Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mohácson illetve Pécsett szülni készülő kismamák tapasztalatai fórum

Mohácson illetve Pécsett szülni készülő kismamák tapasztalatai (beszélgetős fórum)


1 2
2018. jan. 20. 16:49
Sziasztok! Első gyermekes kismama vagyok. Azon töprengek, hogy Mohácson vagy Pécsen szüljek. Sok rosszat (szinte csak azt) hallottam Pécsről és több jót Mohácsról. Szeretnék gátvédelemmel szülni, ha lehet és egyenlőre úgy gondolom, hogy nem szeretnék epidurálist. Tudom, hogy a baba mindent és bármit felülírhat, de így szeretnék nekifutni. De legalább lehetőséget kapni, hogy megpróbáljam... Orvost válasszak vagy inkább szülésznőt? Kinek mi a tapasztalata? Köszi, ha megosztjátok a tapasztalatotokat!
36. Adrissz83 (válaszként erre: 33. - Andavida)
2017. júl. 29. 23:36

Tyű újra ide tévedtem. Valószínüleg a kérdezőknek màr nem aktuàlis de azért leírom a tapasztalatomat.

Tavaly márciusban szültem. A nőgyógyàszom eü okok miatt nem tudott jelen lenni a szülésnél, ezért átadott a Fatér dokinak. Normàlis volt. Sznőm Weszné Mariann volt. Maximalisan elégedett voltam vele. Legközelebb is őt fogom felkérni. A csecsemősökkel már nem voltam ennyire megelégedve.

2016. júl. 2. 22:47

Sziasztok! :) Engem is érdekelne a téma, én 2015 tavaszán szültem Pécsen, nem volt egy túl jó élmény, következő gyerekemet nem biztos, h itt tervezném szülni. Mohácson hogy mennek a dolgok? Pécsről járnék ki dokihoz, a dokinak csak a szülésért vagy minden alkalomra fizetni kell pl? Szülésnél itt is szinte kötelező az oxitocin, epidurál?

Előre is köszi, ha valakinek van vmi infója. Cserébe a pécsiről én is tudok írni, ha kell. :)

34. lamya
2016. jún. 8. 12:56
Sziaszok. Szült valaki mostanában Mohácson? Lassan mi is a finisben. Várnék tapasztalatokat. Köszi.
33. Andavida (válaszként erre: 32. - Adrissz83)
2016. jan. 16. 17:50

Szia!

Ismered a szülésznőket? Én nem :)

Van róluk véleményed vagy hallottál vmit?

A felfogadás pénzbeli juttatàst is jelent? :)

Köszi, ha válaszolsz! Jó babavàràst!

2016. jan. 10. 19:43

Sziasztok!


Az én dokim a Hartmann Tamás! Nekem még nincs szülésznőm, de lassan kéne választanom. Március második felében fogok valószínűleg szülni.

31. lamya
2015. nov. 24. 14:57

Szia!Ki az orvosod? Mohács közel van neked?

Nekem a dokim van Mohácson,de én is nagyon vívódom,mert 70 km-re lakom,Pécs közelebb lenne.

2015. nov. 24. 12:24

Sziasztok

szeretném kérdezni ki mit tud nekem ajánlani,Pécsen szültem még az első gyerkőcöm 7 éve szeretnénk tesót de a szülésznőm akit nagyon szeretek mohácsra ment de a dokim Pécsen van és nem tudom mi tévő legyek.PÉCSRŐL CSAK A NEGATÍVOT HALLOM:-( TUDD NEKEM VALAKI TAPASZTALATOT ÍRNI ??

2015. szept. 12. 06:32

Nem tudom érdemes e.

Munkatársaim, más szakterületen panaszkodtak : Pedig volt fogadott orvosom...

Ne hadja senki figyelmen kívül, általába nem csak a szülész / szülésznő segédkezik. Van ott ápolónő is. Mert nem a doki fogja megrürdetni felöltöztetni a babát.

És az se biztos hogy akit megfogadtál pont akkor kéznél lesz. Erre is olvashattott mindenki példákat, Más doki vezette le a szülést.

És még sok dolog ami hirtelen nem jut eszembe.

2015. szept. 1. 09:28
Egyéb tapasztalatok? Lassan egy éve nem írt ide senki. Mohácson fogok szülni jövő év tavaszán. Érdekelnek a tapasztalatok, valamint az hogy érdemes-e illetve kell-e fogadni szülésznőt mohácson?
27. adika3
2014. szept. 26. 11:14
sziasztok!tanácsot szeretnék kérni hogy kinek mi a véleménye.15hetes vagyok és pécsre járok orvoshoz aki kōzölte hogy lemegy mohácsra a korházba ugyhogy oda kell mennem szülni ha õt szeretném továbra is.kérdés ha magátol indul a szülés akkor le érek e mohácsra vagy a mentö elvisz e odáig.pécsen más orvost nem is ismerek ugyhogy fogalmam sincs mit tegyek.
26. nanetti (válaszként erre: 20. - Rend Milena)
2012. aug. 10. 09:30

Szia!

Tudnál írni a mohácsi tapasztalataidról?

Leginkább a gyermekágyas időszakről :)

Köszi szépen!

25. nanetti (válaszként erre: 19. - Sofiababy)
2012. aug. 10. 09:28
Megkérdezhetem, hogy miket hallottál a pécsi Klinikáról?
2011. ápr. 9. 21:02
Én Mohácson szültem tavaly nyáron. Maxi elégedettség, a szülésznők, újszülöttesek kedvesek készségesek, megkönnyítették a császárom utáni napokat. Ha részletek érdekelne írj privit szívesen válaszolok bármire:)
23. Moribana (válaszként erre: 21. - Bobeky)
2011. febr. 16. 18:09
Én tudok neked 2 dokit is ajánlani ha érdekel privátba megírom szívesen. Az én ismerőseim közt általános vélemény, hogy csak "megyeis" dokit szabad választani.
22. Moribana (válaszként erre: 20. - Rend Milena)
2011. febr. 16. 18:07

Szia!

Meg kérdezhetem, hogy ki a dokid mohácson?Miért mondták, és hol , hogy felejtsd el a második babát?

21. bobeky
2011. febr. 15. 22:50
Nekem is ez a dilemmám, mint a kérdésfeltevőnek. 2 gyermekemet Siklóson szültem, de sajnos mivel már nem működik itt a szülészet választanom kell. Bonyolítja a helyzetet, hogy "programozott császárral" fogok szülni, mert mindkettő császár volt. Csak azt nem tudom, ki fogja "beprogramozni" :) A klinikára csak ultrahangra járok, nem ismerek senkit. Volt esetleg valaki ilyen helyzetben??
2011. febr. 15. 16:09

Sziasztok!

Én Mohácson fogok szülni,pedig Tolna megyei vagyok.A sógornőm is itt szült pedig ő is Tolna megyei a második babáját is itt fogja szülni,nem különb a kórház állapota mint a szekszárdi,de itt legalább ember számba vesznek .Engem már kétszer operáltak itt,de le a kalappal az orvosok és nővérkék előtt,sőt még a takarítónéni is nagyon kedves volt(tudta,hogy nincs velem senki és megkérdezte,hogy nincs-e szükségem valamire,mert ő nemsokára megy haza).Első gyerekem Szekszárdon született,de ami ott történt velem azt nem kívánom senkinek,jelenleg 10 hetes kismama vagyok amire azt mondták,hogy felejtsem el,hogy mégegyszer szülni fogok.Igaz nehezen,de összejött a tesó.Mindenkinek sok sikert!

2011. febr. 11. 23:09
Én is a megyeiben szültem a kisfiamat gátvédelemmel egy nagyon kedves Mohácson élő és most már ott dolgozó orvosnál.Nem akart a klinikára menni, a rivalizálást , csúnya harcokat nem szereti.Most a mohácsi kórházban próbálja kijárni és bevezetni a gátvédelmes, baba-mama barát rendszert.A klinikáról én nagyon sok rosszat hallottam, persze az sem véletlen, hogy annó nem ott szültem, de amit akkor hallottam mikor a gyerekklinika sebészetén voltunk, hogy milyen alapvető hiányosságokat nem vesznek észre a "futószalag" és tömeg miatt, az szörnyű és egyben felháborító.Én is nagy bajban leszek ha esetleg jönne a második.Van választott orvosod Moribana?
18. Moribana (válaszként erre: 15. - Nemmaci)
2011. febr. 10. 13:33
Látod ez a probléma... én az első babámat még szerencsére a megyeiben szültem gátvédelemmel,(41kg-al lettem terhes és 155 cm magas vagyok tehát nem kifejezetten testi adottság miatt) és ha már nem vágtak akkor jó lenne ha a másodiknál sem szabdalnának szét. Annyira siralmas a helyzet a szülészetek terén, pedig ott kezdődik az élet és ha így folytatják elveszik az ember kedvét a gyerekvállalástól. Mikor a legkiszolgáltatottabb vagy akkor kellene a legjobb körülményeket biztosítani és emberségesnek lenni... A mostani tapasztalatok egyre elkeserítőbbek ahogy a fórumokat olvasgatom ... Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
17. MMea (válaszként erre: 14. - Ncilány)
2011. febr. 9. 20:29
Ez így van.
16. nemmaci (válaszként erre: 13. - Moribana)
2011. febr. 9. 19:39
én szülésznőt fogadtam, aki a megyeiben dolgozott előtte. ő sokat mesélt a harcról, ami benn folyik, de ez egy kívülállónak nem észrevehető.
15. nemmaci (válaszként erre: 10. - Moribana)
2011. febr. 9. 19:35
spontán szülésem volt, de itt sajnos nem nagyon támogatják a gátvédelmet. minden első szülő nőt vágnak :(
14. Ncilány (válaszként erre: 12. - MMea)
2011. febr. 9. 17:07
Bármelyik másik kórházba jó ha viszünk fürdőpapucsot.
13. Moribana (válaszként erre: 12. - MMea)
2011. febr. 9. 15:14
Van fogadott orvosod vagy az ügyeletesnél fogsz szülni? Ha van megkérdezhetem kihez jársz? Én az első babámat még a megyeiben szültem gátvédelemmel, úgyhogy nekem az is fontos lenne, hogy olyan dokit találjak aki ad esélyt és nem vág mindenképpen.Sajnos a megyeis dokim már nem vállal szülő nőt állítólag a szülészetis harci állapotok miatt.Valaki érzett valamit a háborús hangulatból?
12. MMea (válaszként erre: 1. - Moribana)
2011. febr. 9. 14:09

Én most fogok szülni, február 18-ra vagyok kiírva. Vizsgálatokra az Édesanyák útjára kell járnom, eddig minden rendben ment, kedvesek voltak. Sajnos a szülészeten én sem hallottam jókat a nővérekről és én is úgy tudom, hogy közös zuhanyzó van. Kell vinni plussz egy tusolós papucsot.

De az biztos, hogy itt a pécsiben mindenre fel vannak készülve, ebből a szempontból jó.

2011. febr. 9. 13:38

Helló lányok! Én is Pécsen szültem, az édesanyák útján, én a 6 ágyasban voltam. Az első 2-3 kórteremben nem volt zuhanyzó??Szerintem lehetett, mert csak páran jártunk a közösbe fürdeni....


Aztán lehet, hogy ők csak máskor fürödtek:)))Vagy nem fürödtek:)))


A gyerekágyasban nekem annyi rossz tapasztalatom volt, hogy kértem a nővért, segítsen az első szoptatásnál, de azóta sem láttam :))))


Meg volt még egy elég morcos nővérke, mindenki utálta, de ilyen mindenhol van. Egy biztos, a babának a legjobb helye van pécsen, ha bármilyen gond adódna, de persze ne legyen semmi gáz senkinél sem!!!!

10. Moribana (válaszként erre: 6. - Nemmaci)
2011. febr. 9. 12:17
Nemmaci! Szeretném kérdezni, hogy spontán szülésed volt e ha igen gátvédelemmel szültél e?
9. nemmaci (válaszként erre: 8. - Ncilány)
2011. febr. 9. 12:13
most is úgy van. folyosón van a zuhanyzó. vannak 2-3-4-6 ágyas szobák. én egy 3 ágyasban voltam.
8. Ncilány (válaszként erre: 5. - Moribana)
2011. febr. 9. 10:06

Ezt nem tudom Az én lányom már " öreg " 22 múlt.

Akkor is nagyon sokan voltunk egy szobába. Hú 6 - an vagy 8 - an. És akkor még a folyóson volt a zuhanyzó.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook