), eldobható pelenkázó feltéte(Bár adnak egyet, de ha össze pisili, jó ha van másik bár a textil pelus is megfelel erre a célra.


Szülőszobára vigyél magaddal

tusfürdőt,

törölközőt,

papucsot,

zoknit,

vizet(!), poharat,

tena ladyt, a legnagyobbat(4-5 db),

csere bugyit, esetleg eldobhatósat(Bár nekem kényelmetlen volt kicsit, de legalább tutira a helyén tartotta a dolgokat.),

esetleg valami csokit, édességet(ez az energia miatt jól jöhet),

szendvicset(szülés után úgy tudom, komplikáció nélküli szülésnél 2-3 órát még ott kell lenni megfigyelésen, akkor jól jöhet.),

Telefon(!)(Én vajúdás közben még zenét is hallgattam rajta, s ha szólni kell apucinak, kéznél legyen)

WC- papír, nedves törlőkendő.


Remélem mindent leírtam, ha nem bocsi, de majd kiegészíti valaki. :)

753. offia
2012. febr. 7. 12:00

Sziasztok Veszprémi kismamák!


Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.

Mivel az első babámat várom, így nem vagyok igazán jártas ezekben a kórházi ügyekben.


Azt szeretném kérdezni, hogy mit kell bevinni a picinek a kórházba, és mit kell nekem a szülőszobára?

Mert ugyan kaptam egy listát a védőnőtől, de azon pl. nem szerepel az hogy ruhát kell e a picinek vinni, csak annyi hogy pelust, törlőkendőt, meg textil pelust.

Meg külön nem tér ki rá hogy a szülőszobára mit vigyek.

Ha tudjátok légyszi írjátok meg nekem ezeket, és ha van időtök rá akkor azt is hogy miből mennyit. Köszi.


A másik kérdésem az lenne, hogy Veszprémben mennyire új kell hogy legyen a házassági anyakönyvi kivonat?


Válaszokat előre is köszi.

2012. febr. 6. 13:05
Nekem a gázt adták viszonylag az elejétől hajnali 3-kor folyt el a vizem és olyan 9-10 fele kaptam meg és fél 5re lett meg a picur.Nem szoktam hozzá és a varrásnál is hatott elég durván.Csak fájás alatt lehet szívni szünetbe nem és mire igazán hatna pont le kell rakni.Varrásnál meg folyamatosan lehet és jól elbódít semmit nem éreztem!
2012. febr. 4. 11:32
Én szedtem homeos bogyokat a 36. héttől és viszonylag gyors szülésem volt (sose tudom meg h a bogyok nélkül is az lett volna vagy sem), de én ugy érzem nekem segített és én most is szedek tejserkentő homeos bogyot, sztem most is segít. Minden baba más és más, az én kislányomnak nem fáj tőle a hasa...
2012. febr. 3. 20:45

Én pont kiszáradtam tőle,és baromira bekómáltam.Ahhoz képest hogy a doki a lábam között varrt olyan volt mintha 2 méterre lenne tőlem.

Eda nincs ez igaz.

Homeopátiát csak szoptatáskor,de hanyagolandó,üvöltött a gyerek tőle úgy fájt a hasa.

2012. febr. 3. 16:55

Eda abszolút nincs természetes uton való szülésnél!

A gázt meg csak akkor adják, amikor nem sok van hátra, azért, hogy mire a "végére" érsz ne szokd meg, mert amikor igazán kell, akkor meg már nem hatna.

Nekem egyébként semmit sem használt, azon kívül, hogy édes illata volt, és több lett tőle a nyálam, legalább nem száradtam ki. :) Ugyanúgy éreztem mindent mint előtte. :(

748. offia
2012. febr. 3. 16:49

Sziasztok!


Gondolom az EDA is orvosfüggő dolog, mert sok helyről hallottam hogy kérték a kismamák és nem adtak nekik, mert hogy állítólag nem ingyenes. Ti erről mit tudtok?

És ezt a gáz dolgot ezt mindenkinek adják, vagy előre jelezni kell?

Homeopátiás szereket szed/szedett valaki? Tapasztalatok?

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook