Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémben szült vagy szülni fogó kismamák fórum

Veszprémben szült vagy szülni fogó kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
515. Anuk76
2010. jún. 3. 21:03

Nem tűntem el nagyon :)


A gyerkőc már fut. Én meg utána. Szóval nem lesz könnyebb, csak sportosabb anyuka leszek.


Szombaton szülinap :D 1 éves lesz Kismókusvirág. El sem hiszem, hogy már ennyi idő eltelt

2010. máj. 27. 11:34
Gyertek a klubba beszélgetni! Ne tünjetek el! :)
513. Anuk76 (válaszként erre: 512. - Pmjudit)
2010. febr. 6. 10:43

Köszi, akkor elég a zokni-harisnya. :D


Nem járatom, nem is hagyná magát, kissé határozott természetű. De felkapaszkodik és pár napja nekiállt a bútorok mellett kapaszkodva lépegetni.

Hála égnek le tud tottyanni a fenekére sírás nélkül, pedig zuhant már meg egypárszor :D


Mire megjön a nyár már szaladunk :D

512. pmjudit
2010. febr. 6. 07:08

Nem néztem mekkora babának kerestek cipőt, amikor már járni tud, akkor kell, addig dupla zokni semmi más. Lépegetetni felesleges, majd ő lépeget magától, ha megérett rá.

Nem kell húzkodni kézen fogva, minek?

Nekem mindkét gyerekem akkor indult el, mikor már stabilan tudott menni -mi nem húzkodtuk meggörnyedve a lábunk között két kezüknél fogva.

Elindultak a szobában, egyik bútortól a másikig. Amikor már az utcán kivettem a babakocsiból, na akkor kellett a cipő.De kizárólag Siesta.

511. Anuk76 (válaszként erre: 510. - Gatto4)
2010. febr. 5. 13:50

Igen, köszönjük :)


Hát bizony, kapaszkodva lépegetünk. De amilyen kis duracell nyuszi szvsz hamar megindul egyedül is. :D Nincs sok nyugtom tőle, mindig menni akar mindegy hogyan.

6 hetesen kitolta magát

3 hónaposan forgott

4 hónap végén kúszott

5 hónaposan mászott

6 hónapra már térdelt és ült magától (fel is tudott ülni)

7 hónapra meg felállt :D no meg letottyan a popójára :D


Ma felfedezte apa könyveit is, így aztán megy a ramazuri :D Csak úgy potyognak a polcról, hiába mondtam neki, hogy magasabbra rakodjon. Aztán meg majd kajabál. :D


Szóval a lényeg, mi még "csak" totyorászunk kicsit bizonytalanul. :)

510. gatto4 (válaszként erre: 509. - Anuk76)
2010. febr. 5. 11:16

Helló!

Látom a kislányod 8 hónapos és gratula, gyönyörű leányzó :)

Az én kisfiam tegnap volt 11 hónapos és már vannak önálló pillanatai (úgy értem kapaszkodás nélkül - mert némi kapaszkodással már úgy megy mint a széééél), nekem pont ezért mondták (védőnő és más kismamák is), hogy a lakásba a sima talaj miatt nem árt a kiscipő, hogy rendesen fejlődjön a lábboltozat, satöbbi.

Szóval szerintem ilyen szinten van némi különbség, egy 8 és egy 11 hónapos gyerkőc 'járása' között.

509. Anuk76
2010. febr. 5. 09:41

Ilyen korán kell már kiscipő? Hát most nagyon tanácstalan lettem.


Az én lányom is lépeget, és megkérdeztem a doktornénit. Nekem azt mondta, hogy zokniban-harisnyában lépegessünk, ha járólapon akkor pedig extra puha tutyiban. Alakuljanak ki rendesen a talpboltozatai.


Majd ha rendesen jár akkor adjak rá cipőcskét.

508. pmjudit (válaszként erre: 507. - Gatto4)
2010. febr. 4. 16:33

Szia!


A Bástya üzletház földszintjén van Siesta márkabolt, a Váráuház emeletén lehet kapni Siestát és Assot, valamint a Jutsai uti bababoltban nagy választékban vannak az Assok.

507. gatto4
2010. febr. 4. 15:16

Tudom, hogy nem egészen ide tartozik, de tudna nekem segíteni valaki cipővásár ügyben? Járni tanuló kisfiamnak szeretnék venni, de nem tudom itt Veszprémben hol és milyet lenne érdemes...

Előre is köszi a segítséget!!

506. gatto4 (válaszként erre: 505. - Vikoka18)
2010. jan. 22. 10:48

Igen, itt született Veszprémben, március elején. Én is baromira féltem a dologtól, de mondjuk szerencsém is volt :)

Lejárt az időm, úgyhogy befektettek, aztán másnap terheléses oxitocin-infúziós vizsgálatot végeztek, aminek persze nem lett jó az eredménye és este akartak szülést indítani, de a vizsgálat után nem múltak a fájások és megszületett is kisfiam. Dióhéjban ennyi. :)

Az infúziós terhelés kezdete (ami 2 óra hosszú volt) és a születés között 5 óra telt el...

Nálunk esély sem volt, hogy benn legyen a férjem, mivel látogatási tilalom volt a kórházban. Mondjuk így utólag kicsit örülök, hogy nem volt ott :) De a másodiknál jó lenne, ha ott lenne.

A kisfiamat Zolinak hívják és szerencsére nagyon jó gyerek :P

A szüléstől meg ne félj (tudom, könnyen beszélek mert már tudom milyen), de nincs két egyforma, úgyhogy a tiéd is biztosan különleges lesz ;)

505. Vikoka18 (válaszként erre: 504. - Gatto4)
2010. jan. 22. 10:35

Köszönöm :)

Mire mész addigra csak végeznem,bár mindig a pénz a kifogás a kórházban!És ha nincs akkor neki sem állnak...

Itt szülted a fiadat Veszprémben?Én félek nagyon,hogy mi lesz,de bízom a dokiban,meg jó,hogy Anyum is ott lesz.Meg mi apás szülést szeretnénk,de amilyen szerencsések vagyunk,ez nem jön össze.Pedig ha a Párom nem lehet bent,nem tudom hogy bírom ki :(

Hogy hívják a kisfiadat?Jó gyerek? :)

504. gatto4 (válaszként erre: 501. - Vikoka18)
2010. jan. 22. 10:10

Látom kisfiatok lesz, gratulálok :)

Köszönöm kérdésed, én még a 10 hónapos kisfiammal vagyok itthon, csak több barátnőm is augusztus-szeptemberre van kiírva, ezért érdeklődöm.

Meg hát idővel mi is tervezünk kistesót, de az még jópár hónap :)

Mire majd én is megint odakerülök, remélem addigra már tényleg végeznek a munkálatokkal :D

503. wyra
2010. jan. 22. 09:34

Van kedve valakinek eljönni jan.28-án a Lélek éled körbe? Homeopátiás előadás is lesz.Én szívesen mennék,de ha van rá mód,nem egyedül :)

www.lelekeledkor.hu

502. Vikoka18 (válaszként erre: 500. - Gatto4)
2010. jan. 21. 19:25

Még nem kezdték el,sőt Anyum azt mondta,hogy még jele sincs annak,hogy el akarnák kezdeni....

Képzeljétek csak 11 baba van most összesen,majd nyáron lesz dömping biztos :)

2010. jan. 21. 17:40

Ma este hív,úgyhogy megkérdezem tőle!

Egyébként már el kellett volna kezdeniük,de tegnap voltam UH- és még semmi jele nem volt!

Mikor szülsz?

500. gatto4
2010. jan. 21. 08:13

Nincs itt valaki, aki manapság szült vagy fog itt Veszprémben? Engem nagyon érdekel, mi a helyzet a felújítással? :) Folynak már munkálatok?

Vagy esetleg Vikoka18, anyud tud valamit ilyen téren? Köszi előre is!

499. Vikoka18 (válaszként erre: 497. - Anuk76)
2010. jan. 16. 15:19
Elhiszem,hogy rosszak voltak a tapasztalataid.Remélem én nem leszek ilyen helyzetben.Mondjuk a tisztaságról,meg a felszerelésről ne is beszéljünk...
498. Anuk76 (válaszként erre: 496. - Gatto4)
2010. jan. 16. 12:57
Szerintem utálják, mert fiatal.
497. Anuk76 (válaszként erre: 493. - Vikoka18)
2010. jan. 16. 12:56

Magas, gebe vörösesbarna. Na azt ki kéne lőni a világűrbe. Mindenki utálta. Úgy beszélt a mamikkal mint a kapcaronggyal, a gyerekeket meg úgy dobálta, hogy amikor az enyémet felkapta majd szívinfarktust kaptam.


Nagydarab szőke asszony. Amikor a doktornéni megvizsgálta az én babám, le kellett vetkőztetni, úgy vágta hasra az ágyamon, hogy visszapattant a gyerek és persze üvöltött torka szakadtából.


Egyébként pedig úgy született a babám, hogy nem tudott szopni. Nekem meg ödémás volt a mellem, tej nuku. Ahány csecsemősnek elbőgtem bánatom, hogy segítsen rátenni a gyereket rámnézett, és lekezelően közöle "kismama maga azokkal a csöcsökkel az életben nem fog szoptatni" és otthagytak :( utána persze hallottam egymás között , hogy milyen béna vagyok, volt 9 hónapom, hogy megtanuljak szoptatni. :(


Térden állva!!! könyörögtem be a babát a fény alá, mert hiába volt bágyadt, sovány és sárga nem akarták betenni mert hogy ráér! Aztán volt egy fiatal azt mondta beteszi a nagyba egy másik mellé. Úgy jöhettünk csak haza.


3350-el született és 3100 hoztam haza! Csont és bőr volt az egész baba!!!


Hát tudod én úgy megutáltam ott az egész bagázst aki ott volt, hogy azt mondtam ha fizetnének több milliót akkor sem szülnék Veszprémben mégegyszer!!! (hogy a kórházi tisztaság hiányáról ne beszéljünk)

496. gatto4 (válaszként erre: 495. - B359bd6cb3)
2010. jan. 15. 12:30
És milyen véleménnyel voltak róla?? :P
495. b359bd6cb3 (válaszként erre: 482. - Anuk76)
2010. jan. 14. 18:12
Csak meg kell kérdezni a szülésznőket mi a véleményük róla. Én végighallgattam egy két véleményt:-))
494. b359bd6cb3 (válaszként erre: 482. - Anuk76)
2010. jan. 14. 18:09
Én még szeretnék kettőt, csak nem Veszprémben szülöm meg:-))
493. Vikoka18 (válaszként erre: 490. - Anuk76)
2010. jan. 14. 17:46
Hogy hogy megbőgettek?
492. Vikoka18 (válaszként erre: 489. - Gatto4)
2010. jan. 14. 17:45
Pedig éppen gyermekápolónő,de nagyon kedves,segítőkész,szereti a kismamákat!Mindene az,hogy segíthessen nekik!Lehet,hogy nem ő volt ott éppen :)
491. gatto4 (válaszként erre: 490. - Anuk76)
2010. jan. 14. 17:18
Mi történt, hogyhogy bunkók voltak??
490. Anuk76
2010. jan. 14. 17:05

Én csak reménykedem, hogy nem csecsemős.

Velem jól kib@sztak. Megbőgettek naponta akár 5-6 alkalommal is olyan bunkók voltak 2 fiatalka kivételével.

489. gatto4 (válaszként erre: 488. - Vikoka18)
2010. jan. 14. 17:01

Helló!

Megkérdezhetem, hogy anyukád mit dolgozik a szülészeten? :)

2010. jan. 14. 09:50

Majd megkérdezem :)

Anyum a szülészeten dolgozik onnan tudok ilyeneket :)

487. Anuk76
2010. jan. 13. 21:47

Vikoka hogy te miket tudsz :P


Esetleg Bagarus doki mennyi idős? :D

2010. jan. 13. 20:48
De akkor még csak rezidens lehetett...ugyanis 7 éve 24 éves volt...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook